Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zwiększenie limitu linii w podpisie

• Zamknięty Temat jest zamknięty
14 odpowiedzi w tym temacie

#1 VPN

VPN

Guru

• Użytkownik
  • 6923 postów

Napisano 2008.09.04, 17:25

Uważam, że obecny limit linii w podpisie:

Podpis nie powinien przekraczać 5 linii (obrazek w podpisie liczymy jako 3 linie, userbar - jako 2 linie).

jest zbyt restrykcyjny. Poza tym kto widział liczyć obrazek jako linie tekstu? A ograniczenie wysokości obrazka do 60 pikseli jest śmieszne. Niech moderatorzy spróbują się dostosować do tych wymogów i zobaczą jakie to uciążliwe. Wiem, że muszą być jakieś ograniczenia, ale może by tak je nieco zmniejszyć? Jak się komuś nie podobają podpisy to może je wyłączyć w swoim Panelu kontrolnym.

Tu byłem.

#2 Randall_Memphis

Randall_Memphis

Weteran

• Użytkownik
  • 509 postów

Napisano 2008.09.04, 17:47

nie zawsze bylem modem i potrafilem z tym zyc ;]
syg to nie tablica ogloszen, tylko miejsce na niewielki podpis, ot co.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Chciałbym w nowej edycji #AQQ Oscarów oddać głos na ^Eskej'a jako najlepszego kompozytora, oraz ^Beherit'a za wtyczke do #Blip'a

#3 Marooned

Marooned

Bywalec

• Przyjaciel
  • 169 postów

Napisano 2008.09.04, 18:09

60px to za mało? Imho 2x za dużo.
Forum to nie pokaz mody - co Ty tam chcesz dodawać? Całe filmy z youtube?

Już taki Randalla dla mnie jest oczojebny i przegięty, a co dopiero większy.. Zobacz, u niego masz podpis wyższy niż sam post! Jakby zwiększyć rozmiar, to posty byłyby 30% wysokości wątku..
Po kilku latach przestałem używać AQQ. Mimo wielu świetnych cech jedna rzecz nie pozwala mi na dalsze z niego korzystanie: prędkość działania. Jest mozolny jak ślimak peruwiański. Szkoda..

Znikam definitywnie z tego forum. Dziękuję za parę wspólnych lat. Żegnam.

#4 VPN

VPN

Guru

• Użytkownik
  • 6923 postów

Napisano 2008.09.04, 18:10

Bynajmniej nie filmy z YouTube, ale gdy wcisnę tam swoje propozycje, które muszą być reklamowane :P i zostawię wpis z konfiguracją do betatestów to już nic więcej tam nie zmieszczę, bo zaraz mi krzyczą, że limit przekraczam :( Nawet userbara nie wcisnę.

Tu byłem.

#5 Marooned

Marooned

Bywalec

• Przyjaciel
  • 169 postów

Napisano 2008.09.04, 18:15

Była mowa kiedyś, że linia [tylko normalna, a nie size=70] z informacją o konfiguracji [do beta testów] miała się nie wliczać w ten limit. Tak jak Ty masz jest ładnie, jedna wąska linia.
Po kilku latach przestałem używać AQQ. Mimo wielu świetnych cech jedna rzecz nie pozwala mi na dalsze z niego korzystanie: prędkość działania. Jest mozolny jak ślimak peruwiański. Szkoda..

Znikam definitywnie z tego forum. Dziękuję za parę wspólnych lat. Żegnam.

#6 matc

matc

Libra

• Przyjaciel
  • 166 postów
  • MiejscowośćBerlin

Napisano 2008.09.04, 18:16

Dokładnie, podpis to miejsce na drobną informacje., można oczywiście dodać coś więcej. Ale w przypadku obrazków niesie to za sobą dwa punkty:
1. Im więcej obrazków w podpisie u użytkowników - tym więcej idzie transferu. Przypuszczalnie forum AQQ nie ma ograniczeń, ale po co takie mielenie?
2. Im więcej obrazków, tym dłuższy czas ladowania danego wątku - może przy szybkich łączach nie jest to odczuwalne, ale na słabszych tak.

Tutaj dozwolony podpis w porównaniu do dwóch bardzo dużych for na których się udzielam to i tak lajcik. Wystarczająco jest na forach tych "błyskotek" w podpisach.
Jesteśmy jak książki...
Większość ludzi widzi tylko naszą okładkę, mniejszość czyta wstęp, wielu wierzy tylko krytykom, nieliczni poznają naszą treść.

#7 VPN

VPN

Guru

• Użytkownik
  • 6923 postów

Napisano 2008.09.04, 18:20

1. Obrazki w podpisach są chyba w 100% pobierane z zewnętrznych serwerów, więc nie umniejszają transferu serwera forumowego.
2. Jak wyżej. Jeśli ktoś nie lubi oglądać podpisów może je wyłączyć w swoim Panelu kontrolnym.

Tu byłem.

#8 matc

matc

Libra

• Przyjaciel
  • 166 postów
  • MiejscowośćBerlin

Napisano 2008.09.04, 18:39

2. Jak wyżej. Jeśli ktoś nie lubi oglądać podpisów może je wyłączyć w swoim Panelu kontrolnym.

1. Niech i tak będzie.
2. Ale czemu przez jakieś krowiaste pokemonowe ozdóbki mam wyłączyć wszędzie widoczność sygnaturek? Niektóre podpisy bywają ciekawe. Może i Ty wykorzystasz to inteligentniej i nie przesadzisz z obrazkami. Ale jak przypominam sobie podpisy niektórych użytkowników z grafikami na starym forum, to na samą myśl aż mnie trzęsie.
Jesteśmy jak książki...
Większość ludzi widzi tylko naszą okładkę, mniejszość czyta wstęp, wielu wierzy tylko krytykom, nieliczni poznają naszą treść.

#9 VPN

VPN

Guru

• Użytkownik
  • 6923 postów

Napisano 2008.09.04, 18:44

Po to są moderatorzy, żeby im raportować uciążliwe podpisy.

Tu byłem.

#10 Beherit

Beherit

In Sorte Diaboli

• Wtyczkopisarz
  • 5030 postów

Napisano 2008.09.04, 19:04

Sorry VPN ale przesadzasz trochę ;) Teraz tak jak jest to wystarczy - to nie jest jakaś tablica ogłoszeń! ;) Wiemy, że chciałbyś zmieścić tam całą swoją listę propozycji no ale to nie jest za bardzo dobry argument :P
Sygnatura to mała, krótka informacja i tego się trzymajmy bo zaraz pokemony będą tam dawać nie wiadomo co http://forum.aqq.eu/...tyle_emoticons/default/dry.gif

#11 stivo

stivo

mgr inż.

• Moderator
  • 2184 postów

Napisano 2008.09.04, 20:16

1. Obrazki w podpisach są chyba w 100% pobierane z zewnętrznych serwerów, więc nie umniejszają transferu serwera forumowego.

Ale też muszą zostać wczytane, aby strona wczytana była w 100%, a jak jakiś serwer padnie, to przeglądarka stoi w miejscu, zamiast przerzucić do pierwszego nieczytanego.. Im mniej grafik tym lepiej/sprawniej/szybciej.

Choć liczba linijek jest trochę dziwnym ograniczeniem, bo ktoś moze mieć monitor panoramiczny i jemu sig zmieści się w dwóch linijkach a u innego widoczny będzie w czterech.. Najlepszym ograniczeniem byłaby liczba znaków..

#12 lsr

lsr

Czarna legenda forum powraca...

• Przyjaciel
  • 1246 postów

Napisano 2008.09.04, 20:43

Pragnę zauważyć, że informacje do betatestów w sigu nie są liczone przez moderatorów - taką gwarancję dałem użytkownikom na starym forum i tego się trzymam. Gdyby z ich powodu spotkały kogoś nieprzyjemności, proszę się powołać na ten post albo interweniować u mnie.

6198 zliczonych i pozostawionych postów na starym forum. Więc byle nabijacz nie zrobi na mnie wrażenia. :D

Zapraszam na odnowiony blog: lsr.waw.pl

#13 Bartek93

Bartek93

Adept

• Użytkownik
  • 289 postów

Napisano 2008.09.04, 20:44

Wejdź sobie na forum gdzie np nie ma limitu lub limit jest ogromny. Czasami niestety, ale oczy wypala. Dobrze jest tak jak jest, w pełni wystarcza. Do tego czasu jakoś wystarczało wszystkim.
Jeszcze trochę, a całe "wypracowania" by się w sygnaturkach pojawiały.
Mam słabszy internet i zauważyłem, że często forum jest tak zamulone, że aby coś przeczytać, na relaks herbatkę sobie zrobię, więc jak dla mnie to pomysł niedozrealizowania.

#14 Stoow

Stoow

Bywalec

• Przyjaciel
  • 163 postów

Napisano 2008.09.04, 20:52

VPN - będę szczery, będąc adminem miałbym w poważaniu twoje propozycje, które musisz reklamować a mało pewnie kto na nie zwraca uwagę. Żenujące jest zmienianie regulaminu bo Tobie się propozycje nie mieszczą. Zrób sobie stronę na yoyo.pl jak to teraz jest w modzie i walnij sobie tam 40 stron propozycji a w sygnaturze linka do niej.

Tak, wiem, zaraz się zacznie, że jestem niemiły i ogólnie wiadomo kto.

Dołączona grafika

#15 Malusiolka

Malusiolka

Zodiakalny byk!

• Moderator
  • 549 postów

Napisano 2008.09.04, 21:42

VPN, najważniejsza jest treść wypowiedzi, a nie zawartość sygnaturki. Padły wystarczająco argumentujące wypowiedzi, wszyscy są na nie - więc wątek zamykam.

>> Lepiej być wrogiem, ale uczciwym niż przyjacielem fałszywym.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych