Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wlepki

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
42 odpowiedzi w tym temacie

#1 Kendziooor

Kendziooor

Pan Majster

• Wtyczkopisarz
  • 1076 postów

Napisano 2009.02.15, 18:39

Wlepki 1.1.0.0

Dołączona grafika

Data wysłania: 25.10.2012
Data aktualizacji: 25.10.2012

Witam, chciałbym wam zaprezentować moją pierwszą wtyczkę dla komunikatora AQQ2.x. Dołączona grafika "Wlepki" to dobrze znana funkcja userom AQQ1.x. Dzięki tej wtyczce możecie w prosty sposób szybko dodać notatkę. Notatka zostanie zachowana, a wy możecie do niej powrócić w każdej chwili, lub zedytować ją. To jednak nie wszystko! Wtyczka pozwala także na kilka ciekawych zabiegów, związanych z waszymi notatkami. Tak jak to było w AQQ1.x, tak i tu możecie wysłać wlepkę do kontaktu, z którym aktualnie rozmawiacie oraz usunąć, jeśli zajdzie taka potrzeba. W porównaniu z pierwowzorem, "Wlepki" wzbogacił się o dwie nowe funkcje - przycisk "Kopiuj", który skopiuje wybraną przez was notatkę do schowka oraz przycisk "Status", który wywoła okno ustawienia statusu wraz z wybraną wlepką. Zapraszam do komentowania, oceniania i testowania. Liczę na wasze sugestie i zgłoszenia o błędach Dołączona grafika . Aha, byłbym zapomniał. Wielkie podziękowania dla użytkownika SzczuplyNH za testy!

Zmiany w Wlepki 1.1.0.0
  • Dodano ustawienie: W przypadku braku tytułu (pierwszy napotkany tekst / nazwa domyślna / komunikat)
  • Dodano ustawienie: Przycisk "Wyślij"
  • Dodano ustawienie, które kolumny mają być wyświetlane (treść / tytuł)
  • Dodano ustawienie, czy okno ma być wyświetlane na wierzchu
  • Dodano ustawienie, jakie skróty mają być wyświetlane (okno rozmowy / szybki dostęp / menu pomoc)
  • Dodano możliwość ustawienia tzw szybkich wlepek [dziesięciu] dostępnych w menu po wciśnięciu przycisku wtyczki w oknie rozmowy
  • Dodano skróty Ctrl 1-0 dla szybkich wlepek
  • Dodano skrót: Ctrl W (otwiera okno Notatnika)
  • Dodano skrót: Ctrl N (otwiera okno dodawania notatki)
  • Dodano możliwość dodania notatki od razu jako szybką wlepkę
  • Dodano łatwy dostęp do notatek w menu Pomoc :)
  • Dodano szybki podgląd notatki
  • Dodano łatwe i szybkie dodawanie/edytowanie notatki
  • Dodano angielską lokalizację (język wtyczki)
  • Dodano możliwość dodania notatki pod prawoklikiem na pole tekstowe
  • Dodano przykładową paczkę wlepek (wtyczka spyta o ich instalację pryz pierwszym uruchomieniu)
  • Dodano przycisk: "Narzędzia"
  • Dodano narzędzie: "Importuj przykładowe wlepki"
  • Dodano narzędzie: "Restart ustawień"
  • Na dolnym panelu zobaczycie teraz "Wyślij wiadomość do nick"
  • Dodano zapisywanie notatek do pliku
  • Dodano obsługę wtyczki FixUpdater
  • Dodano funkcję: Usuń wszystkie
  • Wtyczka posiada własną ikonkę (podziękowania do Pbo za ikonę)
  • Dodano ikonkę na belce
  • W przypadku braku tytułu domyślnie tytułem zostanie pierwszy napotkany tekst.
  • Od teraz podczas wysyłania wtyczka domyślnie wkleja wiadomość do pola tekstowego
  • Jeśli ustawimy, aby przycisk wyślij wysyłał wiadomość to zobaczymy siebie jako nadawców
  • Dodawanie odbywa się w nowym oknie
  • Edycja odbywa się w nowym oknie
  • Wtyczka pamięta szerokość kolumn (są one resetowane przy ich włączaniu/wyłączaniu, sami oceńcie czy prawidłowo :P)
  • Klawisz ESC zamyka okno wtyczki
  • Wlepka wysyłana jest po wciśnięciu przycisku "Enter"
  • Wlepka jest usuwana po wciśnięciu przycisku "Del"
  • Poprawiono błąd z dodawaniem tekstu "Dodaj krótką notatkę" do tooltipów
  • "Aktualna ilość wlepek" nie posiada już ramki
  • Okno domyślnie nie jest modalne
  • Przebudowano zakładkę "O wtyczce"
  • Zmieniono napis na belce
  • Poprawiono zapisywanie ustawień [notatek] przez wtyczkę
  • "Aktualna ilość wlepek" -> "Aktualna ilość notatek"
  • "Wlep" -> "Wyślij"
  • Poprawki w wyświetlaniu okna
  • Wtyczka nie jest już pakowana UPXem
  • Uaktualniono i poprawiono informacje wtyczki (PluginInfo)
  • Przycisk wyślij jest nieaktywny po zamknięciu okna rozmowy
  • "Nowa" -> "Wyczyść"
  • Drobne poprawki wizualne
  • Przycisk Wyczyść dodano do edycji
  • Przyciski są blokowane, jeśli nie zaznaczono wlepki
  • Menu jest blokowane, jeśli nie zaznaczono wlepki
  • Nie można edytować przy braku zaznaczenia
  • Przycisk w oknie rozmowy jest usuwany podczas wyłączania wtyczki
  • Nie można otworzyć kilku okien wtyczki, zamiast tego wysuwane jest na wierzch to pierwsze
  • Poprawki w wyglądzie tabeli
  • Wtyczka nie wyświetla już tak nachalnie powiadomień
  • Poprawki lokalizacyjne
  • Drobne poprawki
  • Optymalizacja kodu
  • Usunięto zbędną kolumnę z tabelki notatek
  • Poprawiono ustawianie wtyczki przy włączaniu/wyłączaniu trybu podglądu
  • Poprawki lokalizacyjne
  • Poprawki związane z niestałą pozycją w menu
  • Poprawiono tabulatory
  • Jeśli okno rozmowy jest otwarte, na starcie jest tworzony przycisk
  • Nie można otworzyć wielu okien szybkich wlepek
  • Naprawiono funkcję "Usuń wszystkie"
  • Naprawiono złe działanie skrótu

Pobierz plikLista zmian

Użytkownik Kendziooor edytował ten post 2012.10.25, 20:08

#2 BangMan

BangMan

Adept

• Użytkownik
  • 300 postów

Napisano 2009.02.15, 18:43

Świetnie, mogę usunąć z listy moich projektów. ;)

Proszę o aktualizację SDK:

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Proszę o aktualizację SDK proszę o aktualizację SDK proszę o aktualizację SDK? Proszę o aktualizację SDK Proszę o aktualizację SDK!
---
Proszę o aktualizację SDK?

#3 Pbo

Pbo

Kierownik

• Przyjaciel
  • 3477 postów

Napisano 2009.02.15, 18:47

Kendzooor chwała Ci. Właśnie o takiej wtyczce niedawno myślałem, ponieważ bardzo by mi się przydała i jest. :D

Komunikatory głosowe Ventrilo.TeamSpeak, Mumble

PolscyGracze.pl - wiadomości ze świata gier | Serwer XMPP PGra.cz

#4 Randall_Memphis

Randall_Memphis

Weteran

• Użytkownik
  • 509 postów

Napisano 2009.02.15, 18:49

*yay* troche tego brakowalo :)

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Chciałbym w nowej edycji #AQQ Oscarów oddać głos na ^Eskej'a jako najlepszego kompozytora, oraz ^Beherit'a za wtyczke do #Blip'a

#5 Prysiu

Prysiu

Początkujący

• Użytkownik
  • 36 postów

Napisano 2009.02.15, 19:05

Nie będę oryginalny, cóż, DZIĘKI!

Użytkownik Prysiu edytował ten post 2009.02.15, 19:06

#6 eSKej

eSKej

Master Flamaster

• Dekorator
  • 953 postów

Napisano 2009.02.15, 21:11

O dobra, wtyczka. Pamiętam, że dawno, dawno temu złożyłem propozycję dotyczącą wlepek w AQQ 1 odnośnie dodania szybkich skrótów. Pomimo ogólnego zainteresowania propozycja nigdy nie została wdrożona. Może tym razem się uda.

Chodzi o to by można było dodawać wlepki do okna rozmowy za pomocą skrótów. Takie "szybkie wybieranie" ograniczyłoby się do powiedzmy 10 pozycji, bo po co więcej. Dla przykładu zaproponowałem skrót [ctrl] +[cyfra od 0 do 9]. Dla wygody można by też dodać podgląd "szybkich wlepek" w menu kontekstowym, żeby wiedzieć co się "wlepia" (patrz screen - menu nr 2). W tym samym menu oprócz wybierania wcześniej zapamiętanych wlepek, można by na szybko dodać zaznaczony w oknie rozmowy tekst jako kolejną wlepkę (szare pozycje na screenie). Dodatkowo lub zamiennie (w zależności czy SDK na to pozwala), można by też dodać pozycję w menu kontekstowym wyświetlanym w oknie rozmowy (na screenie zaznaczone jako pozycja 1).

Dołączona grafika

p.s. przydałoby się kilka przykładowych wlepek, nie wiem, jakieś kawały, powiedzenia albo inne fajne teksty. Takie coś mogłoby bardziej przemówić do wyobraźni, zachęcić do zainstalowania takiej wtyczki i rzecz jasna układania własnych wlepek.

#7 Kendziooor

Kendziooor

Pan Majster

• Wtyczkopisarz
  • 1076 postów

Napisano 2009.02.15, 22:17

Ok, a więc:

1. Przycisk "Dodaj do wlepek" był w planach. Próbowałem nawet coś skroić, ale niestety nie do końca mi to wychodziło. Zobaczę, czy da się coś z tym zrobić ;)

2. Menu... pomysł jak najbardziej dobry, ale póki co będzie ciężko go wykonać. Mam już mały patent, powoli w głowie sobie to układam, ale nie będzie łatwo. Ja bym to jednak trochę zmienił: w zarządzaniu wlepkami dodaje nową wlepkę, zaznaczam czy ma być ona w szybkim dostępie, a wtedy ona się dodaje do menu :P I żeby było jasne- takie menu mogę zrobić tylko na lewokliku, więc musiałaby być tam pozycja do otworzenia zwykłego okna wlepek :P

3. Tutaj nie do końca się zgodzę. Wlepki jak wlepki, rzeczywiscie miały to być śmieszne teksty i sentencje - ja jednak myślę, że większość będzie używała tego jako narzędzia do trzymania swoich notatek. Co najwyżej mogę wypuścić wersję z gotowcami, po zainstalowaniu dodałyby się automatycznie :P

Propozycje jak najbardziej dobre, niektóre przełożą się na następne wersje ;)
Dołączona grafika
Całkiem nowa wersja notatnika do AQQ! Zostań beta-testerem!

System: Windows7 Home Premium; IE8 + Opera 10 (domyślna); Ad-Aware Pro Internet Security 8
Komunikator: Wtyczki podstawowe + dodatkowe; Kompozycja Satin

#8 MartinPL

MartinPL

Początkujący

• Użytkownik
  • 18 postów

Napisano 2009.02.15, 23:14

Yeah moje modlitwy sie spełniły czekałem z utenskniemien na tą wtyczke/funkcje.Bardziej praktyczne było by gdyby ikonka w oknie rozmowy była na końcu. PS Bardziej poprawną nazwą była by "Wklepka"

Użytkownik MartinPL edytował ten post 2009.02.15, 23:17

Dołączona grafika
Wszystkie błędy ortograficzne i stylistyczne w moich postach zostały popełnione celowo.

#9 guzikow

guzikow

Początkujący

• Użytkownik
  • 16 postów

Napisano 2009.02.15, 23:32

W końcu się doczekałem...w AQQ1xx była dla mnie przydatna, więc i teraz biorę ...Dzięki i pozdrawiam...
Pytanko gdzie ja ją mam wkleić by działała??

Użytkownik guzikow edytował ten post 2009.02.15, 23:40

Dołączona grafika
Niniejszy post przedstawia opinie autora w dniu dzisiejszym. Nie może być ona
wykorzystane przeciwko niemu w dniu dzisiejszym, ani innym następującym po
nim dniu. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyn.

#10 Beherit

Beherit

In Sorte Diaboli

• Wtyczkopisarz
  • 5030 postów

Napisano 2009.02.15, 23:41

Nie wiem czemu ale wtyczka u mnie nie działa jeżeli chodzi o wlepianie i status ;) Wywala AV i tyle - zero jakichkolwiek reakcji :)

P.S.:
-Tooltip po najechaniu na ikonkę wlepek
W strukturze PluginAction odpowiada za to Hint :P

#11 stivo

stivo

mgr inż.

• Moderator
  • 2184 postów

Napisano 2009.02.15, 23:53

Świetna robota. Tego mi brakowało :)

#12 jacoSZEF

jacoSZEF

Adept

• Dekorator
  • 383 postów

Napisano 2009.02.16, 00:00

U mnie przy wlepianiu do okna rozmowy wywala AV i nic się nie dzieje;/
Dodatkowo sugestia przy dodawaniu notki po naciśnięciu TABu kursor przeskakuje od razu na przycisk Dodaj/Uaktualnij (w zależności od zakładki). Donbrze gdyby pole wpisywania notki nie było pomijane ;)
AQQ: Zawsze najnowsza Beta ~ System: Microsoft Windows XP Home Edition SP3 ~ Przeglądarka: IE8 (Domyślnie: Mozilla Firefox 3.6 Beta 2 ~
Dołączona grafika

#13 Archeo

Archeo

Bywalec

• Użytkownik
  • 119 postów

Napisano 2009.02.16, 00:06

Spoko wtyczka tylko tak jak psiał wyżej jacoSZEF z tym TABem, uszereguj te pozycje po kolei bo trzeba sie na wciskać TAB aby dostać sie wreszcie na właściwą pozycje w zakładce, idą tak jakby nie pokolei ;)
Windows 7 Prof, AQQ najnowsza beta , IE 9

#14 guzikow

guzikow

Początkujący

• Użytkownik
  • 16 postów

Napisano 2009.02.16, 10:52

Witam ponownie. Przy AQQ 2.0.4.79 wlepka działa działa, ale przy wysyłaniu pojawia się ona u odbiorcy,ale u mnie nie.
Dołączona grafika
Niniejszy post przedstawia opinie autora w dniu dzisiejszym. Nie może być ona
wykorzystane przeciwko niemu w dniu dzisiejszym, ani innym następującym po
nim dniu. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyn.

#15 Senega

Senega

Początkujący

• Wtyczkopisarz
  • 1401 postów

Napisano 2009.02.16, 11:17

Teraz są trzy zakładki Usuń/Dodaj/Edytuj. Czy nie można tego zrobić na jednej zakładce?

Android - program telewizyjny Kropka TV http://goo.gl/AZyEE

Aktualnie bez AQQ - co na dobre mi wychodzi :tuptup:

#16 Kendziooor

Kendziooor

Pan Majster

• Wtyczkopisarz
  • 1076 postów

Napisano 2009.02.16, 14:03

@MartinPL - To niestety niemożliwe, AQQ wariuje jeśli próbuje przestawić ikonkę gdziekolwiek indziej :) Co do nazwy - mi nazwa "wlepki" bardziej się podoba :P

@Beherit - A zrestartowałeś wtyczkę po instalacji? Budowa wtyczki niestety tego wymaga.

@guzikow - To nie jest błąd :) Niestety póki co nie mam możliwości, żeby po wysłaniu wlepki pokazała się też ona wysyłajacemu :/ OC jakoś to upakował W GGNet, wiec coś spróbuję z tym zrobić.

@Senega - hmm... możesz przedstawić graficznie, jak ty to widzisz? :P Zresztą gdyby to było wszystko w jendym to okno byłoby dużo większe, zbyt duże... I jeszcze jedno - zakładki są 4, a nie 3 :)

@jacoSzef/Archeo - Ja tam TABu nigdy nie używam, ale mogę to naprawić :P

Aha, jeszcze jedno - jeśli po restarcie AQQ Avy wciąż wyskakuja, to opiszcie choć po trochu co wtedy robicie. W ciemno nic nie zdziałam :)

Użytkownik Kendziooor edytował ten post 2009.02.16, 14:08

Dołączona grafika

System: Windows7 Home Premium; IE8 + Opera 10 (domyślna); Ad-Aware Pro Internet Security 8

#17 jacoSZEF

jacoSZEF

Adept

• Dekorator
  • 383 postów

Napisano 2009.02.16, 14:49

faktem jest, że po restarcie wtyczka błędów u nie nie wywala już ;) Mój błąd niedoczytania ;) Swoją drogą dobra propozycja do instalatora by instalowana wtyczka jeśli tego wymaga uruchamiała AQQ ponownie po instalacji, kilka lini to kodu, a uniknie takich sytuacji ;)
AQQ: Zawsze najnowsza Beta ~ System: Microsoft Windows XP Home Edition SP3 ~ Przeglądarka: IE8 (Domyślnie: Mozilla Firefox 3.6 Beta 2 ~
Dołączona grafika

#18 Senega

Senega

Początkujący

• Wtyczkopisarz
  • 1401 postów

Napisano 2009.02.16, 14:54

Proszę bardzo, w taki sposób masz jedną zakładkę edycyjną a nie 3 (ostatnia zakładka, o której nie było mowy w moim poście nie jest zakładką edycyjna). Jakoś nie zwiększyła się wielkość okienka.
Dołączona grafika

Możesz dodać jeszcze jeden przycisk wklejenie ze schowka. To załatwi Tobie sprawę eSKej'a.

Ikonki dobrane na szybko więc nie są intuicyjne :D

Od lewej - nowa wlepka, edytuj, usuń, kopiuj

Android - program telewizyjny Kropka TV http://goo.gl/AZyEE

Aktualnie bez AQQ - co na dobre mi wychodzi :tuptup:

#19 Archeo

Archeo

Bywalec

• Użytkownik
  • 119 postów

Napisano 2009.02.16, 15:01

Jeśli już nie chcesz robić jednej zakładki to zrób jeśli sie da taka opcje ze po dwukliku na zakładce Wklepki a jakąś wplepke , przechodzi sie automatycznie na zakładkę Edycja tej wklepki ;)

Użytkownik Archeo edytował ten post 2009.02.16, 15:01

Windows 7 Prof, AQQ najnowsza beta , IE 9

#20 Kendziooor

Kendziooor

Pan Majster

• Wtyczkopisarz
  • 1076 postów

Napisano 2009.02.16, 15:53

faktem jest, że po restarcie wtyczka błędów u nie nie wywala już Mój błąd niedoczytania

To nie jest twoj błąd, lecz mój :) W wersji 1.0.0.1 to poprawie, restart nie będzie konieczny :P

Proszę bardzo, w taki sposób masz jedną zakładkę edycyjną a nie 3 (ostatnia zakładka, o której nie było mowy w moim poście nie jest zakładką edycyjna). Jakoś nie zwiększyła się wielkość okienka.

Powiem szczerze - innaczej sobie wyobrażałem twoją propozycję, ale ta jest naprawdę dobra :D Przede wszystkim tutaj jest większa intuicyjnośc, bo nad wlepkami operuje się w jednym miejscu. W dodatku nie wymaga to zbyt dużej roboty. Jeśli ktoś jeszcze chce taki wygląd - mówić, to moze kiedyś tak zrobie :D Aha, i jakby co to robisz mi ikonki :P

przechodzi sie automatycznie na zakładkę Edycja tej wklepki

Mozesz liczyć, że pojawi się w następnej wersji :) Od razu dodaję jednak, że wlepki mają swoje menu kontekstowe po prawokliku - dlatego również teraz można bardziej intuicyjnie edytować i nie tylko.

Użytkownik Kendziooor edytował ten post 2009.02.16, 15:54

Dołączona grafika

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych