Skocz do zawartości

Zdjęcie

QuickDel

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
37 odpowiedzi w tym temacie

#1 Kendziooor

Kendziooor

Pan Majster

• Wtyczkopisarz
  • 1076 postów

Napisano 2009.04.19, 18:52

QuickDel 1.0.0.0

Dołączona grafika

Data wysłania: 28.10.2012
Data aktualizacji: 28.10.2012

Za górami, za lasami, za regulaminami żył sobie temat. Na imię mu, a raczej jej było Opcja, a na nazwisko "Usuń opis" i mieszkała w Buglistowie. Należała do rodu zapychaczy, ponieważ tej ludności nikt nigdy nie chciał przenieść do o wiele lepszej i bardziej obfitej wioski - AQQ. Ten temat odwiedzało niewielu gości, a jeszcze mniej z nim rozmawiało. Lecz jego przyszłość wkrótce miała się zmienić. U granic Buglistowa i Shoutboxowa przechadzał się znany archeolog Kendziooor w poszukiwaniu skarbu. Wszyscy w rodzie zapychaczy wiedzieli, ze to ich jedyna szansa. Każdy zaczął wznosić się jak najbliżej granicy Buglistowa - każdy chciał, a żaden nie mógł. Wtem archeolog stwierdził, że skarb ukryty musi być gdzieś w głębi Buglistowa. Wyruszył więc Kendziooor na poszukiwania. Wkrótce zatrzymał się, aby odpocząć. Było to niedaleko pięknego domu Opcji. Kendziooor zainteresował się nią. Prosił ją, aby pokazała mu jej, czego ją nauczono i co chciałaby robić. "Przyklejam się do menu makr oraz menu kont sieciowych - gdy ktoś mnie kliknie, potrafię w jednej chwili błyskawicznie usunąć opis. Dodatkowo, można mnie nastawić do własnych potrzeb.". Ta wypowiedź zaintrygowała archeologa. Postanowił zaprosić ją na rejs wtyczką, którą dopłyną do AQQ. Opcja zgodziła się bez wahania, chociaż jasnym było, że Kendziooor chce ją wykorzystać. Miała jednak nadzieje, ze do szczytnych (tfu!) celów. Opcja zamieszkała we wtyczce, która pływała w bajorku gdzieś w wiosce AQQ. Podziękowania dla SzczupłegoNH za przetestowanie wtyczki i pomoc w innych rzeczach Dołączona grafika

Zmiany w QuickDel 1.0.0.0
  • Pierwsza publiczna wersja.

Pobierz plikLista zmian

Użytkownik Kendziooor edytował ten post 2012.10.28, 21:26

#2 Pbo

Pbo

Kierownik

• Przyjaciel
  • 3477 postów

Napisano 2009.04.19, 19:17

Z nieba człowieku mi spadłeś. Właśnie o tym dziś myślałem. :D Kolejny argument, żeby zmienić komunikator na AQQ.

Komunikatory głosowe Ventrilo.TeamSpeak, Mumble

PolscyGracze.pl - wiadomości ze świata gier | Serwer XMPP PGra.cz

#3 VPN

VPN

Guru

• Użytkownik
  • 6923 postów

Napisano 2009.04.19, 19:29

Fajna wtyczka. Wstyd już mi o tym pisać, ale to kolejna opcja, w której dodaniu użytkownicy wyręczają Autora. Łatwe usuwanie opisu powinno być wbudowane w AQQ!

Parafrazując słowa Mazurka Dąbrowskiego: "Jeszcze AQQ 2.x nie zginęło, póki użytkownicy działają".

Tu byłem.

#4 MeFisto

MeFisto

Adept

• Użytkownik
  • 377 postów

Napisano 2009.04.19, 19:32

Kolejna prosta, a zarazem bardzo przydatna wtyczka! Brawo! :) Ale zgadzam się z VPN, że takie opcje powinny być od dawna wbudowane w AQQ...

IE: 11 (domyślnie Firefox)
Wersja AQQ: 3.0.1.11

Wtyczki: GG Network, AQQ Restarter, AQQ Contact State, FixUpdater, NotifyMe, ProfileViewer, SiblingsState, SpellChecker, Streamer, TabKit, Wklejka
Kompozycja: Silverlight Sense

#5 Silverlight

Silverlight

Just brilliant. It's Sense.

• Dekorator
  • 3422 postów

Napisano 2009.04.19, 19:48

Piszesz opowiadania? :P Bo opis wtyczki spodobal bardziej, niz sama wtyczka. :D Wtyczka moze i ciekawa, ale ja z zasady jak sobie ustawie jakis opis, to tak szybko sie go nie pozbywam, a raczej edytuje. A moze sprobowalbys dodac do tej wtyczki taka opcje, je jak w polu wpisywania wiadomosci w oknie rozmowy napiszemy:

cs:Moj opis.

... to wtedy zmienilby sie nasz opis na wszystkich kontach. Taki szybszy sposob zmiany opisu.

(cs to skrot od ChangeStatus).

Windows 10 Home x64 ● Internet Explorer 11Intel i7 3gen 4x2,3~3,3 GHz8 GB RAMnVIDIA GeForce 650M 2 GB 1920x1080Intel SSD 530 240GBBlu-ray RW

#6 BangMan

BangMan

Adept

• Użytkownik
  • 300 postów

Napisano 2009.04.19, 22:06

Kolejna świetna wtyczka - już dzisiaj zainstalowałem 3. :P

I nie zgadzam się z tymi wszystkimi postulatami typu "powinno być wbudowane w AQQ" - po to jest obsługa wtyczek w AQQ, żeby można było wybierać sobie potrzebne funkcjonalności. ;)

Proszę o aktualizację SDK:

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Proszę o aktualizację SDK proszę o aktualizację SDK proszę o aktualizację SDK? Proszę o aktualizację SDK Proszę o aktualizację SDK!
---
Proszę o aktualizację SDK?

#7 VPN

VPN

Guru

• Użytkownik
  • 6923 postów

Napisano 2009.04.19, 22:09

A ja się nie zgodzę z BangManem. Instalowanie wtyczek dla pojedynczych funkcji, które zwyczajowo są obecne w komunikatorze jest śmieszne. Przecież sami twierdzicie, że każda kolejna wtyczka może nieco opóźniać start AQQ, a poza tym powodować potencjalne błędy lub konflikty z innymi wtyczkami. Dlatego moim zdaniem idealna wtyczka dla AQQ to taka, co daje mu coś ekstra, czego się zwykle nie spotyka w komunikatorach, typu obsługa e-mail, prezentowanie pogody, automatycznie ustawiany opis itd.

Nie oznacza to jednak, że wtyczki typu QuickDel nie mają powstawać. Sami widzimy jak trudno doprosić się o nawet banalne opcje w AQQ.

Tu byłem.

#8 Beherit

Beherit

In Sorte Diaboli

• Wtyczkopisarz
  • 5030 postów

Napisano 2009.04.19, 22:15

Szczerzę to zbytnio wielkiej funkcjonalności wtyczka nie daje - już wolę się pofatygować i samemu skasować cały opis ;) Co innego jakby można było ustawić parę innych bajerów ;)

#9 Randall_Memphis

Randall_Memphis

Weteran

• Użytkownik
  • 509 postów

Napisano 2009.04.20, 01:21

wtyczka w sumie prosta, ale przydatna. niemniej jednak pomimo mojego lenistwa, wole recznie kasowac opis (a i tak robie to od wielkiego dzwonu) niz dokladac kolejna wtyke mogaca potencjalnie powodowac konflikty z innymi :) wtyczkom tak, tej konkretnej - nie.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Chciałbym w nowej edycji #AQQ Oscarów oddać głos na ^Eskej'a jako najlepszego kompozytora, oraz ^Beherit'a za wtyczke do #Blip'a

#10 Magnes

Magnes

Bywalec

• Przyjaciel
  • 110 postów

Napisano 2009.04.20, 07:30

VPN%ku, ale nie ciągnij dalej ot, bo tutaj nie rozmawiamy o tym co być powinno lub nie w AQQ tylko o za***istości lub jej braku wtyczki i jej autora ;)

Następny taki post będzie premiowany :)
Możecie mi skoczyć z takim moderowaniem:
Sygnatura edytowana
Regulamin IV.1, IV.4

#11 Kendziooor

Kendziooor

Pan Majster

• Wtyczkopisarz
  • 1076 postów

Napisano 2009.04.20, 19:00

W następnej wersji można się spodziewać wywołania usunięcia opisu poprzez skrót oraz poprzez specjalną wiadomośc w oknie rozmowy.

Co do wtyczki - miało to być tylko i wyłącznie zwykłe "Usuń opis", nawet bez żadnego okna ustawień. W tmy jednak, że gdybym tak zrobił to każdy kwitował by to słowami "takie małe coś w jednej wtyczce?", "nie można dostosowac pod siebie", "wtyczka na siłę" etc. Dlatego, podobnie jak w AutomationDate postanowiłem dodac nieco wiecej.
Dołączona grafika
Całkiem nowa wersja notatnika do AQQ! Zostań beta-testerem!

System: Windows7 Home Premium; IE8 + Opera 10 (domyślna); Ad-Aware Pro Internet Security 8
Komunikator: Wtyczki podstawowe + dodatkowe; Kompozycja Satin

#12 mateuszx20

mateuszx20

Początkujący

• Użytkownik
  • 23 postów

Napisano 2009.04.22, 20:24

Specjalnie dla tej wtyczki napisalem temat w dziale propozycji pare miesiecy temu i sie doczekalem :) szkoda tylko ze nie mozna usunac opisu dla sieci gg

#13 rkossa

rkossa

Początkujący

• Użytkownik
  • 17 postów

Napisano 2009.04.22, 23:24

@mateuszx20
Jak to nie można, ja ustawiam opis na gg, i biorę usuń opis... i działa. ;)

#14 Kendziooor

Kendziooor

Pan Majster

• Wtyczkopisarz
  • 1076 postów

Napisano 2009.04.23, 12:00

mateuszx20 - zobacz, czy masz odznaczone "Ustawiaj tylko w sieciach Jabberowych". Jeśli masz, to niestety jest to wina AQQ i nie mogę tego poprawić :(
Dołączona grafika

System: Windows7 Home Premium; IE8 + Opera 10 (domyślna); Ad-Aware Pro Internet Security 8

#15 mateuszx20

mateuszx20

Początkujący

• Użytkownik
  • 23 postów

Napisano 2009.04.23, 13:32

@Kendziooor dzieki teraz dopiero dziala :) tylko opcja "usuń opis" powinna byc tez dostepna po kliknieciu na sloneczko gg, bo jak chce zmienic opis na gg to klikam na sloneczko a jak chce go usunac to musze kliknac na zarowke aqq, troche takie nie poreczne jak dla mnie ale to tylko moja mala sugestia :)

Poza tym w opisie wtyczki napisales ze "jednym kliknieciem" mozemy usunac opis, a okazuje sie ze potrzeba 2 klikniec, najpierw na zarowke aqq a potem dopiero "usuń opis" :P oczywiscie da sie to przezyc, ale mysle ze gdyby byla taka mozliwosc to moznaby bylo dodac osobny przycisk do usuwania opisow w miejscu zaznaczonym krzyzykiem

Dołączona grafika

Mogloby to wygladac mniej wiecej tak:

Dołączona grafika

Jak wiadomo przycisk sluzylby do usuwania opisu ze wszystkich , albo do poszczegolnych kont (w ustawieniach wtyczki) nie wiem tylko czy w ogole daloby sie taki przycisk zrobic :unsure:

to moja kolejna drobna sugestia :)

Użytkownik mateuszx20 edytował ten post 2009.04.23, 14:05

#16 Kendziooor

Kendziooor

Pan Majster

• Wtyczkopisarz
  • 1076 postów

Napisano 2009.04.23, 15:05

Przycisk na belce stanów - świetny pomysł, jedno kliknięcie mniej. Zrobie w następnym update ;)
Dodanie "Usuń opis" do menu po kliknieciu w słoneczko - nie da się ;)
Dołączona grafika

#17 Morpheus

Morpheus

Weteran

• Wtyczkopisarz
  • 712 postów

Napisano 2009.04.23, 15:20

Dać sie da, ale przy sklonowanym pluginie gg moga byc problemy.

#18 mateuszx20

mateuszx20

Początkujący

• Użytkownik
  • 23 postów

Napisano 2009.04.23, 15:24

Wlasnie dlatego lepiej zostawic to w spokoju, przycisk jest jednak lepszym pomyslem

#19 saviola

saviola

Bywalec

• Użytkownik
  • 104 postów

Napisano 2009.04.26, 22:25

Nie wiem czy tak powinno być, ale zapytam.
Po usunięciu opisu i restarcie komunikatora wtyczka zostawia opis w sieci gg, na jabberze jest ok i opisu po restarcie brak. Tak ma być? :P

Użytkownik saviola edytował ten post 2009.04.26, 22:25

Spoiler

#20 mateuszx20

mateuszx20

Początkujący

• Użytkownik
  • 23 postów

Napisano 2009.04.26, 22:30

U mnie tak samo, tak raczej nie powinno byc :P

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych