Skocz do zawartości


Zdjęcie

McGrey


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
138 odpowiedzi w tym temacie

#1 eSKej

eSKej

    Master Flamaster

  • Dekorator
  • 953 postów

Napisano 2009.05.08, 21:03

McGrey 1.1


Dołączona grafika


Data wysłania: 02.11.2012
Data aktualizacji: 03.11.2012

Kompozycja w odcieniach szarości. Posiada własne ikonki, emotikony oraz dźwięki. Szczególnie charakterystycznym elementem jest styl okna rozmowy w postaci chmurek z awatarami. Myślę, że wiadomości czyta się w takim stylu dość przyjemnie. Polecam przetestować ją w działaniu, gdyż na screenie nie widać wielu ciekawych rzeczy. Projekt początkowo miał nazywać się Macos, gdyż inspirowany był wyglądem kilku stylów tematycznych z tego systemu. W trakcie prac zaszło jednak tyle zmian, że z Macosa pozostały jedynie dźwięki, logo nadgryzionej łapki oraz przyciski okien.

Do poprawnego działania wymagane posiadanie Internet Explorera 7 (lub 8)


Zmiany w McGrey 1.1
  • Dodano ikonki nowych stanów sieci GG: "Nie przeszkadzać", "pogadaj ze mną" (silent update)
  • Dodane zawijanie długich linków w oknie rozmowy oraz w archiwum sms
  • Dodana skórka do wtyczki Pogoda (wymagana wersja wtyczki to minimum 1.2.0.13 obsługująca nowe tagi)
  • Poprawki w wyświetlaniu zaznaczonych kontaktów
  • Modyfikacja wyglądu archiwum sms
  • Poprawiony błąd z dodatkowym scrollem listy kontaktów
  • Kilka innych drobnych modyfikacji

Pobierz plikLista zmian

Użytkownik eSKej edytował ten post 2012.11.03, 16:01


#2 Pbo

Pbo

    Kierownik

  • Przyjaciel
  • 3477 postów

Napisano 2009.05.08, 21:17

Moje uszanowanie eSKej. Aż brak mi słów, aby to ocenić. Po prostu wspaniale. :D Przez dłuższy okres czasu zagości u mnie z pewnością.
  • MikeHunt lubi to

Komunikatory głosowe Ventrilo.TeamSpeak, Mumble

PolscyGracze.pl - wiadomości ze świata gier | Serwer XMPP PGra.cz


#3 Beherit

Beherit

    In Sorte Diaboli

  • Wtyczkopisarz
  • 5031 postów

Napisano 2009.05.08, 21:20

Powaliło mnie na kolana! Idealnie! Przepięknie! :) Skrzynkę browara dla chłopaka! ^^ Okno rozmowy bardzo czytelne - świetny pomysł. Zaś główne okno no cóż - te małe avatarki mi się podobają tak samo jak zaznaczenie itp :D Nie mogę wyjść z podziwu ^^

Oceniam na +10/10. Oby więcej takich smaczków :D

#4 wu112

wu112

    Wrzuć Monetę

  • Moderator
  • 2863 postów

Napisano 2009.05.08, 21:22

No pięknie :) Wykonanie grafik, jak zwykle u Ciebie na bardzo wysokim poziomie. Okno rozmowy jak dla mnie jest trochę zbyt zawaliste, ale może to kwestia przyzwyczajenia ;)

Gratulacje :) 10/10

WindowsPrzeglądarkaAQQWtyczkiKompozycja


#5 Killer

Killer

    Expert

  • Użytkownik
  • 1129 postów

Napisano 2009.05.08, 21:35

+ PLUSY:

+ kompleksowe wykonanie kompozycji, wliczając ikonki/emotki dla niej
+ estetyka
+ kolorystyka (ani za jasne, ani za ciemne)
+ ku mojemu zdziwieniu - szybkość działania... bo robi wrażenie powolnej i ociężałej

- MINUSY:

- Matko Boska! takie marnotrastwo miejsca w oknie rozmowy...

Ocena: 9/10.

Beta testy AQQ:

PC: AQQ (zawsze najnowsza beta), Edge, Windows 10 x64 | Kompozycja: GG11, Wtyczki: dostarczane z AQQ


#6 VPN

VPN

    Guru

  • Użytkownik
  • 6923 postów

Napisano 2009.05.08, 21:49

Widząc w tytule tematu słowo eSKej z niecierpliwością do niego zaglądam, bo to gwarancja najwyższej jakości. Świetna kompozycja, idealnie dobrana kolorystycznie, choć nie w moim guście. Nie lubię ikon sieci Jabber w formie "kulki". Nie oceniam w skali, bo kompetencji mi brak :)
Takie kompozycje (i inne dodatki) jak ta uświadamiają mi pewną rzecz, którą właśnie dodałem do podpisu.

PS. A co z Frozen-Ice :(

Tu byłem.


#7 Seto325

Seto325

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 6 postów

Napisano 2009.05.08, 22:03

powiem tylko tyle ze wszystko jest zaje**ste
Tylko 2 minusy
1. ikonki jabberowe takie kuleczki :s
2. czat jak ktos ma dlugi nick to troche nie wygodnie sie czyta takie co jak na screenie -> http://g.imagehost.org/0032/blad_9.gif

OCENA 9,2/10 :D

#8 BangMan

BangMan

    Adept

  • Użytkownik
  • 300 postów

Napisano 2009.05.08, 22:07

Kocham Cię, eSKej.

Proszę o aktualizację SDK:

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Proszę o aktualizację SDK proszę o aktualizację SDK proszę o aktualizację SDK? Proszę o aktualizację SDK Proszę o aktualizację SDK!
---
Proszę o aktualizację SDK?

#9 Morpheus

Morpheus

    Weteran

  • Wtyczkopisarz
  • 712 postów

Napisano 2009.05.08, 22:10

Jest jakaś szansa, aby znalazło się to w instalce AQQ ?
Nawet jako Standardowa.

EDIT: Zainstalowalem wlasnie, jest lepiej niz na Screenie ;D Nawet AQQ wydaje sie jakos lepiej chodzic, przez ten wyglad. To po prostu musi byc w instalce ;)

#10 lesiu1111

lesiu1111

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 33 postów

Napisano 2009.05.08, 22:14

Genialna kompozycja, powinna być w instalce.

10/10
Windows 7 build 7201, AQQ zawsze najnowsze, IE8 (domyślnie Firefox 3.5), AQQ Radio, Spellchecker, VNotify

#11 von_scheisse

von_scheisse

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 177 postów
  • MiejscowośćPolice

Napisano 2009.05.08, 22:18

Fantastyczna kompozycja - dźwięki przyjemne dla ucha, czytelna i szybka. Dla mnie jedynymi minusami są mało czytelne ikony sieci (szczególnie różnica pomiędzy dostępnym a niedostępnym), sporo emot się nie wyświetla (pozostaje tylko zbitka znaków).

Poza tym przydałoby się imho gdzieś wcisnąć w oknie rozmowy nazwę kontaktu, z jakim się gada, bo gdy nie ma się poustawianych awatarów, to trochę dziwnie to wygląda.

Ale reasumując jest świetnie ;D

Edit:
Literówka

Użytkownik von_scheisse edytował ten post 2009.05.08, 22:19


#12 opi

opi

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 137 postów

Napisano 2009.05.08, 22:55

Ja na co innego zwrócę uwagę, bo to, że kompozycja jest genialna, profesjonalna itd. napisze jeszcze kolejnych kilkadziesiąt osób - a to przecież i tak jest oczywiste... Moim skromnym zdaniem jest to pierwszy dodatek, który powinien uzyskać miano kompozycji. Dlaczego? A no dlatego, że gdzieś (chyba na AQQ.eu) wyczytałem kiedyś co to jest ta cała "kompozycja dla AQQ". Otóż jest to zbiór elementów dopasowanych do siebie, współgrających ze sobą. Jest to jedyna (albo jedna z naprawdę niewielu) kompozycji, która ma w 100% własne obramowanie, ikonki, emotki, dźwięki, styl okna rozmowy, styl okna głównego, chmurki informacyjne itd. I najważniejsze jest to, że jest to idealnie ze sobą zgrane i aż chce się na to patrzeć. Również popieram propozycję, aby dodać to cudo do instalatora.

EDIT: Teraz pytanie poza konkursem: eSKej, mógłbyś podzielić się tapetą? :P

Użytkownik opi edytował ten post 2009.05.08, 23:04


#13 Loosa

Loosa

    Weteran

  • Użytkownik
  • 483 postów

Napisano 2009.05.08, 23:00

Ło matko jedyna! Siwy dym! :D
Kompozycja naprawdę dopracowana, co widać ;) Inspirowałeś się poniekąd stylem MSN'a? :P Gdyby tylko dodać gdzieś nick rozmówcy w oknie rozmowy, to byłoby perfect - niestety AQQ ma ostatnimi czasy z pobieraniem avatarów z serwerów, w związku z tym nie ułatwia to korzystania.
Jeszcze raz gratulacje naprawdę udanej kompozycji :)

OS, IE, AQQ, Wtyczki, Kompozycja.


#14 Matrix

Matrix

    Adept

  • Pomocnik
  • 367 postów

Napisano 2009.05.08, 23:19

Eskej brawo doskonała Ci wyszła kompozycja, w prawie każdym szczególe, no o ten szczegół Mi głównie chodzi, powtórzę to jeszcze raz, ale mało czytelne są te ikonki, da się zrobić, tak, aby były lepiej czytelne?. Po za tym kompozycja, czytelna, prosta, okno rozmowy dopracowane, przejrzyste, dźwięki też Mi przypadły do gustu.

System: Win 10 Home Premium
Przeglądarka: IE zawsze najnowsza pod dany system, domyślna Firefox zawsze najnowsza,
AQQ: zawsze najnowsza beta lub wersja stabilna
Kompozycje: Standardowe zawsze najnowsze + Sense
Wtyczki: Standardowe + , Antyspam, AQQReboot,    korektor,   zawsze najnowsze.
http://i33.tinypic.com/335fgck.jpg


#15 Sotom

Sotom

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 46 postów

Napisano 2009.05.08, 23:19

Wg mnie najlepsza jaka widzialem ;)
Jeszcze tylko skorka do wtyczki Pogoda i bedzie 11/10 :D :)

#16 Silverlight

Silverlight

    Just brilliant. It's Sense.

  • Dekorator
  • 3422 postów

Napisano 2009.05.08, 23:25

Tak, tak, tak, powtarzać się nie będę. Najlepsza z dostępnych kompozycji wizualnych itp. itd.

No ale co mojej zrzędliwej główce się niestety nie podoba:

- wolałem te brązowawe podświetlenia ikon Toolbar-a i ikonek paska zmiany statusu, znane z beta-testów
- przydałby się odrębny obrazek obramowania dla okna nieaktywnego, gdyż nie bardzo lubię, gdy różnią się one tylko kolorem tekstu
- jak już pisałem podczas prywatnej rozmowy, wolałbym, gdyby tło paska przewijania zlewało się z tłem listy kontaktów i okna rozmowy
- w elements.xml odwróciłbym do góry nogami gradient paska z ikonkami, a paskowi statusu nadałbym biały kolor tła
- na liście kontaktów całkiem ładnie wygląda ta łapka z napisem w tle, ale w oknie rozmowy jakoś nie bardzo przypada mi to do gustu, pomijając już to, że jest zupełnie niewidoczne, a może tak by tła wiadomości przychodzącej i wychodzącej dać półprzezroczyste, to to tło byłoby bardziej wtedy widać

Znalezione błędy:
- w oknach wyboru awatar-ów i emotikon nie ma skórkowanego paska przewijania, wątpię, że to zabieg celowy

Jestem przeciwny dodaniu nazwy kontaktu, który wysyła i przysyła wiadomość w oknie rozmowy. Na tym polega inność tej kompozycji wizualnej, a nazwę rozmówcy widzimy przecież doskonale na zakładce.

Ale mimo to, tak czy tak szósteczka z plusikiem.

Windows 10 Home x64 ● Internet Explorer 11Intel i7 3gen 4x2,3~3,3 GHz8 GB RAMnVIDIA GeForce 650M 2 GB 1920x1080Intel SSD 530 240GBBlu-ray RW


#17 Loosa

Loosa

    Weteran

  • Użytkownik
  • 483 postów

Napisano 2009.05.08, 23:46

Jestem przeciwny dodaniu nazwy kontaktu, który wysyła i przysyła wiadomość w oknie rozmowy. Na tym polega inność tej kompozycji wizualnej, a nazwę rozmówcy widzimy przecież doskonale na zakładce.

A Szanowny Pan Fanatyk Microsoftu widział, jak to jest rozwiązane w Live MSN? :P Moim zdaniem rozwiązanie tam zastosowane wyglądałoby całkiem sympatycznie - szczerze, to się sprawdza.

Jeszcze raz gratuluję, jestem pełen podziwu - zupełnie nowa jakość ;)

OS, IE, AQQ, Wtyczki, Kompozycja.


#18 zynio73

zynio73

    Weteran

  • Użytkownik
  • 568 postów

Napisano 2009.05.09, 00:12

eSKej niezła komozycja, odwaliłeś niezłą robotę..brawo dla ciebie :)

Spoiler

#19 eSKej

eSKej

    Master Flamaster

  • Dekorator
  • 953 postów

Napisano 2009.05.09, 00:45

- Matko Boska! takie marnotrastwo miejsca w oknie rozmowy...

Taki jest właśnie ten styl. Jeśli kompozycja będzie cieszyła się dużym powodzeniem to spróbuje zoptymalizować chmurki, wszystko maksymalnie zmniejszyć, ale zachowując jednocześnie przy tym zdrowy rozsądek. Za bardzo upychać nie ma sensu bo zepsuje to estetykę.

Nie lubię ikon sieci Jabber w formie "kulki".

wiem, nie każdemu to się podoba, ale taki już jest charakter tej kompozycji. Jednym z podstawowych założeń były właśnie kulki jako ikony sieciowe. Podpowiem że pomysł był zaczerpnięty z jednej z kompozycji mirandy i tam mi się to bardzo podobało, choć wykonane było w zupełnie innym stylu niż moje.

PS. A co z Frozen-Ice :(

Frozena na pewno dokończe, ale trudno powiedzieć kiedy.

czat jak ktos ma dlugi nick to troche nie wygodnie sie czyta takie co jak na screenie -> http://g.imagehost.org/0032/blad_9.gif

heh, takiego nicka się nie spodziewałem, cóż pomysłowość ludzi nie zna granic. Spróbuje zobaczyć co da się z tym zrobić ;)

Dla mnie jedynymi minusami są mało czytelne ikony sieci (szczególnie różnica pomiędzy dostępnym a niedostępnym), sporo emot się nie wyświetla (pozostaje tylko zbitka znaków).

Poza tym przydałoby się imho gdzieś wcisnąć w oknie rozmowy nazwę kontaktu, z jakim się gada, bo gdy nie ma się poustawianych awatarów, to trochę dziwnie to wygląda.

Z ikonami to jest myślę kwestia dłuższego używania i przyzwyczajenia się. Ja doskonale rozróżniam każdy stan, no ale zdaje sobie sprawę że jako twórca mam na to inne spojrzenie. Jeśli będzie więcej zgłoszeń żeby bardziej rozróżnić stan niedostępny od dostępny to spróbuje coś wykombinować.

Z nazwą kontaktu to jest tak że jest ona widoczna na zakładkach, w tytule okna rozmowy, oraz na pasku systemowym. Stwierdziłem że kolejna nazwa w oknie rozmowy to już przesada. Z drugiej strony chciałem aby rozmowy były rozpoznawane przede wszystkim po avatarze. Może będzie to jakąś zachętą żeby wreszcie zacząć z nich korzystać.

Jeśli chodzi o emoty to zamierzam dorobić więcej (docelowo każdy odpowiednik ikon GG), póki co proponuje, tak jak ja to zrobiłem, zainstalować dodatkową paczkę innych ikon, które będą tymczasowo uzupełniać emotki z kompozycji.

EDIT: Teraz pytanie poza konkursem: eSKej, mógłbyś podzielić się tapetą? :P

pewnie, wystarczy w wyszukiwarce grafik google wpisać "sunset road", a tutaj >>link<< bezpośredni

Jeszcze tylko skorka do wtyczki Pogoda i bedzie 11/10 :D :)

skórka pojawi się w najbliższej aktualizacji kompozycji. Miałem już jedną gotową, ale ostatecznie stwierdziłem że muszę ją jednak trochę przerobić.

- na liście kontaktów całkiem ładnie wygląda ta łapka z napisem w tle, ale w oknie rozmowy jakoś nie bardzo przypada mi to do gustu, pomijając już to, że jest zupełnie niewidoczne, a może tak by tła wiadomości przychodzącej i wychodzącej dać półprzezroczyste, to to tło byłoby bardziej wtedy widać

Znalezione błędy:
- w oknach wyboru awatar-ów i emotikon nie ma skórkowanego paska przewijania, wątpię, że to zabieg celowy

Chmurki okna rozmowy być może jeszcze zmienię, o czym wspomniałem wcześniej. Pokombinuje z półprzeźroczystością, jeśli efekt będzie zadowalający to wprowadzę ją. Nieoskórkowany pasek to oczywiście błąd, zostanie poprawione w najbliższej aktualizacji ;)


Na zakończenie chciałem podziękować wszystkim za dobre słowa. To bardzo motywuje B-)
Podziękowania kieruje również do osób testujących wersje "przedpremierową", kila rzeczy zostało wprowadzonych właśnie dzięki ich sugestii :)

#20 StabiL

StabiL

    Adept

  • Dekorator
  • 389 postów

Napisano 2009.05.09, 00:49

Jak dla mnie genialna kompozycja;p chociaz ciezko sie bedzie przyzwyczaic do ikonek stanu sieci aby odrozniać online od offline;p poza tym, nie wychodze z zachwytu ;)

Rere kum kum . . .
-----------------------







Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych