Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pogoda 2.4.1.4


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
954 odpowiedzi w tym temacie

#81 Pbo

Pbo

    Kierownik

  • Przyjaciel
  • 3477 postów

Napisano 2009.03.17, 19:13

@Sander
Zobacz na poprzednią stronę była o tym mowa. :)

Komunikatory głosowe Ventrilo.TeamSpeak, Mumble

PolscyGracze.pl - wiadomości ze świata gier | Serwer XMPP PGra.cz


#82 karololszak

karololszak

    podróżnik w czasie

  • Moderator
  • 1562 postów

Napisano 2009.03.17, 20:21

Mam kilka propozycji :

1. Dodać możliwość wyboru z jakiego serwera pobierać pogodę ( moje propozycje : ten co jest i dodatkowe : pogodnie.pl , pogoda.onet.pl , pogoda.wp.pl , pogoda.interia.pl )

2. Przesunąć ikonę na koniec, dodać możliwość wyboru dnia, wybranie kilku miejscowości i przełącznik między nimi ( Dołączona grafika )


Ogólnie to wtyczka świetna :) , problemów ani błędów nie miałem ;) .

Edit :

W której skórce mogę to przesunąć ? W tej do wtyczki czy do AQQ ? Próbowałem w tej do wtyczki ale mi nie wychodzi ;P Poproszę o jakąś instrukcję :D Ikonkę mam za kontem gg, czyli dokładnie pośrodku a chciałbym tak jak na screenie - na końcu


Edit 2 : @zynio73 @Rover napisałem

ten co jest i dodatkowe

Ja proponuję aby dodać ( nie kasować ten co jest ) więc miałby on swoją miejscowość !
Zgłosiłem taką propozycję bo parę osób pisało że nie pokazuje poprawnej pogody itp. to mogły by one wybrać inny serwer i może któryś miałby poprawne informacje ( wg. nich )

Użytkownik karololszak edytował ten post 2009.03.18, 21:34


#83 Pbo

Pbo

    Kierownik

  • Przyjaciel
  • 3477 postów

Napisano 2009.03.17, 20:26

Na innych stronach jest mniej miejscowości więc to nie za bardzo się opłaca.
Kilka miejscowości jest w trakcje realizacji, ikonkę możesz przesunąć w skórce, tak jak jest jest dobrze, możliwość wyboru dnia ma zostać zrealizowana, ale kiedy, jeszcze nie wiem.

Komunikatory głosowe Ventrilo.TeamSpeak, Mumble

PolscyGracze.pl - wiadomości ze świata gier | Serwer XMPP PGra.cz


#84 zynio73

zynio73

    Weteran

  • Użytkownik
  • 568 postów

Napisano 2009.03.17, 21:22

Nic nie zmieniajcie http://forum.aqq.eu/...tyle_emoticons/default/dry.gif na tych serwisach co podał " karoloszak " to nie widnieje moja miejscowość a nie będę brał pogody z miasta które leży 300 km dalej, teraz przynajmniej mam swoje miasto i moge sobie sprawdzić ..Proponuje to pozostawić tak jak jest ;)

Użytkownik zynio73 edytował ten post 2009.03.17, 21:23

Spoiler

#85 Rover

Rover

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 13 postów

Napisano 2009.03.18, 21:02

@zynio

Szczerze mówiąc to trochę nie chce mi się wierzyć że w promieniu < 300 km nie masz ani jednego przynajmniej 100 tys miasta (takie juz na bank sa np. w pogodnie.pl)

#86 KAmerOK

KAmerOK

    Plugs dev

  • Wtyczkopisarz
  • 865 postów

Napisano 2009.03.18, 22:25

@karololszak

1.Jeśli dobrze rozumiem chcesz sobie przesunąć ikonę w ikonach sieci, nie zrobisz tego modyfikując skórkę
ustawiłem index ikony by domyślnie była na 10 miejscu czyli z reguły gdy ktoś niema nawalone wtyczek to ikona będzie umieszczona na końcu, gdy włączę wtyczkę Winamp Controller to faktycznie niema jej na końcu,
Dołączona grafika
i tu nie bardzo da się nie wiadomo co wymyślić bo po prostu nie bardzo się da ;) oczywiście gdyby można było ręcznie sobie ikonki po przenosić czy to w opcjach czy to metodą drag & drop, to problemu by nie było, czyli na razie problem pozostanie nierozwiązany, w postach wyżej ktoś proponował resetowanie AQQ do skutku aż ikonka będzie miała prawidłowe położenie poczytaj te posty może Ci się uda.

2.Dodanie kolejnej bazy jest niemożliwe, wtyczka jest stworzona pod bazę danych z www.accuweater.com sam kod wyciągnięcia danych zajmuję około 60 linii teksu razem z formatowaniem i komentarzami, przepisanie tego pod nową bazę się nie opłaca, tak samo wyszukiwarka
wyciągniecie znalezionego miasta/miast zajmuje około 50 linii kodu.
dodanie kolejnej/kolejnych serwerów nie jest w planach.

Edit dziś coś domena galerii padła, przyczyn na ftp mogę się bez problemowo zalogować
Edit2 jest sposób na ustawienie ikony w odpowiednim miejscu w kolejnej wersji udostępnię możliwość ręcznego podania pozycji :)

AQQ: 2.x beta testy, Kompozycja: Standard, Wtyczki: TuneStatus,AQQ Streamer, Pogoda
PC: Athlon 64 X2 4400 2.3 GHz@2.77 GHz, GPU: Radeon HD6570, Ram: 5GB , HDD 1TB,
OS: Win8 x64
Notebook: CPU: Intel Core 2 Duo T5900 2.2 GHz, GPU: nVidia G102, Ram: 4GB, HDD: 1TB, OS: Win8 x64


#87 guzikow

guzikow

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 16 postów

Napisano 2009.03.18, 23:57

Witam. Wtyczka jest w porządku tylko nie wiem dlaczego po 22-giej świeci słońce w mojej miejscowości. Proponowałbym kierować sie serwerem który daje bardziej przybliżone dane jak ten w którym obecnie mamy noc a jednak świeci słońce.
Pozdrawiam.
Dołączona grafika
Niniejszy post przedstawia opinie autora w dniu dzisiejszym. Nie może być ona
wykorzystane przeciwko niemu w dniu dzisiejszym, ani innym następującym po
nim dniu. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyn.

#88 stivo

stivo

    mgr inż.

  • Moderator
  • 2185 postów

Napisano 2009.03.19, 00:00

kamerok już opracował system zmiany ikonki w zależności od pory dnia, więc będzie pojawiał się księżyc. Oby zmieniała się też ikonka wtyczki panelu sieci.
Pozostaje czekać na nową wersję ;)

#89 Pbo

Pbo

    Kierownik

  • Przyjaciel
  • 3477 postów

Napisano 2009.03.19, 00:07

Są dostępne ikony Yahoo i w nich jest pokazywany księżyc lub słońce w zależności od pory dnia. ;)

Komunikatory głosowe Ventrilo.TeamSpeak, Mumble

PolscyGracze.pl - wiadomości ze świata gier | Serwer XMPP PGra.cz


#90 MAURYCY

MAURYCY

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 101 postów

Napisano 2009.03.19, 00:13

Odpowiednia ikona w oknie głównym pogody będzie dostępna zapewne od najbliższej aktualizacji wtyczki, ikony Yahoo! już je mają zaaplikowane.
Dołączona grafika
Dodam tylko od siebie że jak się pojawi owa wersja wtyczki to udostępnię ikony Yahoo! z większą ilością ikon pogodowych dla większości, a może nawet wszystkich warunków atmosferycznych.

Oby zmieniała się też ikonka wtyczki panelu sieci.

Z czasem będzie to również dostępne :)

#91 karololszak

karololszak

    podróżnik w czasie

  • Moderator
  • 1562 postów

Napisano 2009.03.19, 00:37

W takim razie czekam na nową wersję :)

Ale jeszcze uparcie co do tego serwera : myślałem żeby dodać pogodnie.pl , z tego co widzę gdy szukamy miejscowości to dodaje się nam jej nazwa na końcu adresu ( np. pogodnie.pl/warszawa ), a gdy nie znajdzie miejscowości , przekierowuje do pogodnie.pl/szukaj. Czy dało by się zrobić tak, że była by wyszukiwarka i gdy zwróci stronę pogodnie.pl/szukaj wyświetliło by " w tej bazie nie ma takiej miejscowości ". Jeśli jednak znajdzie, szuka w kodzie http://www.pogodnie....herGroups/*.png ( odpowiada za ikonkę pogody ) [ lub szuka diva weatherinfo ] i przechodzi do diva info i kopiuje z niego informacje.

Czy dało by się takie coś zrealizować ? :) Nie chodzi mi żeby wprowadzić do wtyczki, tylko czy jest to możliwe z punktu widzenia technicznego.

#92 Pbo

Pbo

    Kierownik

  • Przyjaciel
  • 3477 postów

Napisano 2009.03.19, 00:45

2.Dodanie kolejnej bazy jest niemożliwe, wtyczka jest stworzona pod bazę danych z www.accuweater.com [...]


Komunikatory głosowe Ventrilo.TeamSpeak, Mumble

PolscyGracze.pl - wiadomości ze świata gier | Serwer XMPP PGra.cz


#93 Silverlight

Silverlight

    Just brilliant. It's Sense.

  • Dekorator
  • 3422 postów

Napisano 2009.03.19, 00:57

Nie ma najmniejszego sensu wprowadzania tak wielkich zmian, jaką jest zmiana czy dodanie obsługi innego serwera. AccuWeather jest bardzo popularym serwerem, posiada dużą bazę miast, jak na ogólnoświatowy serwer. Na AccuWeather bazują firmy, takie jak HTC czy Sony Ericsson, impletując w swoich telefonach pogodę, o której informacje są pobierane właśnie stamtąd.

Czekam na wersję z obsługą taku CC_CODE, aby skórka Linkin Park nie działała już poprawnie tylko u mnie, KAmerOK-a i wybrańców, na rotacyjną zmianę miast i byłoby miło usłyszeć w końcu jakieś wstępne próby wprowadzenia obsługi body2.htm. Naprawdę byłoby to przydatnym rozwiązaniem. Jeśli KAmerOK, nie przewidujesz wprowadzenia tego, to chociaż niech może eSKej spróbuje coś jakimś skryptem wymyślić. Ale to chyba nie byłoby z tym aż tyle roboty.

Windows 10 Home x64 ● Internet Explorer 11Intel i7 3gen 4x2,3~3,3 GHz8 GB RAMnVIDIA GeForce 650M 2 GB 1920x1080Intel SSD 530 240GBBlu-ray RW


#94 MeFisto

MeFisto

    Adept

  • Użytkownik
  • 377 postów

Napisano 2009.03.19, 15:52

Bardzo dobra wtyczka, działa bezbłędnie :) ale mam jedną drobną uwagę odnośnie tłumaczenia stanów pogody, mianowicie przy jednym z nich wtyczka wyświetla nieprzetłumaczony napis "Rain Shower".

OS: Windows 8.1
IE: 11 (domyślnie Firefox)
Wersja AQQ: 3.0.1.11

Wtyczki: GG Network, AQQ Restarter, AQQ Contact State, FixUpdater, NotifyMe, ProfileViewer, SiblingsState, SpellChecker, Streamer, TabKit, Wklejka
Kompozycja: Silverlight Sense


#95 MAURYCY

MAURYCY

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 101 postów

Napisano 2009.03.19, 16:02

W nowej wersji będzie więcej stanów pogody i będą przetłumaczone :) na chwilę obecną jest 29 różnych warunków atmosferycznych, a chyba jeszcze się coś pojawi.

Użytkownik MAURYCY edytował ten post 2009.03.19, 19:10


#96 mARTi

mARTi

    Rozgrzewam się

  • Użytkownik
  • 68 postów

Napisano 2009.03.19, 22:08

Kiedy można się spodziewać aktualizacji tego cudeńka?
Swoją drogą na przycisku

Znajdź miejscowść

jest literówka

#97 KAmerOK

KAmerOK

    Plugs dev

  • Wtyczkopisarz
  • 865 postów

Napisano 2009.03.20, 09:47

@Marti dzięki poprawię literówkę, a kiedy można spodziewać się aktualizacji? sam nie wiem jest jeszcze kilka rzeczy do poprawki, zobaczymy kiedy się z tym uporam ;)

AQQ: 2.x beta testy, Kompozycja: Standard, Wtyczki: TuneStatus,AQQ Streamer, Pogoda
PC: Athlon 64 X2 4400 2.3 GHz@2.77 GHz, GPU: Radeon HD6570, Ram: 5GB , HDD 1TB,
OS: Win8 x64
Notebook: CPU: Intel Core 2 Duo T5900 2.2 GHz, GPU: nVidia G102, Ram: 4GB, HDD: 1TB, OS: Win8 x64


#98 P3T3R

P3T3R

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 17 postów

Napisano 2009.03.20, 23:14

Taki mały błąd mi wyskoczył:)


Screen:
Dołączona grafika

Już poprawione. Taka mała pomyłka ;)

Użytkownik P3T3R edytował ten post 2009.03.20, 23:19

Dołączona grafika


#99 KAmerOK

KAmerOK

    Plugs dev

  • Wtyczkopisarz
  • 865 postów

Napisano 2009.03.20, 23:15

Spróbuj zmienić skórkę na inną, ewentualnie wyładuj wtyczkę w ustawieniach i załaduj ponownie, jeśli to nie pomoże to zrestartuj AQQ jeśli i to nie przyniesie rezultatu usuń wtyczkę z dysku i spróbuj zainstalować ponownie.

AQQ: 2.x beta testy, Kompozycja: Standard, Wtyczki: TuneStatus,AQQ Streamer, Pogoda
PC: Athlon 64 X2 4400 2.3 GHz@2.77 GHz, GPU: Radeon HD6570, Ram: 5GB , HDD 1TB,
OS: Win8 x64
Notebook: CPU: Intel Core 2 Duo T5900 2.2 GHz, GPU: nVidia G102, Ram: 4GB, HDD: 1TB, OS: Win8 x64


#100 P3T3R

P3T3R

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 17 postów

Napisano 2009.03.20, 23:29

Dzięki reinstalacja (czy jakoś tak) wtyczki pomogła.:)

Dołączona grafika





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych