Skocz do zawartości


Zdjęcie

[zrealizowano] Regulacja głośności dźwięków w AQQ


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
31 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Regulacja głośności dźwięków w AQQ (91 użytkowników oddało głos)

Czy popierasz propozycję zgłoszoną w pierwszym poście?

  1. Głosowano Tak, popieram propozycję (76 głosów [83.52%])

    Procent z głosów: 83.52%

  2. Nie, będzie mi to przeszkadzać (6 głosów [6.59%])

    Procent z głosów: 6.59%

  3. Nie mam zdania, jest mi to obojętne lub mam inny pomysł (9 głosów [9.89%])

    Procent z głosów: 9.89%

Głosuj

#1 VPN

VPN

    Guru

  • Użytkownik
  • 6923 postów

Napisano 2009.02.28, 18:02

Moja propozycja jest taka, żeby dodać w oknie Ustawienia > Dźwięki lub po kliknięciu na ikonkę głośniczka w oknie głównym AQQ, która teraz wycisza dźwięki, suwaka regulującego głośność dźwięków w AQQ, coś na kształt systemowego suwaka:

pgjsdzyqb0boxhpkp8y6.jpg

Według mojego pomysłu miałby on spełniać takie kryteria:

1. Zmiana głośności wszystkich dźwięków w AQQ jednym suwakiem.
2. Zmiana głośności w AQQ niezależna od ustawień systemowych, czyli przyciszanie w AQQ nie wpływa na przyciszenie dźwięków w systemie i w innych programach.
3. Zapamiętywanie ustawionej głośności także po ponownym uruchomieniu AQQ.

Skąd ten pomysł? W pokoju AQQ Pomoc czasami pada pytanie, czy można jakoś przyciszyć dźwięki w AQQ, bo np. w porze nocnej są one uciążliwe, a nie chcemy wyciszać wszystkich dźwięków do zera albo ściszać głośników lub zmieniać ustawienia systemowej głośności. Inaczej mówiąc: danemu osobnikowi nie przeszkadzają domyślne dźwięki w AQQ, ale chciałby je móc ściszyć.


Użytkownik wu112 edytował ten post 2014.02.19, 14:42

  • jarko lubi to

Tu byłem.


#2 muszi

muszi

    I hate Mondays!

  • Administrator
  • 1950 postów

Napisano 2009.02.28, 20:14

O tak, jak najbardziej za. Czasem bywa to wkurzającee, gdy nagle w słuchawkach podczas rozmowy na skypie rozlegnie sie głośne powiadomienie o nowej wiadomosci. Aż uszy moga zaboleć. W innych sytuacjach raczej nie zauważylem takiej potrzeby jednak dla mnie jest to wystarczajacy powód ;-)

Nie pomagam prywatnie (PW oraz JID) w sprawach AQQ
Beta info: AQQ: none | OS: Windows 10 x64
>> Przydatne linki: Regulamin | Szukajka | Buglista AQQ| Kompedium wiedzy o AQQ <<


#3 Andrew

Andrew

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 125 postów
  • MiejscowośćCzęstochowa

Napisano 2009.02.28, 20:38

Wystarczy korzystać z Visty bo tam jest regulacja głośności dla poszczególnych programów. Kto ma XP to jego strata bo system jest leciwy, w 7 też jest taka regulacja więc nie widzę sensu wprowadzania tego do AQQ. Jestem na nie.

#4 viewx7

viewx7

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 31 postów

Napisano 2009.02.28, 20:50

Dokładnie, w nowych systemach jest "mikser" - regulacja głośności każdego programu z osobna. Windowsx XP będzie powoli odchodził do lamusa, więc nie ma sensu wprowadzanie tej opcji.

#5 Tomek

Tomek

    Weteran

  • Pomocnik
  • 569 postów

Napisano 2009.02.28, 21:03

Nie zapominajcie o tym, że XP jest i jeszcze długo będzie najpopularniejszym systemem. Według mnie warto dodać tą funkcję, więc głosuję na tak.

Windows 7 SP1, IE 11, Wersja AQQ x64: najnowsza wersja, Kompozycja: Standard, Wtyczki: standardowe.


#6 KaeR

KaeR

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 132 postów

Napisano 2009.02.28, 21:25

@Andrew z viewx7

To kiedy mam się spodziewać komputera od Was z Win 7? Wybaczcie, ale do Visty mnie nikt nie przekona. Zresztą nie tylko mnie. Wiele programów, które używam posiadają ostrzeżenie o nieprzewidywalnej współpracy z systemami innymi niż XP.

Sama propozycja jak najbardziej, bo dźwięki często chcę mieć w tle, a nie żeby zmarłych wskrzeszały.

Użytkownik KaeR edytował ten post 2009.02.28, 21:25


#7 matiss

matiss

    Expert

  • Wtyczkopisarz
  • 1166 postów

Napisano 2009.02.28, 21:28

Jestem na tak, wiele razy brakowało mi tej opcji. Co do stwierdzenia ze xp szybko pójdzie do lamusa hmm nie byłbym tego taki pewien, a jak trafnie zostało to zauważone xp jest najpopularniejszym aktualnie systemem i jakoś nie chce mi się wierzyć w masową migracje na 7.

#8 -kudlaty-

-kudlaty-

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 28 postów

Napisano 2009.03.01, 01:10

@Andrew z viewx7

o to ja też poproszę od was nowego kompa z win7 , oryginalnym oczywiście.
Boże , cóż za egoistyczne podejście. Jeśli coś WAM się nie przyda , to jak już wiadomo nie przyda się nikomu. Nasza strata. :)
System: Win XP sp2 Media Center Edition | Aqq: najnowsze. | Przeglądarka: Opera 9.62 | Muzyka: Foobar2000.

Dołączona grafika

#9 Killer

Killer

    Expert

  • Użytkownik
  • 1129 postów

Napisano 2009.03.01, 07:41

Korzystam z Windowsa Xp i nie przekonacie mnie do Visty, ani 7 (bo komputer już nie z tej epoki). Piszecie, że system leciwy. Leciwy, ale korzysta z niego kilkakrotnie więcej osób aniżeli z Visty i 7 razem wziętych. Opcja mogłaby być wprowadzona. Wtedy może nawet włączyłbym dźwięki, bo póki co, mam je całkowicie wyłączone.

Beta testy AQQ:

PC: AQQ (zawsze najnowsza beta), Edge, Windows 10 x64 | Kompozycja: GG11, Wtyczki: dostarczane z AQQ


#10 VPN

VPN

    Guru

  • Użytkownik
  • 6923 postów

Napisano 2009.03.01, 13:32

Ech, nie pomyślałem, żeby o tym napisać. Regulacja głośności miałaby być niezależna od wersji systemu i miałaby się znaleźć w AQQ, a nie gdzieś ukryta w opcjach Windows. No ale rozumiem, że niektórym posiadaczom wypasionej Visty by to przeszkadzało, co też zaznaczyli w ankiecie.

Tu byłem.


#11 badylara

badylara

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 20 postów

Napisano 2009.03.01, 15:02

Jak najbardziej na tak, mimo tego, że mam vistę to nie mam opcji wyciszenia tylko AQQ a głośne dźwięki strasznie przeszkadzają szczególnie na słuchawkach.
Dołączona grafika

#12 Laston

Laston

    Weteran

  • Dekorator
  • 559 postów

Napisano 2009.03.01, 15:59

Ehh pomyślcie czasami o innych a nie tylko o sobie... Ja jestem na tak. Może gdyby była taka opcja w AQQ to włączyłbym w końcu dzwięki bo jak dla mnie są nie do zniesienia na dłuższą metę, szególnie że często słucham muzyki. Narazie wystarcza mi migający Scroll Lock ;)

Użytkownik Laston edytował ten post 2009.03.01, 17:49


#13 Kendziooor

Kendziooor

    Pan Majster

  • Wtyczkopisarz
  • 1076 postów

Napisano 2009.03.01, 17:01

Również jestem szczęśliwym posiadaczem XP, więc również jestem na tak. Czasem są sytuacje, w których te dźwięki drażnią, ale z kilku powodów uciszanie wszystkich\wyłaczanie w AQQ mi nie odpowiada. Dlatego mam nadzieję, że Oconnel to wprowadzi.
Dołączona grafika
Całkiem nowa wersja notatnika do AQQ! Zostań beta-testerem!

System: Windows7 Home Premium; IE8 + Opera 10 (domyślna); Ad-Aware Pro Internet Security 8
Komunikator: Wtyczki podstawowe + dodatkowe; Kompozycja Satin

#14 krasiejow

krasiejow

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 108 postów

Napisano 2009.03.01, 20:05

Jak dla mnie to jest to bez różnicy czy będzie to w AQQ czy nie. Mam taki bajer w Viście i rzeczywiście, gdy ściszę AQQ to całkiem inna praca jest :). Np. gra działa na normalnym poziomie a AQQ na poziomie ledwie słyszalnym, więc potrafię "wczuć" się w grę, ale jednocześnie słyszę gdy ktoś coś napisze.

Ah i VPN: ta opcja jest ukryta? Nie sądzę :). MS to zaplanował bardzo sprytnie: pojedyncze klikniecie otwiera prosty panel do zmieniania głośności, bo taki wystarcza na codzień. Powiedzmy szczerze, majsterkowanie w stylu "program A ma mieć głośność taką a program B taką" to już opcja zaawansowana i jest ona dostępna pod 1 linkiem.

Zagłosowałem na obojętne :P.

http://l.bitcasa.com/C-j-YTaW

Ponad 2000 dni z AQQ (od czerwca 2008r.). I nadszedł moment, by powiedzieć "cześć".

 


#15 Andrew

Andrew

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 125 postów
  • MiejscowośćCzęstochowa

Napisano 2009.03.01, 23:17

@badylara, odrazu widać, że nie wiesz jak to działa...w mikserze suwak pojawia się kiedy jakiś program wydaje z siebie dźwięki, jeśli przez dłuższy czas 'siedzi cicho' to znika z ustawień miksera jednak jego głośność jest zapamiętana. Włącz sobie mikser i zmuś AQQ do wydania dźwięku to wtedy zobaczysz odpowiedni suwak.

#16 badylara

badylara

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 20 postów

Napisano 2009.03.02, 18:14

Faktycznie pomogło, ale nadal popieram propozycję ponieważ chciałbym aby głośność w AQQ była stale ściszona niezależnie od głośności systemowej.

#17 pap911

pap911

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 34 postów

Napisano 2009.03.19, 19:33

jestem bardzo za. Od dawna mnie głośność dzwiękow AQQ irytuje na tyle skutecznie przy słuchaniu muzyki, że także od dawna juz wylączone mam wszystkie dźwięki w AQQ. Mute/Max to troche za mały wybór jeśli chodzi o głośność.
Mysle, że to powinien być priorytet :P
System: Windows XP SP3, IE8; flash10
Wtyczki:

BugReport.dll, StartupStatus.dll, Antyspam.dll, AQQNet.dll, BirthdayReminder.dll, Contact.dll, GGNet.dll, SMS.dll, SpellChecker.dll

Kompozycja: standard

#18 viper505

viper505

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 122 postów

Napisano 2009.03.19, 20:46

Jestem na tak. A ci co tu wyskakuja z Vista i mowia ze XP jest leciwy niech sie zastanawia 10 razy zanim cos takiego napisza. XP jest obecnie najpopularniejsza wersja windowsa i nic tego nie zmieni, chyba ze viste zaczna za darmo rozdawac. A to dlatego ze XP jest cholernie szybki i nie ma znaczenia na jakim sprzecie jest zainstalowana. Sprawdzalem na C2D 3 GHz, 4GB ramu i 9800 i XP tak czy siak chodzi plynniej i nie sciaga aktualizacji przed wlaczeniem, po wylaczniu i w trakcie korzystania z kompa i nie pyta czy na pewno chcesz kliknac w to miejsce pulpitu bo moze to byc nie bezpieczne dla twojego systemu, zycia i zdrowia. Zaraz poleca posty ze to mozna wylaczyc ale czy tak nie jest?? :D A wracajac do wtyczki pomysl jest genialny.
AQQ: zawsze najnowsza beta (Wtyczki: Standardowe + AQQPajacykEx, AutoSender, Blocker, FixUpdater, SpellChecker, TabKit, Tune Controller)
Kompozycja: InvaderDark
System: 7 Pro SP1
Przeglądarka: IE8 (Domyślnie Opera )

#19 bartg

bartg

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 2009.04.17, 17:55

Dlaczego nawet jesli byłoby XP powinno to byc? Bo jest wygodniejsze :). Jeśli w WMP przyciszam film to nei przycisza sie system ael glosniosc jest zmieniana tak samo w mixerze jak w WMP. Wniosek: jesli program wycisza tylko siebie to wycisza sie poprzez mixer.

#20 BangMan

BangMan

    Adept

  • Użytkownik
  • 300 postów

Napisano 2009.04.26, 14:21

Jestem na nie, bo używam Visty i tam mam mikser. ;) Możecie pisać, że myślę o sobie, a nie o użytkownikach XP, ale gdyby każdy tak musiał myśleć za wszystkich, to w sondzie byłaby zawsze tylko jedna poprawna odpowiedź. :P

Proszę o aktualizację SDK:

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Proszę o aktualizację SDK proszę o aktualizację SDK proszę o aktualizację SDK? Proszę o aktualizację SDK Proszę o aktualizację SDK!
---
Proszę o aktualizację SDK?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych