Skocz do zawartości


Zdjęcie

CT Creative Team w akcji


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
141 odpowiedzi w tym temacie

#21 Senega

Senega

    Początkujący

  • Wtyczkopisarz
  • 1401 postów

Napisano 2009.03.13, 17:13

Właśnie takowy SMS otrzymałem :D o treści (miej więcej) >>Złote przeboje: w loterii....... Wyślij GRAM pod 72730 (2,44zł)<< Podobnie zakończone były te >Miłosne< smsy. Zawsze podawana była ich cena. Co do tego co one włączają to zadzwoniłem do operatora Plus i tam miła pani poinformowała mnie o tym, że nie ma takiej usługi jak płatne smsy przychodzące. Może u innych operatorów jest inaczej - w Plusie brak opłat za smsy przychodzące.

Android - program telewizyjny Kropka TV http://goo.gl/AZyEE

Aktualnie bez AQQ - co na dobre mi wychodzi :tuptup:


#22 Randall_Memphis

Randall_Memphis

    Weteran

  • Użytkownik
  • 509 postów

Napisano 2009.03.14, 00:16

pewnie ze nie ma, w PL zadna siec nie ma platnych SMSow przychodzacych.

Dołączona grafika

Dołączona grafika


Chciałbym w nowej edycji #AQQ Oscarów oddać głos na ^Eskej'a jako najlepszego kompozytora, oraz ^Beherit'a za wtyczke do #Blip'a


#23 lsr

lsr

    Czarna legenda forum powraca...

  • Przyjaciel
  • 1246 postów

Napisano 2009.03.14, 00:24

@ RM
Chyba nie masz racji. W przypadku normalnych SMS-ów oczywiście poza roamingiem nie ma takiej opcji. Ale tutaj mówimy o pewnych usługach. O ile się nie mylę, niektóre subskrypcje działają właśnie w ten sposób, że pobierane są opłaty za wiadomości wysyłane przez usługodawcę.

6198 zliczonych i pozostawionych postów na starym forum. Więc byle nabijacz nie zrobi na mnie wrażenia. :D


Zapraszam na odnowiony blog: lsr.waw.pl


#24 VPN

VPN

    Guru

  • Użytkownik
  • 6923 postów

Napisano 2009.03.14, 12:36

Płatnych otrzymanych wiadomości (poza roamingiem) nie ma. Chyba, że uznajemy tu przedpłatę jako opłatę za otrzymywanie wiadomości SMS. Przykładowo zamawiasz usługę Horoskop wysyłając SMS pod numer 79** i tym samym przedpłacasz za otrzymane SMSy przez kolejne np. 30 dni.

Wracając do tematu - nowy artykuł z "Rzeczpospolitej": http://www.rp.pl/art..._w_esemesy.html
Swoją drogą bylibyście skłonni przymknąć oko na taki proceder wiedząc, że część środków pozyskanych w ten sposób... może służyć do finansowania projektu AQQ 2.x?

Tu byłem.


#25 lsr

lsr

    Czarna legenda forum powraca...

  • Przyjaciel
  • 1246 postów

Napisano 2009.03.14, 13:35

@ VPN
A głowę dasz? Proszę ją przed wysłaniem ładnie spreparować :D, bo znalazłem oto coś takiego:
Dołączona grafika
źródło: http://www.wapster.p...min_MT_PTC.html
Wniosek: istnieją subskrypcje, również u Wapstera, w których płaci się za pośrednictwem operatora za pojedynczy przychodzący SMS.

-------------------------

Swoją drogą bylibyście skłonni przymknąć oko na taki proceder wiedząc, że część środków pozyskanych w ten sposób... może służyć do finansowania projektu AQQ 2.x?

Nie.

6198 zliczonych i pozostawionych postów na starym forum. Więc byle nabijacz nie zrobi na mnie wrażenia. :D


Zapraszam na odnowiony blog: lsr.waw.pl


#26 VPN

VPN

    Guru

  • Użytkownik
  • 6923 postów

Napisano 2009.03.14, 13:48

Usługa „Serwis Premium SMS MT” (dalej Usługa) jest dostępna dla wszystkich użytkowników sieci GSM, którzy posiadają kartę SIM w sieci PTC sp. z o.o.

Z czego wynika, że usługa działa lub działała tylko w ramach sieci Era.

Tu byłem.


#27 lsr

lsr

    Czarna legenda forum powraca...

  • Przyjaciel
  • 1246 postów

Napisano 2009.03.14, 14:02

Dla Orange działa podobnie: http://www.wapster.p...gulamin_MT.html

6198 zliczonych i pozostawionych postów na starym forum. Więc byle nabijacz nie zrobi na mnie wrażenia. :D


Zapraszam na odnowiony blog: lsr.waw.pl


#28 Randall_Memphis

Randall_Memphis

    Weteran

  • Użytkownik
  • 509 postów

Napisano 2009.03.14, 15:55

a to nie bedzie przypadkiem koszt abonamentu podzielony na liczbe smsow?

Dołączona grafika

Dołączona grafika


Chciałbym w nowej edycji #AQQ Oscarów oddać głos na ^Eskej'a jako najlepszego kompozytora, oraz ^Beherit'a za wtyczke do #Blip'a


#29 lsr

lsr

    Czarna legenda forum powraca...

  • Przyjaciel
  • 1246 postów

Napisano 2009.03.14, 16:11

Nie. Nie ma tam mowy o cenie okresowego abonamentu, a o cenie pojedynczych wiadomości, za które opłata będzie "kasowana" pojedynczo.

6198 zliczonych i pozostawionych postów na starym forum. Więc byle nabijacz nie zrobi na mnie wrażenia. :D


Zapraszam na odnowiony blog: lsr.waw.pl


#30 GoRo

GoRo

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 161 postów

Napisano 2009.03.19, 19:27

W ERZE jest usługa taka jak płatne przychodzące sms/mms'y. Na początku dostajesz 7 dni za free a potem za kolejne sms'y/mms'y kasuję po parę groszy. Są to głównie usługi z Polsatu (Wiadomości, Pogoda, Formuła1 itp itd.)

Moja mama też dostała tego "miłosnego" sms'a choć konta na wapsterze niema.

Ja mam konto na wapsterze założone na stary nr kom. i jest on już dawno nie aktywny więc spamu nie dostaję :)

#31 Senega

Senega

    Początkujący

  • Wtyczkopisarz
  • 1401 postów

Napisano 2009.03.23, 15:44

Dzisiaj na interii pojawiła się informacja na ten temat Uwaga na fałszywe SMS-y!

Android - program telewizyjny Kropka TV http://goo.gl/AZyEE

Aktualnie bez AQQ - co na dobre mi wychodzi :tuptup:


#32 VPN

VPN

    Guru

  • Użytkownik
  • 6923 postów

Napisano 2009.04.02, 12:52

W związku z niezbyt uczciwymi praktykami stosowanymi przez CT postanowiłem przeprowadzić małe śledztwo. Niby jest spółką akcyjną, co oznacza, że jego akcje mogą nawet znajdować się na giełdzie, czyli jest poważnym graczem ze sporym kapitałem. Z drugiej strony CT = spółka widmo. Praktycznie wcale się o niej nie słyszy. Podobnie o AQQ Sp. z o.o. - bezpośredniego właściciela komunikatora. Dziwi mnie ta sytuacja i jednocześnie niepokoi, bo w końcu oni dają kasiorę i od nich zależy przyszłość AQQ.

Co znalazłem? Myślałem, że nowe informacje rozwieją moje wątpliwości, ale tylko zrodziły nowe pytania.
1. Niejasne interesy i zarzuty prokuratorskie dla członka zarządu CT Creative Team S.A. (więcej: link)
2. Zagadkowe przejęcie udziałów w spółce AQQ Sp. z o.o. przez CT Creative Team S.A. (więcej: link)
3. Brak Autora AQQ w zarządzie spółki AQQ Sp. z o.o. - pytanie jaki on ma wpływ na przyszłość AQQ skoro jest szeregowym pracownikiem? Przecież od niego wszystko się zaczęło. Czy to jest powodem kompletnego braku informacji pochodzących z CT i dotyczących AQQ? Może znacie niejakiego pana Michiewicza, który jest prezesem zarządu spółki - właściciela AQQ? Bo ja pierwszy raz o nim słyszę... Zobaczcie też jaki dziwny zakres działalności. Sprzedaż mebli i sprzętu komputerowego? WTF? (więcej: plik PDF, źródło: www.infoveriti.pl)
4. Niepewna przyszłość spółki CT w związku ze zmianą założyciela grupy (więcej: link).

Jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Bo ja chciałbym wyjaśnienia powyższych, oczywiście w sferze marzeń, bo wątpię, że takowego doczekamy.
  • majaque lubi to

Tu byłem.


#33 jacoSZEF

jacoSZEF

    Adept

  • Dekorator
  • 383 postów

Napisano 2009.04.02, 13:00

AQQ sprzedaje meble? Nie ma wzmianki o wydawaniu programu? O co tu chodzi...? To już chyba wymaga sporego tłumaczenia... im bardziej wgłębiam się w temat tym mniej rozumiem...;/
AQQ: Zawsze najnowsza Beta ~ System: Microsoft Windows XP Home Edition SP3 ~ Przeglądarka: IE8 (Domyślnie: Mozilla Firefox 3.6 Beta 2 ~
Dołączona grafika

#34 Killer

Killer

    Expert

  • Użytkownik
  • 1129 postów

Napisano 2009.04.02, 14:07

I prawdopodobnie nie zrozumiesz (nie zrozumiemy) więcej, bo nawet gdyby Oconnel był władny w tej mierze, to zapewne nie chciałby nam tłumaczyć się ze swoich interesów, a jeżeli jest zwykłym pracownikiem, to nie jest upoważniony i nie ma wglądu do interesów spółki. Rozumowanie proste jak dla mnie - wóz, albo przewóz.

Beta testy AQQ:

PC: AQQ (zawsze najnowsza beta), Edge, Windows 10 x64 | Kompozycja: GG11, Wtyczki: dostarczane z AQQ


#35 Randall_Memphis

Randall_Memphis

    Weteran

  • Użytkownik
  • 509 postów

Napisano 2009.04.02, 14:17

zaczynam myslec ze szkoda ze gg nie zakupilo kiedys Aqq. albo Onet.

Dołączona grafika

Dołączona grafika


Chciałbym w nowej edycji #AQQ Oscarów oddać głos na ^Eskej'a jako najlepszego kompozytora, oraz ^Beherit'a za wtyczke do #Blip'a


#36 Inferno

Inferno

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 213 postów

Napisano 2009.04.02, 14:28

Jak dla mnie, to po prostu większa grupka ludzi, która, powiedzmy poznała się gdzieś na studiach, założyła własną jakąś firmę i się rozwinęła. Potem, zauważyli, że ojciec jednego z ich kolegów jest stolarzem i robi meble, to pomyśleli o następnym sposobie zarabiania pieniędzy i zaczęli sprzedawać meble. Firma już była, wystarczy tylko dopisać do jakiegoś tam rejestru spółki, że zajmuje się poza usługami sprzedażą (albo nawet nie musieli tego dopisywać) i już mogli by pod swoją działalność podczepić te meble :)

Być może Oconnel jest jednym z tych znajomych ze studiów, ale np. nie musiał się dokładać do tej firmy. Może później się o tym dowiedział, albo czekał jak się ta sytuacja potoczy, czy wytrzyma jakiś tam czas i potem jakoś się do nich dołączył. Może jest coś o czym nie wiemy, może rzeczywiście ktoś inny jest właścicielem AQQ sp. z o.o., a może nazwiskiem jakim się posługuje tu w internecie jest inne ?
W końcu język polski jest trudny - "pisze się Bolesław Prus, a czyta Aleksander Głowacki" ;]

#37 lsr

lsr

    Czarna legenda forum powraca...

  • Przyjaciel
  • 1246 postów

Napisano 2009.04.10, 12:59

Pruknij swoim telefonem! Spróbuj za DARMO Piardofona!

Taki spam teraz rozsyłają. Kiedyś za grupę docelową Wapstera uchodziły dzieci Neo i durne nastki, teraz jednak wydaje się oferta tej firmy modelowana jest według upodobań hominidów w dresach, co to jedną komórkę mają w głowie, a drugą ściskają w łapie. Brawo! Bo jeśli chodzi o porządne gry, to chyba portale w Zimbabwe mają bardziej aktualną ofertę. Sam ostatnio szukałem. Znalazłem u konkurencji.

6198 zliczonych i pozostawionych postów na starym forum. Więc byle nabijacz nie zrobi na mnie wrażenia. :D


Zapraszam na odnowiony blog: lsr.waw.pl


#38 Killer

Killer

    Expert

  • Użytkownik
  • 1129 postów

Napisano 2009.04.10, 13:09

Swoją drogą - świetna nazwa... Za pierwszym razem, z rozpędu przeczytałem: "... Pierdofona". :blink:

Beta testy AQQ:

PC: AQQ (zawsze najnowsza beta), Edge, Windows 10 x64 | Kompozycja: GG11, Wtyczki: dostarczane z AQQ


#39 Pbo

Pbo

    Kierownik

  • Przyjaciel
  • 3477 postów

Napisano 2009.04.10, 13:09

Jestem ciekawy co im daje rozsyłanie spamu, że namówią kilka osób do wysłania smsa? Zyski i tak bedą z tego niewielkie, a większość ludzi to tylko denerwuje. Cóż... Regulamin...
O pirafonii już dawno były informacje na wapster.pl. Chyba trochę zaspali z rozsyłaniem spamu.

@Up: Ja też tak to przeczytałem.

Komunikatory głosowe Ventrilo.TeamSpeak, Mumble

PolscyGracze.pl - wiadomości ze świata gier | Serwer XMPP PGra.cz


#40 lsr

lsr

    Czarna legenda forum powraca...

  • Przyjaciel
  • 1246 postów

Napisano 2009.04.10, 13:42

Pierdofon, piardofon - żadna różnica. Tak naprawdę obie formy mogłyby być tu użyte, bo wyraz, od którego pochodzą, inaczej brzmi w różnych regionach Polski - chodzi właśnie o to, czy jest w nim "e" czy "a".

To jeszcze zapodam tekst ze strony Wapster.pl

Zabaw sie z Piardofonem!
Dzięki naszej aplikacji zrobisz znajomym wspaniałe psikusy! Żarty, nie bedą może wyszukane ale za to śmieszne! A o to przecież chodzi! Piardofon wspaniale pierdzi, beka a czasem puści nawet pawia! Może to zrobić z ukrycia! Wystarczy, że ustawisz czas po jakim odtworzy wybrany dźwięk! Wystarczy teraz położyć telefon i czekać na efekty!
NOWOŚĆ! Wprowadziliśmy możliwość wysyłania pierdzących MMSów! Aby wysłać komuś wybranego piarda, po prostu podaj jego numer! Będzie w szoku! ;)
Pamiętaj, że bierzesz odpowiedzialność za przesłanie odgłosów na wskazane przez siebie numery telefonów.

Naprawdę trzeba nisko upaść, żeby pisać takie teksty...


@ Pbo
Co to jest pirafonia?

6198 zliczonych i pozostawionych postów na starym forum. Więc byle nabijacz nie zrobi na mnie wrażenia. :D


Zapraszam na odnowiony blog: lsr.waw.pl





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych