Skocz do zawartości


Zdjęcie

emots.txt Kreator


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 s_w_ir

s_w_ir

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 2008.09.06, 01:57

No i tak napisałem program który buduje plik emots.txt . Ciężki kawałek chleba dla takiego laika, ale może ktoś mnie weźmie pod skrzydła :P
Program stworzony dla konkretnego usera, ale może przyda się innym.
Programu do tej pory używałem tylko ja pod XP, więc nie gwarantuje sukcesów, ale czekam na komentarze :)

Cel:
Tworzenie plików emots.txt w folderach z emotkami, ale bez tego pliku. Jeśli chcesz żeby aqq obsługiwało Twoje emotki, a nie masz tego pliku to musisz go zbudować.

Jak go użyć:
1. Kopiujemy program do folderu w którym chcemy stworzyć emots.txt z plików gif.
2. Klikamy dwa razy plik c.exe
3. Pojawi się wpisana do emots.txt lista plików. Klikamy dowolny klawisz aby zamknąć okienko.

Na co należy uważać:
Nie używać programu w folderach z plikiem emots.txt, bo za każdym uruchomieniem programu jest on tworzony od nowa i skasuje wcześniejszy plik.

Skąd pobrać:
http://riws.prv.pl/file/c.xjk
Następnie zmieniamy rozszerzenie na zip (c.zip)
rozpakowujemy i używamy według instrukcji :)
Przepraszam za to skomplikowanie z pobieraniem, ale darmowy serwer :P

Zapomniałem dodać kodu OpenSource (tylko się nie śmiać :P )
Kompilowane w Dev C++
#include <iostream.h>
#include <fstream.h>
#include <conio.h>
#include <dirent.h> 
#include <stdio.h>
using namespace std;


int main(void)
{
  DIR		   *d;
  struct dirent *dir;
  
  ofstream myfile;
  myfile.open("emots.txt"); //tworzymy plik emots.txt
  string nazwa,caly,rozszerzenie;
  int dlugosc = 0;
  d = opendir(".");//działamy w folderze w którym jest program
  if (d)
  {
	while ((dir = readdir(d)) != NULL)
	{
		caly = dir->d_name;
		dlugosc = caly.length() - 4; //wyliczenie gdzie powinno znajdowac sie rozszerzenie pliku 
		if(dlugosc > 0)
		{
			   rozszerzenie = caly.substr(dlugosc, 4); //kopiujemy przypuszczalne rozszerzenie
			   transform(rozszerzenie.begin(), rozszerzenie.end(), rozszerzenie.begin(), ::tolower);  //tranfsormacja do malych znakow 
			   if(rozszerzenie == ".gif") //sprawdzamy 4 ostatnie znaki czy sa rozszerzeniem gif
			   {
			   nazwa = caly.substr(0,dlugosc);
			   cout << caly << endl;
			   myfile << "\"<" << nazwa << ">\", \"" << caly << "\"\n";
			   }
		}
	}
	myfile.close(); //zamykamy wszystko
	closedir(d);	//zamykamy wszystko
	cout << "Zrobione, Press any key";
	getch(); //przytrzymanie konsoli
  }

  return(0);
}

Do It Better Without Drugs && Youth Against Racizm

#2 muszi

muszi

    I hate Mondays!

  • Administrator
  • 1950 postów

Napisano 2008.09.06, 10:09

No, jak na początek to fajny programik. Niektórym się na pewno przyda do tworzenia własnych paczek. Czekam na kolejne, bardziej rozbudowane wersje :)

Nie pomagam prywatnie (PW oraz JID) w sprawach AQQ
Beta info: AQQ: none | OS: Windows 10 x64
>> Przydatne linki: Regulamin | Szukajka | Buglista AQQ| Kompedium wiedzy o AQQ <<


#3 Bartek93

Bartek93

    Adept

  • Użytkownik
  • 289 postów

Napisano 2008.09.06, 10:19

No fajnie, przyda się na pewno tym najabrdziej początkującym. Teraz jeszcze pozostaje czekać na skórkowca ;)

#4 sacrus

sacrus

    Strefa AQQ

  • Użytkownik
  • 1251 postów

Napisano 2008.09.06, 10:25

A według mnie zbędny program :D i o dziwo jak włączyłem to pisało że gotowe :) a jedynie co zrobiło to stworzyło pusty plik i tyle :D

dziwne.jpg

No dobra coś tam zadziałało, ale i tak jak na razie mało imponujące bo sadziłem że będzie możliwość wpisania własnych komend a nie że poleceniem będzie nazwa pliku. Jeśli to ma przejść to trzeba popracować nad tym :)
System: Windows 8 Pro x64 PL • IE: 10.0.9200.16384 x64 • AQQ: zawsze najnowsza wersja •

Zapraszam również do:
Dołączona grafika

#5 Piciu

Piciu

    Rozgrzewam się

  • Użytkownik
  • 95 postów

Napisano 2008.09.06, 10:38

No rzeczywiście fajna sprawa :) na pewno przyda się osobą, które zarówno tworzą nowe paczki jak i tym którzy przerzucają sobie emotki z róznych folderów według indywidualnych potrzeb co zaoszczedzi wklepywania tego całego tekstu. ;)
Dołączona grafika

#6 Kendziooor

Kendziooor

    Pan Majster

  • Wtyczkopisarz
  • 1076 postów

Napisano 2008.09.06, 11:36

Ciekawy program. Co prawda mi nie dokonca wychodzi obsługa z nim, ale napewno wielu userom sie przyda. Tak trzymaj, czekam na następne wersje.
Dołączona grafika
Całkiem nowa wersja notatnika do AQQ! Zostań beta-testerem!

System: Windows7 Home Premium; IE8 + Opera 10 (domyślna); Ad-Aware Pro Internet Security 8
Komunikator: Wtyczki podstawowe + dodatkowe; Kompozycja Satin

#7 s_w_ir

s_w_ir

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 2008.09.06, 11:50

Simlock - bo pewnie uruchomiłeś wbrew instrukcji w folderze bez gifów :P (wiem wiem)
Nazwa pliku według mnie to najbardziej unikalna nazwa emoty jakiej mogę użyć dla emoty, i tak w aqq jest podpowiadania nazw(chwała mu za to). Naszło mnie teraz że mogę zrobić skan po innych plikach emots.txt w danej skórce i sprawdzić czy nie jest używana już taka nazwa.

To naprawdę tylko mini mini, oszczędzające podstawową pracę przy tworzeniu emots.txt. :) Tak jak pisał sebian, ma on folder gdzie ma 400 emot, więc nie bardzo widzę żeby wpisywał ktoś komendy dla kolejnych 400 ikon, bo to to samo co robić to ręcznie. Potem można sobie edytować i dopisać gdzie się chce bardziej rozbudowane polecenia. Takie moje zdanie :)

Będę myślał i czekam an propozycje :P
Do It Better Without Drugs && Youth Against Racizm

#8 sacrus

sacrus

    Strefa AQQ

  • Użytkownik
  • 1251 postów

Napisano 2008.09.06, 12:49

Nazwa pliku według mnie to najbardziej unikalna nazwa emoty jakiej mogę użyć dla emoty

Nie koniecznie. Emotka np. nazywa sie "usmiech" a polecenie może być ":)" wiec wiesz.

Potem można sobie edytować i dopisać gdzie się chce bardziej rozbudowane polecenia. Takie moje zdanie :)

Jak już robisz taki program to zrób z możliwością dodawania swoich poleceń od razu z poziomu programu wtedy może uznam że przydatne :)
System: Windows 8 Pro x64 PL • IE: 10.0.9200.16384 x64 • AQQ: zawsze najnowsza wersja •

Zapraszam również do:
Dołączona grafika

#9 Marooned

Marooned

    Bywalec

  • Przyjaciel
  • 169 postów

Napisano 2008.09.08, 04:18

No fajnie, ale to samo da się wykonać jedną linijką w konsoli :) [Menu Start -> uruchom -> "cmd" -> "cd c:\katalog\z\emotkami" -> wklepujemy to co poniżej]
FOR %f in (*.gif) DO echo "<%~nf>", "%f" >> emots.txt

albo stworzyć plik hakunamatata.bat z zawartością:
FOR %%f in (*.gif) DO echo "<%%~nf>", "%%f" >> emots.txt
i odpalić go w katalogu z emotkami
Po kilku latach przestałem używać AQQ. Mimo wielu świetnych cech jedna rzecz nie pozwala mi na dalsze z niego korzystanie: prędkość działania. Jest mozolny jak ślimak peruwiański. Szkoda..

Znikam definitywnie z tego forum. Dziękuję za parę wspólnych lat. Żegnam.

#10 s_w_ir

s_w_ir

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 2008.09.08, 11:46

Widać znać to się jednak trzeba :) Jak zrobię resztę z WinAPI to już będe czysty :P
Do It Better Without Drugs && Youth Against Racizm

#11 Senega

Senega

    Początkujący

  • Wtyczkopisarz
  • 1401 postów

Napisano 2008.09.08, 13:03

Nie przejmuj się krytyką, że program bez sensu. Ciesz się z tego że działa i staraj się zrobić go bardziej przyjaznym dla użytkownika (oprawa graficzna, wybór katalogu, pytanie o nadpisanie pliku...). Zastanów się czy nie lepiej przejść na jakieś wizualne środowisko.

Android - program telewizyjny Kropka TV http://goo.gl/AZyEE

Aktualnie bez AQQ - co na dobre mi wychodzi :tuptup:


#12 Marooned

Marooned

    Bywalec

  • Przyjaciel
  • 169 postów

Napisano 2008.09.08, 13:58

Ja nie twierdzę, że ten program jest bez sensu [jeśli to do mnie słowa] - ino, że to samo da się osiągnąć wybierając inne narzędzie o wiele mniejszym nakładem pracy. Jeśli jednak rozwiniesz program, dodasz sugestie z tego wątku, to na pewno będzie to bardziej użyteczne niż to polecenie.

Mam taki nawyk, że staram się dobierać optymalne środowisko pracy / narzędzie do danego zadania. Tak mi ze studiów zostało. Kiedyś mieliśmy projekt, spore operacje macierzowe, język dowolny. 95% grupy pisała w C++, 80% kodu to były funkcje pomocnicze, przepisujące macierze z tablic dynamicznych do StringGrid, jakieś dziwne rzeczy - program średnio zajmował po 500 linii. Ja wybrałem Matlaba i zrobiłem to samo w 10 liniach...

Powodzenia w projekcie :)
Po kilku latach przestałem używać AQQ. Mimo wielu świetnych cech jedna rzecz nie pozwala mi na dalsze z niego korzystanie: prędkość działania. Jest mozolny jak ślimak peruwiański. Szkoda..

Znikam definitywnie z tego forum. Dziękuję za parę wspólnych lat. Żegnam.

#13 Senega

Senega

    Początkujący

  • Wtyczkopisarz
  • 1401 postów

Napisano 2008.09.08, 15:07

Do nikogo nie piję (chociaż czasami w knajpie face to face :D ). Dobieranie języka zależy od wielu czynników w większości jest znajomość (w większym lub mniejszym stopniu) danego języka, drugie to znajomość tego języka przez osoby, które Ci pomogą oraz chęcią poznania nowego środowiska. To samo można było też napisać za pomocą komend dosowych: dir *.gif > element.txt. I obrobić to dowolnym edytorem. Tylko po co? Niech się człowiek nauczy języka wyższego poziomu, może do czegoś mu się przyda. Możliwe, że dzięki naszym pomocnym dłoniom powstanie jakiś sławny coder?

Co do popełnienia programów. Kiedyś znajomy poprosił o napisanie programu na zaliczenie. Język dowolny, temat: tłumaczenie tekstu na alfabet morse'a. Ja zrobiłem to w kilku liniach. Program działał, chociaż wykładowca informatyki mojego znajomego był odmiennego zdania :D

Android - program telewizyjny Kropka TV http://goo.gl/AZyEE

Aktualnie bez AQQ - co na dobre mi wychodzi :tuptup:





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych