Skocz do zawartości

Co ostatnio widziałeś?

filmy horrory komedia dramat sci-fi filmy psychologiczne

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
172 odpowiedzi w tym temacie

#41 pol102

pol102

Adept

• Użytkownik
  • 272 postów

Napisano 2008.09.14, 21:56

28 Dni Później to film godny polecenia, a sequela jeszcze nie zdobyłem ;)

Dzisiaj obejrzałem The Illusionist [Iluzjonista] no i to jest dobre kino (IMO).

Człowiek znikąd - Eisenheim, wystawia w Wiedniu zdumiewające spektakle, które wzbudzają sensację i plotki o jego nadprzyrodzonych zdolnościach. Wkrótce zaczyna się nim interesować jeden z najbardziej wpływowych ludzi Europy, pretendent do tronu - Książę Leopold. Pewien, że iluzjonista jest jedynie sprawnym kuglarzem, książę zjawia się na jednym z przedstawień Eisenheima, by zdemaskować go w trakcie występu. Na scenę, do asystowania iluzjoniście, wysyła swą piękną narzeczoną, Sophie... od tego momentu nic już nie jest tym, czym się wydaje...

Jak daleko może się posunąć mężczyzna, by odzyskać miłość kobiety?

Czy talent magika wystarczy by przekroczyć granicę między życiem i śmiercią?

W świecie, gdzie nic nie jest takim, jakim się wydaje, iluzjonista i inspektor stają na przeciw siebie w wielkim pojedynku świadomości. Cel ich walki, to wykrycie granic, między rzeczywistością a magią. Ale po drodze zatrą się granice między korupcją a władzą, oddaniem a miłością, obłędem a prawem, i w końcu - między życiem a śmiercią.

ILUZJONISTA to film oparty na powieści Stevena Millhausera - laureata nagrody Pulitzera. Mieszanka magii, tajemnicy, władzy i namiętności z niezapomnianymi zdjęciami mistrza kamery Dicka Pope'a (Vera Drake, Sekrety i kłamstwa) stawia pytanie o granice rzeczywistości i siłę uczuć.

Dj Pol - Klub Studencki SPIN Bydgoszcz
Radio UTP.fm

#42 Gość_ooi_*

Gość_ooi_*
  • Gość

Napisano 2008.09.15, 01:13

28 Tygodni Później to sequel czasowy (w sensie czas od dnia wiadomo jakiego), bo bohaterowie są już inni.

Iluzjonista - faktycznie dobry film. Wart polecenia i ma ciekawe rozwiązanie akcji.

#43 muszi

muszi

I hate Mondays!

• Administrator
  • 1950 postów

Napisano 2008.09.15, 07:54

Wczoraj oglądałem w TV Szklaną pułapkę 4.0. Muszę przyznać, ze to niezłe kino akcji i na prawdę warto obejżeć. Jak na czwartą część serii jest to wręcz film genialny (wiemy, że im wiecej części tym w 95% coraz słabsze są). Willis pokazuje, że trzyma się nieźle i dokopałby niejednemu twardzielowi z nowych filmów ;) Po prostu cały czas rządzi!!

Nie pomagam prywatnie (PW oraz JID) w sprawach AQQ
Beta info: AQQ: none | OS: Windows 10 x64
>> Przydatne linki: Regulamin | Szukajka | Buglista AQQ| Kompedium wiedzy o AQQ <<

#44 Marooned

Marooned

Bywalec

• Przyjaciel
  • 169 postów

Napisano 2008.09.15, 10:40

Dla mnie Die hard 4.0 to była padaka. Wielki h4x0r widząc animowane logo firmy na szyfratorze mówi: "o, mój algorytm" [ponoć super bezpieczny], wklepuje parę cyferek i otwiera drzwi.
żal ;)

28 dni i tygodni później - rewelacyjne, trzymające w napięciu filmy. Z "tygodni" polecam ścieżkę dźwiękową - wgniata w "fotel".. szczególnie słuchana nocą, w ciemnej ulicy, z playerki.. yay!
Jeśli ktoś nie słyszał o tych filmach, to nic nie czytać! 28 dni ogląda się najlepiej nic o nim nie wiedząc
Po kilku latach przestałem używać AQQ. Mimo wielu świetnych cech jedna rzecz nie pozwala mi na dalsze z niego korzystanie: prędkość działania. Jest mozolny jak ślimak peruwiański. Szkoda..

Znikam definitywnie z tego forum. Dziękuję za parę wspólnych lat. Żegnam.

#45 pol102

pol102

Adept

• Użytkownik
  • 272 postów

Napisano 2008.09.15, 15:46

Przez ten wątek uzależniłem się od codzinnego oglądania jakiegoś filmu z mojego HDD.
Dzisiaj padło na film pod tytułem "As w rękawie" tudzież jak kto woli "Smokin' Aces".

Szef mafii Primo Sparazza wyznaczył imponującą nagrodę za głowę Buddy'ego "Aces" Israela - podejrzanego magika, który zgodził sie zeznawać przeciwko mafii Las Vegas. FBI widząc szansę na wykorzystanie tego drobnego przestępcy do namierzenia dużego celu, jakim jest Sparazza, wysyła Budd'ego do kryjówki w Lake Tahoe zapewniając mu do ochrony dwóch agentów. Kiedy wśród środowiska przestępczego rozchodzą się informacje o cenie wyznaczonej za zlikwidowanie Buddy'ego, zaczynają polować na niego łowcy nagród, zbiry do wynajęcia, członkowie mafii. Z oczyma skierowanymi na Tahoe, cała ta galeria rzezimieszków ściera się ze sobą w komicznym pościgu, którego celem jest dorwanie Buddy'ego i zgarnięcie kasy.

Film wzbudził we mnie mieszane uczucia, raz jest bardzo dobry, a momentami denny. Ogólnie polecam :]

Radio UTP.fm

#46 muszi

muszi

I hate Mondays!

• Administrator
  • 1950 postów

Napisano 2008.09.15, 16:29

@Marooned, szukasz w filmach akcji sensu? :P W takich filach raczej wiele go nie ma. Jako rozrywkę uważam ten film za bardzo dobry.

Nie pomagam prywatnie (PW oraz JID) w sprawach AQQ
Beta info: AQQ: none | OS: Windows 10 x64
>> Przydatne linki: Regulamin | Szukajka | Buglista AQQ| Kompedium wiedzy o AQQ <<

#47 lew

lew

"drapieżny" lew

• Przyjaciel
  • 577 postów

Napisano 2008.09.15, 16:55

Ostatnio oglądałem jeszcze "Opowieści z Narnii: Książę Kaspian" :) - długo mi zeszło zanim obejrzałem, ale w końcu się udało :) Nie żałuje, bo pierwszą czesc oglądałem a i druga byłą super :) Ogólnie daję 9/10
Beta testy AQQ:
System - Windows XP + SP3
IE - 8.0
Wtyczki - standardowe
Kompozycja - Black Aero

#48 Marooned

Marooned

Bywalec

• Przyjaciel
  • 169 postów

Napisano 2008.09.15, 17:07

wow, to dla mnie akurat obie części, ale 2 szczególnie [na obu w kinie] była tak koszmarnie infantylna, że wymiotować się chciało..
Z drugiej strony pokażcie mi dobry film baśniowy po roku 2000 - same żenua...

Kiedyś lepiej im to szło, jakiś Willow czy Neverending story - na tamte czasy filmy świetne. Dziś cała kasa idzie w efekty zamiast w scenariusz... smutne
Po kilku latach przestałem używać AQQ. Mimo wielu świetnych cech jedna rzecz nie pozwala mi na dalsze z niego korzystanie: prędkość działania. Jest mozolny jak ślimak peruwiański. Szkoda..

#49 lew

lew

"drapieżny" lew

• Przyjaciel
  • 577 postów

Napisano 2008.09.15, 17:12

wow, to dla mnie akurat obie części, ale 2 szczególnie [na obu w kinie] była tak koszmarnie infantylna, że wymiotować się chciało..

To ja taki stosunek mam do Harrego Pottera. natomiast "Opowieści z Narni" miały walczyć właśnie z Harrym Potterem i według mnie tę walkę wygrały. Choć pewnie nie każdy podzieli moje zdanie.
Beta testy AQQ:
IE - 8.0
Wtyczki - standardowe
Kompozycja - Black Aero

#50 pol102

pol102

Adept

• Użytkownik
  • 272 postów

Napisano 2008.09.15, 20:06

Ale ja jako kino maniak podzielę Twoje zdanie, bo zaprawdę dobrze gadasz i masz rację :D
W sumie rządzi komercja :S

Radio UTP.fm

#51 lew

lew

"drapieżny" lew

• Przyjaciel
  • 577 postów

Napisano 2008.09.15, 21:06

@pol102: podzielasz moje zdanie czy Marooned'a? ;) bo nie bardzo zrozumiałem.

A dlaczego wolę "Opowieści z Narnii" są ściśle związane z naturą, ukazują nam wyobrażony świat, ale jak piękny :) I co najważniejsze sporą rolę odgrywają tam zwierzęta i najważniejsze zwierzę lew :D
Beta testy AQQ:
IE - 8.0
Wtyczki - standardowe
Kompozycja - Black Aero

#52 pol102

pol102

Adept

• Użytkownik
  • 272 postów

Napisano 2008.09.15, 21:48

@lew podzielam Twoje zdanie. Gdybym podzielał zdanie Marooned'a to bym zacytował, a że nie wolno cytować poprzedzającego posta to powinno być wiadomo o co mi chodziło.

Radio UTP.fm

#53 Marooned

Marooned

Bywalec

• Przyjaciel
  • 169 postów

Napisano 2008.09.16, 03:57

"W sumie rządzi komercja :S" - pol, tym zdaniem wyglądasz, jakbyś podzielał bardziej moje zdanie niż lwa ;)

Cashback

Naturalnie poznamy również historie tych ludzi. Miniprzegląd przez społeczeństwo.
Po przeczytaniu powyższego streszczenia zapewne wielu dojdzie do wniosku, że film jak wiele innych. Jeżeli tak będziecie myśleli, to zapomnijcie o streszczeniu.
Ja jednak po raz kolejny musze pokłonić się przed brytyjską pomysłowością. W "Cashback" urzekł mnie pewien pomysł, który co prawda był już niejeden raz wykorzystywany w filmach, ale nie w ten sposób. Oczywiście, nie należy zapominać, że to komedia i to romantyczna, a do tego wszystkiego brytyjska.
PS. w przeciwieństwie do amerykańskiej czy polskiej nie jest to głupie rzucanie tymi samymi żartami z podwórka tylko sytuacjami, które często raczej określić można mianem "bez sensu".

NOOOO!!!, to się nazywa FILM!
Włączyłem dosłownie "na 5 minut zobaczyć jak wygląda" i mnie wessało, już od tych pierwszych minut wiedziałem, że będzie świetnie..
Film całkowicie mnie zachwycił, porwał w swą opowieść, zauroczył..
Absolutnie nie zgodzę się, że to "komedia romantyczna" - owszem, ma śladowe tego ilości, ale zgoła odmienne od hamerykańskich tandetnych [choć miło się je ogląda] "żarcików".
Widzę, że muszę bacznie śledzić ten wątek, bo o filmie wcześniej nie słyszałem, a to swoista perełka - wisienka na torcie filmowym.

Z zachwytem mogę zakrzyknąć: "dobranoc!"

PS.
My blackberry night już też czeka.. :>

#54 Ania

Ania

MySzka

• Przyjaciel
  • 306 postów

Napisano 2008.09.16, 13:52

najważniejsze zwierzę lew :D

No jasne ;) To ja też obejrzę... ;)
A oglądał ktoś "Jeszcze raz"? Nie wiem, czy warto zakupić...
Dołączona grafika Wbrew pozorom optymistka... ^^
Niepoprawna marzycielka... ^^

#55 Malusiolka

Malusiolka

Zodiakalny byk!

• Moderator
  • 549 postów

Napisano 2008.09.16, 14:04

Oglądałam ostatnio:

>> Lepiej być wrogiem, ale uczciwym niż przyjacielem fałszywym.

#56 Gość_ooi_*

Gość_ooi_*
  • Gość

Napisano 2008.09.16, 14:37

Jeżeli ktoś lubi kino akcji i ciekawie połączenie scen, to faktycznie, warto obejrzeć 8 części prawdy polecony przez Malusiolkę.
Nietypowe rozwiązanie (choć też gdzieś już to widziałem), niemniej jest wszystko, co film akcji powinien mieć. Strzelanina, zamach bombowy, pogoń samochodem wąskimi ulicami Madrytu, ranni i zabici. Bardzo dobra gra aktorska i montaż (!) przykuwa uwagę.

Film podzielony jest na części, jak sam tytuł sugeruje, a w każdej części poznamy innego bohatera tego samego wydarzenia. Losy każdej postaci są ze sobą mocno powiązane, można powiedzieć, że będziemy widzieli za każdym razem niemal to samo oczami innej osoby i co ciekawe za każdym razem będziecie sie identyfikowali z bohaterem. Każda część wciąga i często zaskakuje (również samych bohaterów) i po każdej powiecie głośno "cholera", a dlaczego? Sami zobaczcie.

#57 SzczuplyNH

SzczuplyNH

Weteran

• Dekorator
  • 459 postów

Napisano 2008.09.16, 14:54

Ostatnio to widziałem ekranizację Weselai jestem zaskoczony.
Bardzo dobry film. Wspaniała atmosfera, świetna obsada, gra aktorska, a wszystko zrealizowane z ciekawym pomysłem.
Warto oglądnąć! Przynajmniej dla roli Chochoła, w którą wcielił się ... Czesław Niemen!

#58 pol102

pol102

Adept

• Użytkownik
  • 272 postów

Napisano 2008.09.16, 17:55

Polecam gorąco film pod tytułem: "Plan doskonały" (oryginalnie chyba inside man).

Film zaskakuje swoim nieszablonowym rozwiązaniem. Niby wszystko wg. starej reguły: chop siup, to jest napad , a jednak kończy się nietuzinkowo :)

Radio UTP.fm

#59 Kendziooor

Kendziooor

Pan Majster

• Wtyczkopisarz
  • 1076 postów

Napisano 2008.09.17, 18:39

Mroczny rycerz (The Dark Knight) - Szkoda ze obejrzałem dopeiro teraz. Film jest bardzo dobry. Kreacja Heatha Ledgera jest wręcz wyśmeinita. Wszystko upiększają efekty dźwiękowe i specjalne.
Dołączona grafika
Całkiem nowa wersja notatnika do AQQ! Zostań beta-testerem!

System: Windows7 Home Premium; IE8 + Opera 10 (domyślna); Ad-Aware Pro Internet Security 8
Komunikator: Wtyczki podstawowe + dodatkowe; Kompozycja Satin

#60 GoRo

GoRo

Bywalec

• Użytkownik
  • 161 postów

Napisano 2008.09.20, 20:53

Trochę tego ostatnio sie na oglądałem, więc zacznę od tego co widziałem ostatnio i zacznę się cofać do tych filmów co mniej z nich pamiętam;
28 dni później i 28 tygodni później - bardzo przyjemne horrorki lub prędzej thrillery. Jedynka zdecydowanie lepsiejsza, tak trochę bardziej klimatyczna, natomiast dwójka bardzo przewidywalna ale da się oglądnąć bez zaśnięcia.

Mroczny Rycerz - zdecydowanie najlepszy film jaki ostatnio miałem przyjemność oglądać. Film długi (ok. 2,5h), ale nie nudzi, cały czas coś się dzieje. No i Joker wymiata(szkoda że po raz ostatni :( ) Znikający ołówek rządzi :D Ci co widzieli film wiedzą o co chodzi ;) Naprawdę warto wydać te pare złociszy na bilet i wybrać się na ten film do kina.

Nieznajomi - Kawał średniawego thrillera z Liv Tyler :blush: w roli głównej. Niestety film do bólu przewidywalny. Jeśli go nie oglądniecie za dużo nie stracicie ;)

Z archiwum X: Chcę wierzyć - byłem filmem bardzo pozytywnie zaskoczony, spodziewałem sie dużej dawki sci-fi, ale jedynym "saj faj" był ksiądz pedofil który był jasnowidzem :blink: Nie żałuje kasy wydanej na kino.

Hancock - Chyba najbardziej przereklamowany film roku. Will Smith w damskich okularach przeciwsłonecznych :] W skrócie napiszę, że jeśli widziałeś zwiastuny to nie masz po co iść do kina/wypożyczalni, bo to co ciekawe i najlepsze jest właśnie w zwiastunach ;)

I to by było na tyle, teraz czekam, aż w kinach pojawi się Max Payne :)

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych