Skocz do zawartości


Zdjęcie

Japan box


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Za czy przeciw? (47 użytkowników oddało głos)

Za czy przeciw?

  1. Głosowano Za (27 głosów [57.45%])

    Procent z głosów: 57.45%

  2. Głosowano Przeciw (20 głosów [42.55%])

    Procent z głosów: 42.55%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#1 Mangel

Mangel

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 158 postów

Napisano 2009.05.23, 23:47

Wpadłem na pomysł wtyczki która mogłaby być dość ciekawym dodatkiem do naszego ukochanego AQQ.
Wtyczka pozwalałaby na przeglądanie mangi z http://onemanga.com, oglądanie anime z http://kreskowki.fani.pl i http://kreskowka.pl + (może) kamerkę internetową z Tokio.
Jeśli chodzi o mangę i nowe odcinki, miło byłoby mieć przy tym jakiś rodzaj powiadamiania o nowościach. Co wy na to?

Użytkownik Mangel edytował ten post 2009.05.24, 12:03

AQQ: Zawsze najnowsza Beta ~ Kompozycja: ProStandard ~ Wtyczki: TAKIE ~ System: Microsoft Windows XP Home Edition SP3 ~ Przeglądarka: IE8 (Domyślnie: Opera 10.x (zawsze najnowsza)
Dołączona grafika

#2 stivo

stivo

    mgr inż.

  • Moderator
  • 2185 postów

Napisano 2009.05.24, 00:45

Bez sondy się nie obejdzie.. wrrr

#3 Gimp199

Gimp199

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 22 postów

Napisano 2009.05.24, 07:58

Jestem fanem anime i mi się to przyda.Jestem na tak,ale daj ankiete ;)

#4 keeveek

keeveek

    Rozgrzewam się

  • Użytkownik
  • 66 postów

Napisano 2009.05.24, 09:23

Wydaje mi się, że komunikator AQQ nie powinien wspierać nielegalnych praktyk, takich jak oglądanie anime i mangi w internecie.

Użytkownik keeveek edytował ten post 2009.05.24, 09:23


#5 Hoss

Hoss

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 17 postów

Napisano 2009.05.24, 10:55

Rozbudowa pluga TV?
Tylko ^Hoss tu stoi.

#6 Mangel

Mangel

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 158 postów

Napisano 2009.05.24, 12:04

A przepraszam, zapomniałem o ankiecie.

PS nie wiem jak z mangą, ale anime jest w pełni legalne - admini tych stron płacą potężne haracze organizacjom zajmującym się prawami autorskimi.

Użytkownik Mangel edytował ten post 2009.05.24, 12:06

AQQ: Zawsze najnowsza Beta ~ Kompozycja: ProStandard ~ Wtyczki: TAKIE ~ System: Microsoft Windows XP Home Edition SP3 ~ Przeglądarka: IE8 (Domyślnie: Opera 10.x (zawsze najnowsza)
Dołączona grafika

#7 keeveek

keeveek

    Rozgrzewam się

  • Użytkownik
  • 66 postów

Napisano 2009.05.24, 13:25

Nikt niczego nie płaci. Z noty o prawie autorskim i regulaminu wynika, że odpowiedzialność za materiały przerzucona jest na osoby, które je tam wrzucają. Oczywiście samo korzystanie z takich materiałów nie jest wielkim przestępstwem, ale działalność ww. stron opiera się tylko i wyłącznie na tym, że serie anime, które są tam publikowane nie mają licencji w Polsce.

Oznacza to, że ryzyko pociągnięcia do odpowiedzialności jest ZNIKOME (musiałaby to zrobić firma japońska), co w żadnym wypadku nie oznacza, że zamieszczanie takich materiałów nie wywołuje uszczerbku na prawie własności intelektualnej.

Wolałbym, aby administracja AQQ nie narażała się na ewentualną odpowiedzialność z tytułu umożliwiania z korzystania z materiałów nielegalnych za pomocą tego komunikatora...

#8 Mangel

Mangel

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 158 postów

Napisano 2009.05.24, 16:49

Nie dalej jak rok temu była afera, kreskowki.fani na gwałt organizowali pieniądze dla jednej z takich organizacji. Uwierz mi, to jest legalne - chyba, ze adminowi tej strony brakowało do cysterny piwa i zorganizował całą tą akcje...
AQQ: Zawsze najnowsza Beta ~ Kompozycja: ProStandard ~ Wtyczki: TAKIE ~ System: Microsoft Windows XP Home Edition SP3 ~ Przeglądarka: IE8 (Domyślnie: Opera 10.x (zawsze najnowsza)
Dołączona grafika

#9 keeveek

keeveek

    Rozgrzewam się

  • Użytkownik
  • 66 postów

Napisano 2009.05.26, 08:59

To oznacza tylko tyle, że byli blisko pozwu sądowego i załatwili sprawę odszkodowania polubownie...

#10 Mangel

Mangel

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 158 postów

Napisano 2009.05.26, 09:26

To oznacza, ze tak jak w byłej pracy mojej matki (restauracji) przyszedł do nich pan z czarną dyplomatką i zażądał takiej, a nie innej kwoty w przeciągu miesiąca. Praktyka częsta w Polsce, właśnie ze względu na dziury ustawowe i myślenie osób takich jak ty. Organizacji "broniących" praw autorskich multimediów jest w Polsce 7. Każda reprezentuje inną górę, od autorów intelektualnych po rysowników i producentów, każdej wolno ściągać opłaty i tylko z własnej winy ich nie ściągają. Efekt tego jest taki, ze trzeba im płacić jak się pojawią, nie wcześniej.
Jak widzisz, wszystko jest legalne i nadal proszę o rozpatrzenie mojego pomysłu.
AQQ: Zawsze najnowsza Beta ~ Kompozycja: ProStandard ~ Wtyczki: TAKIE ~ System: Microsoft Windows XP Home Edition SP3 ~ Przeglądarka: IE8 (Domyślnie: Opera 10.x (zawsze najnowsza)
Dołączona grafika

#11 lsr

lsr

    Czarna legenda forum powraca...

  • Przyjaciel
  • 1246 postów

Napisano 2009.05.26, 17:37

Falandyzujesz. Tyle tylko powiem.

6198 zliczonych i pozostawionych postów na starym forum. Więc byle nabijacz nie zrobi na mnie wrażenia. :D


Zapraszam na odnowiony blog: lsr.waw.pl


#12 Mangel

Mangel

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 158 postów

Napisano 2009.05.26, 17:50

Ależ oczywiście, nie będę udowadniał bo nauczyłem się nie dyskutować w takich przypadkach, szkoda życia i czasu. Niemniej ja sobie poczekam na wypowiedzi innych, bo jak na razie większość głosów jest "za" i całkiem możliwe, ze ktoś to jednak wykona.

PS Czekam na wypowiedzi na temat wtyczki, inne można wysyłać na AQQ, mam podane w profilu. M.
AQQ: Zawsze najnowsza Beta ~ Kompozycja: ProStandard ~ Wtyczki: TAKIE ~ System: Microsoft Windows XP Home Edition SP3 ~ Przeglądarka: IE8 (Domyślnie: Opera 10.x (zawsze najnowsza)
Dołączona grafika

#13 Gość_ooi_*

Gość_ooi_*
  • Gość

Napisano 2009.05.26, 18:45

-

Użytkownik OOi edytował ten post 2009.06.23, 14:17


#14 Gość_JakLeci.pl_*

Gość_JakLeci.pl_*
  • Gość

Napisano 2009.05.28, 07:25

Witam Was, Witam Mangela :D (To ja Mario (kiedyś) z puna)

Mi ta wtyczka się osobiście nie podoba ale moim zdaniem jak już zrobić to tak aby z większej ilości stron a nie z 3/4 :|

#15 Mangel

Mangel

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 158 postów

Napisano 2009.06.04, 00:04

Pozwolę sobie przypomniec pomysł.

@Mario:
A jakie jeszcze stronki polecasz?
AQQ: Zawsze najnowsza Beta ~ Kompozycja: ProStandard ~ Wtyczki: TAKIE ~ System: Microsoft Windows XP Home Edition SP3 ~ Przeglądarka: IE8 (Domyślnie: Opera 10.x (zawsze najnowsza)
Dołączona grafika

#16 UsagiAddict

UsagiAddict

    J̵ava͡Pr͝òg̢ram̵mer

  • Użytkownik
  • 1175 postów
  • MiejscowośćWrocław

Napisano 2009.06.04, 00:12

głos na tak; nie wiem czy jest czytnik rss w aqq ale do tej wtyczki by się takowy przydał ; )

Does the scent of soil and beast
Breathe the life into the animal you hide
Dołączona grafika


#17 Pbo

Pbo

    Kierownik

  • Przyjaciel
  • 3477 postów

Napisano 2009.06.04, 07:16

Jeżeli na stronie jest RSS to wystarczy wtyczka RSS Express.

Komunikatory głosowe Ventrilo.TeamSpeak, Mumble

PolscyGracze.pl - wiadomości ze świata gier | Serwer XMPP PGra.cz


#18 majaque

majaque

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 100 postów

Napisano 2009.06.06, 10:28

Brak alternatywy w postaci "Jest mi to obojętne" - tak więc głos na NIE
Dołączona grafika WTW testuję na Windows 7 Ultimate x64.

#19 eSKej

eSKej

    Master Flamaster

  • Dekorator
  • 953 postów

Napisano 2009.06.06, 15:05

majaque - sonda nie jest przymusowa, gdyby, rzeczywiście było Ci to obojętne, to po prostu nie oddałbyś głosu. Taka była intencja autora żeby nie dodawać takiej odpowiedzi. I wcale mu się nie dziwie. Raczej mała szansa, że są tu sami maniacy mangi i anime, zatem głosów typu "jest mi to obojętne" byłoby zapewne najwięcej. Widzę, ze podobnie jak Ty, zagłosowało też parę innych osób. Może rzeczywiście brakuje tej dodatkowej odpowiedzi. Teraz wszyscy, którym to obojętne, będą głosowali, że są przeciwni powstaniu wtyczki, co jest moim zdaniem kompletnie bez sensu. Nikt nie będzie Cie zmuszać do używania wtyczki więc dlaczego sugerujesz wtyczkopisarzom żeby nie brali się za ten pomysł? Toż to czysty egoizm.

Nie jestem fanem mangi i anime, ale jestem zdecydowanie za powstaniem takiej wtyczki. Nie widzę w niej nic złego, jeśli fanom by się przydała to czemu nie. To kolejna cegiełka w budowaniu większej popularności AQQ.

#20 majaque

majaque

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 100 postów

Napisano 2009.06.06, 19:33

Nie blokuję powstania wtyczki, a jedynie oddaje swój głos z puli możliwych. Nie widząc alternatywnej odpowiedzi - skłaniam się w kierunku odpowiedzi NIE, gdyż jest mi po prostu bliższa. Dodając coś od siebie - przesyt kultury japońskiej razi mnie w coraz większej ilości witryn/programów.
Nie każdy fan anime byłby zadowolony z powstania tej wtyczki - to też weź pod uwagę.
Dołączona grafika WTW testuję na Windows 7 Ultimate x64.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych