Skocz do zawartości

Zdjęcie

zmiana nazwy działu o stronach WWW

• Zamknięty Temat jest zamknięty
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 jojo87

jojo87

Niedoszły wtyczkopisarz

• Użytkownik
  • 1352 postów

Napisano 2009.05.10, 21:51

Witam.
Myślę o stworzeniu tematu z prośbą o unikanie pewnego fora internetowego (pokrótce napiszę, że jest tam istny cyrk na kółkach...). Jest dział "Polecane strony WWW" i jak widać, nie wszystkie potencjalne tematy pasują do (nazwy) tego działu. Raczej nie ma sensu tworzenia drugiego działu "Nie polecane strony WWW" dlatego wnoszę propozycję o zmianę nazwy obecnego działu o tematyce stron Internetowych na "Strony WWW" czy "Rozmowy o stronach WWW". Ewentualnie chodzi o to aby nazwa była neutralna.

#2 eSKej

eSKej

Master Flamaster

• Dekorator
  • 953 postów

Napisano 2009.05.10, 22:45

Dział "Nie polecane strony www" rzeczywiście nie ma sensu, ale głównie dlatego, że takie coś zadziałałoby zupełnie odwrotnie od zamierzeń - ludzie z ciekawości chcieli by zobaczyć jak wygląda strona, którą ktoś odradza z jakiegoś tam powodu. Czyli paradoksalnie zareklamowałbyś stronę w ten sam sposób jakbyś ją polecał.

Jestem przeciw:
Pierwsza sprawa: niektórzy z zawiści zaczęli by pewnie oczerniać jakieś strony czy fora osób których nie darzą sympatią. A to jest raczej nieetyczne.
Druga sprawa: Tytuł "Polecane strony www" jest po to żeby ludzie nie reklamowali stron jakich popadnie, byle się zareklamować, ale polecali jedynie te najciekawsze.

Nie widzę żadnego argumentu za zmianą nazwy tego działu. Jeśli chcesz ludzi ostrzec o "cyrku na kółkach" na jakiejś stronie to nie wiem, zrób to np. w dziale Internet, albo Pogaduchy, co za problem.

Edit do postu niżej: takie coś mi się podoba. Nie sądzę, że ludziom będzie się chciało nabijać 50 byle jakich postów by tylko zareklamować swoją stronę, (choć wyjątki od reguły też się mogą znaleźć)

#3 lsr

lsr

Czarna legenda forum powraca...

• Przyjaciel
  • 1246 postów

Napisano 2009.05.10, 22:58

No właśnie. Godne polecenia, to godne polecenia. Niech mają swoje miejsce. A dyskusje o innych stronach można prowadzić w dziale Internet.

Zostanie jak jest.

Chodzi mi po głowie coś innego. Pewne osoby rejestrują się na forum tylko po to, by zareklamować swoje strony. Tak myślę, żeby może zarezerwować ten przywilej dla użytkowników, którzy np. mają już 50 postów? Nie chcę zakładać nowego tematu, więc tu po prostu napiszcie, co o tym myślicie.

6198 zliczonych i pozostawionych postów na starym forum. Więc byle nabijacz nie zrobi na mnie wrażenia. :D

Zapraszam na odnowiony blog: lsr.waw.pl

#4 Pbo

Pbo

Kierownik

• Przyjaciel
  • 3477 postów

Napisano 2009.05.10, 23:06

Co najmniej od 50 postów. Już nie raz zdarzały się takie przypadki, że ktoś się od razu zarejestrował i leciał do działu ze stronami www.

Komunikatory głosowe Ventrilo.TeamSpeak, Mumble

PolscyGracze.pl - wiadomości ze świata gier | Serwer XMPP PGra.cz

#5 Loosa

Loosa

Weteran

• Użytkownik
  • 483 postów

Napisano 2009.05.10, 23:23

A ja uważam, że ilość postów nie świadczy o ich jakości, w związku z czym uzależniłbym to raczej od stażu na forum, aniżeli ilości postów :P
Taka mała dygresja ;)
Edit:Lyterófka.

Użytkownik Loosa edytował ten post 2009.05.10, 23:24

OS, IE, AQQ, Wtyczki, Kompozycja.

#6 lsr

lsr

Czarna legenda forum powraca...

• Przyjaciel
  • 1246 postów

Napisano 2009.05.10, 23:26

Też o tym myślałem. Nie wiem nawet, czy uzależnienie od stażu nie byłoby lepsze, bo chroniłoby przed celowym nabijaniem, aczkolwiek nie uważam, żeby komuś chciało się 50 postów nabijać...
Czekam na kolejne sugestie i podpowiedzi.

6198 zliczonych i pozostawionych postów na starym forum. Więc byle nabijacz nie zrobi na mnie wrażenia. :D

Zapraszam na odnowiony blog: lsr.waw.pl

#7 Loosa

Loosa

Weteran

• Użytkownik
  • 483 postów

Napisano 2009.05.10, 23:28

aczkolwiek nie uważam, żeby komuś chciało się 50 postów nabijać...

Nie takie rzeczy się widziało..
Ewentualnie można uzależnić od obu czynników - powiedzmy 2 miesiące stażu (60 dni) + powyżej x postów - kompromisy są najlepsze ;)

OS, IE, AQQ, Wtyczki, Kompozycja.

#8 Killer

Killer

Expert

• Użytkownik
  • 1129 postów

Napisano 2009.05.11, 07:14

Połączenie: staż + ilość postów + aktywność.

Obecny conajmniej od miesiąca, posiadający przynajmniej 20 postów + aktywność w ciągu ostatniego tygodnia.

Dobrze by to funkcjonowało ?

Beta testy AQQ:

PC: AQQ (zawsze najnowsza beta), Edge, Windows 10 x64 | Kompozycja: GG11, Wtyczki: dostarczane z AQQ

#9 Pbo

Pbo

Kierownik

• Przyjaciel
  • 3477 postów

Napisano 2009.05.11, 07:26

20 postów to za mało co najmniej 40 lub 50, bo 20 postów z łatwością można nabić w działach niedotyczących AQQ.

Komunikatory głosowe Ventrilo.TeamSpeak, Mumble

PolscyGracze.pl - wiadomości ze świata gier | Serwer XMPP PGra.cz

#10 muszi

muszi

I hate Mondays!

• Administrator
  • 1950 postów

Napisano 2009.05.11, 08:30

A może własne strony lub strony powiązane z daną osobą (np strona klanu do którego ktoś należy) reklamowac gdzie indziej? Tutaj dać restrykcję, a godne polecenia zostawić dla wszystkich innych stron w formie jak jest obecnie?

Co do samej restrykcji to widziałbym ilość postów lub odpowiedni staż. Ktoś może pisac mało ale z sensem, więc czemu ograniczać go ilością postów? A wszelkich nabijaczy i tak będziemy tępić więc nie zdążą dobić się do tych 50 postów :P

EDIT down: Ups, przeoczyłem ten dział :P

Nie pomagam prywatnie (PW oraz JID) w sprawach AQQ
Beta info: AQQ: none | OS: Windows 10 x64
>> Przydatne linki: Regulamin | Szukajka | Buglista AQQ| Kompedium wiedzy o AQQ <<

#11 jojo87

jojo87

Niedoszły wtyczkopisarz

• Użytkownik
  • 1352 postów

Napisano 2009.05.11, 10:44

Co do reklamowania własnych stron - przecież jest dział "Strony prywatne" to dlaczego tematy (np) z reklamami własnych for internetowych nie mogą tam trafiać? A co do mojej propozycji - śmiało można ją wprowadzić w życie. Jedno z drugim w cale ale to w cale się nie gryzie. Dodatkowo można do "Stron prywatnych" wstawić jakiś prób dostępu albo możliwości pisania tematów (ew. także postów). To także nie jest sprzeczne z poprzednimi propozycjami.

#12 VPN

VPN

Guru

• Użytkownik
  • 6923 postów

Napisano 2009.05.11, 13:38

Jeśli weryfikacja spełnienia warunków co do stażu i ilości postów byłaby realizowana automatycznie to dlaczego nie. W przeciwnym razie nie miałbym serca, żeby jeszcze obciążać i tak bardzo zapracowanego oraz dbającego o interesy użytkowników forum naszego jedynego i wspaniałomyślnego Administratora, którego nawet nie widać na forum i w przypadku dodania linka nie wiadomo jak szybko by zareagował.

Tu byłem.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych