Skocz do zawartości

Zdjęcie

B&B - FOB edition

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
40 odpowiedzi w tym temacie

#1 jacoSZEF

jacoSZEF

Adept

• Dekorator
  • 383 postów

Napisano 2009.03.18, 12:34

B&B - FOB edition 1.0

Dołączona grafika

Data wysłania: 28.10.2012
Data aktualizacji: 28.10.2012

Witam.
Pamięta ktoś FOBa, kompozycję która sypała AVami na życzenie? Dołączona grafika
Kiedyś dawno temu w zaciszu domowym ją podrasowałem na tyle, że wyglądała jak nie AQQ Dołączona grafika Niestety tamta kompozycja zniknęła bezpowrotnie, a tylko elementy grafiki posłużyły do stworzenia B&B. Jednak idea by lista kontaktów pokrywała całe okno główne chodziła za mną nadal. Jakiś czas temu zabrałem się ponownie za realizację tego pomysłu tym razem z lepszym skutkiem. Jako podstawa posłużyła mi kompozycja B&B Dołączona grafika Historia więc zatoczyła koło Dołączona grafika
Na czym polega inność kompozycji? Menu, ikony sieci oraz odnośniki do zakładek czatów, SMS zostały ukryte ale pojawiają się po najechaniu kursorem na odpowiedni buttonik.

Wersja obecna jest wersją finalną i raczej nie przewiduję w niej większych zmian Dołączona grafika Chyba, że wykryjecie jakieś poważne błędy.

WAŻNE

Zdarza się tak, że przy ładowaniu kompozycji pojawiają się tylko buttony Menu, Zakładek i Sieci. Należy wtedy odświeżyć kompozycję za pomocą klawisza F5.

Zachęcam do pobierania i dyskusji na temat idei FOBa Dołączona grafika

Pobierz plikLista zmian

Użytkownik jacoSZEF edytował ten post 2012.10.28, 22:26

AQQ: Zawsze najnowsza Beta ~ System: Microsoft Windows XP Home Edition SP3 ~ Przeglądarka: IE8 (Domyślnie: Mozilla Firefox 3.6 Beta 2 ~
Dołączona grafika

#2 Senega

Senega

Początkujący

• Wtyczkopisarz
  • 1401 postów

Napisano 2009.03.18, 13:12

No cóż, całkiem ciekawe podejście do kompozycji :D dodaj jeszcze ustawianie dźwięków i widoczność wapsterów.

Android - program telewizyjny Kropka TV http://goo.gl/AZyEE

Aktualnie bez AQQ - co na dobre mi wychodzi :tuptup:

#3 eSKej

eSKej

Master Flamaster

• Dekorator
  • 953 postów

Napisano 2009.03.18, 13:27

To ja mam sugestie:
- lepiej by było gdyby pasek menu był zawsze na wierzchu, a nie że trzeba przewinąć listę by dostać się do menu.
- za duże opóźnienie jest między najechaniem kursorem a pokazaniem się menu - sprawia to wrażenie że skórka zamula

Osobiście uważam, że pomysł ciekawy, choć ja bym zrobił to w inny sposób, mianowicie u góry powinien być pasek po najechaniu którego pokazywałby się standardowy układ menu jaki mamy teraz czyli belka [Program, Kontakty, Pomoc] niżej belka zakładek z ikonami [Konta, SMS, Wapster, Czaty] a jeszcze niżej bela z ikonami sieci i pluginów, ewentualnie jakby się dało to ostatnią belkę dać na dół (kwestia przyzwyczajenia) i też z efektem ukrywania.

#4 PsychoPain

PsychoPain

Początkujący

• Użytkownik
  • 42 postów

Napisano 2009.03.18, 13:28

Bardzo ciekawie się to prezentuje. Na razie działa bez zarzutu. Osobiście chciałbym coś takiego, że gdy wyłączy się awatary w opcjach kompozycji, to żeby się pojawiały przy zaznaczeniu kontaktu. A poza tym to wszystko ok.

#5 Beherit

Beherit

In Sorte Diaboli

• Wtyczkopisarz
  • 5030 postów

Napisano 2009.03.18, 13:49

Łał nie wiedziałem, że da się tak zrobić :) Gratuluję pomysłu ;) Aczkolwiek dla mnie trochę za dużo klikania :P

#6 Matrix

Matrix

Adept

• Pomocnik
  • 362 postów

Napisano 2009.03.18, 13:50

Kompozycja bardzo ciekawie wykonana, na razie nie widzę większych niedociągnięć, tylko brakuje Mi wyświetlania wapsterków. A co do kompozycji trzeba się do niej przyzwyczaić, gdyż dużo opcji jest ukrytych.

System: Win 10 Home Premium
Przeglądarka: IE zawsze najnowsza pod dany system, domyślna Firefox zawsze najnowsza,
AQQ: zawsze najnowsza beta lub wersja stabilna
Kompozycje: Standardowe zawsze najnowsze + Sense
Wtyczki: Standardowe + , Antyspam, AQQReboot,    korektor,   zawsze najnowsze.
http://i33.tinypic.com/335fgck.jpg

#7 Randall_Memphis

Randall_Memphis

Weteran

• Użytkownik
  • 509 postów

Napisano 2009.03.18, 13:53

idea bomba. każde nie schematyczne myślenie o skorkach do Aqq jest pozytywne. Ważne że dało sie pokazać że jak sie chce to mozna cos innego, nawet jesli sa jakies bledy. ktos pewnie wymysli rozwiazanie :)

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Chciałbym w nowej edycji #AQQ Oscarów oddać głos na ^Eskej'a jako najlepszego kompozytora, oraz ^Beherit'a za wtyczke do #Blip'a

#8 Bartek93

Bartek93

Adept

• Użytkownik
  • 289 postów

Napisano 2009.03.18, 14:13

Ciekawy pomysł, taki świeży ;) Ogólnie jednak nie skorzystam, bo za dużo chodzenia po zakładkach, czego nie lubię.

#9 mikpol

mikpol

Rozgrzewam się

• Użytkownik
  • 51 postów

Napisano 2009.03.18, 15:46

Super pomysł! Chyba zapoczątkujesz nowy trend w tworzeni kompozycji. Ja prywatnie nie bede używał ponieważ nie odpowiadają mi kolory B&B
Nie wazne ,stare konto : mikpol@aqq.eu Nowy konto !RoxorLoops@aqq.eu
Do Aqq nawróciłem : 6 osób. Werbunek nadal trwa!
Dołączona grafika
Dołączona grafika

#10 P3T3R

P3T3R

Początkujący

• Użytkownik
  • 17 postów

Napisano 2009.03.18, 16:07

Mi się ten pomysł bardzo podoba i przez dłuższy czas będę używał tą kompozycje:)

Dołączona grafika

#11 Kendziooor

Kendziooor

Pan Majster

• Wtyczkopisarz
  • 1076 postów

Napisano 2009.03.18, 16:25

Widziałem już to wcześniej, i ja również jestem zachwycony. Przede wszystkim gratulacje za pomysł. A wykonaqnie - sami widzicie jakie, rewelacyjne ;) B&B to w moim rankingu bodaj druga czy trzecia kompozycja, więc FOB z pewnością potestuję z ochotą. Wystarczy schować Pogodę i info o koncie, a można poczuć się jak na Mirandzie :D
Dołączona grafika
Całkiem nowa wersja notatnika do AQQ! Zostań beta-testerem!

System: Windows7 Home Premium; IE8 + Opera 10 (domyślna); Ad-Aware Pro Internet Security 8
Komunikator: Wtyczki podstawowe + dodatkowe; Kompozycja Satin

#12 Pbo

Pbo

Kierownik

• Przyjaciel
  • 3477 postów

Napisano 2009.03.18, 16:27

Wykonałeś to świetnie i chyba zastosuje coś podobnego dla swojej kompozycji. Dobra robota. ;)

Komunikatory głosowe Ventrilo.TeamSpeak, Mumble

PolscyGracze.pl - wiadomości ze świata gier | Serwer XMPP PGra.cz

#13 Boberros

Boberros

Bywalec

• Użytkownik
  • 216 postów

Napisano 2009.03.18, 17:12

U mnie się kaszaniło, oraz za dużo jest klikania. Na obecny stan to 2\10. - wygląd dla mnie jest spoko, podoba mi się, ale co tu można oglądać, gdy nie działa poprawnie :P

Użytkownik Boberros edytował ten post 2009.03.18, 17:13

#14 jacoSZEF

jacoSZEF

Adept

• Dekorator
  • 383 postów

Napisano 2009.03.18, 18:13

Senega, słuszna uwaga bo i mi zaczęło brakować ikonki dźwięków, a wapstery (i tu informacja również dla Matrixa) dodam przy okazji więc zaktualizuję niebawem na pewno.
eSKej, uwagi cenne i postaram się z nimi coś zrobić. Co do Twojej koncepcji stworzenia, pierwotnie tak to miało wyglądać ale zacząłem gubić się w kodzie ;)
PsychoPain, niemożliwa do wykonania Twoja propozycja. Ale dość ciekawa więc może ją zgłosisz w propozycjach do komunikatora AQQ ;)
Beherit, coś kosztem czegoś ;) Jednak my twórcy jesteśmy twórczy i pewnie niedługo pojawi się coś co doda wygodę do projektu ;)
mikpol najpierw funkcjonalność potem wygląd ;) Kilka swoich skórek zrobię w wersji FOB, najbliższa na warsztat pójdzie prawdopodobnie Black Style 2, a co do zapoczątkowania nowego trendu to taki był mój cel ;) Jak będzie? Zobaczymy.
Boberros, opinia dość dziwna, napisałem w pierwszym poście, że na rozruch potrzebuje czasu i należy się wspomagać odświeżaniem przez F5, można powiedzieć, że to początkowa wersja całego projektu FOB ;) Bo ma wady i trzeba popracować nad użytecznością, wygodą itd... ;)
AQQ: Zawsze najnowsza Beta ~ System: Microsoft Windows XP Home Edition SP3 ~ Przeglądarka: IE8 (Domyślnie: Mozilla Firefox 3.6 Beta 2 ~
Dołączona grafika

#15 hex

hex

Adept

• Użytkownik
  • 316 postów

Napisano 2009.03.18, 18:16

U mnie w ogóle nie widać listy kontaktów, a klikanie w nic oprócz "sieci" nie przynosi rezultatów :)
F5 także nie pomaga :P

Użytkownik hex edytował ten post 2009.03.18, 18:17

#16 zynio73

zynio73

Weteran

• Użytkownik
  • 568 postów

Napisano 2009.03.18, 18:17

U mnie to samo jest, zaraz jak włączam AQQ nie widać listy kontaktów :/

Spoiler

#17 eSKej

eSKej

Master Flamaster

• Dekorator
  • 953 postów

Napisano 2009.03.18, 19:32

Tym co nie działa pewnie mają zablokowane skrypty JS w ustawieniach Internet Explorera (Narzędzia/Opcje internetowe/Zabezpieczenia).

#18 Silverlight

Silverlight

Just brilliant. It's Sense.

• Dekorator
  • 3422 postów

Napisano 2009.03.18, 19:52

Do spełnienia moich marzeń brakuje cały czas widocznych przycisków z rozwijanymi pozycjami, bo na przykład po przejściu na zakładkę SMS ich nie widać i trzeba iść na około, ikony dźwięków, ale niech nie będzie już ukrywana, a WapSter-y też mogą być, ale mi to już jest obojętne. Z jednej strony nie używam, ale z drugiej strony wcale mi nie przeszkadzają, więc polecam dodać, wnioskując po post-ach innych.

Wyrzucenie przycisków z rozwijanymi pozycjami poza <div id="0"></div> wyeliminuje błąd znikającej pod wpływem skryptu listy kontaktów, więc ma to aż dwa plusy.

Poza tym skrypt wywołuje też taki błąd, że tylko pierwsza wizytówka na liście i pierwsza od góry grupa posiadają odpowiednie tło. Ja posiadam trzy konta Jabber-owe i nie wygląda to najlepiej.

Na zakończenie powiem to samo co Randall_Memphis. Idea bomba.

Windows 10 Home x64 ● Internet Explorer 11Intel i7 3gen 4x2,3~3,3 GHz8 GB RAMnVIDIA GeForce 650M 2 GB 1920x1080Intel SSD 530 240GBBlu-ray RW

#19 Lord ByRad

Lord ByRad

Expert

• Użytkownik
  • 985 postów

Napisano 2009.03.18, 20:01

Pomysł naprawdę ciekawy - mam nadzieję, że powstanie gałąź kompozycji zmierzających w tym kierunku, bo jak dla mnie to wszystko prezentuje się świetnie z jednym drobnym wyjątkiem - schemat kolorów średnio pasuje do moich upodobań.
Ale za wykonanie 9 / 10 plus 2 za innowatorski pomysł: czyli 11 / 10 :)

279.gif

#20 jacoSZEF

jacoSZEF

Adept

• Dekorator
  • 383 postów

Napisano 2009.03.18, 21:40

Przedstawiam dwie koncepcje menu na górze:
Dołączona grafika
Pierwsze po lewej doda zakładkę "info" gdzie będzie można zobaczyć informacje o szyfrowaniu, ilości wapsterów oraz wyłączyć/włączyć dźwięki.
Druga po prawej będzie bliższa idei początkowej FOBa i umieści ikonkę w prawym górnym rogu z dostępem do zakładek. Jeżeli się uda to ikona będzie się przesuwać wraz z listą kontaktów tak, że będzie widoczna zawsze.
Jako, że póki co to spreparowane screeny to nie wiem jak to będzie wyglądać w końcowym efekcie.
Szczególnie druga opcja bo myślałem aby ku ograniczeniu chodzenia po zakładkach nie umieszczać tam buttonów zakładek, a już ich zawartość czyli menu programy, kontakty, pomoc oraz odnośniki zakładek sms, czatów...
Chętnie poznam waszą opinie na temat, w którą stronę rozwinąć B&B w FOBowej odsłonie;)
Dołączona grafika

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych