Skocz do zawartości

Zdjęcie

[zrealizowano] Skróty klawiszowe do danych kontaktów

• Zamknięty Temat jest zamknięty
14 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Skróty klawiszowe (54 użytkowników oddało głos)

Jesteś za napisaniem takiej wtyczki?

1. Głosowano Tak (44 głosów [81.48%])

Procent z głosów: 81.48%

2. Głosowano Nie (8 głosów [14.81%])

Procent z głosów: 14.81%

3. Nie mam zdania (2 głosów [3.70%])

Procent z głosów: 3.70%

Głosuj

#1 nevrone

nevrone

Bywalec

• Użytkownik
  • 103 postów

Napisano 2009.03.30, 20:55

Była taka wtyczka w AQQ 1.x, można było przypisać dowolny, wybrany przez siebie skrót klawiszowy do danego kontaktu i po chwili otwierało się okienko rozmowy...

Nie wiem czy jest możliwe napisanie takiej wtyczki do AQQ 2.x ale na forum propozycji nie znalazłem...

Wtyczka w AQQ 1.x mi się bardzo przydała :D byłem z niej zadowolony i jak by się pojawiła w AQQ 2.x to był by to kolejny powód do zmiany komunikatora przez użytkowników :D

Użytkownik nevrone edytował ten post 2009.03.30, 21:15

#2 stivo

stivo

mgr inż.

• Moderator
  • 2184 postów

Napisano 2009.03.30, 21:00

Grrr! Gdzie sonda?

#3 Pbo

Pbo

Kierownik

• Przyjaciel
  • 3477 postów

Napisano 2009.03.30, 21:10

Pomysł dobry tylko, aby była możliwość wyłączenia danego skrótu checkboxem, bo w tym momencie inny program może używać tego skrótu. Czekam aż dodasz sondę.

Komunikatory głosowe Ventrilo.TeamSpeak, Mumble

PolscyGracze.pl - wiadomości ze świata gier | Serwer XMPP PGra.cz

#4 nevrone

nevrone

Bywalec

• Użytkownik
  • 103 postów

Napisano 2009.03.30, 21:10

Boże znowu ta sonda ;/ ale dodawałem... nie wiem czemu nie chce mi wejść ;/ już poprawiam...

#5 Kendziooor

Kendziooor

Pan Majster

• Wtyczkopisarz
  • 1076 postów

Napisano 2009.03.31, 16:00

Dwie sprawy:
1. Wtyczka za czasów AQQ1.x nosiła d umnie nazwę 'HotKey" a jej autorem był Dibo - tak się skłąda że pliczek mam na kompie ;)
2. Swego czasu (czyt. kilka dni temu) próbowałem coś z tą wtyczką zrobić. Tak jak już w którymś temacie wspominałem - na wszelkie możliwe sposoby nie mogę zmusić AQQ żeby powiedziało mi o wciśnięciu klawisza :)

Oczywiście głos na tak, czekam aż ktoś doświadczony w programowaniu znajdzie sposób.
Dołączona grafika
Całkiem nowa wersja notatnika do AQQ! Zostań beta-testerem!

System: Windows7 Home Premium; IE8 + Opera 10 (domyślna); Ad-Aware Pro Internet Security 8
Komunikator: Wtyczki podstawowe + dodatkowe; Kompozycja Satin

#6 Dibo

Dibo

Bywalec

• Wtyczkopisarz
  • 202 postów

Napisano 2009.03.31, 16:12

Ehh, kiedyś obiecałem, że wszystkie wtyczki przepiszę na AQQ 2.0 ale coś słabo mi idzie :P . Strasznie brakuje czasu.

#7 nevrone

nevrone

Bywalec

• Użytkownik
  • 103 postów

Napisano 2009.03.31, 19:46

Blocker przepisałeś :) a teraz możesz tą przepisać ;) jak znajdziesz czas :P

#8 hexen

hexen

Bywalec

• Użytkownik
  • 117 postów

Napisano 2009.04.28, 16:05

Jak najbardziej na tak! Mam ulubione kontakty z którymi często piszę i wolałbym je wybierać intuicyjnie, nie korzystając z okna głównego AQQ. Specjalnie wszedłem dać nową propozycję, a tu proszę... Do dzieła!
AQQ: zawsze najnowsza beta
System operacyjny: Windows 7 (build 7264)
Używane /Zainstalowane wtyczki: Standard, AQQ Restarter, TuneStatus, Orange Multibox, SecureInTray, AQQ Responder, ServerStats, Detonator!, StayOnTop, StoleStatus, TabControl, TabFocus, AutoSender, HistoryLock, SpellChecker, Korektor
Przeglądarka: IE 8.0.7264.0, Firefox 3.5
Kompozycja: Gadu-Gadu by Jaro88, z moimi modyfikacjami
Antywirus: Avira AntiVir Premium

AQQ używam od drugiej publicznej wersji, a było to bardzo, bardzo... bardzo dawno temu ;)

#9 Kendziooor

Kendziooor

Pan Majster

• Wtyczkopisarz
  • 1076 postów

Napisano 2009.04.29, 16:45

Mam pytanie - czy ewentualnie odpowiadałoby wam, ażeby wywołanie kontaktu działało w całym systemie? Chodzi o to, że bez względu jakie okno mamy na wierzchu, po wciśnięciu okreslonego skrótu pokaże się okno rozmowy.

Teraz pooglądałem dodatki aqq1.x i rzeczywiście hotkey robił podobnie.
Dołączona grafika

System: Windows7 Home Premium; IE8 + Opera 10 (domyślna); Ad-Aware Pro Internet Security 8

#10 eSKej

eSKej

Master Flamaster

• Dekorator
  • 953 postów

Napisano 2009.04.29, 17:06

Jeśli tylko skróty będzie można samemu definiować to uważam, że powinny działać w całym systemie.

#11 Silverlight

Silverlight

Just brilliant. It's Sense.

• Dekorator
  • 3422 postów

Napisano 2009.04.29, 21:36

Tak, ale musiałaby się wyświetlać jakaś lista zarezerwowanych już skrótów, np. jak CTRL + SHIFT + F włącza Firefox-a, nie możemy go używać w AQQ.

Windows 10 Home x64 ● Internet Explorer 11Intel i7 3gen 4x2,3~3,3 GHz8 GB RAMnVIDIA GeForce 650M 2 GB 1920x1080Intel SSD 530 240GBBlu-ray RW

#12 Kendziooor

Kendziooor

Pan Majster

• Wtyczkopisarz
  • 1076 postów

Napisano 2009.04.30, 14:45

Silverlight - ale takie coś nie jest możliwe. Bez sensu "zabezpieczać się" przed skrótami popularnych programów - albo wszystkich (co nie jest możliwe), ale żadnych. Użytkownik powinien mieć pełną dowolność w ustawianiu skrótu ;)
Dołączona grafika

#13 piter

piter

Początkujący

• Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 2009.06.16, 17:14

Ja jestem na tak. Mam sporo kontaktów i przydałaby mi się taka wtyczka. Bo to do sponsora, to do przyjaciela. ;)

#14 Mangel

Mangel

Bywalec

• Użytkownik
  • 158 postów

Napisano 2010.06.02, 18:03

To ja przypomnę, bo niechcący zdublowałem propozycję. Czary mary, hokus pokus - wracaj na pierwszą stronę tematu.
AQQ: Zawsze najnowsza Beta ~ Kompozycja: ProStandard ~ Wtyczki: TAKIE ~ System: Microsoft Windows XP Home Edition SP3 ~ Przeglądarka: IE8 (Domyślnie: Opera 10.x (zawsze najnowsza)
Dołączona grafika

#15 Deadmaster

Deadmaster

Hellraiser

• Moderator
  • 2087 postów

Napisano 2014.01.26, 21:13

HotKey :)

Propozycja zrealizowana

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych