Skocz do zawartości

Zdjęcie

DrawBoard

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
41 odpowiedzi w tym temacie

#1 rysi3k

rysi3k

Adept

• Wtyczkopisarz
  • 379 postów

Napisano 2009.04.18, 20:02

DrawBoard 0.4.0.0

Dołączona grafika

Data wysłania: 28.10.2012
Data aktualizacji: 28.10.2012

Wtyczka dodająca możliwość rysowania po wspólnej tablicy przez dwóch rozmówców. Oferuje klika narzędzi do rysowania (Linia, Elipsa, Prostokąt) i kilka kolorów dla narzędzi. Rysowanie dostępne dla każdej sieci obsługiwanej przez AQQ, nie wymagane połączenia P2P. W przypadku gdy spróbujemy rysować z osobą, która nie ma zainstalowanej wtyczki bądź AQQ, to otrzyma ona informacje o tym. Wersja wczesnorozwojowa więc może mieć trochę błędów, brakuje kilku elementów lecz da się już korzystać. Czekam na propozycje co jeszcze można wbudować - może się uda Dołączona grafika Enjoy!

Zmiany w DrawBoard 0.4.0.0
  • Dodano pędzel.
  • Dodano możliwość rysowania figur bez wypełnienia.
  • Dodano opcje do formatowania tekstu: wielkość, style.
  • Poprawa gumki, teraz działa analogicznie do pędzla.
  • Poprawa tekstu do rozmówcy który nie obsługuje rysowania (dodano link do strony aqq).
  • W przypadku gdy jeden z rozmówców będzie pisał/rysował poza widoczną dla drugiego planszą, nastąpi zapytanie czy powiększyć widoczny obszar.
  • Poprawa błędu gdy był wybrany inny kolor BG niż biały i następowała próba powiększenia okna - nowo widoczny obszar miał właśnie ten kolor.
  • Wyeliminowanie znikania obrazu gdy zmniejszyliśmy formę na której coś było narysowanie - obraz znikał mimo ponownego powiększenia.
  • Zmiana algorytmu przesyłania danych nie jest kompatybilna wstecz! Aby wtyczka działała należy dokonać aktualizacji po obu stronach!

Pobierz plikLista zmian

Użytkownik rysi3k edytował ten post 2012.10.28, 21:35

• Silverlight lubi to

#2 Kendziooor

Kendziooor

Pan Majster

• Wtyczkopisarz
  • 1076 postów

Napisano 2009.04.18, 20:04

Impossible is nothing! Świetna wtyczka, chyba jedna z najbardziej wyczekiwnaych.
P.S. Zablokuj rysowanie na czatach ;)
Dołączona grafika
Całkiem nowa wersja notatnika do AQQ! Zostań beta-testerem!

System: Windows7 Home Premium; IE8 + Opera 10 (domyślna); Ad-Aware Pro Internet Security 8
Komunikator: Wtyczki podstawowe + dodatkowe; Kompozycja Satin

#3 Pbo

Pbo

Kierownik

• Przyjaciel
  • 3477 postów

Napisano 2009.04.18, 20:09

Po raz kolejny mnie zaskoczyłeś. Aż nie wiem co mam napisać żeby Ci podziękować. Świetna robota.

Komunikatory głosowe Ventrilo.TeamSpeak, Mumble

PolscyGracze.pl - wiadomości ze świata gier | Serwer XMPP PGra.cz

#4 Linkfan

Linkfan

Bywalec

• Użytkownik
  • 151 postów

Napisano 2009.04.18, 20:12

AAAAAAA... :) Wtyczka przednia... :) A z tym ołówkiem to był żart właśnie doczytałem posta :P

Coś u mnie nie tak:

Dołączona grafika

#5 wu112

wu112

Wrzuć Monetę

• Moderator
  • 2850 postów

Napisano 2009.04.18, 20:17

O kur..cze Dołączona grafika Tego się nie spodziewałem. :P Wtyka z AQQ 1.x powraca. Chętnie potestuję :D Kawał dobrej roboty.

WindowsPrzeglądarkaAQQWtyczkiKompozycja

#6 hex

hex

Adept

• Użytkownik
  • 316 postów

Napisano 2009.04.18, 20:18

Uroczyście ogłaszam, iż z dniem dzisiejszym moje AQQ posiada wszystkie ficzery, które posiadał mój Tlen. :D

Dzięki!

#7 KAmerOK

KAmerOK

Plugs dev

• Wtyczkopisarz
  • 865 postów

Napisano 2009.04.18, 20:20

Świetna robota wtyka świetna :)

AQQ: 2.x beta testy, Kompozycja: Standard, Wtyczki: TuneStatus,AQQ Streamer, Pogoda
PC: Athlon 64 X2 4400 2.3 GHz@2.77 GHz, GPU: Radeon HD6570, Ram: 5GB , HDD 1TB,
Notebook: CPU: Intel Core 2 Duo T5900 2.2 GHz, GPU: nVidia G102, Ram: 4GB, HDD: 1TB, OS: Win8 x64

#8 Killer

Killer

Expert

• Użytkownik
  • 1129 postów

Napisano 2009.04.18, 20:41

Gdzieś tam u mnie leżało to jako rozgrzebany projekt, bez jakiejkolwiek dodatkowej motywacji i z braku czasu. Świetnie, że ktoś inny realizuje dobre pomysły. Kolejna dobra pozycja z Twojej listy wtyczek.

Beta testy AQQ:

PC: AQQ (zawsze najnowsza beta), Edge, Windows 10 x64 | Kompozycja: GG11, Wtyczki: dostarczane z AQQ

#9 Andrew

Andrew

Bywalec

• Użytkownik
  • 125 postów
  • MiejscowośćCzęstochowa

Napisano 2009.04.18, 21:08

Żeby nie powtarzać tego co napisali moi przedmówcy, dodam tylko, że znalazłem jeden błąd - kiedy jedna osoba ma powiększone okno i narysuje coś co wychodzi po za obszar okna drugiej osoby, to druga osoba nie będzie miała możliwości zobaczenia tego nawet jeśli później powiększy obszar roboczy.

Screen:
err.jpg

#10 svistu

svistu

Adept

• Użytkownik
  • 280 postów

Napisano 2009.04.18, 21:18

na to cudeńko wielu czekało - dzięki :)
"Nie dyskutuj z debilem: najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem"

#11 Colo

Colo

Bywalec

• Użytkownik
  • 243 postów

Napisano 2009.04.18, 21:30

Wszystko ładnie, pięknie, ale niestety mam ten sam błąd co LinkFan...
Betatesty AQQ;
OS: Windows 7 Home Premium x64, IE8 (default: Opera 11);
Wtyczki: AntiSwap, C******czki V2, InvShow, Korektor, MsgNotifier, TabKit, GGNetwork;
Kompozycja: AQQ 7 New;

#12 rysi3k

rysi3k

Adept

• Wtyczkopisarz
  • 379 postów

Napisano 2009.04.18, 21:51

Z błędami będziemy walczyć mam nadzieje, że uda sie je rozwiązać :)

Nie bardzo mam pomysł na problem opisany przez Andrew - jedynie przychodzi mi do głowy ograniczenie obszaru rysowania do jakieś stałej wielkości.. lub automatyczne rozszerzanie okna odbiorcy do odpowiednich rozmiarów ?

Darmo-Darmo.pl - mnóstwo rzeczy za darmo! Spolszczenia.com.pl - Największa baza spolszczeń! XLTeam.pl - XLTeam::Our World

AQQ zawsze najnowszy build @ Windows 7 + IE8, wtyczki: Standardowe + inne :P

#13 Andrew

Andrew

Bywalec

• Użytkownik
  • 125 postów
  • MiejscowośćCzęstochowa

Napisano 2009.04.18, 21:56

A może przy rozszerzeniu jednego okna do większych rozmiarów była by odświeżana cała zawartość przesłana z drugiego okna?

#14 VPN

VPN

Guru

• Użytkownik
  • 6923 postów

Napisano 2009.04.18, 22:18

Szok! Normalnie CT powinien Ci płacić za wspaniałą robotę i wyręczanie Autora. Wtyczka bardzo przydatna. Od siebie dodam, że dzięki niej w nowej odsłonie testu komunikatorów AQQ zyska dodatkowe punkciki przewagi nad jedynym słusznym :) Dzięki.

Tu byłem.

#15 +matius

+matius

Początkujący

• Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 2009.04.19, 00:25

Wtyczka dobra tylko możliwości lekko ubogie, proponował bym dodać ołówek (pędzel) przede wszystkim. Przydało by się tez aby w prostokątach i innych kształtach środek można było zostawić przezroczysty. dziwna tez jest gumka w formie odcinków.
Sam wygląd mógłby być tez przybliżony do edytora wysyłania obrazków (wycinków) AQQ

Mam nadzieje ze poprawisz ta wtyczkę bo jest bardzo dobra i przydatna

Użytkownik +matius edytował ten post 2009.04.19, 00:28

#16 forest

forest

Początkujący

• Użytkownik
  • 25 postów

Napisano 2009.04.19, 01:18

@+matius wszystko to co pisałeś planujemy dodać tak jak pisał rysi3k, wiąże się to z kilkoma problemami w ilości przesyłanych danych ale mamy juz pewien pomysł jak to rozwiązać w następnej odsłonie postaramy się to wrzucić wszystko :) czekamy na inne propozycje

#17 Morpheus

Morpheus

Weteran

• Wtyczkopisarz
  • 712 postów

Napisano 2009.04.19, 01:44

Świetna wtyczka (; Tylko przydało by się jakieś narzędzie do swobodnego rysowania, jak już pare osób wyżej zasugerowało.

#18 eSKej

eSKej

Master Flamaster

• Dekorator
  • 953 postów

Napisano 2009.04.19, 03:18

Gratuluje udanej wtyczki, to jeden z najfajniejszych dodatków tego typu. Super że działa bez P2P.

Czekam na propozycje co jeszcze można wbudować - może się uda :)

czekamy na inne propozycje

Skoro tak to proszę bardzo ;)

:dodano: Pędzel - najważniesza rzecz (ale to już obiecaliście :))
:dodano: Cofanie/Ponawianie zmian wraz ze skrótami klawiaturowymi [Ctrl]+[z], [Ctrl]+[y]
:dodano: wpisywanie tekstu jak w Paintcie czyli żeby był podgląd i żeby się dało używać entera dla kolejnych linijek noi żeby tekst mógł mieć przeźroczyste tło
:dodano: Komunikat z zapytaniem drugiej osoby o zgodę na wyczyszczenie tablicy (bo może rozmówca chciał jeszcze coś dorysować a ja go właśnie pozbawiłem tej możliwości) - ta funkcja mogłaby być jako checkbox typu: "zezwalaj na czyszczenie tablicy bez mojej zgody"
:dodano: dodanie szablonów plansz do prostych gier (tak jak to było w WhiteBoard do AQQ 1.x): wybiera się z menu daną grę i automatycznie wklejana jest plansza do gry (kółko i krzyżyk, boisko do piłkarzyków itp.)
:dodano: wypełnianie kolorem zamkniętego obszaru (ikonka puszki z farbą)
:dodano: dodanie elementu strzałki (z możliwością jej wydłużania). Niekoniecznie bo niby można ręcznie rysować, no ale, kwadraty niby też można :P
:dodano: gumka działająca jak w Paintcie, bo ta co jest teraz to nieporozumienie :P
:dodano: W przypadku braku wtyczki żeby w wiadomości pojawił się link do pobrania tejże
:dodano: zaznaczanie wybranego fragmentu (najprościej pewnie prostokątnego), który można by usunąć [Del], wyciąć [Ctrl]+[x] skopiować [Ctrl]+[c] czy wkleić [Ctrl]+[v]
:dodano: jeśli by się dało to wklejanie zdjęć ze schowka (ta opcja byłaby szczególnie bajerancka, o jej przydatności nawet nie ma co mówić)
:dodano: Możliwość pisania z np. 4 osobami (pewnie się nie da, no ale pomarzyć można)

Nom, póki co więcej do głowy mi nic nie przychodzi. Generalnie chodzi o Painta w wersji multiplayer (cooperative) :D

#19 rysi3k

rysi3k

Adept

• Wtyczkopisarz
  • 379 postów

Napisano 2009.04.19, 08:09

Głównym ograniczeniem przy niewykorzystywaniu połączeń P2P jest fakt by ograniczyć ilość przesyłanych danych przez serwery (Jabbera czy też GG) dlatego przesyłamy tylko wspołrzędne określające początek i koniec elementu. Przy pędzlu/ołówku/gumce i dowolnym rysowaniu po płaszczyźnie tych współrzędnych jest dość sporo i tymsamym możemy albo utracić pakiety na poziomie serwera (za dużo wiadomości w krótkim czasie). Nie wiem jak będzie reagował na to głownie serwer GG (żeby nie dostać bana za spam!) no i serwery Jabberowe też nie wiem ...

Na pewno odpada opcja wklejania obrazka bo przesłać współrzędnych w żaden cudowny sposób się nie da :) Sprawa z wieloma osobami jeszcze do testów, może się uda :)

Darmo-Darmo.pl - mnóstwo rzeczy za darmo! Spolszczenia.com.pl - Największa baza spolszczeń! XLTeam.pl - XLTeam::Our World

AQQ zawsze najnowszy build @ Windows 7 + IE8, wtyczki: Standardowe + inne :P

#20 Oconnel

Oconnel

AQQ Developer

• Właściciel
  • 4621 postów

Napisano 2009.04.19, 09:34

Super, że ktoś zrobił remake mojej wtyczki za czasów AQQ 1.x, i tym samym wyręczył mnie z jej implementacji pod AQQ 2.0! Wielki ścisk dłoni ode mnie ;) Co prawda wtyczka nie daję stuprocentowej gwarancji, że to co widzimy u siebie jest dokładnie tym, co widać po drugiej stronie, ale i tak jest dobrze :D
MyPortalYouTubeTwitter54slty.png

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych