Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pogrubienie napisu "Szukaj"

• Zamknięty Temat jest zamknięty
63 odpowiedzi w tym temacie

#1 Randall_Memphis

Randall_Memphis

Weteran

• Użytkownik
  • 509 postów

Napisano 2009.05.28, 23:12

Mamy już wyróżniony link do regulaminu, ale sądzę że równie ważne byłoby wyróżnienie szukajki, bo w chwili obecnej biedna chowa się między mało ważnymi linkami :) Czerwony, tak jak Buglista byłoby bardzo ok :D

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Chciałbym w nowej edycji #AQQ Oscarów oddać głos na ^Eskej'a jako najlepszego kompozytora, oraz ^Beherit'a za wtyczke do #Blip'a

#2 muszi

muszi

I hate Mondays!

• Administrator
  • 1950 postów

Napisano 2009.05.28, 23:31

Pomysł dobry. Myślę, że zielony jak regulamin tez by sie nadal :)

Nie pomagam prywatnie (PW oraz JID) w sprawach AQQ
Beta info: AQQ: none | OS: Windows 10 x64
>> Przydatne linki: Regulamin | Szukajka | Buglista AQQ| Kompedium wiedzy o AQQ <<

#3 Gość_ooi_*

Gość_ooi_*
  • Gość

Napisano 2009.05.29, 00:12

Słuszna uwaga.
Dobra propozycja, sprawdza się na wszystkich forach, na których jest wprowadzona.

#4 eSKej

eSKej

Master Flamaster

• Dekorator
  • 953 postów

Napisano 2009.05.29, 01:00

A ja uważam, że kolorowanie nie wiele zmieni. Zamiast tego (jeśli się da) proponuje dodanie jakichś symbolicznych ikon, np. obok Szukaj dać ikonkę lupy, ale takiej nie za małej tylko trochę większej i kolorowej, a przy bogliście takiego przekreślonego robaka, do regulaminu też jakiś symbol można by dać, a do reszty to już niekoniecznie, bo jest mniej ważna. Jeśli ikony będą w miarę duże i charakterystyczne to będą zachęcać do klikania i z pewnością nikt ich nie przeoczy, a o to przecież chodzi.

#5 Gość_ooi_*

Gość_ooi_*
  • Gość

Napisano 2009.05.29, 01:02

W zasadzie może być cokowiek, byle wyszukiwanie dawało po oczach.

#6 Wareczek

Wareczek

Adept

• Administrator
  • 1262 postów

Napisano 2009.05.29, 01:48

To trochę takie robienie z forum choinki :P

#7 Loosa

Loosa

Weteran

• Użytkownik
  • 483 postów

Napisano 2009.05.29, 08:20

Lepsza skuteczna choinka niż zaspamowane tymi samymi pytaniami po x razy forum :P

OS, IE, AQQ, Wtyczki, Kompozycja.

#8 Gość_ooi_*

Gość_ooi_*
  • Gość

Napisano 2009.05.29, 08:28

O to chodzi, zwłaszcza, że to działa.
Można się też zastanowić nad dodaniem na stronę główną wyszukiwarki, która byłaby dostępna bez potrzeby klikania w szukaj.

#9 Killer

Killer

Expert

• Użytkownik
  • 1129 postów

Napisano 2009.05.29, 08:28

Pogrubienie i tak nic nie da. Kto ma olać wyszukiwarkę to oleję ją czy jest pogrubiona, czy też nie. Chodzi o to, aby zbiór najbardziej potrzebnych i elementarnych linków na forum, był pod ręką i był widoczny. O ile zapewne nie powstrzyma to od zadawania tych samych pytań po raz X, to moderatorzy będą mieli lepsze wytłumaczenie (przecież opcja Szukaj jest na górze każdej strony, wyróżniona i dobrze widoczna). :rolleyes:

Beta testy AQQ:

PC: AQQ (zawsze najnowsza beta), Edge, Windows 10 x64 | Kompozycja: GG11, Wtyczki: dostarczane z AQQ

#10 lsr

lsr

Czarna legenda forum powraca...

• Przyjaciel
  • 1246 postów

Napisano 2009.05.29, 14:16

Link do szukajki zostanie przeniesiony na lewą stronę, by był obok regulaminu. Zostanie też w identyczny sposób wyróżniony. Zajmę się tym w wolnej chwili - dziś lub jutro.

6198 zliczonych i pozostawionych postów na starym forum. Więc byle nabijacz nie zrobi na mnie wrażenia. :D

Zapraszam na odnowiony blog: lsr.waw.pl

#11 karololszak

karololszak

podróżnik w czasie

• Moderator
  • 1562 postów

Napisano 2009.05.29, 14:25

A czy na IP.Board da się zrobić tak, że "szukajka" będzie w top%ie ? np. tak jak tu czy tu ( pierwsze z brzegu linki z google )

W dodatku to co pisał eSKej wg. mnie też by pomogło...

Można by też np. wyróżnić link do niej na niebiesko... ode mnie przykłady kolorów

#Edit : @Pbo - no kliknięcie różnicy nie robi, ale jak np. na naszym "brązowawym" tle w topie zobaczyłbyś biały prostokąt, to wg. mnie bardziej by przykuł uwagę niż pogrubiony napis / napis przeniesiony na lewo...

Użytkownik karololszak edytował ten post 2009.05.29, 14:48

#12 Pbo

Pbo

Kierownik

• Przyjaciel
  • 3477 postów

Napisano 2009.05.29, 14:41

Po co w topie? Przecież jeżeli link będzie odpowiednio wyróżniony to każdy go zauważy. Z resztą po naciśnięciu na szukaj pojawia się okienko do wpisania fazy wyszukiwania. Jedno kliknięcie różnicy nie robi.

Komunikatory głosowe Ventrilo.TeamSpeak, Mumble

PolscyGracze.pl - wiadomości ze świata gier | Serwer XMPP PGra.cz

#13 Wareczek

Wareczek

Adept

• Administrator
  • 1262 postów

Napisano 2009.05.29, 15:08

A czy na IP.Board da się zrobić tak, że "szukajka" będzie w top%ie ?

Wszystko się da ;) Tylko po co?

#14 karololszak

karololszak

podróżnik w czasie

• Moderator
  • 1562 postów

Napisano 2009.05.29, 15:25

Porównajcie sobie :

Dołączona grafika a Dołączona grafika

http://i39.tinypic.com/hsnmfo.jpg a http://i39.tinypic.com/dfzt3o.jpg

[ wg. mnie 1 wersja bardziej rzuca się w oczy, a co za tym idzie - będzie lepiej/częściej zauważalna ]

P.S. To są szybkie szkice - nie są idealne... zrobiłem je po to, żeby wam pokazać różnicę, która wg. mnie jest istotna...

Użytkownik karololszak edytował ten post 2009.05.29, 15:27

#15 muszi

muszi

I hate Mondays!

• Administrator
  • 1950 postów

Napisano 2009.05.29, 15:28

Dla mnie takie coś jest niepotrzebne i tylko psuje wygląd. Samo wyróżnienie na drugim obrazku, ktore zresztą lsr już zapowiedział, wystarczy.

>> Przydatne linki: Regulamin | Szukajka | Buglista AQQ| Kompedium wiedzy o AQQ <<

#16 Kendziooor

Kendziooor

Pan Majster

• Wtyczkopisarz
  • 1076 postów

Napisano 2009.05.29, 16:10

Dla samej idei - ta propozycja jest bez sensu. Dlaczego? Dlatego, że wyróżnieniem jest właśnie obecna forma. Nie bez powodu funkcja jest na wierzchu. Skoro chcecie wyróżnić Szukajkę, to dlaczego nie wyróżnić Pomocy czy Shoutboxa? Każdy ma swoją hierarhię wartości, wiec każdy chciałby wyróżnić coś innego. Faktem dublowania tematów nie jest niezauważenie wyszukiwarki, lecz zwykłe lenistwo - wszechobecne w społeczeństwie ;).
Dołączona grafika
Całkiem nowa wersja notatnika do AQQ! Zostań beta-testerem!

System: Windows7 Home Premium; IE8 + Opera 10 (domyślna); Ad-Aware Pro Internet Security 8
Komunikator: Wtyczki podstawowe + dodatkowe; Kompozycja Satin

#17 eSKej

eSKej

Master Flamaster

• Dekorator
  • 953 postów

Napisano 2009.05.29, 16:48

To może przedstawię moją wcześniejszą koncepcje z ikonami. Myślę, że nie zepsuje to wyglądu, a wręcz uatrakcyjni. Większa, ciemniejsza i pogrubiona czcionka na pewno zwraca uwagę. Jak coś, można zmienić kolory, choć myślę że taki styl i tak jest dość wyraźny. Wchodząc na forum robak od razu rzuci się w oczy i zachęci do kliknięcia. A widząc lupę nawet bez czytania wiadomo, że chodzi o wyszukiwarkę. Powiem jeszcze tyle, że takie symbole na pewno zapadają w pamięć. Czytając posty i chcąc coś wyszukać albo zgłosić w bug liście odruchowo człowiek przypomni sobie te symbole i ich dokładne położenie u góry strony.

Dołączona grafika

edit down: wiesz, im większe tym bardziej rzuca się w oczy (oczywiście zmniejszyć to nie problem) ;)

#18 Pbo

Pbo

Kierownik

• Przyjaciel
  • 3477 postów

Napisano 2009.05.29, 17:03

Moim zdaniem ikony są za wielkie. Brzydko wyglądają. Jeżeli były by mniejsze wtedy było by w porządku, ale taki zestaw ikon było by trzeba stworzyć dla każdej kompozycji.

Komunikatory głosowe Ventrilo.TeamSpeak, Mumble

PolscyGracze.pl - wiadomości ze świata gier | Serwer XMPP PGra.cz

#19 Gość_ooi_*

Gość_ooi_*
  • Gość

Napisano 2009.05.29, 17:04

Świetna no gdyby tak, to absolutnie popieram.
Wali po oczach i nawet ja szybko szukajkę znajdę.

Właśnie w wielkości siła!

Użytkownik ooi edytował ten post 2009.05.29, 17:05

#20 muszi

muszi

I hate Mondays!

• Administrator
  • 1950 postów

Napisano 2009.05.29, 17:25

@eSKej: ja bym jeszcze dał takie samo wyróżnienie regulaminu, ciut to zmneijszył i byłoby najlepiej :)

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych