Skocz do zawartości

Zdjęcie

Reorganizacja forum

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
74 odpowiedzi w tym temacie

#21 Kendziooor

Kendziooor

Pan Majster

• Wtyczkopisarz
  • 1076 postów

Napisano 2009.06.06, 14:39

Na początku trochę się przestraszyłem, a nawigowanie do temaqtów zajęło mi troszkę wiecej czasu, ale już się przyzwyczaiłem i widze, że to zmiany na lepsze. Mam tylko jedno zastrzeżenie - w dziale, gdzie są dodatki wizualne, kompozycje są ustawione pośrodku (np. poniżej emotikon) - wg. mnie powinny być na samej górze ;)
Dołączona grafika
Całkiem nowa wersja notatnika do AQQ! Zostań beta-testerem!

System: Windows7 Home Premium; IE8 + Opera 10 (domyślna); Ad-Aware Pro Internet Security 8
Komunikator: Wtyczki podstawowe + dodatkowe; Kompozycja Satin

#22 MichaelP

MichaelP

Rozgrzewam się

• Użytkownik
  • 81 postów

Napisano 2009.06.06, 14:41

W RSS nie zostały zmienione nazwy działów.

Dołączona grafika
  • MichaelP lubi to

#23 Wareczek

Wareczek

Adept

• Administrator
  • 1262 postów

Napisano 2009.06.06, 14:44

w dziale, gdzie są dodatki wizualne, kompozycje są ustawione pośrodku (np. poniżej emotikon) - wg. mnie powinny być na samej górze ;)

Działy zostały wstępnie ustawione alfabetycznie, ale ok, poprawione :)

W RSS nie zostały zmienione nazwy działów.

To są nazwy dla kanałów RSS, niezależne od nazw działów.

#24 Killer

Killer

Expert

• Użytkownik
  • 1129 postów

Napisano 2009.06.06, 15:53

Wareczek: dlaczego tak ogołacasz forum z opcji ? Zaczyna robić się strasznie pusto jak się nie patrzy.

Beta testy AQQ:

PC: AQQ (zawsze najnowsza beta), Edge, Windows 10 x64 | Kompozycja: GG11, Wtyczki: dostarczane z AQQ
Asus 1215N: AQQ (zawsze najnowsza beta), Edge, Windows 10 x64 | Kompozycja: GG11, Wtyczki: dostarczane z AQQ

#25 Wareczek

Wareczek

Adept

• Administrator
  • 1262 postów

Napisano 2009.06.06, 15:54

Jakich opcji konkretnie?

BTW, jak się nie patrzy to jest ciemno :D

#26 Killer

Killer

Expert

• Użytkownik
  • 1129 postów

Napisano 2009.06.06, 15:56

Wziąłeś się chociażby za informacje widoczne po lewej stronie postu, o jego autorze. Wywaliłeś kilka informacji i jakoś tak pusto. Chwilę wcześniej wyleciała opcja "Odpisz". Jakoś tak ubywa wszystkiego... :)

Beta testy AQQ:

PC: AQQ (zawsze najnowsza beta), Edge, Windows 10 x64 | Kompozycja: GG11, Wtyczki: dostarczane z AQQ
Asus 1215N: AQQ (zawsze najnowsza beta), Edge, Windows 10 x64 | Kompozycja: GG11, Wtyczki: dostarczane z AQQ

#27 Wareczek

Wareczek

Adept

• Administrator
  • 1262 postów

Napisano 2009.06.06, 15:59

Usunięcie opcji Odpisz było dobrze uzasadnione i poparte zdaniem innych użytkowników.

Co do info o autorze:
- numer użytkownika - na co to komu w tym miejscu?
- data rejestracji - zawsze marzyłem, żeby czytając posta wiedzieć od kiedy użytkownik jest na forum. Info to zawsze jest dostępne w profilu.
- JID jako tekst - został przeniesiony to tooltipa po najechaniu na ikonę z powodu rozjeżdżania się w przypadku dłuższych identyfikatorów.

#28 MichaelP

MichaelP

Rozgrzewam się

• Użytkownik
  • 81 postów

Napisano 2009.06.06, 16:05

Co do info o autorze:
- numer użytkownika - na co to komu w tym miejscu?
- data rejestracji - zawsze marzyłem, żeby czytając posta wiedzieć od kiedy użytkownik jest na forum. Info to zawsze jest dostępne w profilu.

Wszystko nadal jest widoczne w stylu IP.Board Pro. Czy tam też to nie powinno ulec zmianie?

Wareczek

Bywalec
Ikona grupy
Grupa: Administrator
Użytkownik nr: 173
Jabber: [status]

• MichaelP lubi to

#29 Wareczek

Wareczek

Adept

• Administrator
  • 1262 postów

Napisano 2009.06.06, 16:09

Wszystko nadal jest widoczne w stylu IP.Board Pro. Czy tam też to nie powinno ulec zmianie?

Poprawione :)

#30 matc

matc

Libra

• Przyjaciel
  • 166 postów
  • MiejscowośćBerlin

Napisano 2009.06.06, 18:45

Wareczek: dlaczego tak ogołacasz forum z opcji ? Zaczyna robić się strasznie pusto jak się nie patrzy.

Usunięcie opcji Odpisz było dobrze uzasadnione i poparte zdaniem innych użytkowników.

http://forum.aqq.eu/...0...post&p=9024
http://forum.aqq.eu/...0...post&p=9037

Też byłem za usunięciem tych pół i bardzo dobrze, że Wareczek zrobił z tym porządek. Dobra robota.
Jesteśmy jak książki...
Większość ludzi widzi tylko naszą okładkę, mniejszość czyta wstęp, wielu wierzy tylko krytykom, nieliczni poznają naszą treść.

#31 Kendziooor

Kendziooor

Pan Majster

• Wtyczkopisarz
  • 1076 postów

Napisano 2009.06.06, 19:18

Co nie zmienia faktu, że pusto, Nie było specjalnego nadmiaru informacji, wystarczyło je ułożyć w odpowiedniej hierarchii a możnaby bło zostawić ;) Chociaż obecny wygląd też moze być.
Dołączona grafika
Całkiem nowa wersja notatnika do AQQ! Zostań beta-testerem!

System: Windows7 Home Premium; IE8 + Opera 10 (domyślna); Ad-Aware Pro Internet Security 8
Komunikator: Wtyczki podstawowe + dodatkowe; Kompozycja Satin

#32 von_scheisse

von_scheisse

Bywalec

• Użytkownik
  • 177 postów
  • MiejscowośćPolice

Napisano 2009.06.06, 19:26

Mnie tam ten układ pasi :)

#33 lew

lew

"drapieżny" lew

• Przyjaciel
  • 577 postów

Napisano 2009.06.06, 19:44

Dobra, ale raz wypowiedzieć się można, że super zmiany itd. ale nie ciągnijmy teraz postów po każdej kolejnej zmianie w takim stylu jak choćby powyższy.
Beta testy AQQ:
System - Windows XP + SP3
IE - 8.0
Wtyczki - standardowe
Kompozycja - Black Aero

#34 Gimp199

Gimp199

Początkujący

• Użytkownik
  • 22 postów

Napisano 2009.06.06, 21:00

Dobrze,że Wareczek został adminem,forum dzięki niemu odżyło.

A co do info o autorze z lewej strony postu na forum,to owszem trochę pusto,ale da się przyzwyczaić,tak jak z nowymi przyciskami "Szukaj" i "Buglista".Także usunięcie opcji "Odpisz" było dobrym wyborem.

Świetna robota Wareczek i oby tak dalej ;)

Użytkownik Gimp199 edytował ten post 2009.06.06, 21:08

#35 Wojtek

Wojtek

Adept

• Użytkownik
  • 381 postów

Napisano 2009.06.06, 22:33

- data rejestracji - zawsze marzyłem, żeby czytając posta wiedzieć od kiedy użytkownik jest na forum.

Generalnie zawsze wiedziałem na forach czy osoba która odpowiada na moje pytanie to stary wyjadacz, gość który ma jakieś pojęcie o rzeczy czy osoba nowa. Ok, zawsze można popatrzeć na ilość postów czy specjalną grupę do której należ, ja jednak wolałem właśnie zobaczyć datę rejestracji. Choć to forum jest "młode" może faktycznie niespecjalnie jest to przydatne...

Info to zawsze jest dostępne w profilu.

Wszytko dostępne jest w profilu, nawet avatar. Tylko to jeszcze nie jest powód by po tej lewej stronie było pusto :P

Dlaczego więc nie wyrzucić liczby postów? Przecież to woda na młyn dla statsiarzy ;)

#36 Wareczek

Wareczek

Adept

• Administrator
  • 1262 postów

Napisano 2009.06.06, 22:43

Dlaczego więc nie wyrzucić liczby postów? Przecież to woda na młyn dla statsiarzy ;)

Właśnie! Najlepiej całkowicie wyłączyć naliczanie postów :P

#37 VPN

VPN

Guru

• Użytkownik
  • 6923 postów

Napisano 2009.06.06, 22:56

Z dłuższych oględzin mam tylko dwie uwagi. Zamieniłbym "Jabber" na "Jabber ID" w polu informacji o użytkowniku przy poście i przywrócił legendę kolorów w Statystykach forum, bo teraz nie wiadomo kto jest kim :)

Tu byłem.

#38 Wareczek

Wareczek

Adept

• Administrator
  • 1262 postów

Napisano 2009.06.06, 23:01

Ja bym jednak wolał, żeby propozycje zmian i błędy były zgłaszane w stosownym forum. Tutaj info tylko o reorganizacji działów.

Ten temat zamykam.

#39 muszi

muszi

I hate Mondays!

• Administrator
  • 1950 postów

Napisano 2009.06.06, 23:06

Czy nie możnaby przywrocić subforum z grami i rozrywkami forumowymi? Jakby nie patrzeć to są dość specyficzne tematy i szkoda, żeby zniknęły w gąszczu innych.
Co do JIDów, wolałem tekstowe. Jeśli już ma zostać jak jest to chyba lepiej tak jak napisał VPN - "Jabber ID"

Nie pomagam prywatnie (PW oraz JID) w sprawach AQQ
Beta info: AQQ: none | OS: Windows 10 x64
>> Przydatne linki: Regulamin | Szukajka | Buglista AQQ| Kompedium wiedzy o AQQ <<

#40 Oconnel

Oconnel

AQQ Developer

• Właściciel
  • 4620 postów

Napisano 2009.06.07, 09:25

Wareczek chyba się troszkę zapędził w zmianach. Niektóre z nich są nieprzemyślane do końca.

- Numer użytkownika, może mało istotny i zgoda można usunąć.
- JID kontaktu należy przywrócić. Od razu widzę jaki kto ma JID i na jakim serwerze ma konto. Mogę też skopiować JID do schowka czego obecnie zrobić nie mogę. Zgaszona żarówka Jabbera nie mówi mi za to zupełnie nic.
- Data rejestracji też była ważna. Widać kto ma jaki staż na forum. Również musi wrócić.
- Został wywalony też link do MyPortal (kierujący na forum) - choć mówiłem wielokrotnie aby go nie usuwać :) Też musi wrócić.
- Przycisk "Odpisz" - też wrócić musi. Oczywiście argumentacja userów ma jakiś sens, aczkolwiek przycisk ten jest potrzebny z innych przyczyn. Po pierwsze, każde inne forum go ma, i nowi userzy będą go szukać. Po drugie umożliwia odpisanie na post z możliwą edycją od razu zaznaczonego cytatu. Po trzecie, można odpisać będąc na górze strony. W innym wypadku trzeba zjechać na sam dół w poszukiwaniu tej opcji.

Ponad to. Gdzie się podział dział dotyczący forum? Należy go dodać. Ten temat został zamknięty, ale nie ma miejsca gdzie można by ten wątek poruszyć :) W dziale Pobierz AQQ brak rozdzielenia na wersję testowe i beta. Przez co zrobił się tam niezły bałagan.

Trochę ponarzekałem, ale reszta zmian oczywiście bardzo mi się podoba. Np. Górne menu z ikonkami i kolorami wygląda świetnie. Nowy układ działów (poza drobnymi wyjątkami) jest bez zarzutu. Generalnie dobra robota, ale kilka cofek trzeba będzie jednak zrobić.
MyPortalYouTubeTwitter54slty.png

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych