Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ulubione książki z dzieciństwa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
42 odpowiedzi w tym temacie

#21 Gość_ooi_*

Gość_ooi_*
  • Gość

Napisano 2008.09.07, 19:02

Rodzice nie czytali mi bajek jak byłem mały, sam to robiłem. Nie dlatego, że nie mieli czasu lub nie chcieli. Wolałem robić to sam.
Miałem kilka tomów bajek.
"Klechdy domowe" - zdaje się, że to nawet lektura była
"Ptaki czarownicy"
"Bajki braci Grimm"
"Baśnie z gór"
"Baśnie z wyspy Lanka"
"Baśnie różnych narodów"
i kilka innych (te powyżej mam nadal)

Oczywiście wspomniany Winnetou również był w kręgu moich zainteresowań. W zerówce nosiłem ze sobą książkę złożoną z zeszytów "Old Surehand" oraz drugą z zeszytami "Winnetou" właśnie. Dzieciaki się bawiły, a ja z wypiekami na twarzy przeżywałem przygody tych dwóch przyjaciół.

W podstawówce odkryłem, że biblioteka "ukrywa" książki Jamesa Curwooda, których akcja toczy się na obszarach Kanady. Opisywała przygody zarówno ludzi (traperów, łowców itp) jak i zwierząt.
http://pl.wikipedia...._Oliver_Curwood

W międzyczasie oczywiście wspomniane "Czarne Stopy" (pamiętam, że miały dwie części) czy "Pan Samochodzik i ...".
Odkryłem również dla siebie książki Wiesława Wernica (właściwie tu pomógł mi tata) oraz Yacta Oya.

To właściwie byłoby tyle jeżeli chodzi o książki młodości (właściwie sam okres podstawówki).
Oczywiście lektury prawie wszystkie na bierząco.
O wielu książkach (które np. przypadkowo wpadały mi w ręce) nie wspomniałem.
Po prostu lubię czytać.

Edit: Aha, go to sygnaturka

#22 lsr

lsr

    Czarna legenda forum powraca...

  • Przyjaciel
  • 1246 postów

Napisano 2008.09.07, 22:21

Aaaaaa! Jeśli chodzi o serię książek o Tomku Alfreda Szklarskiego, to są po prostu ponadczasowe. Nie czytałem wszystkich części, ale większość - i to zwykle po kilka razy. Świetne połączenie powieści przygodowej z elementami edukacji i humorem.

szkoda, że obecnie w dziedzinie książek dla dzieci i młodzieży panuje totalna posucha. Chodzi mi oczywiście o wartościowe książki.

6198 zliczonych i pozostawionych postów na starym forum. Więc byle nabijacz nie zrobi na mnie wrażenia. :D


Zapraszam na odnowiony blog: lsr.waw.pl


#23 gwiazdka

gwiazdka

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 2008.09.16, 15:45

witam ja pamiętam najbardziej niezwykłe i najlepsze były książeczki z serii ''poczytaj mi mamo'',- i oczywiście najgrubsza książka''Bajarka-opowiada'',to prawdziwe książki dla dzieci B) :P

#24 Ania

Ania

    MySzka

  • Przyjaciel
  • 306 postów

Napisano 2008.09.16, 16:07

Ludzie, a seria opowiadań o Kubusiu Puchatku? :lol:
Dołączona grafika Wbrew pozorom optymistka... ^^
Niepoprawna marzycielka... ^^

#25 KaeR

KaeR

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 132 postów

Napisano 2008.09.16, 16:24

Ja już wymienione "Dzieci z Bullerbyn" czytałem tyle razy, że się książka rozpadła. O dziwo, bo była to lektura szkolna.
Nie pamiętam tytułu drugiej, ale coś w okolicach "Pięć przygód detektywa Konopki". Też jedna z przygód była lekturą.
Oczywiście zaczynałem od serii "Tytus, Romek i A'Tomek".
Samych książek było wiele. Jedne dzieci siedziały w sklepie z zabawkami a ja w księgarni. No chyba, że o Pewexie (lsr wybacz ;>) mówimy. :)

#26 lew

lew

    "drapieżny" lew

  • Przyjaciel
  • 577 postów

Napisano 2008.09.16, 16:49

Ja już wymienione "Dzieci z Bullerbyn" czytałem tyle razy, że się książka rozpadła. O dziwo, bo była to lektura szkolna.

To jest super książką :P My mieliśmy ją chyba w czwartej klasie podstawówki (o ile się nie mylę) i jak na czwartą klasę była to książka dosyć gruba ;) Lecz czytałem ją z zaciekawieniem i głęboko zapadła mi w pamięci :)
Beta testy AQQ:
System - Windows XP + SP3
IE - 8.0
Wtyczki - standardowe
Kompozycja - Black Aero

#27 muszi

muszi

    I hate Mondays!

  • Administrator
  • 1950 postów

Napisano 2008.09.16, 16:50

Ludzie, a seria opowiadań o Kubusiu Puchatku? :lol:

Kubuś Puchatek i Chatka Puchatka - świetne książki :) Mimo wieku nadalje lubię. W zeszłym roku czytałem je sobie na nudniejszych wykładach ;)

Nie pomagam prywatnie (PW oraz JID) w sprawach AQQ
Beta info: AQQ: none | OS: Windows 10 x64
>> Przydatne linki: Regulamin | Szukajka | Buglista AQQ| Kompedium wiedzy o AQQ <<


#28 lew

lew

    "drapieżny" lew

  • Przyjaciel
  • 577 postów

Napisano 2008.09.16, 16:55

Kubuś Puchatek i Chatka Puchatka

No właśnie :P tą książkę to mama jeszcze czytała na dobranoc jak miałem około 3, 4 latka :D No ale kiedyś to Kubuś Puchatek to była jedna z najlepszych bajek także i w telewizji :)
Beta testy AQQ:
System - Windows XP + SP3
IE - 8.0
Wtyczki - standardowe
Kompozycja - Black Aero

#29 Ania

Ania

    MySzka

  • Przyjaciel
  • 306 postów

Napisano 2008.09.16, 17:25

No ale kiedyś to Kubuś Puchatek to była jedna z najlepszych bajek także i w telewizji :)


Dlaczego kiedyś? Teraz również jest i szczerze mówiąc to czasem mam ochotę obejrzeć... ;)
A skoro mowa o bajkach, to zapraszam do tematu -->"Ulubione wieczorynki"
Dołączona grafika Wbrew pozorom optymistka... ^^
Niepoprawna marzycielka... ^^

#30 pol102

pol102

    Adept

  • Użytkownik
  • 272 postów

Napisano 2008.09.16, 17:39

Obecnie niewiele jest fajnych książek dla młodzieży, w szczególności wśród lektur. Lektury są zasadniczo nudne, wciąż te same, nie zachęcające do sięgnięcia po następną lekturę. Polska szara rzeczywistość. A mamy przecież rzeczy piękne i wielkie mogące stawić czoła np. Harremu Garncarzowi ;)

Dj Pol - Klub Studencki SPIN Bydgoszcz
Radio UTP.fm


#31 Malusiolka

Malusiolka

    Zodiakalny byk!

  • Moderator
  • 549 postów

Napisano 2008.09.16, 17:46

Kubuś Puchatek i Chatka Puchatka - świetne książki :) Mimo wieku nadalje lubię. W zeszłym roku czytałem je sobie na nudniejszych wykładach ;)

Mam tą książkę. Jest dla mnie cenna, bo dostałam ją od mojego świętej pamięci taty

Do ulubionych książek można dodać "Opowiadania Brzechwy" - czytałam codziennie jak byłam mała.

>> Lepiej być wrogiem, ale uczciwym niż przyjacielem fałszywym.


#32 kuhar

kuhar

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 134 postów

Napisano 2008.09.16, 19:07

ja nigdy nie lubiłem czytać książek, ale pare mi się podobało...ulubiona to przygody robinsona cruzoe...naprawde bardzo mi się to podobało...no i jeszcze z tych naprawde dzieciecych to o psie który jexdził koleją... jeszcze z ksiązek to podoba mi sie symfonia c++ standard....ale to już nie dizeciństwo tylko teraźniejsze czasy...
AQQ - zawsze najnowsze ;) ; kompozycja - Light sky; wtyczki - standardowe + Blocker + AQQ Last Seen + Responder + AQQrestarter + Makra; IE8 ; Win 7 x86 Dołączona grafika

#33 Ania

Ania

    MySzka

  • Przyjaciel
  • 306 postów

Napisano 2008.09.16, 22:16

O właśnie, nie mogłam sobie przypomnieć, długo tę książkę wspominałam... Historia psa i kolejarza. Wzruszająca opowieść :unsure:
Dołączona grafika Wbrew pozorom optymistka... ^^
Niepoprawna marzycielka... ^^

#34 lew

lew

    "drapieżny" lew

  • Przyjaciel
  • 577 postów

Napisano 2008.09.17, 13:40

Według mnie to większość ulubionych książek z dzieciństwa to lektury z podstawówki ;) Bo raczej tak od siebie wiele książek się nie czytało, chyba, że ktoś lubił czytać :)
Beta testy AQQ:
System - Windows XP + SP3
IE - 8.0
Wtyczki - standardowe
Kompozycja - Black Aero

#35 KaeR

KaeR

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 132 postów

Napisano 2008.09.17, 14:09

Tylko co jak ktoś te lektury czytał nie z uwagi na szkołę? Poza tym, co mieliśmy czytać, jak to szkoła uczyła nas tego? Pytanie było o książki z dzieciństwa, to ja się ograniczyłem do 8 lat. Dodatkowo czytanie książek było kiedyś bardziej naturalne. Taka kultura.

#36 Killer

Killer

    Expert

  • Użytkownik
  • 1129 postów

Napisano 2008.09.17, 14:22

O właśnie, nie mogłam sobie przypomnieć, długo tę książkę wspominałam... Historia psa i kolejarza. Wzruszająca opowieść :unsure:


"O psie który jeździł koleją ?" ;)

Beta testy AQQ:

PC: AQQ (zawsze najnowsza beta), Edge, Windows 10 x64 | Kompozycja: GG11, Wtyczki: dostarczane z AQQ


#37 Danua

Danua

    Początkujący

  • Przyjaciel
  • 17 postów

Napisano 2008.09.17, 14:57

Jest ich kilka, ale jeśli mam wymienić to zdecydowanie "Tajemniczy ogród" i "Ania z Zielonego Wzgórza" plus oczywiście reszta części.

#38 Ania

Ania

    MySzka

  • Przyjaciel
  • 306 postów

Napisano 2008.09.24, 19:20

raczej tak od siebie wiele książek się nie czytało, chyba, że ktoś lubił czytać :)

Albo lubił mieć czytane ;)

No to ja może dorzucę "W pustyni i w puszczy" :)
Dołączona grafika Wbrew pozorom optymistka... ^^
Niepoprawna marzycielka... ^^

#39 Prysiu

Prysiu

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 36 postów

Napisano 2008.11.11, 19:22

U mnie trochę nietypowo. Najlepsza książka z czasów dzieciństwa - Robinson Cruzoe :)

#40 jojo87

jojo87

    Niedoszły wtyczkopisarz

  • Użytkownik
  • 1352 postów

Napisano 2008.12.28, 23:27

Jak byłem młody to najbardziej polubiłem jedną książkę - O psie ktory jeździł koleją. Szczerzę mówiąc to teraz w ogóle nie pamiętam dlaczego akurat ta.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych