Skocz do zawartości

Zdjęcie

Propozycje do AQQ 2.x - zestawienie

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

#1 VPN

VPN

Guru

• Użytkownik
  • 6923 postów

Napisano 2009.04.07, 21:36

Ponieważ dział propozycji stoi w miejscu (co poniekąd jest zrozumiałe, choć nie do końca) i korzystając z okazji, że w innym temacie padła propozycja "głosowania" na najpilniej potrzebne funkcje w AQQ, pozwoliłem sobie zrobić takie zestawienie propozycji z trackera. Możecie pisać numerami w poście jakie propozycje są według Was najważniejsze (powiedzmy max 5, najlepiej z uzasadnieniem), ale dla rozwoju AQQ, a nie dla Waszego widzimisie :P Z uwagi na dużą liczbę propozycji sonda nie wchodzi w grę.

1. Drobne propozycje, prawdopodobnie nie wymagające dużo pracy, a zwiększające intuicyjność/wygodę obsługi AQQ:
1.1. Różne ikonki dla niektórych kont jabber.
1.2. Łatwiejsza obsługa menu.
1.3. Większy token Orange.
1.4. Opcje czestszego sprawdzania aktualizacji.
1.5. Informacja o rozłączeniu kontaktu w rozmowie prywatnej na czacie.
1.6. Dzielenie wysłanej wiadomości w sieci GG na mniejsze.
1.7. Szybkie usuwanie opisu.
1.8. Informacja o zablokowaniu.
1.9. Informacja o przychodzącym transferze.
1.10. Zamiany w aktualizatorze.
1.11. Aktualizacja automatyczna i ręczna.
1.12. Kontakt jest na liście.
1.13. Objaśnienia w chmurkach.
1.14. Ustawienia wszystkich sieci w jednym miejscu.
1.15. Subskrypcja - autoryzacja -> ujendolicenie terminów.
1.16. Połaczenie typów plików do importu kontaktów w sieci GG.
1.17. Drobne zmiany w oknie transferów.

2. Drobne propozycje, prawdopodobnie nie wymagające dużo pracy, a zwiększające funkcjonalność AQQ:
2.1. Zaznaczanie wielu kontaktów za pomoca CTRL.
2.2. Rozszerzenie okienka Subksrypcja.
2.3. Staż we własnym tooltipie.
2.4. Scroll na liście numerów do wyboru w zakładce SMS.
2.5. Tab zmienia dostępne nicki na czatach.
2.6. Zarzadzanie kontaktami w grupach.
2.7. Sortowanie ikon kont/sieci.
2.8. Łatwiejsza konfiguracja przezroczystości.
2.9. Przycisk Otwórz folder pobierania w Ustawieniach.
2.10. Szybkie czyszczenie SMSów.
2.11. Opróznianie archiwum opisów.
2.12. Odwiązywanie protokołów.
2.13. Konfiguracja miejsca pokazywania powiadomień.
2.14. Dostępne wszystkie ustawienia.
2.15. Rozbudowa archiwum SMS.
2.16. Zawijanie opisów po ilości linii.
2.17. Autologowanie kont/sieci.
2.18. Wyłączenie pobierania informacji o słuchanym utworze innych.
2.19. Startowy status.
2.20. Czaty z innych serwerów.
2.21. Ukrywanie okna rozmowy przy wysyłaniu wycinka.
2.22. Chmurka ze zmianą opisu.
2.23. Autokompresja wysyłanego okna/wycinka.
2.24. Zmiana opisu i statusu jednocześnie.
2.25. Edycja dźwięków rozmowy.
2.26. Zwijanie załączników.
2.27. Wyłączanie kont.
2.28. [Pisanie...] na pasku zadań.
2.29. Powód bana na czacie.
2.30. Wysyłanie katalogów.
2.31. Nie pokazuj opisu pod PPM.
2.32. Wyłączenie opisów na belce okna rozmowy.
2.33. Autoczyszczenie transferów.
2.34. AutoEnter i Wyślij - w oknie rozmowy.
2.35. Modyfikacja instalatora.
2.36. Kolejność grup na liscie kontaktów.
2.37. Ignorowanie zmian stanu kontaktu.
2.38. Łatwe dublowanie wtyczek sieciowych.
2.39. Archiwizacja rozmów czatowych.
2.40. Tryb kopiowania w archiwum.
2.41. Wyślij obrazek w konferencji.
2.42. Kopiowanie do schowka z menu w oknie rozmowy.
2.43. Osobne ikonki dla statusów z opisem.
2.44. Definowanie folderu ustawień.
2.45. Dźwięk dla okienka Subskrypcji.
2.46. "Wyświetlaj XX ostatnich wiadomości".

3. Drobne propozycje, prawdopodobnie nie wymagające dużo pracy, a zwiększające prywatność i bezpieczeństwo AQQ:
3.1. Wyczyszczenie całej historii rozmów.
3.2. Archiwum na hasło.
3.3. Nie wychodzenie z oddalonego/nieobecnego.
3.4. Import i eksport kontaktów jabberowych.

4. Propozycje zwiększające funkcjonalność, które mogą być zrealizowane jako wtyczka lub dodane do AQQ:
4.1. Makra konfigurowalne.
4.2. Bramka SMS PLAY.
4.3. Notatki o kontaktach.
4.4. Import archiwum z GaduGadu.

5. Obszerne propozycje, związane z długą pracą nad wprowadzeniem do AQQ, zwiększające prywatność i bezpieczeństwo:
5.1. Privacy list.
5.2. Tworzenie kopii zapasowej profilu.
5.3. Ukrywanie przed wybranymi kontaktami.

6. Obszerne propozycje, związane z długą pracą nad wprowadzeniem do AQQ, zwiększające funkcjonalność:
6.1. Konfigurowalna automatyka.
6.2. Konferencje w rozmowach głosowych.
6.3. Podpinanie wtyczek sieciowych do kont.
6.4. Synchronizacja list kontaktów GG i AQQ 1.x z zewnętrznym serwerem.
6.5. Zakładki grup na liście kontaktów.
6.6. Rozmowa testowa VoIP.
6.7. Personalizacja dźwięków.
6.8. Edycja przycisków w oknie rozmowy.
6.9. Obsługa dwoch monitorów.
6.10. Skróty klawiszowe.
6.11. Wideokonferencje.
6.12. Kompozycja macierzysta.
6.13. Manager Dodatków w AQQ.

7. Propozycje poprawiające wygląd AQQ:
7.1. Skórkowanie wszystkich okien.
7.2. Przenoszenie ikony odgrywanego utworu.
7.3. Osobne skórkowanie róznych okienek.
7.4. Pełne Aero.
7.5. Ikony w większej rozdzielczości.

DO USUNIĘCIA (zrealizowane i/lub nieaktualne):
http://forum.aqq.eu/...p;showissue=692
http://forum.aqq.eu/...p;showissue=699
http://forum.aqq.eu/...p;showissue=701
http://forum.aqq.eu/...p;showissue=760
http://forum.aqq.eu/...p;showissue=713
http://forum.aqq.eu/...p;showissue=778

PS. Jak coś źle przyporządkowałem to nie krzyczcie :P
PS 2. Ja zagłosuję później :)

Tu byłem.

#2 Senega

Senega

Początkujący

• Wtyczkopisarz
  • 1401 postów

Napisano 2009.04.07, 23:15

Piszę w kolejności występowania a nie w kolejności robienia.
1.1 - bardzo przydatne dla osób posiadających kilka kont
2.1 - tylko jeśli będzie można dzięki temu: zmieniać grupy zaznaczonych kontaktów, usuwać kontakty, rozpocząć konferencję.
2.36 - brak dowolnego sortowania grup jest zmorą AQQ, to bardzo zwiększy przyjemność korzystania z AQQ.
2.44 - łatwiejsze tworzenie kopii bezpieczeństwa. Łatwiej trzymać dane w ustalonym przez nas katalogu niż z góry zdefiniowanym przez Autora.
6.13 - dzięki temu nowi użytkownicy w łatwy sposób będą pobierali nowe kompozycje i wtyczki do programu

Android - program telewizyjny Kropka TV http://goo.gl/AZyEE

Aktualnie bez AQQ - co na dobre mi wychodzi :tuptup:

#3 maciekhg

maciekhg

Bywalec

• Użytkownik
  • 216 postów

Napisano 2009.04.08, 14:35

VPN Wykonałeś kawał dobrej roboty i chwała Ci za to :)

Według mnie to najważniejsze są :

2.24 ze względu, że bardzo ułatwi korzystanie aqq, a poza tym najpopularniejszy komunikator tak ma, a wiadomo, że jak chcemy mieć nowych użytkowników to pasuje żeby mieli opcje znane dotychczas z innych komunikatorów :)
2.34 z tego samego powodu co wyżej :)
6.11 coraz więcej osób korzysta z takiej formy komunikacji i nie możemy być w tyle :)
6.13 takie coś powinno być wprowadzone jak najszybciej z prostej przyczyny : co z tego że mamy fajne wtyczki jak dla wielu użytkowników jest zbyt męczące grzebanie na www czy forum w poszukiwaniu ulepszeń cz aktualizacji http://forum.aqq.eu/...tyle_emoticons/default/excl.gif

Nie koniecznie w takiej kolejności ale to są moim zdaniem priorytety :)

#4 karololszak

karololszak

podróżnik w czasie

• Moderator
  • 1562 postów

Napisano 2009.04.08, 15:36

1.14 - Pomoże nowym osobom się odnaleźć
1.15 - jw.
1.17 - poprawia intuicyjność
2.23 - jeśli wykonać by to w sposób jaki podał Maksim byłoby super :)
2.28 - Przydatne - a co do tej propozycji, to myślałem, żeby dać ikonkę ( tak jak np. w skype )
6.13 -

dzięki temu nowi użytkownicy w łatwy sposób będą pobierali nowe kompozycje i wtyczki do programu

takie coś powinno być wprowadzone jak najszybciej z prostej przyczyny : co z tego że mamy fajne wtyczki jak dla wielu użytkowników jest zbyt męczące grzebanie na www czy forum w poszukiwaniu ulepszeń czy aktualizacji

Nic dodać, nic ująć

To już jest 6...

Ale mam jeszcze kilka typów :
1.6 , 1.1 + 2.38 i Ustawianie opisów dla wybranych kont - ale nie jest jeszcze na trackerze

Użytkownik karololszak edytował ten post 2009.04.08, 15:37

#5 eSKej

eSKej

Master Flamaster

• Dekorator
  • 953 postów

Napisano 2009.04.08, 16:55

jakie propozycje są według Was najważniejsze (powiedzmy max 5, najlepiej z uzasadnieniem), ale dla rozwoju AQQ, a nie dla Waszego widzimisie :P

Heh, wybrać obiektywnie 5 najistotniejszych pozycji z niecałej 100. Sorry, ale tych pozycji jest za dużo, dobre dla osób, które na bieżąco przeglądają zgłaszane propozycje, pozostałe osoby musiałyby chyba spędzić pół dnia na przeglądnięcie tematów z prezentowanymi propozycjami (bo tytuł nie zawsze od razu wszystko wyjaśnia). Nie, tu nie ma szans na obiektywny wynik. Każdy wybierze to czego akurat jemu najbardziej brakuje, to oczywiste. Jestem ciekaw ilu osobom będzie się chciało w to bawić. To już lepiej zrobić otwartą ankietę z pytaniem czego Ci najbardziej brakuje w AQQ, co chciałbyś zmienić, poprawić. I, gdy już by się zebrało odpowiednią ilość oddanych głosów, to wtedy wyłonić najczęściej powtarzane postulaty.

Każda propozycja na trakerze jest istotna, znalazła się tam, przecież, z powodu dużego poparcia głosujących w sondzie. Nie wiem czemu ten temat ma służyć. Oconnel i tak będzie wprowadzał te poprawki, które sam uzna za stosowne. Powiedzmy, że uda się wyłonić 5 najciekawszych propozycji. Oconnel powie: "no tak wszystko ładnie, pięknie, ale teraz nie da rady tego wprowadzić, po za tym priorytety są inne..." i co wtedy? Będziecie typować kolejne 5 propozycji? I tak do skutku aż, OC wreszcie zgodzi się którąś propozycje wdrożyć? E, szkoda czasu, dział propozycji jest i to wystarczy.

No ale to tylko moja opinia, chcecie to się bawcie :P

#6 VPN

VPN

Guru

• Użytkownik
  • 6923 postów

Napisano 2009.04.08, 17:12

Owszem, masz rację, ale z powodu ograniczonych możliwości (nie da się zrealizować wszystkiego od razu) możemy chociaż wskazać, czego użytkownicy oczekują w pierwszej kolejności, a co może poczekać na lepsze czasy.

Tu byłem.

#7 maciekhg

maciekhg

Bywalec

• Użytkownik
  • 216 postów

Napisano 2009.04.08, 19:16

Każdy wybierze to czego akurat jemu najbardziej brakuje, to oczywiste

I tu się z tobą nie zgodzę bo ja wybrałem nie takie które mi są najbardziej potrzebne i wypowiedź uzasadniłem, a poza tym mam addplug :D

Oconnel i tak będzie wprowadzał te poprawki, które sam uzna za stosowne.

Jakbyśmy mu wskazali priorytety to może by się za nie wziął, bo jak na razie ma bardzo dużo propozycji i nie wie od czego zacząć :D A tak zrobi się lista najbardziej potrzebnych rzeczy i będzie miał jakiś punkt zaczepienia :)

To już lepiej zrobić otwartą ankietę z pytaniem czego Ci najbardziej brakuje w AQQ, co chciałbyś zmienić, poprawić

Było pisane w temacie przyszłość AQQ ale nikt się tym nie zainteresował :(

#8 muszi

muszi

I hate Mondays!

• Administrator
  • 1950 postów

Napisano 2009.04.08, 19:38

Ja mimo wszystko postaram się wybrać 5, których mi najbardziej brakuje.
2.1 - tak jak napisał Senega, do przenoszenia, konferencji itd.
2.36. - bo mnie już wkurza alfabetyczne sortowanie i dodawanie jakiś znaków aby mieć własne pseudosortowanie
4.1 - bardzo mi tego brakuje, bo na gg zawsze jestem niewidoczny, wiec makra są w tej chwili dla mnie bezużyteczne
6.7 - w AQQ1.x bardzo ułatwiało mi to rozpoznanie, gdy nie siedziałem przy komputerze
Moja własna, bo nie doczytałem się na liście - drag&drop kontaktów do przenoszenia miedzy grupami i łaczenia w metakontakty

Nie pomagam prywatnie (PW oraz JID) w sprawach AQQ
Beta info: AQQ: none | OS: Windows 10 x64
>> Przydatne linki: Regulamin | Szukajka | Buglista AQQ| Kompedium wiedzy o AQQ <<

#9 Kendziooor

Kendziooor

Pan Majster

• Wtyczkopisarz
  • 1076 postów

Napisano 2009.04.09, 12:28

Ja również się pobawię w "złotą piątke", a raczej szóstkę (nie mam pojęcia dlaczego mi tak wyszło ;)):
[/] Aktualizacja (połączenie punktów 1.10, 1.11, 1.4 oraz jednej bodaj niewymienionej) - obecny system aktualizowania AQQ jest zrobiony zdecydowanie na siłę. Jest nieintuicyjny, brak mu funkcjonalności. Jestem też za przebudową systemu - pobierane tylko zmienione plkiki (jeśli user ma przed-ostantią wersję).
[/] Zaznaczanie kontaktów za pomocą CTRL (2.1) - brew pozorom bardzo ważna propozycjas. Zawiera się w niej dużo łatwiejszy, szybszy dostęp do kilkunastu funkcji oraz wygoda.
[/] Zmiana opisu i statusu jednocześnie (2.24) - propozycja ważna głownie z powodu, że tak jest w obecnie najpopularniejszej sieci, a raczej oficjalnym programie tej sieci. Wiąże się z wygodą i szybszym ustawieniem chcianej kombinacji Status + Opis. Dla tych, co by im to utrudniało (są przyzwyczajeni do obecnego rozwiązania, a ustawianie w oknie opisu ustawiało by im niepotrzebnie status) można dać Checkboxa.
[/] AutoEnter i Wyślij (2.34) - kolejna funkcja spełniająca intuicyjność po przejściu z innego komunikatora, a w dodatku zapewniająca pewną wygodę. brak jakiejkolwiek wyraźnej informacji o Ctrl+Enter jako nowej lini wprowadza nowych userów AQQ w zdanie, że nie da robić entera.
[/] Modyfikacja instalatora (2.35) - obecny system jest trochę nielogiczny. Chodzi głownie o to, że uzytkownik ma niewielką ingerencję w ustawienia, oraz że nadpisywane są standardowe pliki, które use rmógl sobie zmienić.
[/] Import archiwum GG - chyba najważniejsza rzecz. Nie wiem jak jest z odczytem archiwum GG, ale nie powinnio to chyba sprawiać problemu.
Dołączona grafika
Całkiem nowa wersja notatnika do AQQ! Zostań beta-testerem!

System: Windows7 Home Premium; IE8 + Opera 10 (domyślna); Ad-Aware Pro Internet Security 8
Komunikator: Wtyczki podstawowe + dodatkowe; Kompozycja Satin

#10 matiss

matiss

Expert

• Wtyczkopisarz
  • 1166 postów

Napisano 2009.04.09, 14:05

hmm brakuje mi tu jednej rzeczy pewnie dlatego że samej propozycji nie ma na trakerze (chyba ze przeoczyłem) a autor już kiedyś się na ten temat wypowiadał, nie mniej ostatnio coraz częściej pojawiają się pytania odnośnie tego i sam przyznam ze zaczyna być to uciążliwe. O co mi chodzi ? O pokazywanie całych opisów z sieci gg, niestety od czasu premiery 8-ki minęło trochę czasu i obiektywnie patrząc 10-20% moich kontaktów gg (mam ich ok. 80 więc niewiele) ma nowe gg i używa statusów dłuższych których przez aqq nie możemy zobaczyć. Osobiście jest to dla mnie rzecz na którą najbardziej w tym momencie czekam.

Poza tym:
1.4 - niestety obecna częstotliwość sprawdzania ogranicza się do tego że praktycznie mało kto tego używa. Mam znajomego który jest 2 wersje stabilne wstecz tylko dlatego że nie dostał powiadomienia a nie zagląda na forum (oczywiście opcje powiadomień ma włączone).
2.34 - może nie często tego używam ale brakuje mi tej opcji, zdaję sobie sprawę że nie ma ona ogromnego wpływu na rozwój aqq.
2.36 - Mała rzecz a cieszy, w tym momencie muszę się bawić w dodawanie cyferek przed nazwą grup.

Zdaję sobie sprawę że wymienione przeze mnie pozycje nie mają jakiejś wielkiej istotności, ale są to rzeczy których mi najbardziej brakuje w aqq.

#11 karololszak

karololszak

podróżnik w czasie

• Moderator
  • 1562 postów

Napisano 2009.06.08, 20:08

Nie chciałem zakładać nowego tematu, a wydaje mi się, że tutaj to pasuje. A mianowicie, chciałem przedstawić propozycje, których wg. mnie wdrożenie nie zajmie dużo czasu, a tylko ulepszy funkcjonalnie i intuicyjnie AQQ. . No to zaczynamy: :)

Propozycja: Import archiwum z GaduGadu Tracker

Propozycja: połączenie typów plików podczas importu kontaktów w sieci GG Tracker Temat

Propozycja: kosmetyczne zmiany w oknie transferów zwiększające w intuicyjność. Tracker Temat

Propozycja: wprowadzenie wysyłania obrazków po ENTERze - dodanie możliwości dopisania jakiegoś tekstu Tracker Temat

Propozycja: pokazywanie przewidywanego rozmiaru wycinka w oknie korektora Tracker Temat

Propozycja: domyślne włączenie szybkiego dostępu do wtyczek Tracker Temat

Propozycja: dodanie funkcjonalności ustawiającej opis na wybranych kontach Tracker Temat

Propozycja: wyświetlanie informacji o pisaniu, kiedy okno jest zminimalizowane Tracker Temat

Propozycja: informowanie o nowym transferze za pomocą dodatkowej ikonki w tray'u; możliwość odrzucenia transferu z chmurki Tracker Temat

Propozycja: możliwość podpinania wtyczek sieciowych od odpowiednich kont jabberowych Tracker Temat

Propozycja: możliwość zaznaczenia wielu kontaktów za pomocą CTRL i/lub Shift. Pomocne w masowym kasowaniu kontaktów lub przenoszeniu ich do innej grupy za jednym zamachem. Tracker

Propozycja: pokazywanie wersji wtyczki (instalowanej i posiadanej) w Instalatorze dodatków. Tracker Temat

Ogólnie, to wszystkie pozycje wymienione przez VPN'a w pierwszym poście z sekcji 1 i 2 wg. mnie powinny być wprowadzone, to jednak te są najbardziej "chciane i potrzebne" (z tego co zaobserwowałem wśród znajomych i na forum)

Spędziłem nad tym trochę czasu, więc prosiłbym nie ignorować tego od razu (a jeśli pójdzie do piachu [/wrr - za co?] to prosił bym wpierw o kopię na PW)

#12 VPN

VPN

Guru

• Użytkownik
  • 6923 postów

Napisano 2009.06.08, 20:37

Import archiwum GG nie zajmie dużo czasu? Coś nie bardzo wierzę... Co do pozostałych - zgoda.

Tu byłem.

#13 karololszak

karololszak

podróżnik w czasie

• Moderator
  • 1562 postów

Napisano 2009.06.08, 20:48

@VPN wystarczy opracować skrypt, który skonwertuje wiadomości z archiwum GG do formatu taki jaki obsługuje AQQ przed szyfrowaniem, i potem to zaszyfrować (a szyfrowanie archiwum to chyba tylko może Oconnel zrobić).

Użytkownik karololszak edytował ten post 2009.06.08, 20:55

#14 bartek-525

bartek-525

Adept

• Wtyczkopisarz
  • 273 postów

Napisano 2009.06.09, 14:22

@karololszak, szyfrowania archiwum w AQQ nie ma w ogóle. Wiadomości są kodowane base64, ale nie wiem dlaczego, raczej nie ze względów bezpieczeństwa, bo to kodowanie nie zapewnia żadnego bezpieczeństwa, może są jakieś inne uzasadnione powody.

Co do konwertera, to myślę, że pomógłby on przeciągnąc trochę użytkowników. Nie wiem tylko czy jest rozpracowana struktura archiwum GG8, muszę zobaczyć jak ono wygląda.

#15 bartek46op

bartek46op

Bywalec

• Użytkownik
  • 247 postów

Napisano 2009.06.09, 14:44

przecież mogło by być w AQQ takie rozwiązanie ze przy zakładaniu profilu wybieramy czy chcemy mieć niższe bezpieczeństwo i możliwość przypomnienia hasła (base64) czy większe bezpieczeństwo i brak możliwości przywrócenia hasła (aes)

#16 Kendziooor

Kendziooor

Pan Majster

• Wtyczkopisarz
  • 1076 postów

Napisano 2009.06.09, 15:20

Propozycja: możliwość zaznaczenia wielu kontaktów za pomocą CTRL i/lub Shift. Pomocne w masowym kasowaniu kontaktów lub przenoszeniu ich do innej grupy za jednym zamachem. Tracker

Patrząc jak zbudowana jest lista kontaktów AQQ, będzie to dość trudne. Poza tym, trzebaby przebudować wiele funkcji na które wielozaznaczenie mialoby działać.
Dołączona grafika
Całkiem nowa wersja notatnika do AQQ! Zostań beta-testerem!

System: Windows7 Home Premium; IE8 + Opera 10 (domyślna); Ad-Aware Pro Internet Security 8
Komunikator: Wtyczki podstawowe + dodatkowe; Kompozycja Satin

#17 siloam

siloam

Początkujący

• Użytkownik
  • 23 postów

Napisano 2009.06.09, 16:11

Moją propozycją jest włączenie na serwerze kompresji zlib. Przyda się to wszystkim którzy łączą się np. przez modem lub używając komórki. Można dzieki temu pozwolić sobie na pisanie 3 ok razy dłużej.

#18 VPN

VPN

Guru

• Użytkownik
  • 6923 postów

Napisano 2009.06.09, 18:22

siloam - propozycje do serwera aqq.eu zgłasza się tutaj: http://forum.aqq.eu/...hp?showforum=17

Tu byłem.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych