Skocz do zawartości


Zdjęcie

TeaBot


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
48 odpowiedzi w tym temacie

#1 muszi

muszi

    I hate Mondays!

  • Administrator
  • 1950 postów

Napisano 2009.03.24, 21:12

Po decyzji twórców infobota, że będzie on dostępny tylko dla użytkowników sieci gadu-gadu zawiązała się grupa zagorzałych użytkowników Jabbera, która postanowiła zbojkotować infobota. Narodził sie wtedy pomysł stworzenia bota możliwościami dorównującemu, a nawet przewyższającymi infobota, jednak dostępnego tylko dla sieci XMPP/Jabber. Ten projekt otrzymał nazwę kodową Dagda.

Dagda ma być połączeniem bota Jabberowego i strony WWW, dzięki której użytkownik będzie mógł dostosowywać go do swoich potrzeb.

Oficjalnie projekt nazywać się bedzie TeaBot i na dniach mozna sie spodziewać nowej strony internetowej jak i nowego JIDa bota. Tymczasowy JID to: dagda[at]miecio.net

Oficjalna strona: http://teabot.org/home
JID bota: teabot[at]teabot.org

Nie będę się rozpisywał o funkcjach tylko do dam wynik pomocy:
Aktualna lista dostępnych poleceń:
	pomoc - Wyświetla dostępne polecenia
	pomoc polecenie - Wyświetla dokładne informacje o wybranym poleceniu
	
	w - wyświetla aktualne wiadomości [więcej informacji: "pomoc w"]

	s słowo - Wyszukiwanie
	p miasto - Pogoda

	ap słowo - Słownik Angielsko-Polski
	pa słowo - Słownik Polsko-Angielski

	np słowo - Słownik Niemiecko-Polski
	pn słowo - Słownik Polsko-Niemiecki

	n - Notatnik [więcej informacji: "pomoc n"]
	z - Zadanie [więcej informacji: "pomoc z"]
Poleceń będzie oczywiście więcej. Niedługo ma się pojawić słownik ortograficzny i prawdopodobnie inne slowniki.
Co do funkcji w. Można zmienić domyślny kanał RSS, dostepny po wpisaniu samego w, a także dodać dowolną ilość nowych, wybieranych poleceniem w [oznaczenie].

Pozostaje mi tylko zachęcać do używania oraz bojkotowania Infobota i GG :)

Nie pomagam prywatnie (PW oraz JID) w sprawach AQQ
Beta info: AQQ: none | OS: Windows 10 x64
>> Przydatne linki: Regulamin | Szukajka | Buglista AQQ| Kompedium wiedzy o AQQ <<


#2 gastrofaza

gastrofaza

    Rozgrzewam się

  • Użytkownik
  • 57 postów

Napisano 2009.03.24, 21:30

Nie, dagda[at]miecio.net tylko dagda[at]miecio.pl.

edit:


Przepraszam wszystkich za wprowadzanie w bląd... sugerowałem się FAQ na http://teabot.org/faq :/

Użytkownik gastrofaza edytował ten post 2009.03.24, 22:55


#3 jacoSZEF

jacoSZEF

    Adept

  • Dekorator
  • 383 postów

Napisano 2009.03.24, 21:33

Z infobota w sieci gg nigdy nie skorzystałem. Nie ma go w sieci jabber to tak jakby go nie było w ogóle ;) Bardzo dobrze, że powstał taki projekt jak Dagda/TeaBot. Już wędruje on na moją liste kontaktów i trzymam mocno kciuki za rozwój projektu.
Odkąd Infobot sprzedał się GG Network, mówię mu stanowcze "NIE".
AQQ: Zawsze najnowsza Beta ~ System: Microsoft Windows XP Home Edition SP3 ~ Przeglądarka: IE8 (Domyślnie: Mozilla Firefox 3.6 Beta 2 ~
Dołączona grafika

#4 stivo

stivo

    mgr inż.

  • Moderator
  • 2185 postów

Napisano 2009.03.24, 21:39

Nie wiem czy Bot teraz nie działa, ale nie dostaję autoryzacji od niego.. :huh:
Jednak pomysł jest najlepszy z możliwych i jeśli tylko wszystko będzie działać to usunę Infobota..

#5 Pbo

Pbo

    Kierownik

  • Przyjaciel
  • 3477 postów

Napisano 2009.03.24, 21:40

Autorzy Infobota zniżyli się do poziomu GG Network i nie zamierzam z tego powodu wracać do GG. TeaBot ma nawet czytnik RSS, czego nie umożliwia infobot.

Komunikatory głosowe Ventrilo.TeamSpeak, Mumble

PolscyGracze.pl - wiadomości ze świata gier | Serwer XMPP PGra.cz


#6 muszi

muszi

    I hate Mondays!

  • Administrator
  • 1950 postów

Napisano 2009.03.24, 22:08

Nie, dagda[at]miecio.net tylko dagda[at]miecio.pl.

dagda[at]miecio.net - używałem to raz. Dwa, że rozmawiałem o tym z jednym z autorow projektu. trzy, to jest to podane TUTAJ

Nie wiem czy Bot teraz nie działa, ale nie dostaję autoryzacji od niego.. :huh:

Ktory JID dodajesz? Poza tym serwer poki co nie jest najlepszy, bo to projekt w fazie testow i bez dużej ilości gotówki. Chwilowo moga być problemy z tego co się dowiedziałem (przynajmniej tak jest u mnie).

Nie pomagam prywatnie (PW oraz JID) w sprawach AQQ
Beta info: AQQ: none | OS: Windows 10 x64
>> Przydatne linki: Regulamin | Szukajka | Buglista AQQ| Kompedium wiedzy o AQQ <<


#7 stivo

stivo

    mgr inż.

  • Moderator
  • 2185 postów

Napisano 2009.03.24, 22:15

Dodałem oba i w obu przypadkach oczekuje na autoryzację. Poczekam ;)

#8 Pbo

Pbo

    Kierownik

  • Przyjaciel
  • 3477 postów

Napisano 2009.03.24, 22:17

U mnie dagda[at]miecio.net działa, a dagda[at]miecio.pl nie. Czyli wszystko jest w porządku. ;)

Komunikatory głosowe Ventrilo.TeamSpeak, Mumble

PolscyGracze.pl - wiadomości ze świata gier | Serwer XMPP PGra.cz


#9 muszi

muszi

    I hate Mondays!

  • Administrator
  • 1950 postów

Napisano 2009.03.24, 22:22

Jak pisałem, jest problem z serwerem (jak na złość). Trzeba poczekać aż osoba odpowiedzialna za niego wroci i poprawi.

Nie pomagam prywatnie (PW oraz JID) w sprawach AQQ
Beta info: AQQ: none | OS: Windows 10 x64
>> Przydatne linki: Regulamin | Szukajka | Buglista AQQ| Kompedium wiedzy o AQQ <<


#10 Magnes

Magnes

    Bywalec

  • Przyjaciel
  • 110 postów

Napisano 2009.03.24, 22:27

cóż, jeśli projekt się rozwinie to faktycznie będzie alternatywą dla infobota, zwłaszcza wśród fanatycznych przeciwników gg ;)

dziwi mnie wasza postawa: Infobot się stoczył, sprzedał itp.

No kto by pomyślał żeby z swojej ciężkiej pracy wyciągnąć jakieś pieniądze. Jakież to egoistyczne, że twórcy tego bota postanowili przyjąć ofertę finansową zamiast kontynuować działalność non-profit. Kto z rzucających kamieniami jest wolontariuszem i wszystko robi dla dobra innych nie czerpiąc z tego zysków (mając ku temu okazję) ?
Możecie mi skoczyć z takim moderowaniem:
Sygnatura edytowana
Regulamin IV.1, IV.4

#11 VPN

VPN

    Guru

  • Użytkownik
  • 6923 postów

Napisano 2009.03.24, 22:27

Brawo, trzymam kciuki za rozwój projektu. Kluczem jest tutaj stabilny serwer i funkcjonalność. Każda inicjatywa przełamująca monopol jedynej słusznej sieci i jedynego słusznego komunikatora jest dobra.

Magnes - tu nie chodzi o sam fakt sprzedaży, tylko KŁAMSTWO. Więcej w temacie o Infobocie działającym tylko w sieci GG.

Tu byłem.


#12 muszi

muszi

    I hate Mondays!

  • Administrator
  • 1950 postów

Napisano 2009.03.24, 22:31

@Magnes, ale tu tez chodzi o okłamanie użytkowników. Pisali, że zamykają obsługę przez inne sieci, bo mają mały ruch. Dziś piszą, że GG ich przejęło (ciekawe keidy nastąpiło samo przejęcie lub dogadanie się) i ze chcą trafić do jak największej liczby użytkowników. Sorry, ale coś mi tu nie gra. Ale temat o infobocie jest gdzie indziej :P

Nie pomagam prywatnie (PW oraz JID) w sprawach AQQ
Beta info: AQQ: none | OS: Windows 10 x64
>> Przydatne linki: Regulamin | Szukajka | Buglista AQQ| Kompedium wiedzy o AQQ <<


#13 gastrofaza

gastrofaza

    Rozgrzewam się

  • Użytkownik
  • 57 postów

Napisano 2009.03.24, 22:34

Przepraszam wszystkich za wprowadzanie w bląd... sugerowałem się FAQ na http://teabot.org/faq :/

muszi edit: Miałem napisac, zę w FAQ jest błąd, ale zapomniałem. Stąd też małe zamieszanie ;)

#14 muszi

muszi

    I hate Mondays!

  • Administrator
  • 1950 postów

Napisano 2009.03.24, 22:53

TeaBot juz działa, więc mozecie testowac :)

Nie pomagam prywatnie (PW oraz JID) w sprawach AQQ
Beta info: AQQ: none | OS: Windows 10 x64
>> Przydatne linki: Regulamin | Szukajka | Buglista AQQ| Kompedium wiedzy o AQQ <<


#15 Silverlight

Silverlight

    Just brilliant. It's Sense.

  • Dekorator
  • 3422 postów

Napisano 2009.03.24, 23:57

Mnie ten cały TeaBot chyba nie lubi. U mnie jakoś nadal nie mamy obustronnej autoryzacji.

Windows 10 Home x64 ● Internet Explorer 11Intel i7 3gen 4x2,3~3,3 GHz8 GB RAMnVIDIA GeForce 650M 2 GB 1920x1080Intel SSD 530 240GBBlu-ray RW


#16 jacoSZEF

jacoSZEF

    Adept

  • Dekorator
  • 383 postów

Napisano 2009.03.25, 00:35

Ja na autoryzację czekałem około 30 minut ale już wszystko działa w porządku.
Magnes, ja się tylko dołączę do argumentacji już napisanej przez VPNa i musziego. Nie chodzi o samo czerpanie profitów ale o okłamywanie użytkowników. Rozumiem, że GG Team pokazuje każda pierdółkę jako rewolucyjne osiągnięcie robione specjalnie dla użytkowników, a my z kolei jesteśmy pewnego rodzaju fanatykami jabbera co nas nakręca bardziej i może przesadzamy w opluwaniu gg (chociaż póki co w tym temacie nic takiego miejsca nie miało) ale to nie zmienia faktu, że kłamstwa ich brzmią jak czysta propaganda.
AQQ: Zawsze najnowsza Beta ~ System: Microsoft Windows XP Home Edition SP3 ~ Przeglądarka: IE8 (Domyślnie: Mozilla Firefox 3.6 Beta 2 ~
Dołączona grafika

#17 Bartek93

Bartek93

    Adept

  • Użytkownik
  • 289 postów

Napisano 2009.03.25, 16:43

Nawet się przywitał przy autoryzacji, to jest kultura ;) Ale ogólnie działa sprawnie, najważniejsze słowniki i program TV są, także mnie tyle wystarcza ;)

#18 stivo

stivo

    mgr inż.

  • Moderator
  • 2185 postów

Napisano 2009.03.25, 17:58

Infobot idzie w odstawkę. W obecnej funkcjonalności Teabot dla mnie jest wystarczający, ale z wprowadzenia dodatkowej funkcjonalności (sjp, ort itp) będę się cieszył ;)

#19 Kendziooor

Kendziooor

    Pan Majster

  • Wtyczkopisarz
  • 1076 postów

Napisano 2009.03.25, 20:24

No no, myślałem, że będe musiał zrezygnowaćz szybkiego dostępu do info, a tu proszę - taka niespodzianka :D Z autoryzacją nie było problemów. Taka funkcjonalność zdecydowanie mi wystarczy. Precz z monopolem GG! ;)
Dołączona grafika
Całkiem nowa wersja notatnika do AQQ! Zostań beta-testerem!

System: Windows7 Home Premium; IE8 + Opera 10 (domyślna); Ad-Aware Pro Internet Security 8
Komunikator: Wtyczki podstawowe + dodatkowe; Kompozycja Satin

#20 von_scheisse

von_scheisse

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 177 postów
  • MiejscowośćPolice

Napisano 2009.03.25, 20:44

I ja też już się rozstałem z gadulcowym infobotem ;P. Teabot zawitał już u mnie na listę ;]




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych