Skocz do zawartości

Zdjęcie

Aktualności i porady komputerowe - Hotfix.pl

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
57 odpowiedzi w tym temacie

#41 Lisek

Lisek

Bywalec

• Użytkownik
  • 146 postów

Napisano 2009.12.19, 17:02

Zapewniam że żadnego lekceważącego podejścia nie mam, gdyby tak było nie pytałbym o ocenę. Jeżeli już proszę Was o to, to jest w tym cel, czyli poprawa tego co już zostało zrobione, lecz jeżeli słyszę że wszelkie zmiany jakie zostały wprowadzone są do niczego, to wybacz ale takiej wypowiedzi nie mogę brać poważnie. Ja też mogę ocenić inny serwis i powiedzieć że wszystko jest do wyrzucenia, to jeszcze nie znaczy że to jest ocena rzetelna, obiektywna i nie zawierająca cech stronniczości.

Nie wiem jaki miałbym mieć interes w tym, że moja opinia byłaby stronnicza. Po prostu, jeżeli chcecie być traktowani poważnie, to powinniście również tak podejść do sprawy. Nie widzę tutaj dużo opinii pozytywnych o szablonie i to powinno dać Wam do myślenia. Możesz także poprosić o opinię na innym forum. Jeżeli odpowiedź będzie adekwatna do owych opinii, to już powinna zapalić się lampka, że coś jest jednak nie w porządku.
Poza tym nie rozumiem, dlaczego nie chcecie zmienić szablonu. Gdybym prowadził taki portal, to dbałbym o to, żeby był dążył do perfekcji i był oryginalny.

Mimo to, czasem odwiedzę Waszą stronę, żeby poczytać co nieco o newsach z dziedziny IT.
Pozdrawiam.
Dołączona grafika
Windows 7 * Internet Explorer 9 (domyślnie Opera 11.50)
AQQ zawsze najnowsze + standardowe wtyczki + Spell Checker + AQQ Multi Send + Past and Send + Tune Status + Wrzuta/Player

#42 cosik_ktosik

cosik_ktosik

Początkujący

• Użytkownik
  • 14 postów

Napisano 2009.12.19, 21:59

Ehh, ale nie powiedziałem, że szablonu a raczej skórki, nie chcemy zmienić. Przecież zmieniliśmy raz i na pewno nie ostatni. Ale nie w tym problem, żeby ją zmienić, pytanie jak zmienić, na co? Była inna, pojawiła się ta, uznana została za ładniejszą, więc została zmieniona. Pojawi się inna, lepsza która da się dostosować, to nawet trzydziestu sekund ta nie zostanie.

Nie jest od tak łatwo zmienić coś, bez włożenia w to pracy i pomysłu. Trzeba popracować. Jeżeli np @Lisek podasz jakiś fajny pomysł, na 100, 200, 1000 i jeszcze więcej procent zostanie to wprowadzone. Uwierz mi, że myślałem dniami i nocami co można ciekawego wymyślić.

Ale to tylko skórka, wszyscy o niej na razie piszemy. A co z funkcjonalnością, co może byście dodali do strony?

I jeszcze raz podkreślam, jeśli uda nam się coś ciekawego stworzyć, na 100% wygląd zostanie zmieniony. Ba, ja już myślę nad kolejną odsłoną całej strony mimo, że dopiero skończono to (skórka to tylko część prac).
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)
Dołączona grafika

#43 Inferno

Inferno

Bywalec

• Użytkownik
  • 213 postów

Napisano 2009.12.20, 14:25

hmm, skorka jako tako mi nie przeszkadza - ciemne kolory - fajnie t wygląda, ale też tak trochę żałobnie, ale jest spoko. Ja bym pomyślał nad jakimś ułożeniem tych kategorii - sprzęt, bezpieczeństwo, gadżety itd. W tej chwili jeśli chce sprawdzić co nowego u gadżetach muszę pokręcić rolką w dół i znaleźć odpowiedni dział - więc nie lepiej to jakoś ułożyć poziomo te kategorie ? Lub w sposób inny - np. jakieś rozwijane menu kategorii ?
  • rokko lubi to

#44 Lisek

Lisek

Bywalec

• Użytkownik
  • 146 postów

Napisano 2009.12.20, 14:47

Co do funkcjonalności, to nie widzę opcji oceny wiadomości i rankingu najlepszych. Można też wprowadzić opcję wyboru wiadomości miesiąca itp.
  • rokko lubi to
Dołączona grafika
Windows 7 * Internet Explorer 9 (domyślnie Opera 11.50)
AQQ zawsze najnowsze + standardowe wtyczki + Spell Checker + AQQ Multi Send + Past and Send + Tune Status + Wrzuta/Player

#45 me@djohnsc

me@djohnsc

Początkujący

• Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 2010.10.31, 19:23

Witam!

Na HotFix.pl doszło do wielu zmian, w tym do nowej odsłony vortalu, którą chcę wszystkim jako administrator przedstawić. Stara skórka odeszła w zapomnienie. Zrezygnowaliśmy całkowicie z ciemnych kolorów, także układ uległ zmianie. Obecny wygląd możecie porównać ze screenem z wcześniejszych postów starej skórki. Staraliśmy się aby nowy wygląd był jak najbardziej przejrzysty.

Nasz vortal z dnia na dzień mocno się rozwija, odwiedziło Nas już prawie 5 milionów użytkowników i to nie licząc forum. Codziennie publikujemy wiele ciekawych newsów, które z pewnością Was zainteresują do czytania.

Ale to nie wszystko, właśnie ruszył konkurs na HotUsera 2010 !! Użytkownicy mogą walczyć o nagrodę publikując różnego rodzaju poradniki, recenzje, pisząc bloga bądź pomagając na Forum. Już teraz wszystkich pragnę zaprosić do udziału w nim :)

Pozdrawiam me@djohnsc

Użytkownik me@djohnsc edytował ten post 2010.10.31, 19:32

#46 VPN

VPN

Guru

• Użytkownik
  • 6923 postów

Napisano 2010.10.31, 20:18

Wystarczy, że zajrzałem do działu Download w poszukiwaniu AQQ i przeczytałem opis z kilkoma błędami, które są zresztą nie tylko przy AQQ. Ogólnie niski poziom merytoryczny.

Tu byłem.

#47 cosik_ktosik

cosik_ktosik

Początkujący

• Użytkownik
  • 14 postów

Napisano 2010.10.31, 20:42

Mhm, jako przedstawicielowi AQQ powinno Panu zależeć na uzyskaniu odpowiedniego unikalnego opisu swojego programu. Merytorycznością zatem w Pańskim wykonaniu powinno być zaproponowanie odpowiedniej treści w miejsce uszczypliwości pod kontem osoby dodającej ten komunikator z własnej nieprzymuszonej woli, jaką Pan zafundował jej. Być może osoba ta nie miała wiedzy lub chęci pisania czegoś więcej. Sam fakt, że i reprezentowany przez to forum komunikator trafił do reprezentowanego w tymże poście, przez moją osobę serwisu, powinien Pana cieszyć, choćby z tego powodu że jest to 224 pobrań, a zatem być może 224 zadowolonych użytkowników.

Jeśli zatem, zamiast coś negować, poda Pan odpowiedni opis, zapewne na niego trafi więcej userów wyszukiwarkowych np z Google, a co za tym idzie komunikator AQQ pozyska kolejnych użytkowników. A więc czekam na informacje tutaj lub też pod adresem kontaktowym (znajdzie go Pan w menu).

Użytkownik cosik_ktosik edytował ten post 2010.10.31, 20:45

Dołączona grafika

#48 VPN

VPN

Guru

• Użytkownik
  • 6923 postów

Napisano 2010.10.31, 20:57

Wystarczy porównać choćby z opisem programu na stronie http://www.dobreprog...dows,13034.html którego jestem zresztą współautorem. Nie wiedziałem wcześniej, że komunikatory internetowe są aplikacjami edukacyjnymi (nowość!). Nieprawidłowy numer ostatniej wersji stabilnej. Komunikacja głosowa jest możliwa tylko między AQQ, w ramach serwera aqq.eu. O ile konta Tlen można jeszcze od biedy potraktować jako protokół komunikacyjny, to już Google Talk nie bardzo... Nie zgadza się też rozmiar i przede wszystkim licencja.

Użytkownik VPN edytował ten post 2010.10.31, 20:59

Tu byłem.

#49 cosik_ktosik

cosik_ktosik

Początkujący

• Użytkownik
  • 14 postów

Napisano 2010.10.31, 21:05

Ależ skąd ma Pan edukacyjne, ja go widzę nonstop w komunikatorach (Kategorie » Internetowe » Komunikatory internetowe )?

Nie mniej, z całą wbrew pozorom serdecznością wobec komunikatora AQQ, pragnę Pana lub osobę odpowiedzialną za marketing i Public Relations o przesłanie odpowiedniego unikalnego opisu. Mało tego proszę o dodanie redakcja@hotfix.pl do bazy maili z informacjami prasowymi, a zaręczam iż wtedy, po otrzymaniu odpowiedniego komunikatu, wersja będzie aktualizowana na bieżąco.
Dołączona grafika

#50 Inferno

Inferno

Bywalec

• Użytkownik
  • 213 postów

Napisano 2010.10.31, 21:09

To może ja się wyrażę za VPN'a - to bardzo wrażliwy osobnik na punkcie tego, nad czym pracuje (tutaj pracuje jako pomoc AQQ, także troszkę się skrzywił) :)

Może być tak: "AQQ - zaje*iaszczy komunikator dużo lepszy od GG - bo sam posiada możliwość łączenia się z siecią GG za pomocą ekstra wtyczki, często aktualizowanej zresztą. Do tego masz możliwość do łączenia się z siecią Jabber czy Tlen - więc chopie/kobito - nie czekaj, kliknij ten przycisk "ściągnij", a banan na twarzy murowany !"

I jak może być ? :D

Co do samej strony, to widzę, że jest leciutka, fajnie, Nie przebajerzona, z własnym pomysłem. Myślę, że przydał by się jeszcze przycisk powrotu przy grach lub recenzjach, jakiś jeden poziom do tyłu.
Pamiętam dwie inne odsłony - pierwszą i jakąś czarną. Ale ta jest chyba lepsza, bo głównie chodzi o to, aby szybko się wczytywała i aby było łatwo odnaleźć poszukiwaną treść.

#51 cosik_ktosik

cosik_ktosik

Początkujący

• Użytkownik
  • 14 postów

Napisano 2010.10.31, 21:21

Ja go rozumiem doskonale, sytuacja identyczna jak z moją ekipą. Ja muszę bronić swoją ekipę, podobnie jak i użytkowników oraz moje, jak i rokko oraz me@djohnsc dziecko, jakim jest hotfix.pl

PS Co do opisów proponuję jednak to co by szukał użytkownik, a zatem raczej opisy podgoogielsowe. Ale jak członkowie społeczności AQQ takiego by sobie zażyczyli...

PS Podmieniłem numer wersji na bodajże aktualny. Dzięki za informacje.
PS2. Aby nie było, oczywiście nie oznacza też to, że i mi nie zależy na dobrym opisie, w końcu dla mnie to też lepsza sytuacja, że akurat przez hotfix.pl wejdzie dany użytkownik ;)

Użytkownik cosik_ktosik edytował ten post 2010.10.31, 21:33

Dołączona grafika

#52 kr2ysiek

kr2ysiek

• Pomocnik
  • 1501 postów

Napisano 2010.10.31, 21:40

AQQ jest na licencji Adware - wyświetla maksymalnie 2 nieszkodliwe reklamy. Rozmiar instalatora to około 9 MB. Nikt nie przygotowuje informacji prasowych dla AQQ. CT S.A. ma to głęboko w $#@!^. Opis każdy musi sam napisać by był unikalny, kopiowania jakiegoś tekstu z aqq.eu nie polecam - strona jest nieaktualna.
VPN i inni użytkownicy z rangami specjalnymi nie są pracownikami AQQ. Najbardziej dbają o AQQ użytkownicy wywierając presję na Oconnela - autora kodu AQQ (nie jest właścicielem).

#53 cosik_ktosik

cosik_ktosik

Początkujący

• Użytkownik
  • 14 postów

Napisano 2010.10.31, 22:03

A zatem, niestety ja opisu teraz nie napiszę, musiałbym dokładniej przetestować AQQ (używam ale nie znam jego zawiłości) i pisząc recenzje osobiście lub inny członek ekipy, dopiero zmienimy opis na coś lepszego.

Aha
@Infermo, bo nieładnie tak zostawiać bez odpowiedzi (mówię o mnie ;) )
Tak, też mi się wydaje, że obecna skórka jest lepsza ale jednak najwięcej korzyści co do skrócenia czasu ładowania, dała zmiana serwera.

A tak poza tym, bo temat jest głównie o hotfix.pl, w jakich barwach byście widzieli ten serwis?
Dołączona grafika

#54 me@djohnsc

me@djohnsc

Początkujący

• Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 2010.11.05, 23:50

Witam :)

Portal oraz forum HotFix.pl właśnie obchodzą swoje drugie urodziny. Z tej to także okazji wraz z firmą McAfee, będącym wiodącym producentem oprogramowania zabezpieczającego, pragniemy ogłosić konkurs urodzinowy, w którym możecie wygrać cenne nagrody w postaci rocznej subskrypcji online na pakiet McAfee Internet Security.

Więcej informacji na stronie konkursu Urodziny Hotfix.pl wygraj prezenty z McAfee

Pozdrawiam Kamil

#55 rokko

rokko

Początkujący

• Użytkownik
  • 19 postów

Napisano 2010.11.09, 15:19

Nieprawidłowy numer ostatniej wersji stabilnej.

Tak akurat się składa, że obecnie oprogramowanie na hotfix jest aktualizowane cyklicznie co ok 7-14 dni, może się też zdarzyć, że jakaś wersja zostanie pominięta, baza programów jest liczna więc nie ma się co dziwić ;) Toż nawet DP mają przestarzałe wersje programów w bazie.

Downloadem zajmowały się dwie osoby, ja i Sebastian, którego na Hotfix nie było już kilka miesięcy więc wszystko jest obecnie na mojej głowie, a też sprawy tego typu w nawale pracy jaki mam ostatnio powodują, że download nie może być aktualizowany w takim tempie jakbyśmy sobie tego wszyscy życzyli. Praktycznie w tym zakresie nie mam żadnej pomocy, oprócz moderatora naszego forum Vol'a który pomaga mi w dodawaniu propozycji użytkowników. Więc jeżeli jakaś wersja nie jest zaktualizowana lub opisy są niewłaściwe, proszę poinformować mnie o tym a na pewno zostanie wszystko skorygowane.

Ogólnie niski poziom merytoryczny

Hotfix ma jeden z najwyższych współczynników unikalności treści spośród wszystkich serwisów, także poziom merytoryczny jest bardzo wysoki więc Twoją uwagę mogę traktować wyłącznie jako nieobiektywną opinię, też mnie to nie dziwi, piszesz u konkurencji, a praktycznie żadna osoba, która związaną jest z innym portalem tematycznym zbliżonym do naszego będzie negowała wszystko jak leci u nas. Takie jest życie i my do tego się już przyzwyczailiśmy. Mimo to dzięki za opinię, jak pofatygowałeś się aby skomentować to oznacza że jest bardzo dobrze ;) Według psychologii biznesu nawet zły komentarz może wywrzeć pozytywny efekt, więc bardzo bym Ciebie prosił nie odpuszczaj sobie, komentuj dalej, wyrażaj swoje opinie o nas, nawet negatywne.

Dzięki wszystkim za opinie.
Pozdrawiam
rokko

#56 kr2ysiek

kr2ysiek

• Pomocnik
  • 1501 postów

Napisano 2010.11.09, 23:51

Tekst unikalny nie zawsze jest dobry, jakość tej treści może być niska. By była wysoka wartość merytoryczna trzeba się wgłębić w temat i napisać coś samemu.

Edit:VPN pisał głównie o AQQ w tym serwisie, to nas tu najbardziej interesuje ;)

Użytkownik kr2ysiek edytował ten post 2010.11.09, 23:53

#57 VPN

VPN

Guru

• Użytkownik
  • 6923 postów

Napisano 2010.11.09, 23:55

Dokładnie tak, "niski poziom merytoryczny" odnosił się do opisu AQQ. Zniechęcił mnie on do dalszego przeglądania strony, więc nie oceniłem jej pełnej zawartości.

PS. Nie jestem związany z dobrymiprogramami. Czasem coś napiszę, to wszystko.

Użytkownik VPN edytował ten post 2010.11.09, 23:56

Tu byłem.

#58 rokko

rokko

Początkujący

• Użytkownik
  • 19 postów

Napisano 2010.11.10, 21:48

Tekst unikalny nie zawsze jest dobry, jakość tej treści może być niska

Dokładnie, lecz my na Hotfix nie piszemy tekstów do precli, czy też z użyciem mieszarki synonimów tylko je własnoręcznie przygotowujemy, często kosztuje to nas wiele godzin. Nawet sobie nie zdajecie sprawy ile czasu trzeba poświęcić,aby przygotować takie newsy czy artykuły.

Wystarczy choćby spojrzeć na moje artykuły, w które włożyłem masę wysiłku. Są unikalne, wartościowe i bardzo popularne wśród czytelników więc uważam, że oceny powierzchowne są co najmniej niestosowne. Zwykle spotykam się z osobami, które wejdą spojrzą wyjdą a później mówią, że wszystko jest złe. Oczywiście każdy z nas ma różne preferencje, jedna rzecz będzie ładna i interesująca inna już nie. Nie da się pisać tekstów uniwersalnych, które uderzałyby w upodobania każdego czytelnika, to zwyczajnie jest niewykonalne.

Użytkownik rokko edytował ten post 2010.11.10, 21:50

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych