Skocz do zawartości

Zdjęcie

State Notifier

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
75 odpowiedzi w tym temacie

#1 Dibo

Dibo

Bywalec

• Wtyczkopisarz
  • 202 postów

Napisano 2009.04.13, 20:55

State Notifier 1.2.2.0

Dołączona grafika

Data wysłania: 28.10.2012
Data aktualizacji: 28.10.2012

Wtyczka którą napisałem na własne potrzeby ale zapewne przyda się komuś jeszcze. Opcje informowania o zmianie stanu kontaktów mam w AQQ na stałe wyłączone bo szczerze denerwują mnie pojawiające się co chwilę chmurki informacyjne. Generalnie interesuje mnie zmiana stanu tylko kilku kontaktów. Stąd napisałem ów wtyczkę. Pod prawym przyciskiem na kontakcie, w pozycji "State Notifier" dodajemy subskrypcję zmiany stanu danego kontaktu. Ponowne kliknięcie na tym samym kontakcie usuwa subskrypcję. W menu szybkiego dostępu do wtyczek jest mini manager w którym to możemy szybko usunąć zarejestrowane kontakty (można usunąć kilka zaznaczonych lub wyczyścić całą bazę). W menu "Opcje" możemy wyłączyć aktywność wtyczki. Baza wtyczki oparta jest na listach indeksowanych (tzw hash listach) tak więc wydajność wtyczki jak i komunikatora nie spadnie nawet przy kilku tysiącach kontaktów. Wtyczka nie do końca działa tak jak chciałem - zwłaszcza dodawanie kontaktu może się wydawać dziwne, ale to dlatego że funkcje których potrzebowałem nie są jeszcze opisane w SDK. To chyba tyle. Uwaga! Należy wyłączyć standardową informację o zmianie stanu kontaktu w "Program -> Ustawienia -> Widok -> Wyświetlaj zmiany statusów w oknie informacyjnym" bo inaczej będą się dublować.

Zmiany w State Notifier 1.2.2.0
  • Przepisano wtyczkę od nowa
  • Usunięto błąd ze znikającą pozycją w menu kontekstowym

Pobierz plikLista zmian

Użytkownik Dibo edytował ten post 2012.10.28, 21:23

• stivo, Altus i jarko lubią to

#2 Silverlight

Silverlight

Just brilliant. It's Sense.

• Dekorator
  • 3422 postów

Napisano 2009.04.13, 21:04

Doskonały pomysł. Od zawsze pisałem na forum, że bardzo denerwują mnie te co chwila pojawiające się chmurki informacyjne, nawet napisałem temat w dziale propozycji. Bardzo mnie uszczęśliwiłeś. Wtyczkę już mam ustawioną i zostanie u mnie na zawsze. :) Polecam! ;)

Windows 10 Home x64 ● Internet Explorer 11Intel i7 3gen 4x2,3~3,3 GHz8 GB RAMnVIDIA GeForce 650M 2 GB 1920x1080Intel SSD 530 240GBBlu-ray RW

#3 Pbo

Pbo

Kierownik

• Przyjaciel
  • 3477 postów

Napisano 2009.04.13, 21:22

Świetny pomysł z wtyczką. Moje gratulacje. Zabieram się do testów. ;)

Komunikatory głosowe Ventrilo.TeamSpeak, Mumble

PolscyGracze.pl - wiadomości ze świata gier | Serwer XMPP PGra.cz

#4 karololszak

karololszak

podróżnik w czasie

• Moderator
  • 1562 postów

Napisano 2009.04.13, 21:51

wtyczka super :) mam jedną propozycję : możliwość dodania od razu całej grupy, bo np. chciałbym dodać kilkanaście osób na raz, a są one w jednej grupie. Teraz trzeba dodawać każdą z osobna...
Można by też zrobić przeciąganie kontaktów do "mini manager'a".

#5 hex

hex

Adept

• Użytkownik
  • 316 postów

Napisano 2009.04.13, 23:04

To się nazywa przydatna wtyczka, która powinna być w AQQ w wersji build-in ;) Dziękować

#6 Freak

Freak

Początkujący

• Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 2009.04.13, 23:22

Można prosić *.dll? AQQ mam jako portable i nie chce zainstalować tej wtyczki.
Pozdrawiam.

#7 Pbo

Pbo

Kierownik

• Przyjaciel
  • 3477 postów

Napisano 2009.04.13, 23:40

Otwórz plik .aqq za pomocą WinRara lub innym programem odczytującym pliki .zip i będziesz mieć plik .dll

Komunikatory głosowe Ventrilo.TeamSpeak, Mumble

PolscyGracze.pl - wiadomości ze świata gier | Serwer XMPP PGra.cz

#8 invilator

invilator

Początkujący

• Użytkownik
  • 28 postów

Napisano 2009.04.13, 23:43

http://invilator.str...ateNotifier.dll

#9 PsychoPain

PsychoPain

Początkujący

• Użytkownik
  • 42 postów

Napisano 2009.04.14, 11:22

Super wtyczka. Od dawna na coś takiego czekałem. Bomba. Chociaż przy instalacji wyskoczyło mi coś dziwnego.

blad.jpg

Moja wersja AQQ to 2.0.5.10. Dodaje jednak, że zainstalowała się i działa bez żadnych problemów.

EDIT

Powyższy błąd wyskakuje także podczas ładowania wtyczki. Dodatkowo nie zapamiętuje dodanych kontaktów i startuje z pustą listą.

Użytkownik PsychoPain edytował ten post 2009.04.14, 18:07

#10 stivo

stivo

mgr inż.

• Moderator
  • 2184 postów

Napisano 2009.04.14, 11:45

Bardzo ciekawy pomysł :)
A może dałoby się rozbudować wtyczkę w przeciwną stronę? Tzn. dodaje się do listy kontakty, któych notyfikacji nie chcemy widzieć?

---EDIT---
Może jeszcze jakaś opcja wyłaczajaca potwierdzenie dodania/usunięcia kontaktu, co by nie trzeba było latać kursorem i klikać?

#11 KAmerOK

KAmerOK

Plugs dev

• Wtyczkopisarz
  • 865 postów

Napisano 2009.04.14, 15:26

ja bym widział to tak:
we wtyczce są 2 listy pierwsza to lista która wyświetla wszystkie kontakty
a druga to kontakty które można przeciągnąć,
do niej metodą drag & drop można by przeciągnąć kontakty
i dwa radio buttony z tekstem:
Ignoruj zmiany statusów wybranych kontaktów, Pokazuj zmiany statusów wybranych kontaktów
Dołączona grafika

AQQ: 2.x beta testy, Kompozycja: Standard, Wtyczki: TuneStatus,AQQ Streamer, Pogoda
PC: Athlon 64 X2 4400 2.3 GHz@2.77 GHz, GPU: Radeon HD6570, Ram: 5GB , HDD 1TB,
Notebook: CPU: Intel Core 2 Duo T5900 2.2 GHz, GPU: nVidia G102, Ram: 4GB, HDD: 1TB, OS: Win8 x64

#12 wally_m82a1

wally_m82a1

Bywalec

• Użytkownik
  • 236 postów

Napisano 2009.04.14, 17:02

Może jeszcze jakaś opcja wyłaczajaca potwierdzenie dodania/usunięcia kontaktu, co by nie trzeba było latać kursorem i klikać?

Też uważam że ten komunikat powinien zniknąć, można by go zostawić tylko przy usuwaniu kontaktów (bo tego się hyba hurtowo już nie robi :P )
Ponadto przydałoby się móc wyłączyć wyświetlanie opisów.
A tak na marginesie- świetna wtyczka :)

When dark evil strides across the land, and even noble hearts shrink in fear,
there are always warriors of pure spirit who take up the sword and stand their ground...

OS: Seven x64 SP1, Aqq: najnowsze, IE: 9, Wtyczki: GG,SMS, Antyspam, Aqq Last Seen, SpellChecker, Automation Date, State Notifier, StayOnTop, TuneStatus, Korektor, czasem inne - wszystkie w miarę możliwości aktualizowane.

#13 Dibo

Dibo

Bywalec

• Wtyczkopisarz
  • 202 postów

Napisano 2009.04.14, 21:36

Wszystko co wymieniliście miałem w planach podczas tworzenia pierwszej wersji wtyczki, ale postanowiłem opublikować to co zrobiłem do tej pory. Właściwie wtyczka powstała spontanicznie podczas niedzielnego byczenia się przed komputerem ;) . Z tym komunikatem to tak jak pisałem - nie tak miało to wyglądać, docelowo chciałem aby po dodaniu kontaktu pod prawym przyciskiem pojawiał się checkbox - tzw "ptaszek", po kolejnym kliknięciu by się odznaczał, funkcja w SDK taka jest ale nie jest jeszcze opisana na stronie i nie potrafię jej wywołać.

#14 aXimo

aXimo

Początkujący

• Użytkownik
  • 24 postów

Napisano 2009.04.14, 21:46

Wszystko co wymieniliście miałem w planach podczas tworzenia pierwszej wersji wtyczki (...)

A nie masz może w planach notyfikacji przy przejściu kontaktu w stan "Nieobecny" ?? ;)

Dołączona grafika

#15 MeFisto

MeFisto

Adept

• Użytkownik
  • 377 postów

Napisano 2009.04.15, 19:35

Bardzo przydatna wtyczka, dzięki :) Mam też pytanie: czy istnieje możliwość rozszerzenia jej funkcjonalności o dźwięk powiadamiający o zmianie statusu wybranych kontaktów z listy wtyczki? Dobrym rozwiązaniem dla mnie byłaby również możliwość wyboru czy ma być ikonka w menu szybkiego dostępu do wtyczek.

Użytkownik MeFisto edytował ten post 2009.04.16, 08:21

IE: 11 (domyślnie Firefox)
Wersja AQQ: 3.0.1.11

Wtyczki: GG Network, AQQ Restarter, AQQ Contact State, FixUpdater, NotifyMe, ProfileViewer, SiblingsState, SpellChecker, Streamer, TabKit, Wklejka
Kompozycja: Silverlight Sense

#16 Dibo

Dibo

Bywalec

• Wtyczkopisarz
  • 202 postów

Napisano 2009.05.09, 20:20

State Notifier 1.0.1

Lista zmian w stosunku do wersji poprzedniej:
[ ] Zamiast komunikatu "Dodano/Usunięto kontakt" pod prawym przyciskiem na kontakcie pojawia się odpowiednia ikonka iformująca czy kontakt jest obsługiwany przez wtyczkę.
[ ] Dodano tryby wtyczki (menu Opcje->Tryby):
- "Pokazuj powiadomienia dla obsługiwanych kontaktów" - Jest to domyślny tryb na którym pracuje wtyczka od pierwszej wersji, czyli powiadomienia o zmianie stanu kontaktów są wyświetlane tylko dla kontaktów dodanych we wtyczce.
- "Nie pokazuj powiadomienia dla obsługiwanych kontaktów" - Jest to tryb przeciwny do pierwszego, czyli informacja o zmianie stanu kontaktów będzie wyświetlana tylko dla tych kontaktów które NIE są dodane we wtyczce.
[|] Wtyczka cześciej "zrzuca" baze danych do pliku, co zmniejszy szanse na utratę danych (np. podczas kilowania AQQ lub używania wtyczki AQQ Restarter)

Dołączona grafika

Pobierz:
StateNotifier-101.aqq

#17 MeFisto

MeFisto

Adept

• Użytkownik
  • 377 postów

Napisano 2009.05.09, 20:27

Wszystko OK, ale ponawiam prośbę o możliwość wyłączenia skrótu do wtyczki w menu szybkiego dostępu do wtyczek.

IE: 11 (domyślnie Firefox)
Wersja AQQ: 3.0.1.11

Wtyczki: GG Network, AQQ Restarter, AQQ Contact State, FixUpdater, NotifyMe, ProfileViewer, SiblingsState, SpellChecker, Streamer, TabKit, Wklejka
Kompozycja: Silverlight Sense

#18 Beherit

Beherit

In Sorte Diaboli

• Wtyczkopisarz
  • 5030 postów

Napisano 2009.05.09, 20:41

Nie można wybrać trybu "Nie pokazuj powiadomienia dla obsługiwanych kontaktów" :( Poza tym możesz dodać opcję, żeby nie pokazywało opisów? Poza tym dubluje czasem chmurki - gdy kontakt zmienił stan podwójnie - da się to poprawić?

#19 Dibo

Dibo

Bywalec

• Wtyczkopisarz
  • 202 postów

Napisano 2009.05.09, 21:01

@Beherit - dzieki, cos mi sie eventy odczepiły po przeniesieniu na turbo delphi. Pobierzcie jeszcze raz wtyczkę

#20 rysi3k

rysi3k

Adept

• Wtyczkopisarz
  • 379 postów

Napisano 2009.05.09, 21:02

Nie mogę pobrać pliku ...

ok działa :D

Darmo-Darmo.pl - mnóstwo rzeczy za darmo! Spolszczenia.com.pl - Największa baza spolszczeń! XLTeam.pl - XLTeam::Our World

AQQ zawsze najnowszy build @ Windows 7 + IE8, wtyczki: Standardowe + inne :P

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych