Skocz do zawartości


Zdjęcie

Prawidłowa numeracja wtyczek


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

#1 Oconnel

Oconnel

    AQQ Developer

  • Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2009.04.24, 12:17

Są prowadzone prace mające na celu przebudowę aktualizatora tak, aby zainstalowane wtyczki mogły być aktualizowane automatycznie. Aby jednak dana wtyczka mogła być zaktualizowana poprawnie muszą być spełnione dwa warunki. Po pierwsza, nazwa pliku DLL, powinna być unikatowa. Nie powinna być identyczna z nazwą innej, już dostępnej wtyczki. Po drugie, powinien zostać nadany numer wersji wewnątrz pliku (tak, aby jej prawidłowy numer widniał we właściwościach pliku). Często, wtyczkopisarze numerują swoje wtyczki, ale zapominają o ustawieniu wersji pliku. Zanim więc aktualizacja wtyczek wejdzie w życie, jest czas na poprawki i przygotowanie swoich wtyczek pod tą nową funkcję.
MyPortalYouTubeTwitter54slty.png

#2 KAmerOK

KAmerOK

    Plugs dev

  • Wtyczkopisarz
  • 865 postów

Napisano 2009.04.24, 12:58

To świetna informacja z Twojej strony. Można spodziewać się mniej więcej podania daty kiedy zostanie wprowadzona nowa wersja AQQ z obsługą aktualizatora dodatków? Życzę powodzenia.

Użytkownik KAmerOK edytował ten post 2010.11.29, 20:21

AQQ: 2.x beta testy, Kompozycja: Standard, Wtyczki: TuneStatus,AQQ Streamer, Pogoda
PC: Athlon 64 X2 4400 2.3 GHz@2.77 GHz, GPU: Radeon HD6570, Ram: 5GB , HDD 1TB,
OS: Win8 x64
Notebook: CPU: Intel Core 2 Duo T5900 2.2 GHz, GPU: nVidia G102, Ram: 4GB, HDD: 1TB, OS: Win8 x64


#3 Kendziooor

Kendziooor

    Pan Majster

  • Wtyczkopisarz
  • 1076 postów

Napisano 2009.04.24, 13:01

Chodzi o numer wersji, który zmienić można w ustawieniach projektu?
Dołączona grafika
Całkiem nowa wersja notatnika do AQQ! Zostań beta-testerem!

System: Windows7 Home Premium; IE8 + Opera 10 (domyślna); Ad-Aware Pro Internet Security 8
Komunikator: Wtyczki podstawowe + dodatkowe; Kompozycja Satin

#4 KAmerOK

KAmerOK

    Plugs dev

  • Wtyczkopisarz
  • 865 postów

Napisano 2009.04.24, 13:03

Z tego co wynika po wypowiedzi OC to chodzi o to:
Dołączona grafika

AQQ: 2.x beta testy, Kompozycja: Standard, Wtyczki: TuneStatus,AQQ Streamer, Pogoda
PC: Athlon 64 X2 4400 2.3 GHz@2.77 GHz, GPU: Radeon HD6570, Ram: 5GB , HDD 1TB,
OS: Win8 x64
Notebook: CPU: Intel Core 2 Duo T5900 2.2 GHz, GPU: nVidia G102, Ram: 4GB, HDD: 1TB, OS: Win8 x64


#5 Beherit

Beherit

    In Sorte Diaboli

  • Wtyczkopisarz
  • 5031 postów

Napisano 2009.04.24, 13:04

Ahh w końcu! :) To będzie coś niezwykłego ^^ hmm czy do aktualizacji będzie używana jedna baza dodatków na aqq.eu czy np będzie można dodać, żeby aktualizator sprawdzał z jakąś inną (gdzie np będą wersje beta itp;) )?

Btw. z tego co widzę to paru wtyczkopisarzy obija się z FileVersion - m.in. rysi3k :P ^^

#6 Pbo

Pbo

    Kierownik

  • Przyjaciel
  • 3477 postów

Napisano 2009.04.24, 13:11

Najlepiej żeby była jedna, porządna baza na aqq.eu. Bez żadnych bet tylko stabilne wersje. Bo wiadomo jakie czasami mogą być bety.

Komunikatory głosowe Ventrilo.TeamSpeak, Mumble

PolscyGracze.pl - wiadomości ze świata gier | Serwer XMPP PGra.cz


#7 Senega

Senega

    Początkujący

  • Wtyczkopisarz
  • 1401 postów

Napisano 2009.04.24, 13:13

Tworząc wtyczkę to numerację musisz ustawić w kilku miejscach (przykład dla Delphi 2009).
1. plik dpr
2. Project Options/Version info (zaznaczyć opcję "Include version ..."
3. Zmienić numer w "Module version number" (automatyczni zmieni się FileVersion)
3. Zmienić w "Produkt version".

Dołączona grafika

@Kamerok - byłeś szybszy :D

Android - program telewizyjny Kropka TV http://goo.gl/AZyEE

Aktualnie bez AQQ - co na dobre mi wychodzi :tuptup:


#8 KAmerOK

KAmerOK

    Plugs dev

  • Wtyczkopisarz
  • 865 postów

Napisano 2009.04.24, 13:13

@Senega za to Ty dopisałeś to o czym ja zapomniałem :)
Nie chcę się wtrącać w kompetencje twórcy AQQ ale może by dodać takie myko żeby AQQ sprawdzało czy są wersje beta po zaznaczeniu checkboxa jak jest to przy sprawdzaniu aktualizacji samego rdzenia AQQ. Oczywiście najważniejszym jest by był aktualizator, pokazywanie wersji beta można by dodać w przyszłości :)
@Beherit a Ty byłeś szybszy od mnie :)

AQQ: 2.x beta testy, Kompozycja: Standard, Wtyczki: TuneStatus,AQQ Streamer, Pogoda
PC: Athlon 64 X2 4400 2.3 GHz@2.77 GHz, GPU: Radeon HD6570, Ram: 5GB , HDD 1TB,
OS: Win8 x64
Notebook: CPU: Intel Core 2 Duo T5900 2.2 GHz, GPU: nVidia G102, Ram: 4GB, HDD: 1TB, OS: Win8 x64


#9 Silverlight

Silverlight

    Just brilliant. It's Sense.

  • Dekorator
  • 3422 postów

Napisano 2009.04.24, 14:04

Najlepiej żeby była jedna, porządna baza na aqq.eu. Bez żadnych bet tylko stabilne wersje. Bo wiadomo jakie czasami mogą być bety.


@Pbo: Wersje Beta wtyczek powinny się jak najbardziej ukazywać w Aktualizatorze komunikatora AQQ. Są użytkownicy bardziej i mniej zaawansowani. Każdy jednak z nich wie, że instaluje dodatki i je aktualizuje na własną odpowiedzialność, nikt nie każe mu go używać. Jeśli chce pobierać tylko stabilne wersje AQQ i dodatków, powinen odznaczyć w Ustawieniach pozycję Informuj mnie o wersjach beta, natomiast jeśli zamierza pobierać wszystkie najnowsze wersje, włącznie z testowymi, powinien zaznaczyć tę opcję.

Czy nie dobre rozwiązanie? Co o tym sądzicie?

Windows 10 Home x64 ● Internet Explorer 11Intel i7 3gen 4x2,3~3,3 GHz8 GB RAMnVIDIA GeForce 650M 2 GB 1920x1080Intel SSD 530 240GBBlu-ray RW


#10 Pbo

Pbo

    Kierownik

  • Przyjaciel
  • 3477 postów

Napisano 2009.04.24, 14:16

Napisałeś to samo co KAmerOK tylko w trochę innej formie. Jestem bardziej za wersja Kamera jako dodatkowy checkbox, bo nie każda osoba, która instaluje wersje beta AQQ chce mieć również wtyczki w wersji beta.

Komunikatory głosowe Ventrilo.TeamSpeak, Mumble

PolscyGracze.pl - wiadomości ze świata gier | Serwer XMPP PGra.cz


#11 VPN

VPN

    Guru

  • Użytkownik
  • 6923 postów

Napisano 2009.04.24, 14:41

Moim zdaniem bety mogą być publikowane w aktualizatorze dodatków, ale wypadałoby dodać nową opcję do Program > Ustawienia > Aktualizacja, podrzędną do opcji Informuj mnie o wersjach beta, która mogłaby się nazywać np. Informuj także o nowych testowych wersjach dodatków (dla zaawansowanych testerów).
Oprócz tego warto by rozdzielić aktualizację AQQ od dodatków (mowa o wersjach stabilnych). Kwestią dyskusyjną jest czy obie opcje (AQQ i dodatki stabilne) miałyby być domyślnie zaznaczone. Jakby co jestem za obiema na tak.

Tu byłem.


#12 KAmerOK

KAmerOK

    Plugs dev

  • Wtyczkopisarz
  • 865 postów

Napisano 2009.04.24, 15:04

Jeszcze nie wiemy co i jak będzie zrobione a już snujemy domysły, propozycje itp, może OC rozwiąże to jeszcze inaczej, poczekajmy na wersje testową wtedy przyjmiemy jakieś stanowisko, patrząc na post Oconela skoro powiedział, że będzie taka opcja więc ma już to pewnie zrobione po swojemu, pewnie niedługo opublikuje wersję testową, to sie dowiemy jak rozwiązał sytuację z aktualizacją, są dwie wtyczki które pewnie naprowadziły go na oczekiwania użytkowników
i z pewnością będzie to rozwiązane dostatecznie dobrze by wszyscy byli zadowoleni :)

AQQ: 2.x beta testy, Kompozycja: Standard, Wtyczki: TuneStatus,AQQ Streamer, Pogoda
PC: Athlon 64 X2 4400 2.3 GHz@2.77 GHz, GPU: Radeon HD6570, Ram: 5GB , HDD 1TB,
OS: Win8 x64
Notebook: CPU: Intel Core 2 Duo T5900 2.2 GHz, GPU: nVidia G102, Ram: 4GB, HDD: 1TB, OS: Win8 x64


#13 Kendziooor

Kendziooor

    Pan Majster

  • Wtyczkopisarz
  • 1076 postów

Napisano 2009.04.24, 15:22

Powiedzcie mi - jakwy wogóle chcecie rozdzielić aktualizację dodatkó na bety/finalne? To wymagałoby jakichś specjalnych zmian na stronie lub w kodach wtyczek, żeby AQQ poznawało czy to beta czy nie. No, chyba że publikacje beta i publikacje finalne byłby w innych folderach (na serwerze, na stronie w infrejestrze bez zmian) - tyle, że w tym wyadku troche zajełoby przerzucanie pliczków ;)
Dołączona grafika
Całkiem nowa wersja notatnika do AQQ! Zostań beta-testerem!

System: Windows7 Home Premium; IE8 + Opera 10 (domyślna); Ad-Aware Pro Internet Security 8
Komunikator: Wtyczki podstawowe + dodatkowe; Kompozycja Satin

#14 KAmerOK

KAmerOK

    Plugs dev

  • Wtyczkopisarz
  • 865 postów

Napisano 2009.04.24, 16:18

Właśnie się zastanawiam nad tym ;) wydaje mi się że to jednak bardzo dużo pracy, trzeba by utworzyć jakąś bazę powiedźmy coś na wzór bazy z MD która trzymała wy dane o wtyczkach w pliku ini powiedźmy mogło by to wyglądać tak

[Pogoda]
stableversion=1.2.0.0
download link=www.serwer.pl/plik
betaversion=1.2.0.1
betadownloadlink=www.serwer.pl/plikb

[AQQ Restarter]
stableversion=1.0.0.0
download link=www.serwer.pl/plik

jeśli jest wersja beta i zaznaczona odpowiednia opcja to aktualizujemy dodatek jeśli niema info o wersjach beta
nie robimy nic. Oczywiście wybiegam w przyszłość bo z pewnością nie będzie bazy wtyczek opartej na plikach ini, Pewnie informacje o wersjach będą pobierane wprost ze strony aqq.eu jakiś skrypt na serwerze mógł by udostępniać AQQ informacje o wtyczkach, sorki za moje wywody ale tak bym to widział mniej więcej:P a podział na pliki? na serwerze by leżała wersja stabilna wtyczki a obok stabilnej leżała by wersja beta, bo chyba że utworzyć by w php jakiś skrypt pozwalający na publikacje wtyczek przez ich autorów to by przyśpieszyło proces od wypuszczenia wtyczki przez jego autora do faktycznego pojawienia się jej u potencjalnego użytkownika.
To by był naprawdę wysokiej jakości aktualizator dodatków i niejeden dobry program mógł by pozazdrościć AQQ takiego systemu aktulizacji :P no ale autor zadecyduje jak to zrobić, albo pójdzie na łatwiznę i wybierze rozwiązanie najprostsze i naj mniej
czasochłonne. Albo pokaże klasę i zrobi imponujący system aktualizacji dodatków. Ja trzymam kciuki bo jestem niezmiernie ciekaw :)

AQQ: 2.x beta testy, Kompozycja: Standard, Wtyczki: TuneStatus,AQQ Streamer, Pogoda
PC: Athlon 64 X2 4400 2.3 GHz@2.77 GHz, GPU: Radeon HD6570, Ram: 5GB , HDD 1TB,
OS: Win8 x64
Notebook: CPU: Intel Core 2 Duo T5900 2.2 GHz, GPU: nVidia G102, Ram: 4GB, HDD: 1TB, OS: Win8 x64


#15 Pbo

Pbo

    Kierownik

  • Przyjaciel
  • 3477 postów

Napisano 2009.04.24, 16:24

Robienie takiej bazy to dwa razy więcej roboty. Najlepiej jest umieszczać informacje we wtyczce czy jest to beta czy wersja stabilna. Ale z bazą było by mniej roboty, niż zamiast mówić dla nowego wtyczko pisarza, aby zaktualizował informacje we wtyczce.

Komunikatory głosowe Ventrilo.TeamSpeak, Mumble

PolscyGracze.pl - wiadomości ze świata gier | Serwer XMPP PGra.cz


#16 KAmerOK

KAmerOK

    Plugs dev

  • Wtyczkopisarz
  • 865 postów

Napisano 2009.04.24, 16:28

Pbo zobaczymy co zrobi OC, wyrazić swojego zdania nie zaszkodzi :) mam nadzieje że się nie gniewacie za to na mnie :(

AQQ: 2.x beta testy, Kompozycja: Standard, Wtyczki: TuneStatus,AQQ Streamer, Pogoda
PC: Athlon 64 X2 4400 2.3 GHz@2.77 GHz, GPU: Radeon HD6570, Ram: 5GB , HDD 1TB,
OS: Win8 x64
Notebook: CPU: Intel Core 2 Duo T5900 2.2 GHz, GPU: nVidia G102, Ram: 4GB, HDD: 1TB, OS: Win8 x64


#17 Morpheus

Morpheus

    Weteran

  • Wtyczkopisarz
  • 712 postów

Napisano 2009.04.24, 16:41

Nie ma sensu robić kombinacji z betami/alternatywnymi serwerami z bazą. Wystarczy prosty i działający aktualizator pluginów z aqq.eu

#18 KAmerOK

KAmerOK

    Plugs dev

  • Wtyczkopisarz
  • 865 postów

Napisano 2009.04.24, 17:00

no tak co racja to racja, ale gdyby to było w formie wtyczki to pewnie zażyczylibyście sobie cudów, pamiętając historię managera dodatków to ładnie się natrudziłem żeby zadowolić co poniektórych wybrednych a to okno jest za duże o to lista jakaś niepotrzebna a to ikonki nieczytelne itp. itd. hihi więc ja mogę czasem też sobie trochę pomażyć jak bym widział kilka zeczy hihi :) ;P
Fakt faktem będzie wkońcu możliwa aktualizacja dodatków z poziomu AQQ i to mnię cieszy niesamowicię :)

AQQ: 2.x beta testy, Kompozycja: Standard, Wtyczki: TuneStatus,AQQ Streamer, Pogoda
PC: Athlon 64 X2 4400 2.3 GHz@2.77 GHz, GPU: Radeon HD6570, Ram: 5GB , HDD 1TB,
OS: Win8 x64
Notebook: CPU: Intel Core 2 Duo T5900 2.2 GHz, GPU: nVidia G102, Ram: 4GB, HDD: 1TB, OS: Win8 x64





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych