Skocz do zawartości


Zdjęcie

CT Creative Team w akcji


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
141 odpowiedzi w tym temacie

#1 VPN

VPN

    Guru

  • Użytkownik
  • 6923 postów

Napisano 2009.03.12, 11:57

Już wiemy jak zarabia CT :P Nie, nie, żartuję, ale jednak po przeczytaniu artykułu pozostaje pewien niesmak: http://www.tvn24.pl/...,wiadomosc.html
Faktyczny właściciel AQQ para się wysyłaniem spamu na komórki, żeby naciągać naiwnych ludzi. Można by powiedzieć, że sami są sobie winni, bo informacja o kosztach jest, ale sposób jej wykonania jest, łagodnie mówiąc "nieelegancki". Oczywiście baza numerów pochodzi z serwisu WapSter.pl, w którym wielu użytkowników AQQ zbiera wapstery. Jak widać nie ma nic za darmo :P Dobrze, że nikt z komentujących jak na razie nie powiązał sprawy z AQQ.
  • AK-47 lubi to

Tu byłem.


#2 Pbo

Pbo

    Kierownik

  • Przyjaciel
  • 3477 postów

Napisano 2009.03.12, 12:12

Niezbyt ładnie, ale każdy zakładając konto w serwisie WapSter.pl zaakceptował regulamin. Tylko kilkaset złotych za sms trochę niepokoi.
O AQQ raczej nie wspomną bo zapewne niewiele osób komentujących będzie wiedziało, że AQQ należy do CT.

Komunikatory głosowe Ventrilo.TeamSpeak, Mumble

PolscyGracze.pl - wiadomości ze świata gier | Serwer XMPP PGra.cz


#3 Magnes

Magnes

    Bywalec

  • Przyjaciel
  • 110 postów

Napisano 2009.03.12, 13:01

nieeleganckie? ;) No co Wy. Jak ktoś jest idiotą i wysyła masowo sms%y na 7xxx licząc że nie kopnie go to w rachunek to sory. O pozwie mówią kancelarie, które wygrywają odszkodowania dla ludzi którzy np. w maku piją świeżo podaną kawę duszkiem i się dziwią że można się oparzyć :P Generalnie normalna praktyka rynkowa :)
Możecie mi skoczyć z takim moderowaniem:
Sygnatura edytowana
Regulamin IV.1, IV.4

#4 VPN

VPN

    Guru

  • Użytkownik
  • 6923 postów

Napisano 2009.03.12, 13:09

Rozumiem Magnes, że o byłym współpracowniku nie powinieneś wyrażać się źle, ale jednak jest to przykład marketingu na granicy przyzwoitości. Dla mnie niewiele się to różni od zwykłego spamu, bo teoretycznie po wyrażeniu zgody jest to "informacja handlowa, na którą wyraziło się zgodę".
Powiedzmy sobie szczerze, że większość zarejestrowanych w WapSter.pl użytkowników to nastolatki, które często nie mogą oprzeć się pokusie, żeby sprawdzić kto je "pokochał"...

Tu byłem.


#5 Magnes

Magnes

    Bywalec

  • Przyjaciel
  • 110 postów

Napisano 2009.03.12, 13:21

VPN nie chodzi tutaj o starych znajomych czy coś, bo z CT to praktycznie nie miałem styczności. Chodzi mi o to, że Ty naprawdę liczysz na sumienie przedsiębiorcy? To tak jakby w makach wyliczali BMI grubasom i mówili "panu nie możemy sprzedać kanapki bo kiedyś może pan przez to dostać zawału" ;) Business is Business, a tutaj mają ewidentny koszt sms%a wypisany i generalnie skoro wiadomość przychodzi z 7XXX to wiadomo że nikt z naszych znajomych nie załatwił sobie tak "diamentowego" numerku ;)
Możecie mi skoczyć z takim moderowaniem:
Sygnatura edytowana
Regulamin IV.1, IV.4

#6 VPN

VPN

    Guru

  • Użytkownik
  • 6923 postów

Napisano 2009.03.12, 14:00

Firma, która rzeczywiście dba o swoich klientów i nie narzuca się ze swoim produktem, postępuje zgodnie z zasadami Stowarzyszenia Marketingu Bezpośredniego. Takie wiadomości skierowane głównie do nastolatków raczej niewiele mają wspólnego z zasadami etycznymi marketingu.

Tu byłem.


#7 Randall_Memphis

Randall_Memphis

    Weteran

  • Użytkownik
  • 509 postów

Napisano 2009.03.12, 16:58

Marketing i etyka nie ma nic wspolnego.

Dołączona grafika

Dołączona grafika


Chciałbym w nowej edycji #AQQ Oscarów oddać głos na ^Eskej'a jako najlepszego kompozytora, oraz ^Beherit'a za wtyczke do #Blip'a


#8 lsr

lsr

    Czarna legenda forum powraca...

  • Przyjaciel
  • 1246 postów

Napisano 2009.03.12, 17:26

Ha! Teraz już wiem, kto mi takie śmieci wysyła... Oczywiście olałem je i kasowałem od razu, bo na pierwszy rzut oka widać, że to typowe łapanie jelenia, a komentarze, jakie przy tym wygłaszałem, nie nadają się do powtórzenia na forum publicznym...
Dla mnie sprawa jest prosta: jeśli piszą, że ktoś komuś zostawia informację, a taka informacja nie istnieje, to jest zwykłe podanie nieprawdziwej informacji, i nie ma się co nad tym rozwodzić.
Nie ma co czekać. Chyba trzeba usunąć konto z ich serwisu.

6198 zliczonych i pozostawionych postów na starym forum. Więc byle nabijacz nie zrobi na mnie wrażenia. :D


Zapraszam na odnowiony blog: lsr.waw.pl


#9 VPN

VPN

    Guru

  • Użytkownik
  • 6923 postów

Napisano 2009.03.12, 17:55

No to koniec z wapsterkami :D A tak na serio, mam teraz wyrzuty sumienia za każdym razem jak polecam komuś AQQ, a ten ktoś pyta o wapstery. Ale zwykle ostrzegam, że po rejestracji będzie otrzymywał spam na SMS.

Tu byłem.


#10 lsr

lsr

    Czarna legenda forum powraca...

  • Przyjaciel
  • 1246 postów

Napisano 2009.03.12, 18:37

No to koniec z wapsterkami :D

I tak nie korzystałem :D

Ale zwykle ostrzegam, że po rejestracji będzie otrzymywał spam na SMS.

Spam jak spam. A tu mamy do czynienia z czymś o wiele, wiele gorszym.

6198 zliczonych i pozostawionych postów na starym forum. Więc byle nabijacz nie zrobi na mnie wrażenia. :D


Zapraszam na odnowiony blog: lsr.waw.pl


#11 VPN

VPN

    Guru

  • Użytkownik
  • 6923 postów

Napisano 2009.03.12, 20:50

Kolejny temat z CT w tle: http://forum.dobrepr...h...12&t=242655
Jak widać niektórzy szykują się do bojów prawnych. Lepiej, żeby wygrali czy przegrali? Pamiętajcie, od tego może zależeć przyszłość AQQ :P
Dochodziło już do sytuacji, że nieletni, którzy pobrali tapetę z WapSter.pl lub zbierają wapstery w AQQ dostawali SMSy, no... powiedzmy wprost... o charakterze erotycznym...

Tu byłem.


#12 Andrew

Andrew

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 125 postów
  • MiejscowośćCzęstochowa

Napisano 2009.03.12, 21:09

CT to są ciach. Ja np bawiłem się programem Sprite Terminator, z AQQ wysyłałem smsy z bramki wapstera na mojego smarcika. Jak się okazało, Sprite Terminator wysyłał smsa zwtornego z informacją o tym, czy urządzenie jest zablokowane lub odblokowane itd. Jako, że sms został wysłany z bramki wapstera to program wysłał smsa zwrotnego na 79xx. Przez to straciłem 20zł i mam konto doładowane o 1600 wapsterów które i tak są zbędne. Napisałem do nich, że sms jaki został wysłany na ich numer nie spełniał wymogów do doładowania konta wapsterami - treść powinna zawierać numer telefonu do którego zostaną dodane wapstery. Oni mi odpisali, że to operator powinien zwrócić mi pieniądze, napisałem do PLAY to mi odpisali, że wapster powinien zwrócić. Takim sposobem koło się zamyka, ja jestem wk*rwiony i straciłem 20zł za na coś co nawet nie jest warte 2zł :| Szkoda gadać....

#13 Krigare

Krigare

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 33 postów

Napisano 2009.03.12, 21:34

Juz za niedlugo swieta, czekac jak bedziemy dostawac "jajka" :)
Przeczytalem na stronie co podale VPN, a mianowicie:
Istnieje też sposób na zablokowanie tego typu usługi. Trzeba wysłać SMS STOP na numer 2800. Koszt według taryfy operatora sieci.
Moze warto sie przygotowac :)

#14 lsr

lsr

    Czarna legenda forum powraca...

  • Przyjaciel
  • 1246 postów

Napisano 2009.03.12, 21:50

To, co zostało tam opisane, to ewidentny szwindel. Bo jak inaczej nazwać sytuację, w której licząc na naiwność kogokolwiek wysyła się z automatu wiadomości sugerujące jakoby miały pochodzić od jakiejś rzeczywistej osoby.
Nie oszukujmy się, firma chwyta się takich praktyk, bo widocznie biznes dzwonkowo-tapetowy nie przynosi już odpowiednio wysokich dochodów. Teraz już chyba mało kto kupuje takie gadżety. Kiedyś nie było wyjścia - albo kupiłeś, albo nie miałeś, chyba że umiałeś obejść zabezpieczenia. Teraz w komórkach nie ma problemu z przesyłaniem plików itp., więc rynek się kurczy.
Czy lepiej, żeby wygrali czy przegrali? Zapomnijmy o tym, kim jest ta firma, tylko oceńmy same stosowane przez nią praktyki. Będzie o wiele łatwiej i obiektywniej...
W tym wszystkim szkoda mi tylko OC, bo niczemu nie jest winien, ale sprawa będzie wiązana z tworzonym przez niego komunikatorem. Bardzo nieprzyjemna sytuacja.


Inna rzecz, że nóż się otwiera, gdy ktoś pyta jak wyłączyć to szajstwo w sytuacji, gdy ma to opisane kilka postów wyżej...

I jeszcze płacić trzeba za wyłączenie tego? Mimo że większość osób nie miała świadomości, że cokolwiek włącza... Bez komentarza...

6198 zliczonych i pozostawionych postów na starym forum. Więc byle nabijacz nie zrobi na mnie wrażenia. :D


Zapraszam na odnowiony blog: lsr.waw.pl


#15 Magnes

Magnes

    Bywalec

  • Przyjaciel
  • 110 postów

Napisano 2009.03.12, 23:48

CT to są złodzieje.


heh, jakoś nie widzę żeby Ci coś ukradli a na solidność PLAY'a nie licz, znam podejście firmy bliżej środka.

Lsr, nieuczciwe praktyki? A jak partia wyborcza obiecuje więcej niż robi (każda tak robi) to jest to uczciwe?

A jak fast foody mają tendencje do uzależniania choć nikt o tym głośno nie mówi to jest to uczciwe?

Reklamy kart kredytowych i ogólnie bankowe też często odnoszą się do pierwszego/ostatniego miesiąca lokaty a faktyczne oprocentowanie jest znacznie niższe. UOKiK już się wziął za BRE Bank i Milennium. Więc generalnie leserku ;) skończ marzyć o sumieniu, a tym bardziej "firma której produkt lubię będzie inna" ;]
Możecie mi skoczyć z takim moderowaniem:
Sygnatura edytowana
Regulamin IV.1, IV.4

#16 Randall_Memphis

Randall_Memphis

    Weteran

  • Użytkownik
  • 509 postów

Napisano 2009.03.13, 00:35

dokaldnie to samo robia firmy wysylajace maile reklamowe (np o2.pl ) - tematy zaczynajace sie jako "re: " "Twoj znajomy Andrzej poleca Ci " "czesc, tu Monika" itp, ktore powoduja ze klikasz na maila zanim pomyslisz ze to spam.
to co robi Wapster - bywa. skoro ludzie są idiotami, i odpowiadaja na te smsy, to jest to ich problem, za głupote sie płaci. Ze wapster to wykorzystuje?
zgodne z prawem, maksymalizacja zyskow - w mysl ekonomi - raj na ziemi.
@Andrew - napisanie o CT ze sa złodziejami jest niezgodne z prawem.

Swoja droga, od dawna nie korzystam z wapsterow itp, a na bank nie pamietam maila jakiego podalem przy rejestracji z portalu - jest sposob zeby skasowac konto? smsow zadnych nie zamierzam wysylac.

Dołączona grafika

Dołączona grafika


Chciałbym w nowej edycji #AQQ Oscarów oddać głos na ^Eskej'a jako najlepszego kompozytora, oraz ^Beherit'a za wtyczke do #Blip'a


#17 lsr

lsr

    Czarna legenda forum powraca...

  • Przyjaciel
  • 1246 postów

Napisano 2009.03.13, 01:20

@ Magnes
Wybacz, ale argumenty w stylu "inni robią podobnie" są po prostu śmieszne. Na tej zasadzie hurtem wszystkich i ze wszystkiego hurtem rozgrzeszymy. I co? Będzie się żyło lepiej, nieprawdaż? Nawet jeśli 98% zacznie robić źle, to czy powinno to wpłynąć na ocenę jakichś praktyk? Może Twoim zdaniem tak, ale ja nie jestem relatywistą.

@ RM
Idiotami? Sam w pierwszym odruchu chciałem poświęcić te 2 PLN i wysłać krótkie "sp***" w odpowiedzi :D A tak na poważnie. Zauważ, że tego typu działania są obrzydliwymi sztuczkami zahaczającymi o manipulację psychologiczną. Tu nie trzeba być idiotą. Widzisz, nie możemy swojego poziomu wiedzy o pewnych zjawiskach i mechanizmach przekładać na ogół. Ja to zobaczyłem i wiedziałem, co jest grane. Ale druga myśl była taka: ciekawe, ile osób da się na to nabrać? Bo co byśmy nie powiedzieli, zrobili to z głową (co w moim mniemaniu jeszcze bardziej działa na ich niekorzyść).

Naprawdę, tego typu praktyk nie można bronić ani z sympatii, ani nawet siląc się na występowanie w roli adwokata diabła.

A konto usunąć da się na ich stronie - trzeba się tylko zalogować i poszukać w ustawieniach konta.

6198 zliczonych i pozostawionych postów na starym forum. Więc byle nabijacz nie zrobi na mnie wrażenia. :D


Zapraszam na odnowiony blog: lsr.waw.pl


#18 eSKej

eSKej

    Master Flamaster

  • Dekorator
  • 953 postów

Napisano 2009.03.13, 01:32

@Randall - na stronie Wapstera można poprosić o przypomnienie hasła, które zostaje wysłane Ci na numer komórki, który podawałeś podczas rejestracji, email nie jest wymagany.

wracając do tematu, sam również dostawałem takie sms-y, ale nie trudno było zauważyć, że to ściema. Wystarczy podstawowa logika, jeśli ktoś rzeczywiście miałby mi coś ciekawego do przekazania to wiadomość ta przyszłaby w pierwszym sms-ie, lub też pojawił by się numer komórki osoby, która wysyłała tą wiadomość przy pomocy jakiegoś serwisu.

@lsr - W moim przypadku za każdym razem była podana cena za wysyłanie sms'a w celu otrzymania dalszych informacji.

Jestem ciekaw co by zrobili ci naiwniacy, gdyby pocztą kurierską przyszła do nich jakaś paczka z podpisem: "Kocham Cie... Twój cichy wielbiciel" i za odbiór tej paczki kurier życzyłby sobie jakiejś niemałej opłaty. Dla uwiarygodnienia w polu nadawcy widniałaby nazwa jakiejś firmy specjalizującej się w wysyłaniu upominków. Tylko głupiec kupowałby kota w worku. Swoją drogą ciekawe czy jakiś cwaniak stosował już takie praktyki, otwierasz paczkę, a tam kupa jakiegoś złomu, oczywiście z dedykacją :D Co prawda zdarzały się listy informujące o rzekomej wygranej gdzie trzeba tylko potwierdzić telefonicznie dane personalne dzwoniąc pod numer 0-700... ;), ale z paczkami to się jeszcze nie spotkałem :D

#19 lsr

lsr

    Czarna legenda forum powraca...

  • Przyjaciel
  • 1246 postów

Napisano 2009.03.13, 02:11

@ eSKej
Dokonałem pewnej korekty wcześniejszego posta, ale chyba zbyt pochopnie, więc już tutaj uściślę, co ostatecznie miałem na myśli, w tej części posta, którą ostatecznie przedwcześnie usunąłem. Mnie chodziło o informację o tym, że odpowiadając na maila automatycznie podobno włącza się usługę, w której opłaty pobierane są również za wiadomości przychodzące, bo jeśli dobrze zrozumiałem, tak to właśnie działało, jeśli rację ma osoba, która na podlinkowanym przez VPN forum napisała:

No i okazało się, że cały numer polega na tym, że PŁACI SIĘ ZA OTRZYMANE SMS-y! Nie tylko za wysłane. Nawet nie wysyłając niczego pod ten numer, sms-em biorę uruchomiliśmy usługę, która ściąga z nas kasę.

Co ciekawe, inna osoba temu przeczy. Być może obie mają rację, bo może chodzić o jakieś inne usługi.
Cytowana wypowiedź nieco mnie zmyliła i szczerze mówiąc w tym momencie nie mam pewności, jak to działa dokładnie. Jeśli ktoś wie, niech uściśli. Jeśli jednak działa to tak, jak opisano w cytowanej wypowiedzi, to powinna być informacja o tym, że płaci się również za wiadomości otrzymywane. Chyba że takowa też była, a ktoś nie doczytał. Ja dostałem taką wiadomość, na którą trzeba było odpowiedzieć "Biorę", ale usunąłem przed doczytaniem do końca, więc nie wiem, czy była w niej taka informacja. Oświećcie mnie w tych drobnych, ale jakże istotnych szczegółach.

6198 zliczonych i pozostawionych postów na starym forum. Więc byle nabijacz nie zrobi na mnie wrażenia. :D


Zapraszam na odnowiony blog: lsr.waw.pl


#20 muszi

muszi

    I hate Mondays!

  • Administrator
  • 1950 postów

Napisano 2009.03.13, 02:24

Brat się spotkal z kurierem Link4. Przyjechał, po podpis na umowie, a nikt nigdy nie miał z nimi do czynienia. Po prostu brat nie ubezpieczył jeszcze samochodu czy jakoś podobnie to było. Po tym zdarzeniu był bardzo nieprzyjemny telefon do wspomnianej firmy ;)
Każdy stara się wykorzystywać naiwność ludzi i zdzierać z nich jak najwięcej wykorzystując w tym celu wszelkie oszustwa i kruczki. Dla przykladu, podobnie jest na GG, gdzie twój najwspanialszy znajomy wysyła ci super link do mega-hiper-ekstra-rzeczy (Dibo, dziękować za Antyspam). Jak myślicie, ile ludzi na to klika? Pewnie taki sam procent jak liczba osób odpowiadających na takie smsy. Że to oszustwo, nieetyczne, nieeleganckie, niemoralne lub jakkolwiek inaczej to nazwiecie? Im to nie robi różnicy, ani chcą tylko zarobić kilka złotówek więcej. Poki będą błyskotliwi inaczej, którzy będa sie nabierać to będą takie praktyki. Ja tam zawsze kasuje smsy od osób spoza listy kontaktow bez czytania chyba, że pokaże się zwykły numer sugerujący, że to może być zwykły sms. Tym sposobem nigdy nie miałem niespodzianki z rachunkiem ani nie żałuję niewygranych wyczesanych nagród lub niepoznania miłości życia.

Nie pomagam prywatnie (PW oraz JID) w sprawach AQQ
Beta info: AQQ: none | OS: Windows 10 x64
>> Przydatne linki: Regulamin | Szukajka | Buglista AQQ| Kompedium wiedzy o AQQ <<





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych