Skocz do zawartości


Zdjęcie

Reforma edukacyjna w 2009 roku


25 odpowiedzi w tym temacie

#21 lew

lew

    "drapieżny" lew

  • Przyjaciel
  • 577 postów

Napisano 2008.09.10, 15:47

Akurat te podstawy geografii znajdziesz w historii.

Wiesz nie do końca. Bo geografia to nie samo położenie krajów, miejsc itd. Bez co najmniej podstaw geografii nie dał byś rady na historii np. z odczytaniem mapy.

Domowe nauczanie nie oznacza nauki przez rodziców

Wiem. Ale takie formy też się pojawiają. Ale według mnie nauka powinna być standardowa, czyli w szkole.

Ale wróćmy do tematu, bo całkowicie z niego zbaczamy i robimy OT.
Beta testy AQQ:
System - Windows XP + SP3
IE - 8.0
Wtyczki - standardowe
Kompozycja - Black Aero

#22 Ania

Ania

    MySzka

  • Przyjaciel
  • 306 postów

Napisano 2008.09.10, 16:04

Geografia to podstawa.


No a fizyka, chemia, WOS... No przecież to wszystko jest potrzebne... Gdyby nie to raczej nie zawracaliby nam głowy... Dajmy na to Wiedza o społeczeństwie... To co młodsze pokolenie ma nawet nie wiedzieć jaki jest rząd i dlaczego...?! :blush:

I popieram zdania poprzedników, ze im młodsze dziecko, tym bardziej powinno przyswajać wiedzę poprzez zabawę. Dlaczego? Bo to najbardziej interesuje 5-7-latków...
Dołączona grafika Wbrew pozorom optymistka... ^^
Niepoprawna marzycielka... ^^

#23 Bartek93

Bartek93

    Adept

  • Użytkownik
  • 289 postów

Napisano 2008.09.11, 15:39

Nie tylko tych młodych, zabawa pomaga w nauce nawet 13-15 latkom ;P Nie we wszystkich przypadkach, ale pamiętam kilka lekcji, gdzie podczas zabawa nauczycliśmy się więcej niż podczas 2-3 lekcji.

#24 szazs

szazs

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 15 postów

Napisano 2008.10.06, 13:45

Moim zdaniem to kolejny niewypał reformowania szkolnictwa. Szkoły nie są przygotowane do przyjmowania dzieci tak młodych. Wielu też zapomina co z pięciolatkami. Te dzieci powinni już w tym roku zostać objęci nauką w "0", żeby za rok jako sześciolatkowie mogli pójść do szkoły. Także reforma nie jest przygotowana.

#25 Gość_ooi_*

Gość_ooi_*
  • Gość

Napisano 2008.10.06, 16:37

Oczywiście, że nie jest przygotowana i nigdy tak się nie stanie. Szczególnie biorąc pod uwagę mentalność "jakoś to będzie".

Wiesz nie do końca. Bo geografia to nie samo położenie krajów, miejsc itd.

Wiem, studiuję geografię.

Bez co najmniej podstaw geografii nie dał byś rady na historii np. z odczytaniem mapy.

I właśnie te podstawy są na historii. Inne części geografii znajdziesz w pozostałych przedmiotach: biologia, fizyka, matematyka, chemia, wos, ekonomia, psychologia, ... , bo to geografia czerpie z nich i odwrotnie. Geografia społeczna, geografia ludności, geografia osadnictwa, geografia przemysłu, geografia ekonomiczna, geografia polityczna, biogeografia, hydrologia, oceanografia, meteorologia, klimatologia, geomorfologia, kartografia, geoekologia, geostatystyka - to są niektóre przedmioty geograficzne na moich studiach. Nie chcemy chyba tego wszystkiego zwalać na dzieci w podstawówce, a oczywiście wszystko by się przydało.

Kiedyś był przedmiot Środowisko (klasy 1-3), który był takimi własnie podstawami geografii, biologii, fizyki i chemii. Teraz chyba nazywa się Przyroda i są to wystarczające zajęcia, co najwyżej zwiększyłbym ilość godzin i w ogóle we wspomnianych klasach wolałbym zdecydowanie więcej przedmiotów interdyscyplinarnych. Jeżeli chcą więcej, to moga robić idąc na odpowiedni profil liceum czy odpowiednie studia.

#26 marek22

marek22

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 24 postów

Napisano 2023.09.26, 08:38

Jeżeli szukacie producenta rozwiązań edukacyjnych dla szkół lub producenta drukarek 3D, to polecam Wam wszystkim sprawdzić ofertę na stronie - https://www.eisystem...3228142895.html . Posiadają bardzo rozbudowaną ofertę, dostosowaną do najróznmniejszych potrzeb swoich klientów.





Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych