Skocz do zawartości


Zdjęcie

uAQQ radio station


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
67 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Czy jesteś za stworzeniem uAQQ Radio Station (42 użytkowników oddało głos)

Czy jesteś za stworzeniem uAQQ Radio Station

  1. Tak (30 głosów [71.43%])

    Procent z głosów: 71.43%

  2. Nie (4 głosów [9.52%])

    Procent z głosów: 9.52%

  3. Nie obchodzi mnie i tak nie będę go słuchać (8 głosów [19.05%])

    Procent z głosów: 19.05%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#1 pol102

pol102

    Adept

  • Użytkownik
  • 272 postów

Napisano 2008.09.03, 18:50

Witam!
Zaczynając od początku powiem, że na poniedziałek przewiduję już pierwsze oficjalne betatesty uAQQ radio station. Sama idea stacji to takie zmyślniejsze radio GG, które prowadzone jest dzięki ofiarności kilku zakochanych w AQQ ludzi. Z ciekawostek dysponujemy łączem 11,6mb/s w obie strony ;)

Zgodnie z ustaleniami jakie poczyniłem z Oc postawiliśmy na granie hitów zamiast jednolitych bloków muzycznych. Nadawanie w 64k MP3 stereo tudzież mono wraz z E-RDS%em.

Wracając do mojej chaotycznej wypowiedzi dodam jeszcze, iż "u" przed nazwą jest póki co konieczne i wymagane, znaczy mniej więcej unofficial AQQ radio station choć niektórzy ochrzcili je jako Underground AQQ radio station.

Nie wiem jeszcze co z domeną gdyż wychodzi na to że muszę kupić uaqq.eu lub uaqq.pl

Póki co mam trzech DJ%ów/prezenterów, a mianowicie:
Dj Pol
Piwollo
Jetton

Chętni niech piszą PW.

Szatę graficzną opracował Pbo za co składam mu gorące podziękowania.
Podziękowania również w stronę AQQ Designera czyli Jaro88PL za doradztwo i kontakt z Oc oraz konstruktywną krytykę moich poczynań ;)

Dj Pol - Klub Studencki SPIN Bydgoszcz
Radio UTP.fm


#2 KaeR

KaeR

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 132 postów

Napisano 2008.09.03, 19:25

Ciekawa inicjatywa. :)
Niepokoi trochę to "granie hitów" :unsure:. Mam nadzieję, że nie będzie to kolejna Eska czy inna Zetka.
Kiedyś było radio Megarock, gdzie było coś w stylu zamawiania utworów przez stronę i grane były utworu wg kolejki. Dałoby to pewne pojęcie czego ludzie oczekują itd.

BTW jak z prawami autorskimi?

#3 pol102

pol102

    Adept

  • Użytkownik
  • 272 postów

Napisano 2008.09.03, 19:27

Tak jak zawsze, ja widzę to tak, że nawet największe nowości gramy w remixach, za które nikt nas ścigać nie będzie ;)

Dj Pol - Klub Studencki SPIN Bydgoszcz
Radio UTP.fm


#4 Killer

Killer

    Expert

  • Użytkownik
  • 1129 postów

Napisano 2008.09.03, 19:58

Ehh... zaczyna się. AQQ przerodzi się wkrótce w drugie GG. Będzie niczym jego brat - idealnym klonem. Funkcje są nieraz równane do tych z GG, teraz widzę że wchodzi radio... poczekamy jeszcze na jakąś generację, czy coś... Bo pokemoniastych użytkowników to już mamy.

Wybaczcie, ale jestem zamknięty na tego typu projekty. Komunikator 1 ma radio, komunikator 2 ma radio, czat ma radio, strona internetowa ma radio, blog ma radio... Ciekawe tylko, kto tego wszystkiego będzie słuchał.

Beta testy AQQ:

PC: AQQ (zawsze najnowsza beta), Edge, Windows 10 x64 | Kompozycja: GG11, Wtyczki: dostarczane z AQQ


#5 KaeR

KaeR

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 132 postów

Napisano 2008.09.03, 20:15

Jak powiedziała Mamoniowa: "Nikt tu nikogo pod pistoletem nie trzyma". No chyba, że będzie "godzina słuchania radia". Mi ani radio ani generacja w GG nie szkodziła.
Nie wiem też co to jest pokemoniasty użytkownik. Może ja? Nie załapałem się na pokemony, ale miałem odpowiedniki. Tytułów nie pamiętam. :)

A tak na dodatek Komunikator 1 ma przesyłanie wiadomości, Komunikator 2 ma przesyłanie wiadomości, strona ma przesyłanie wiadomości. Tym sposobem AQQ nie powinno mieć przesyłania wiadomości.

#6 Killer

Killer

    Expert

  • Użytkownik
  • 1129 postów

Napisano 2008.09.03, 20:41

KaeR: przesyłanie wiadomości to podstawowa funkcjonalność w komunikatorze. Bez niej program nie mógłby działać. Więc jak sobei wyobrażasz komunikator bez tej opcji ? A wmów mi, że radio jest PODSTAWOWĄ kwestią.

Piszesz, że komunikator 1 ma przesyłanie wiadomości i że komunikator 2 ma przesyłanie wiadomości. Podejdźmy inaczej. Komunikator 1 ma radio, komunikator 2 ma radio... i to jest między innymi powód, aby komunikator 3 nie kopiował poprzednich dwóch i właśnie NIE MIAŁ radia! Powielanie schematów ? Rynek jest już wystarczająco nasycony wszelkami radiami, przeróżnych gatunków muzycznych. Widać to chociażby po listach stacji do AQQ Radio.

Zauważ też, że nie głosowałem na "Nie", bo nikomu nie zabraniam tworzenia takiego tworu. Zagłosowałem na "Nie obchodzi mnie i tak nie będę go słuchać". Jednak swoją opinię mogę wyrazić, bez obrażania nikogokolwiek. W końcu jesteśmy na forum dyskusyjnym.

Beta testy AQQ:

PC: AQQ (zawsze najnowsza beta), Edge, Windows 10 x64 | Kompozycja: GG11, Wtyczki: dostarczane z AQQ


#7 pol102

pol102

    Adept

  • Użytkownik
  • 272 postów

Napisano 2008.09.03, 20:48

A czy ja Ci każę go słuchać? :>

Dj Pol - Klub Studencki SPIN Bydgoszcz
Radio UTP.fm


#8 Bartek93

Bartek93

    Adept

  • Użytkownik
  • 289 postów

Napisano 2008.09.03, 21:01

Dla mnie to niegłupi pomysł. Komu się nie podoba niech nie słucha proste, zobaczymy jak radio będzie się rozwijać. Dla jakiegoś tam relaksu można sobie posłuchać, ja nie przeczę.

#9 Pbo

Pbo

    Kierownik

  • Przyjaciel
  • 3477 postów

Napisano 2008.09.03, 21:11

AQQ wreszcie się zaczyna rozwijać. I to nie jest głupi pomysł, bo przynajmniej będzie można przyciągnąć trochę ludzi. ;)

Komunikatory głosowe Ventrilo.TeamSpeak, Mumble

PolscyGracze.pl - wiadomości ze świata gier | Serwer XMPP PGra.cz


#10 KaeR

KaeR

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 132 postów

Napisano 2008.09.03, 21:14

Nie wmawiam Ci nic.
Dla mnie logiki taki argument nie ma i tyle. Nie wybieram komunikatora dla radia. Ale jeśli wszystkie są takie same to dodatkowa funkcja jest in plus. Abstrahuję już od zawartości radia. Historia oceni.
Wisi mi czy AQQ ma 1 użytkownika czy milion. Nie wisi mi czy spełnia moją potrzeby (zaspokaja, jakby to marketingowcy powiedzieli :)). Nie wisi mi czy nie ma funkcji, które chciałbym, żeby miał. I tyle. Nie ma się po co oburzać.

#11 lsr

lsr

    Czarna legenda forum powraca...

  • Przyjaciel
  • 1246 postów

Napisano 2008.09.03, 23:04

O co kruszyć kopie? Jest jakaś inicjatywa, to fajnie. Mam nadzieję, że będzie czego posłuchać.

6198 zliczonych i pozostawionych postów na starym forum. Więc byle nabijacz nie zrobi na mnie wrażenia. :D


Zapraszam na odnowiony blog: lsr.waw.pl


#12 Randall_Memphis

Randall_Memphis

    Weteran

  • Użytkownik
  • 509 postów

Napisano 2008.09.03, 23:07

tak z ciekawosic, jak to wyglada od strony formalnej? ZAiKS i te sprawy?

Dołączona grafika

Dołączona grafika


Chciałbym w nowej edycji #AQQ Oscarów oddać głos na ^Eskej'a jako najlepszego kompozytora, oraz ^Beherit'a za wtyczke do #Blip'a


#13 pol102

pol102

    Adept

  • Użytkownik
  • 272 postów

Napisano 2008.09.03, 23:11

Aktualnie dzięki współpracy z Piwollo oraz Pbo stworzyliśmy stronę www.
Efekty prac widoczne pod adresem www.lisek.org.pl/~milosz

Zostanie jeszcze konfiguracja autopilota i można uruchomić całodobowo serwer shoutcast.

Dj Pol - Klub Studencki SPIN Bydgoszcz
Radio UTP.fm


#14 KaeR

KaeR

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 132 postów

Napisano 2008.09.03, 23:11

Będą tylko utwory nie objęte prawami autorskimi. Czyli coś około lata 50 i wcześniej ;)

@down
Ja tam nie wiem. Mam uczulenie na każdą muzykę, która wymaga DJ-a. ;) Stary jestem. Remixer kojarzy mi się bardziej z kuchnią niż z muzyką.

@up

Strona w FF 3 nie wyświetla mi polskich znaków. No i szybko bym poprawił "Strona gowna", bo mi się źle kojarzy :)

#15 pol102

pol102

    Adept

  • Użytkownik
  • 272 postów

Napisano 2008.09.03, 23:16

Będą tylko utwory nie objęte prawami autorskimi. Czyli coś około lata 50 i wcześniej ;)


heh, poczytaj skąd DJ bierze piosenki ;) jeżeli Klass jako remixer wypuszcza swoje kawałki w internecie to to nie są lata 50.

Dj Pol - Klub Studencki SPIN Bydgoszcz
Radio UTP.fm


#16 Randall_Memphis

Randall_Memphis

    Weteran

  • Użytkownik
  • 509 postów

Napisano 2008.09.03, 23:27

na terenie europy to prawo siega 75lat

Dołączona grafika

Dołączona grafika


Chciałbym w nowej edycji #AQQ Oscarów oddać głos na ^Eskej'a jako najlepszego kompozytora, oraz ^Beherit'a za wtyczke do #Blip'a


#17 Malusiolka

Malusiolka

    Zodiakalny byk!

  • Moderator
  • 549 postów

Napisano 2008.09.03, 23:34

Na pewno komuś się to przyda dlatego jestem za tym, by radio istniało. Skoro są chęci i inicjatywa, to czemu nie skorzystać? Dają za darmo to bierz i michę ciesz :rolleyes:

>> Lepiej być wrogiem, ale uczciwym niż przyjacielem fałszywym.


#18 Beherit

Beherit

    In Sorte Diaboli

  • Wtyczkopisarz
  • 5031 postów

Napisano 2008.09.04, 08:47

Mi to jest obojętne ;) Ale może raz na jakiś czas sobie posłucham tego radia jak znajdzie się w ramówce metal :P

#19 Oconnel

Oconnel

    AQQ Developer

  • Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2008.09.04, 09:07

Inicjatywa jest godna pochwalenia. Niektórzy podnoszą tutaj raban "że po co taka funkcja w AQQ", ale nie przeczytali uważnie pierwszego posta w tym wątku. To jest nieoficjalne radio. Samo AQQ czy WapSter nie ma z tym radiem nic wspólnego oficjalnie, i tak to należy rozpatrywać. Ów radio nie będzie też dostępne standardowo w AQQ, a jedynie dojdzie ono w postaci wpisu we wtyczce AQQ Radio. Ot tyle. Zamiast się cieszyć, i wspierać inicjatywe, niektórzy lubią szukać dziury w całym ;)
MyPortalYouTubeTwitter54slty.png

#20 Gość_ooi_*

Gość_ooi_*
  • Gość

Napisano 2008.09.04, 13:39

Zgadzam się z OC oby więcej takich inicjatyw i niech społeczność AQQ rośnie w siłę :)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych