Skocz do zawartości

Zdjęcie

[zrealizowano] Usuniecie zegarka z okna rozmowy

• Zamknięty Temat jest zamknięty
26 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Twoim zdaniem (56 użytkowników oddało głos)

Jestes za usunieciem zegarka?

1. Głosowano Tak (24 głosów [42.86%])

Procent z głosów: 42.86%

2. Nie (25 głosów [44.64%])

Procent z głosów: 44.64%

3. Głosowano Nie mam zdania (7 głosów [12.50%])

Procent z głosów: 12.50%

Głosuj

#1 mateuszx20

mateuszx20

Początkujący

• Użytkownik
  • 23 postów

Napisano 2009.04.23, 14:18

Moim skromnym zdaniem zegarek w oknie rozmowy jest zupelnie zbyteczny i zajmuje tylko miejsce. Zegarek mam w telefonie, na reku, na biurku i na pasku zadan windowsa, po co mi jeszcze jeden w oknie rozmowy? Po nic. Wedlug mnie jest on zbyteczny i mozna by go bylo usunac jako zbyteczna opcje zasmiecajaca okno rozmowy

#2 Pbo

Pbo

Kierownik

• Przyjaciel
  • 3477 postów

Napisano 2009.04.23, 16:20

Jestem stanowczo na nie. Przyzwyczaiłem się patrzeć na niego, a nie na zegarek w pasku zadań. Miejsca nie zawala tylko uzupełnia, aby nie było pusto. Jak Ci przeszkadza to na niego nie patrz. ;)

Komunikatory głosowe Ventrilo.TeamSpeak, Mumble

PolscyGracze.pl - wiadomości ze świata gier | Serwer XMPP PGra.cz

#3 mateuszx20

mateuszx20

Początkujący

• Użytkownik
  • 23 postów

Napisano 2009.04.23, 16:22

Nie to ze przeszkadza, po prostu jest zbyteczny ot co :)

#4 Pbo

Pbo

Kierownik

• Przyjaciel
  • 3477 postów

Napisano 2009.04.23, 16:24

Ale jak nie będzie zegarka to większość będzie pisać, że jest tam pusto. A właśnie w tamtej linii pokazują się informacje typu "Pisze". Osoby, które używają tylko GG w AQQ nie będą wiedzieć po co tyle wolnego miejsca. Dla mnie zegarek się przydaje.

#5 mateuszx20

mateuszx20

Początkujący

• Użytkownik
  • 23 postów

Napisano 2009.04.23, 16:35

Zawsze mozna by bylo dodac opcje wl/wyl pasek w oknie rozmowy, zeby dac ludziom prawo wyboru, ale to juz chyba pozostanie w sferze marzen :rolleyes:

#6 Pbo

Pbo

Kierownik

• Przyjaciel
  • 3477 postów

Napisano 2009.04.23, 16:37

Można by było, ale nie ma za bardzo gdzie tego upchać. Opcja do wyłączenia, była by bardzo dobrym rozwiązaniem, ale to zależy do OC.

#7 MeFisto

MeFisto

Adept

• Użytkownik
  • 377 postów

Napisano 2009.04.23, 16:39

Ja również jestem stanowczo na nie. Na opcjonalne wyłączenie mogę się zgodzić, chociaż moim zdaniem to jest namnażanie opcji na siłę.

IE: 11 (domyślnie Firefox)
Wersja AQQ: 3.0.1.11

Wtyczki: GG Network, AQQ Restarter, AQQ Contact State, FixUpdater, NotifyMe, ProfileViewer, SiblingsState, SpellChecker, Streamer, TabKit, Wklejka
Kompozycja: Silverlight Sense

#8 Kendziooor

Kendziooor

Pan Majster

• Wtyczkopisarz
  • 1076 postów

Napisano 2009.04.23, 16:50

Ja jestem na tak, bo:
-zegarek nie zawsze działa dobrze i czasem wprowadza zamieszanie
-upychając gdzieś indziej stan pisania kontaktu możnaby się pozbyć belki
-bywa tak, że koło zegarka pojawiają sie szpecące linie, których nie można wyłączyć

Oczywiście opcja wł./wył. powinna być w takim wypadku obowiązkowa ;)
Dołączona grafika
Całkiem nowa wersja notatnika do AQQ! Zostań beta-testerem!

System: Windows7 Home Premium; IE8 + Opera 10 (domyślna); Ad-Aware Pro Internet Security 8
Komunikator: Wtyczki podstawowe + dodatkowe; Kompozycja Satin

#9 Pbo

Pbo

Kierownik

• Przyjaciel
  • 3477 postów

Napisano 2009.04.23, 16:52

-zegarek nie zawsze działa dobrze i czasem wprowadza zamieszanie

Zegarek korzysta z czasu systemowego, wiec coś masz z systemem nie tak.

-upychając gdzieś indziej stan pisania kontaktu możnaby się pozbyć belki

Gdzie indziej wyglądało by o wiele gorzej.

-bywa tak, że koło zegarka pojawiają sie szpecące linie, których nie można wyłączyć

Wina Windowsa XP, na nowszych systemach jest ok.

#10 Kendziooor

Kendziooor

Pan Majster

• Wtyczkopisarz
  • 1076 postów

Napisano 2009.04.23, 16:58

Zegarek korzysta z czasu systemowego, wiec coś masz z systemem nie tak.

To bez znaczenia, AQQ może np. źle go pobierać lub coś w podobie. Zegar nie działa non-stop, jest uruchamiany z otworzneiem okna rozmowy, a zwalniany po jego wyłączeniu (przynajmniej tak przypuszczam)

Gdzie indziej wyglądało by o wiele gorzej.

Co to za argument? Po pierwsze jest tak dużo miejsc, że nie jesteś w stanie skreślić wszystkiego naraz. A według mnuie to właśnie zmarnowana belka wygląda beznadziejnie, bo niedość że jest słabo skórkowana, to jeszcze źle zagospodarowana.

...Windowsa, który jest prawdopodobnie najpopularniejeszym systemem, wiec fakt że w innych systemach jest ok nic nie zmienia ;)
Dołączona grafika
Całkiem nowa wersja notatnika do AQQ! Zostań beta-testerem!

System: Windows7 Home Premium; IE8 + Opera 10 (domyślna); Ad-Aware Pro Internet Security 8
Komunikator: Wtyczki podstawowe + dodatkowe; Kompozycja Satin

#11 Jaro88PL

Jaro88PL

Mam pędzel, to go używam! =)

• Dekorator
  • 797 postów

Napisano 2009.04.23, 17:00

To nie jest wina systemu. Na Win XP z SP3 miałem pasek, a z SP2 nie. Obecnie mam Windows 7 i białą kreskę posiadam ;)
A co do samego zegarka nie przeszkadza mi chodź nigdy z niego nie korzystam :)

System: Windows 10 Pro x64 | Przeglądarka: IE 11 | AQQ: najnowsze
Kompozycja: Standard, GG12 | Wtyczki: GG Network, AQQ SMS, Contact

#12 Pbo

Pbo

Kierownik

• Przyjaciel
  • 3477 postów

Napisano 2009.04.23, 17:01

Biała kreska musi być. Tu chodzi o to, że zegarek jest w białej oblamówce. :D

Co to za argument? Po pierwsze jest tak dużo miejsc, że nie jesteś w stanie skreślić wszystkiego naraz. A według mnuie to właśnie zmarnowana belka wygląda beznadziejnie, bo niedość że jest słabo skórkowana, to jeszcze źle zagospodarowana.

Jakoś nie widzi mi się to w innym miejscu.

...Windowsa, który jest prawdopodobnie najpopularniejeszym systemem, wiec fakt że w innych systemach jest ok nic nie zmienia

Nie będę się kłócić, ale skoro na innych systemach jest ok, no to coś nie tak jest z XP.

#13 Loosa

Loosa

Weteran

• Użytkownik
  • 483 postów

Napisano 2009.04.23, 17:21

Nie będę się kłócić, ale skoro na innych systemach jest ok, no to coś nie tak jest z XP.

Ostatnimi czasy coraz więcej rzeczy się tłumaczy błędem windowsa lub któregoś z jego komponentów. Tak być nie powinno.
Co do samej propozycji, jako opcja jak najbardziej - neiktórym stanowczo może być on po prostu niepotrzebny.
A co do notyfikacji o stanie konwersacji via Jabber (to Pisanie etc.) możnaby to rozwiązać inaczej, chociażby na belce okna rozmowy - w jakimś komunikatorze to kiedyś widziałem i przyznam szczerze, że bardzo mi się to podobało ;)

OS, IE, AQQ, Wtyczki, Kompozycja.

#14 Silverlight

Silverlight

Just brilliant. It's Sense.

• Dekorator
  • 3422 postów

Napisano 2009.04.23, 17:38

Popieram kendziooor-a. Również jestem za tak, ale nie za usunięciem samego zegarka, tylko za usunięciem całego paska. Zabiera on wolne miejsce, które mogłoby zostać zagospodarowane na zawartość okna rozmowy, a jak dobrze wiemy, po maksymalnym zmniejszeniu, właściwie niewiele można w nim dostrzec.

Co do informacji na temat stanu użytkownika, znajdującego się 'po drugiej stronie ekranu', sądzę, iż możnaby ją zamieścić zupełnie z prawej stronie belki z przyciskami akcji (Emotki, Wyślij plik, Wyślij obrazek itd.). :)

A teraz kilka odpowiedzi do postów:

To nie jest wina systemu. Na Win XP z SP3 miałem pasek, a z SP2 nie. Obecnie mam Windows 7 i białą kreskę posiadam

na innych systemach jest ok, no to coś nie tak jest z XP.

Nie wina Windows-a, bo wina stylu okien. Po ustawieniu stylu okien Klasyczny Windows bądź Standardowy Windows pojawia się obramowanie dla elementów systemowych. Widocznie Oconnel tak zrobił, że AQQ skórkóje zegar według informacji, nadawanych przez system i stąd ten mały, graficzny incydent. ;)

A właściwie jedna odpowiedź do trzech postów wystarczy. :D

Windows 10 Home x64 ● Internet Explorer 11Intel i7 3gen 4x2,3~3,3 GHz8 GB RAMnVIDIA GeForce 650M 2 GB 1920x1080Intel SSD 530 240GBBlu-ray RW

#15 Pbo

Pbo

Kierownik

• Przyjaciel
  • 3477 postów

Napisano 2009.04.23, 17:42

Co do informacji na temat stanu użytkownika, znajdującego się %po drugiej stronie ekranu%, sądzę, iż możnaby ją zamieścić zupełnie z prawej stronie belki z przyciskami akcji (Emotki, Wyślij plik, Wyślij obrazek itd.).

Tak myślałem ze ktoś to napisze. Najlepszym rozwiązaniem była by możliwość wyłączenia paska. A po drugiej stronie miejsce jest zarezerwowane na auto enter (o ile OC go wprowadzi).

#16 eSKej

eSKej

Master Flamaster

• Dekorator
  • 953 postów

Napisano 2009.04.23, 19:16

zgadzam się z tym, że zegarek jest upchnięty na siłę. Nie było by sprawy, gdyby dolne paski można było normalnie skórkować tak jak paski narzędzi okna głównego. Wtedy to twórca kompozycji decydowałby czy i w jakiej formie wyświetlać elementy takie jak zegar. A jeśli w ogóle nie chciałby dodatkowego paska to usunął by sekcje odpowiedzialną za jego wyświetlanie i tyle.

Reasumując: jestem nie tyle za usunięciem zegara co za możliwością pełnego skórkowania dolnych pasków okna rozmowy.

#17 matiss

matiss

Expert

• Wtyczkopisarz
  • 1166 postów

Napisano 2009.04.23, 19:30

Z zegarka za bardzo nie korzystam, ale argumenty w stylu że zajmuje dużo miejsca które by można było wykorzystać na przestrzeń treści rozmowy jakoś do mnie nie trafiają. Usunięcie tej belki da nam hmm 12 pixeli ? czy max jedną linijkę, w dzisiejszych czasach wysokich rozdzielczości i dużych monitorów jak dla mnie jest to czepianie się na siłę. Po drugie notyfikacja o pisaniu itp. jest dobrze tak jak jest, mówicie na belce ? Jakoś tego nie widzę, wg. mnie teraz wygląda dobrze tak jak jest, co do propozycji z opcja jestem na nie bo jest to zbędna opcja (zbędna w świetle innych propozycji o checkboxa z wyborem, a przecież nie chcemy mieć 1000 krateczek do zaznaczania). Natomiast popieram w 100% eSKej'a dodanie możliwości pełnego skórkowania i wszyscy będą zadowoleni, każdy będzie mógł sobie włączyć/wyłączyć zegar i po problemie.

#18 lsr

lsr

Czarna legenda forum powraca...

• Przyjaciel
  • 1246 postów

Napisano 2009.04.23, 20:33

Jak wyżej. Nie można wszystkiego upychać do opcji, bo w pewnym momencie nawet doświadczeni użytkownicy zaczną się gubić. Jedyne sensowne rozwiązanie to dać więcej możliwości ingerencji w układ elementów okna rozmowy twórcom kompozycji i dodatków.

6198 zliczonych i pozostawionych postów na starym forum. Więc byle nabijacz nie zrobi na mnie wrażenia. :D

Zapraszam na odnowiony blog: lsr.waw.pl

#19 VPN

VPN

Guru

• Użytkownik
  • 6923 postów

Napisano 2009.04.23, 21:59

Jestem na nie. Zegarek w oknie rozmowy jest "tradycją" w AQQ. To tylko kilkanaście pikseli, a przecież pasek powiadomień o aktywności rozmówcy w sieci Jabber i tak musi gdzieś być. Opcji nie ma sensu dodawać, są ważniejsze rzeczy, które niestety nie mają opcji wł/wył.

Tu byłem.

#20 Morpheus

Morpheus

Weteran

• Wtyczkopisarz
  • 712 postów

Napisano 2009.07.05, 13:07

Chyba zrobione, http://forum.aqq.eu/...?showtopic=3626

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych