Skocz do zawartości

Zdjęcie

FTPSend

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
56 odpowiedzi w tym temacie

#1 rysi3k

rysi3k

Adept

• Wtyczkopisarz
  • 379 postów

Napisano 2009.04.07, 14:31

FTPSend 1.0.0.0

Dołączona grafika

Data wysłania: 28.10.2012
Data aktualizacji: 28.10.2012

Wtyczka pozwala na wysłanie pliku na serwer FTP i automatycznie wysyła link do pliku rozmówcy. Można także po prostu wyświetlić link - wysyłając z poziomu okna głównego programu, bądź przy odpowiednim ustawieniu wtyczki z okna rozmowy. Dodatkowo wtyczka obsługuje Drag and Drop z innych programów bezpośrednio do okna rozmowy Dołączona grafika Wtyczka w żaden sposób nie jest stworzona by konkurować z FTP Upload - zadanie mają podobne lecz inne wykonanie i przeznaczenie Dołączona grafika Moja służy raczej jako zastępnik zwykłego wysyłania plików z szybkim interfejsem. Stworzona na własne potrzeby - miała nie ujrzeć światła dziennego no ale... Dołączona grafika

Zmiany w FTPSend 1.0.0.0
  • Pierwsza publiczna wersja.

Pobierz plikLista zmian

Użytkownik rysi3k edytował ten post 2012.10.28, 21:39

• pakeroso lubi to

#2 Senega

Senega

Początkujący

• Wtyczkopisarz
  • 1401 postów

Napisano 2009.04.07, 14:51

Działa świetnie. Ma to czego mi brakowało w FTP Upload, a do tego jest proste w użyciu. Dodaj tylko ustawienia gdzie dodawać skróty do opcji wysyłania na ftp bo w oknie głównym jest mi nie potrzebne.

Android - program telewizyjny Kropka TV http://goo.gl/AZyEE

Aktualnie bez AQQ - co na dobre mi wychodzi :tuptup:

#3 Beherit

Beherit

In Sorte Diaboli

• Wtyczkopisarz
  • 5031 postów

Napisano 2009.04.07, 14:51

Hmmm wtyczka mi się nie przyda aczkolwiek może komuś tak ;)
Już widzę parę błędów. Po pierwsze wysłałem na próbę plik do swojego kontaktu, linku nie otrzymałem chociaż w opcjach zaznaczyłem automatyczne wysyłanie linków. Okno dialogowe przesyłania mogło by mieć swoje miejsce na pasku zadań przez co chowa się do tytułu i potem trzeba się przekopywać do pulpitu, żeby je zobaczyć (nawet ALT+TAB nie działa dla tego okna).

#4 Senega

Senega

Początkujący

• Wtyczkopisarz
  • 1401 postów

Napisano 2009.04.07, 14:56

Właśnie też dotarłem do problemu z pytaniem i faktycznie, to okno powinno być zawsze na wierzchu.

Android - program telewizyjny Kropka TV http://goo.gl/AZyEE

Aktualnie bez AQQ - co na dobre mi wychodzi :tuptup:

#5 Andrew

Andrew

Bywalec

• Użytkownik
  • 125 postów
  • MiejscowośćCzęstochowa

Napisano 2009.04.07, 15:11

Genialna wtyczka. Trochę ją przetestowałem i bardzo dobrze, że nawet po zamknięciu zakładki lub całego okna, link zostanie wysłany. Świetna robota! Ale po cichu licze na jeszcze jakieś nowe funkcje :D

#6 saviola

saviola

Bywalec

• Użytkownik
  • 104 postów

Napisano 2009.04.07, 15:16

Nie wiem, czy wszystko dobrze skonfigurowalem. Wysłałem plik, ale nie wiem czy doszedł link on do kumpla. On dostanie odpowiedz czy ja też powinienem zobaczyć [FTPSend] Wysłałem....?
Spoiler

#7 Pbo

Pbo

Kierownik

• Przyjaciel
  • 3477 postów

Napisano 2009.04.07, 16:14

@rysi3k
Wprost nie wiem jak Ci dziękować za te wtyczki, a mam nadzieję, że powstanie ich jeszcze więcej. :D

Komunikatory głosowe Ventrilo.TeamSpeak, Mumble

PolscyGracze.pl - wiadomości ze świata gier | Serwer XMPP PGra.cz

#8 rysi3k

rysi3k

Adept

• Wtyczkopisarz
  • 379 postów

Napisano 2009.04.07, 17:33

Okienko dostało już status StayOnTop (czy dać tylko na pasek zadań je?), a sprawa niedocierającego linku to do przebadania, prosiłbym o info: z jakiego konta jest przesyłane (GG, Jabber?), czy są otwarte jakieś inne zakładki rozmowy, czy okienko wysyłania znika [z napisem: Zakończono] ?

@saviola
On powinien dostać tylko link, a Ty tekst: [FTPSend] Wysłałem...

@Andrew
Narazie jedynie chodzi mi po głowie upload na rapidshare jako zamienik FTP :D + to co jest w pierwszym poscie TO DO

@Pbo
Jak narazie to pomysłów za wiele nie zostało :)

Darmo-Darmo.pl - mnóstwo rzeczy za darmo! Spolszczenia.com.pl - Największa baza spolszczeń! XLTeam.pl - XLTeam::Our World

AQQ zawsze najnowszy build @ Windows 7 + IE8, wtyczki: Standardowe + inne :P

#9 Pbo

Pbo

Kierownik

• Przyjaciel
  • 3477 postów

Napisano 2009.04.07, 17:41

No to jak kiedyś pisałem, jeżeli nie masz więcej pomysłów, to zacznij robić wtyczki z działu propozycji nowych wtyczek. :)

#10 rysi3k

rysi3k

Adept

• Wtyczkopisarz
  • 379 postów

Napisano 2009.04.07, 17:42

Ale w dziale propozycji nie ma nic co by było godnego uwagi raczej :) i co by mi się przydało :P

Darmo-Darmo.pl - mnóstwo rzeczy za darmo! Spolszczenia.com.pl - Największa baza spolszczeń! XLTeam.pl - XLTeam::Our World

#11 karololszak

karololszak

podróżnik w czasie

• Moderator
  • 1562 postów

Napisano 2009.04.07, 17:47

[OffTopic] : A czy byłaby możliwość zrobienia "bramki" dodatków do mirandy/tlena itp. ? Pamiętam, że gdy używałem tlena był dodatek który umożliwiał wgranie dodatków z AQQ 1.x.

#12 Lord ByRad

Lord ByRad

Expert

• Użytkownik
  • 985 postów

Napisano 2009.04.07, 21:02

Myślę, że bardzo ciekawym rozwiązaniem byłaby rezygnacja z osobnego okienka z postępem uploadu, a zamiast tego coś takiego: Screen.jpg . Pasek postępu mógłby wypełniać ten pasek do końca okna, a w hincie nazwa aktualnie wysyłanego pliku oraz lista pozostałych do wysłania (a po dodaniu poprawnego wysyłania do wielu osób również do kogo plik jest wysyłany); widziałbym to mniej więcej tak:
Lord ByRad		   c:\Screen.jpg
Lord ByRad		   c:\Screen1.jpg
Jakiś inny kontakt   c:\Screen2.jpg
A generalnie wtyczka jest po prostu wspaniała :) Gratulacje dla autora za wręcz genialny w swojej prostocie pomysł :)

Użytkownik Lord ByRad edytował ten post 2009.04.07, 21:03

279.gif

#13 rysi3k

rysi3k

Adept

• Wtyczkopisarz
  • 379 postów

Napisano 2009.04.07, 21:18

Oj jakby się tak dało to by tak było :)

#14 stivo

stivo

mgr inż.

• Moderator
  • 2184 postów

Napisano 2009.04.07, 22:02

A możliwość konfiguracji kilku kont FTP?

#15 Pbo

Pbo

Kierownik

• Przyjaciel
  • 3477 postów

Napisano 2009.04.07, 22:11

Jeżeli było by kilka kont to od razu z możliwością ustalenia na który (a najlepiej które) serwer chce się przesłać plik.

#16 Archeo

Archeo

Bywalec

• Użytkownik
  • 119 postów

Napisano 2009.04.08, 19:27

Wtyczka super! Niestety mam problem polegajacy na tym ze po wyslaniu pliku informacja "Zakonczono" nie znika a co za tym idzie nie pojawia sie w oknie rozmowy napis FTPSend wysallem... itd. Przesyłanie miedzy Jabbera- Jabber. Ale pomysl wtyczki genialny ;)

Użytkownik Archeo edytował ten post 2009.04.08, 19:28

Windows 7 Prof, AQQ najnowsza beta , IE 9

#17 forest

forest

Początkujący

• Użytkownik
  • 25 postów

Napisano 2009.04.08, 20:27

sprawdzałem i nic takiego nie zauważyłem, może ktoś jeszcze potwierdzić występowanie tego błędu?

#18 Lord ByRad

Lord ByRad

Expert

• Użytkownik
  • 985 postów

Napisano 2009.04.08, 20:40

Owszem - błąd @Archeo występuje jeżeli nie podamy "Ścieżki WWW" albo "Katalogu".
A co do dalszego rozwoju wtyczki, to myślę, że warto by było dodać zapamiętywanie kilku serwerów FTP spośród których można by wybrać domyślny (albo podpiąć menu z listą serwerów pod przycisk, który teraz od razu umożliwia wybór pliku.

279.gif

#19 Archeo

Archeo

Bywalec

• Użytkownik
  • 119 postów

Napisano 2009.04.08, 20:54

@Up , tak masz racje nie mialem uzupelnionego pola "Ściezka WWW" po wpisaniu wszystko ok ;)

Mam jeszcze propozycje, czy dało by sie dodac żeby po kliknieciu na ikone w oknie komunikatora, pokazywało Menu w którym wyświetlane były by np. ostatnie 10 wysłanych plików na server z mozliwościa ich usuniecia z servera ( [Nazwa_pliku] - Usuń z serwera ), pod dziesiecioma ostatnimi plikami "Wiecej.." i po kliknieciu jakies okno z wszytkimi wyslanymi plikami i równiez możlowośc usuniecia ?

Użytkownik Archeo edytował ten post 2009.04.08, 20:56

Windows 7 Prof, AQQ najnowsza beta , IE 9

#20 forest

forest

Początkujący

• Użytkownik
  • 25 postów

Napisano 2009.04.08, 21:01

z tym usuwaniem to ciekawy pomysł, kilka kont ftp też planujemy wprowadzić, czekamy na kolejne propozycje :)

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych