Skocz do zawartości


Zdjęcie

CT Creative Team w akcji


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
141 odpowiedzi w tym temacie

#81 Silverlight

Silverlight

    Just brilliant. It's Sense.

  • Dekorator
  • 3422 postów

Napisano 2009.08.16, 13:10

Czy CT przypadkiem nie kupiło Loterii Milion za SMS? ??

Windows 10 Home x64 ● Internet Explorer 11Intel i7 3gen 4x2,3~3,3 GHz8 GB RAMnVIDIA GeForce 650M 2 GB 1920x1080Intel SSD 530 240GBBlu-ray RW


#82 VPN

VPN

    Guru

  • Użytkownik
  • 6923 postów

Napisano 2009.08.16, 13:35

Nie kupiło, tylko od początku ją organizuje. Podałem link do tego artykułu, bo pomijając już czy przedstawiona historia jest prawdziwa, po raz pierwszy mamy artykuł, który kompleksowo obrazuje nieetyczne działania CT. Chcę również zauważyć, że pada tam nazwa AQQ w jednoznacznie negatywnym wydźwięku. Nie ma to jak "dobry PR".

Tu byłem.


#83 Laston

Laston

    Weteran

  • Dekorator
  • 559 postów

Napisano 2009.08.16, 14:57

Może historia prawdziwa, ale na potrzeby artykułu napewno trochę podkolorowana. Ale nie rozumiem jak można odpisywać na takie SMSy, chociaż wie się, że to numer firmy. Jeśli to prawda to ta jego żona musiała być strasznie zakomplkesiona. Ludzie są głupi, a CT to poprostu wykorzystuje, tak samo jak robią to np. w kampanii wyborczej politycy. Nie chcę tu usprawiedliwiać Creative Teamu ale jeśli jest popyt na takie "usługi" to jest i podaż. Działa to w obydwie strony jeśli ludzie by byli mądrzejsi to do takich sytuacji by nie dochodziło. Np. takie teksty: "Mojego nastoletniego syna naciągneli na 900zł" A ja się pytam jakim cudem? Osoby niepełnoletnie nie mogą mieć abonamentu... A konta prepaid za tyle załadowanego napewno nie miał ;)
Ale z tymi SMSami na koszt odbiorcy to przesada, chociaż też można było przeczytać regulamin...
  • eSKej lubi to

#84 Magnes

Magnes

    Bywalec

  • Przyjaciel
  • 110 postów

Napisano 2009.08.16, 15:40

a ja Wam powiem, że jest to wielce prawdopodobne. Sam znam masę osób samotnych, którzy brutalnie przekonali się o kosztach telegier w tv typu "podaj jakie zwierze ułożysz z słów P I S E". Naiwność ludzka nie zna granic, a Wy jesteście akurat na atak z tej strony zabezpieczeni, bo interesując się AQQ, musicie wiedzieć czym są numery 7xxx, ale np. w aptece, czy u lekarza wiele rzeczy by Wam mogli wmówić. Tak samo aptekarze są podatni na pułapki rynku elektronicznego. Moim zdaniem takie praktyki są tylko przedstawiane jako nieetyczne, ponieważ chyba nie idziesz do browaru jeśli jakiś dzieciak się uzależni od piwa, a na piwie nie pisze, że alkohol uzależnia. Czasem walną info, że szkodzi zdrowiu.

@Laston: a ojciec nie może wziąść ab na siebie (dla żeby też i fajny telefon zdobyć) i dać dziecku do patrząc na rachunki jak przyjdą pocztą? ;) 900 zł jak nic można strzelić ;)
Możecie mi skoczyć z takim moderowaniem:
Sygnatura edytowana
Regulamin IV.1, IV.4

#85 VPN

VPN

    Guru

  • Użytkownik
  • 6923 postów

Napisano 2009.08.16, 15:50

Szczerze mówiąc to mi wisi co porabia CT, bo ja nie dam się wciągnąć w ich parszywe manipulacje. Szkoda mi jedynie tych ludzi, co dali się naciągnąć. Zgoda, częściowo to ich wina, ale nie możecie chyba powiedzieć, że CT działa w pełni uczciwie, bo tak nie jest.

Denerwuje mnie szczególnie jeden aspekt ich działalności. Wokół loterii Milion za SMS robi się coraz więcej szumu (i słusznie, ludzie mają prawo wiedzieć). Problem w tym, że w artykułach podpisanych pełnymi oburzenia komentarzy typu "złodzieje", "oszuści" przewija się nazwa AQQ. Potem niesłusznie zostaje mu przypięta łatka CT, w wyniku czego coraz częściej pojawiają się pod AQQ komentarze typu "nie instalujcie tego, AQQ rozsyła spam", albo "nigdy nie zainstaluję tego spamerskiego programu". Ludzie tego nie weryfikują, przez co poważnie cierpi wizerunek komunikatora. Specjalnie dlatego dopisałem na stronie AQQ Pomoc:

Projekt "AQQ Pomoc" tworzony jest wyłącznie przez użytkowników komunikatora i nie ma żadnego związku ze spółką CT Creative Team S.A., serwisem WapSter.pl oraz firmą AQQ Sp. z o.o.


Tu byłem.


#86 Laston

Laston

    Weteran

  • Dekorator
  • 559 postów

Napisano 2009.08.16, 16:31

a ja Wam powiem, że jest to wielce prawdopodobne. Sam znam masę osób samotnych, którzy brutalnie przekonali się o kosztach telegier w tv typu "podaj jakie zwierze ułożysz z słów P I S E". Naiwność ludzka nie zna granic, a Wy jesteście akurat na atak z tej strony zabezpieczeni, bo interesując się AQQ, musicie wiedzieć czym są numery 7xxx, ale np. w aptece, czy u lekarza wiele rzeczy by Wam mogli wmówić. Tak samo aptekarze są podatni na pułapki rynku elektronicznego. Moim zdaniem takie praktyki są tylko przedstawiane jako nieetyczne, ponieważ chyba nie idziesz do browaru jeśli jakiś dzieciak się uzależni od piwa, a na piwie nie pisze, że alkohol uzależnia. Czasem walną info, że szkodzi zdrowiu.

Z tym browarem do bardzo dobry przykład. Ale przynajmniej jest nalepka 18+. Też możemy się czepić browarów i koncernów tytoniowych, dzięki głupocie ludzckiej te przedsiębiorstwa także zarabiają. Na paczce fajek jest napis, ale to wielu ludziom nie przeszkadza. A jednak piją i palą. Ile to się słyszy w telewizji o ojcu który bije dzieci i żonę po pijaku (być może i ona będzie szukać nowego kochanka pod numerem 7281). A jakie żniwo co roku zbiera rak płuc i krtani? Wystarczy przejść się na wydział onkologii. Paląc nie dość, że trujemy się sami to jeszcze wszystkich wokół. Tak samo na nieszczęściu ludzkim żeruje CT, ale widać społeczność na to zezwala. Ukrócić to może jedynie prawo, bo mentalności ludzi nie da się zmienić.

Dlatego ja nie piję, nie palę, ani nie wysyłam SMSów za więcej niż 1zł z VAT :P

@Laston: a ojciec nie może wziąść ab na siebie (dla żeby też i fajny telefon zdobyć) i dać dziecku do patrząc na rachunki jak przyjdą pocztą? ;) 900 zł jak nic można strzelić ;)

Jak bierze na siebie to on jest odpowiedzialny za ten numer telefonu i najpierw powinien wychować dziecko i wytłumaczyć co wolno, a co nie. I niech potem nie ma pretensji. Pomijając już to, że chyba jest to nielegalne. Jak chce kontrolować wydatki swojego dziecka to są prepaidy albo w ostateczności mixy.

#87 lsr

lsr

    Czarna legenda forum powraca...

  • Przyjaciel
  • 1246 postów

Napisano 2009.08.16, 18:41

@ Laston
1. Co niby jest nielegalne? Wykupienie abonamentu i danie komórki synowi? Bzdura. Trzeba się tylko wywiązywać ze zobowiązań. A kto faktycznie użytkuje numer, niewiele operatora obchodzi (operator raz nawet podpisał aneks z moją żoną, która faktycznie użytkowała telefon, chociaż faktycznie był on zarejestrowany na mnie :D).
2. Nie mógł mieć takiego prepaidu? A dlaczego? Doładowywał po prostu za różne kwoty i tyle się uzbierało.

Tak jak zapowiadałem, usunąłem konto na wapsterze i ciekaw jestem, czy dalej będą mi przysyłać śmieci.

6198 zliczonych i pozostawionych postów na starym forum. Więc byle nabijacz nie zrobi na mnie wrażenia. :D


Zapraszam na odnowiony blog: lsr.waw.pl


#88 Kendziooor

Kendziooor

    Pan Majster

  • Wtyczkopisarz
  • 1076 postów

Napisano 2009.08.16, 18:47

@VPN
Tak mi się przez głowę przewija... a może zabieg, że organizatorem jest AQQ sp.z.o.o. jest w 100% celowy? Może po prostu nie chcą się więcej splamiać, dlatego wykorzystują nazwę, która nie ma na swoim koncie mnóstwa podejrzanych przekrętów, która nie przynosi zbyt dużych zysków, której bądź co bądź nic się nie stanie. Oczywiście, taka teoria spiskowa jest banalna do obalenia, jednak coś w tym może być - bo nigdy wcześniej nie słyszałem, żeby organizatorem było "AQQ sp. z.o.o."
Dołączona grafika
Całkiem nowa wersja notatnika do AQQ! Zostań beta-testerem!

System: Windows7 Home Premium; IE8 + Opera 10 (domyślna); Ad-Aware Pro Internet Security 8
Komunikator: Wtyczki podstawowe + dodatkowe; Kompozycja Satin

#89 VPN

VPN

    Guru

  • Użytkownik
  • 6923 postów

Napisano 2009.08.16, 18:51

Organizatorem jest AQQ Sp. z o.o., ale już za warunki techniczne odpowiada CT. Być może po to powstała spółka AQQ, żeby maskować niecne grzeszki CT. Nie rozumiem tylko dlaczego Autor godzi się na coś takiego. Przecież AQQ to jego dziecko, które jest opluwane. Czasem mam wrażenie, że pewna grupa osób specjalnie działa na szkodę AQQ. Nie rozumiem tego. W sumie czy kiedyś działania CT były zrozumiałe?

Tu byłem.


#90 lsr

lsr

    Czarna legenda forum powraca...

  • Przyjaciel
  • 1246 postów

Napisano 2009.08.16, 19:07

Nie rozumiem tylko dlaczego Autor godzi się na coś takiego. Przecież AQQ to jego dziecko, które jest opluwane.

A co ma zrobić? AQQ nie jest już własnością Oconnela, lecz CT. więc jedyne, co mógłby w takiej sytuacji zrobić, to rozstać się ze swym dzieckiem. W tych sprawach zapewne OC nie ma żadnego wpływu na proces decyzyjny.


Czasem mam wrażenie, że pewna grupa osób specjalnie działa na szkodę AQQ. Nie rozumiem tego. W sumie czy kiedyś działania CT były zrozumiałe?

Ująłbym to inaczej. CT nie działa celowo na szkodę AQQ, lecz sprawy związane z AQQ podporządkowuje w całości swoim celom. Jeśli więc okaże się, że zyski z niecnego procederu firmowanego nazwą AQQ będą odpowiednio wyższe niż rzeczywiste lub spodziewane wpływy z samego AQQ, nie zawahają się zapewne poświęcić dobrego imienia tej marki dla większych zysków z innego źródła. Lepiej zniszczyć jeden brand niż dobre imię koncernu. To żadna nowość w biznesie.

6198 zliczonych i pozostawionych postów na starym forum. Więc byle nabijacz nie zrobi na mnie wrażenia. :D


Zapraszam na odnowiony blog: lsr.waw.pl


#91 Laston

Laston

    Weteran

  • Dekorator
  • 559 postów

Napisano 2009.08.17, 00:09

@ Laston
1. Co niby jest nielegalne? Wykupienie abonamentu i danie komórki synowi? Bzdura. Trzeba się tylko wywiązywać ze zobowiązań. A kto faktycznie użytkuje numer, niewiele operatora obchodzi (operator raz nawet podpisał aneks z moją żoną, która faktycznie użytkowała telefon, chociaż faktycznie był on zarejestrowany na mnie :D ).

Dlatego napisałem chyba, nie wiem jak to wygląda w świetle prawa. Nigdy z żadnym operatorem komórkowym umowy nie podpisywałem więc nawet nie wiem jak ona wygląda ;)

2. Nie mógł mieć takiego prepaidu? A dlaczego? Doładowywał po prostu za różne kwoty i tyle się uzbierało.

Nie uwierzę póki nie zobaczę ;) Znam takich ludzi którzy mają mini bank na koncie ale nigdy powyżej 250zł nie uzbierali :D

#92 muszi

muszi

    I hate Mondays!

  • Administrator
  • 1950 postów

Napisano 2009.08.17, 10:03

2. Nie mógł mieć takiego prepaidu? A dlaczego? Doładowywał po prostu za różne kwoty i tyle się uzbierało.

Nie uwierzę póki nie zobaczę ;) Znam takich ludzi którzy mają mini bank na koncie ale nigdy powyżej 250zł nie uzbierali :D

A kto mówi, że miał od razu 900zł? Mógł przecież doładowywać jak mu się kasa kończyła i w sumie uzbierało się te 900zł ;)

Nie pomagam prywatnie (PW oraz JID) w sprawach AQQ
Beta info: AQQ: none | OS: Windows 10 x64
>> Przydatne linki: Regulamin | Szukajka | Buglista AQQ| Kompedium wiedzy o AQQ <<


#93 panopticon

panopticon

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 111 postów

Napisano 2009.08.17, 19:13

Zobaczcie co wlasnie znalazlem na Wykop.pl >>> http://www.wykop.pl/...-z-nim-zwiazane Osobom o slabych nerwach oraz mocnym przekonaniu ze "CT sa super" nie polecam czytania komentarzy jakie sie tam znajduja.

#94 VPN

VPN

    Guru

  • Użytkownik
  • 6923 postów

Napisano 2009.08.17, 21:48

Chciałem podać ten sam link. Faktem jest, że jadą równo po CT. Doszli już do Wapstera, a kiedy ruszy negatywna kampania AQQ? Wykop ma ogromny potencjał, już możemy się bać.
Inny ciekawy link (nie pamiętam, czy już go tu nie ma gdzieś): http://forum.pcforma...ead-142510.html

Tu byłem.


#95 Pbo

Pbo

    Kierownik

  • Przyjaciel
  • 3477 postów

Napisano 2009.08.17, 22:12

Inny ciekawy link (nie pamiętam, czy już go tu nie ma gdzieś): http://forum.pcforma...ead-142510.html

I kolejny dowód na to, że ludzie nie czytają regulaminów, a potem mają pretensje.
I tutaj właśnie cytat:

P.S 2. Miejmy nadzieję, że po przeczytaniu przez innych forumowiczów tego tematu (ku przestrodze) ci naciągacze z "Wapster.pl" stracą kilku klientów!Wpieniony


Jacy naciągacze? Oni działają legalnie, trzeba czytać regulaminy oraz nie odpisywać na sms'y, które przychodzą z numerów sms premium.

I o CT nic nie można oskarżyć, bo o wszystkim napisali w regulaminie. Wejdzie taki co nie przeczyta regulaminu i marudzi, niech ma pretensje do siebie, a nie CT.

Komunikatory głosowe Ventrilo.TeamSpeak, Mumble

PolscyGracze.pl - wiadomości ze świata gier | Serwer XMPP PGra.cz


#96 Killer

Killer

    Expert

  • Użytkownik
  • 1129 postów

Napisano 2009.08.18, 07:34

Tak, wszystko napisane jest w regulaminie, ale teraz spójrzmy na tę firmę i jej działalność z perspektywy zwykłego, szarego człowieka... każdego z nas. Czy naprawdę firma powinna działać w taki sposób, aby w tak perfidny sposób wręcz wyłudzać pieniądze od użytkowników ? Można dostać reklamę jakiegoś produktu, można dostać zachętę w grze o 150 samochodów BMW, ale żeby tworzyć pozory, że czeka na nas jakaś wiadomość, że ktoś nas kocha i mamy odpisać aby poznać prawdę, że nie jest to zakochana w nas istota, a bezduszny naciągający automat ? Przesada. Tak samo takie informacje, ile kosztuje SMS, czy informacja o tym, że przychodzące kolejne SMS'y też są płatne, powinny być umieszczane na "pierwszej" stronie, bez zagrzebywania ich w pokrętnych regulaminach, które mało kto czyta (Wapster o tym wie i bezlitośnie to wykorzystuje). Swoją drogą, niedawno weszła w Polsce ustawa, nakazująca informowanie klientów o kosztach usług, produktów, bez ukrywania w nich "ekstra" dodatków. Dlaczego taka ustawa nie obejmuje CT ?

Beta testy AQQ:

PC: AQQ (zawsze najnowsza beta), Edge, Windows 10 x64 | Kompozycja: GG11, Wtyczki: dostarczane z AQQ


#97 VPN

VPN

    Guru

  • Użytkownik
  • 6923 postów

Napisano 2009.08.26, 13:48

Znowu: http://www.wykop.pl/...aciagania-ludzi
Regularna nagonka na AQQ zaczyna się rozkręcać na dobre.

Tu byłem.


#98 Pbo

Pbo

    Kierownik

  • Przyjaciel
  • 3477 postów

Napisano 2009.08.26, 13:56

Czy spółka CT Creative Team i aqq w końcu poniosą konsekwencje?

Nie rozumiem ludzi. Czemu AQQ ma ponosić konsekwencje jak CT to wszystko zorganizował, czy się może mylę? Co ma piernik do wiatraka? Chodzi im o komunikator czy spółkę, bo ciężko jest takich ludzi zrozumieć, nie wiedzą nawet co piszą.

Komunikatory głosowe Ventrilo.TeamSpeak, Mumble

PolscyGracze.pl - wiadomości ze świata gier | Serwer XMPP PGra.cz


#99 UsagiAddict

UsagiAddict

    J̵ava͡Pr͝òg̢ram̵mer

  • Użytkownik
  • 1175 postów
  • MiejscowośćWrocław

Napisano 2009.08.26, 13:59

gazeta.pl? już większy autorytet ma dla mnie fakt lub superexpres -.-

Does the scent of soil and beast
Breathe the life into the animal you hide
Dołączona grafika


#100 lsr

lsr

    Czarna legenda forum powraca...

  • Przyjaciel
  • 1246 postów

Napisano 2009.08.26, 15:25

Powinien na ostatnią wiadomość odpowiedzieć "tak", a potem wytoczyć proces o gwarantowane 500.000. Ale spoko. Przy takiej sumie opłata sądowa prawdopodobne przekroczyłaby jego możliwości... Dobrze pomyślane.

6198 zliczonych i pozostawionych postów na starym forum. Więc byle nabijacz nie zrobi na mnie wrażenia. :D


Zapraszam na odnowiony blog: lsr.waw.pl





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych