Skocz do zawartości


Zdjęcie

[zrealizowano] Szybszy rozwój komunikatora aqq kosztem sieci aqq


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
31 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: [zrealizowano] Szybszy rozwój komunikatora aqq kosztem sieci aqq (58 użytkowników oddało głos)

Czy chcesz aby całkowicie zostało porzucone wsparcie dla sieci AQQ w następnym wydaniu stabilnym po to aby przyśpieszyć rozwój komunikatora?

  1. Głosowano TAK (54 głosów [93.10%])

    Procent z głosów: 93.10%

  2. Głosowano NIE (4 głosów [6.90%])

    Procent z głosów: 6.90%

  3. NIE MAM ZDANIA (0 głosów [0.00%])

    Procent z głosów: 0.00%

Głosuj

#1 inwazjamocy

inwazjamocy

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 2009.06.10, 10:36

Oconnel wypowiadał się w kilku tematach , że nie może wprowadzić wielu zmian w komunikatorze gdyż zacząłby wariować ze względu na sieć aqq...Skoro plugin obsługujący tą sieć został wyrzucony...to czemu nie można porzucić i wsparcia od następnej wersji stabilnej?Moim zdaniem Oconnel boi się odważnych decyzji , które by przyśpieszyły rozwój komunikatora...Tak samo było w przypadku bibliotek SSL...po zmianie na nowsze...których Oconnel tak bardzo się bał...logowanie do sieci Jabber działa znacznie szybciej!!! Apeluje do Oconnela aby podejmował bardziej odważne decyzje!!!
  • majaque lubi to

#2 sacrus

sacrus

    Strefa AQQ

  • Użytkownik
  • 1251 postów

Napisano 2009.06.10, 10:50

Nie wiem czy to dobry dział, ale popieram Cię. Skoro sieć nie jest już rozwijana i jest wyrzucona z instalatora to wszyscy powinni jak najszybciej zapomnieć o tym. Tak samo jak było to w przypadku wtyczki do tlena. Została wyrzucona i od razu nikt się nie martwił o to czy będzie działała poprawnie z AQQ czy nie.
System: Windows 8 Pro x64 PL • IE: 10.0.9200.16384 x64 • AQQ: zawsze najnowsza wersja •

Zapraszam również do:
Dołączona grafika

#3 madhunt3r

madhunt3r

    Prezes

  • Przyjaciel
  • 810 postów

Napisano 2009.06.10, 10:50

Jak najbardziej tak, wtyczka AQQ 1.x nie jest już rozwijana od dawna, ostatnio nawet została usnięta z instalatora, więc pytam się, po co hamować rozwój komunikatora przez nią?

#4 sacrus

sacrus

    Strefa AQQ

  • Użytkownik
  • 1251 postów

Napisano 2009.06.10, 11:00

W tym rzecz że nie ma poco hamować. Trzeba zrobić tak jak z wtyczką Tlen znikła z instalatora i nikt się nią nie przejmował.
System: Windows 8 Pro x64 PL • IE: 10.0.9200.16384 x64 • AQQ: zawsze najnowsza wersja •

Zapraszam również do:
Dołączona grafika

#5 madhunt3r

madhunt3r

    Prezes

  • Przyjaciel
  • 810 postów

Napisano 2009.06.10, 11:02

To teraz czekamy na OC, niech podejmie męską decyzje. Wóz albo przewóz. AQQ 1.x to przeszłość. Jabber przyszłością ;)

#6 darasz89

darasz89

    Rozgrzewam się

  • Użytkownik
  • 68 postów

Napisano 2009.06.10, 11:08

hmm jestem na TAK
ma sensu sie nad tym rozczulac
wiem wiem wiele osob korzysta z sieci aqq ale powiedzmy sobie szczerze co jest lepsze: siec aqq czy jabberowy serwer [np aqq.eu :)]?? wg mnie to drugie :)

Użytkownik darasz89 edytował ten post 2009.06.10, 11:11

Lunatic


#7 sacrus

sacrus

    Strefa AQQ

  • Użytkownik
  • 1251 postów

Napisano 2009.06.10, 11:13

Razem z wyrzuceniem wtyki z instalatora powinien być też od razu wyłączony serwer AQQ 1.x dziwne że tego nie zrobili.
System: Windows 8 Pro x64 PL • IE: 10.0.9200.16384 x64 • AQQ: zawsze najnowsza wersja •

Zapraszam również do:
Dołączona grafika

#8 madhunt3r

madhunt3r

    Prezes

  • Przyjaciel
  • 810 postów

Napisano 2009.06.10, 11:16

Aż tak drastycznie to nie można, po to została usunięta, aby liczba użytkowników tej sieci malała i żeby nie było napływu nowych po wydaniu następnej stabilki. Oczywiście napływu użytkowników sieci AQQ 1.x. Ale i tak trzeba podjąć w tej sprawie decyzje, albo całkowite zaprzestanie rozwoju, albo z każda następną betą będą problemy, bo tego nie będzie można dodać, bo ze starą wtyką będzie się gryzło.

#9 sacrus

sacrus

    Strefa AQQ

  • Użytkownik
  • 1251 postów

Napisano 2009.06.10, 11:24

Właśnie że tak drastycznie najlepiej. Teraz będzie jak na pisałeś z każą wersją większe problemy z AQQ 1.x i i tak już spora liczba userów zacznie zasypywać forum i kanał AQQ Pomoc problemami z AQQ związanymi wtyczką AQQ 1.x. A tak jakby zamknęli + wiadomość z automatu o zamknięciu sieci i byłby spokój. Chwila lamentu najbardziej zagorzałych userów AQQ 1.x i po sprawie a tak będzie się tylko sprawa ciągła.
System: Windows 8 Pro x64 PL • IE: 10.0.9200.16384 x64 • AQQ: zawsze najnowsza wersja •

Zapraszam również do:
Dołączona grafika

#10 Killer

Killer

    Expert

  • Użytkownik
  • 1129 postów

Napisano 2009.06.10, 11:25

Tak jest, decyzja powinna być (moim zdaniem, zdecyduje Oconnel ze współpracownikami) konkretna, szybko. Ból może i będzie, bo i ja należę do tych, którzy mają sentyment do starej sieci, ale nie można tym hamować nowego. Albo istnieje i nie kooliduje z nowościami, albo kooliduje i wybieramy inną drogę.

@sacrus: po co Ty piszesz tyle postów ? Jeden temat a Ty już naklepałeś 4 posty. We wszystkim to samo, tylko inaczej ubrane w słowa (a w 1. i 2. nawet bez tej zmiany). Przestań nabijać, jak nie masz nic konkretnego do napisania to nie pisz wcale. http://forum.aqq.eu/...tyle_emoticons/default/dry.gif

Użytkownik Killer edytował ten post 2009.06.10, 11:25

Beta testy AQQ:

PC: AQQ (zawsze najnowsza beta), Edge, Windows 10 x64 | Kompozycja: GG11, Wtyczki: dostarczane z AQQ


#11 Linkfan

Linkfan

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 151 postów

Napisano 2009.06.10, 11:37

Wątpię żeby do aż tak drastycznych rzeczy doszło ale jestem jak najbardziej na tak :) Już nie używam tej sieci bo nie mam praktycznie tam kontaktów. Jednak jabber króluje :)
Dołączona grafika

#12 VPN

VPN

    Guru

  • Użytkownik
  • 6923 postów

Napisano 2009.06.10, 12:04

Nie rozumiem po co ten temat. Przecież polityka rozwoju została już dość jasno zasygnalizowana. Sieć AQQ przestaje być wspierana. I tak głosuję na tak :P

Tu byłem.


#13 inwazjamocy

inwazjamocy

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 2009.06.10, 12:10

lew92 Edit: nie cytujemy ostatniego posta w całości!


Niby przestała być wspierana...ale pewnych zmian w komunikatorze Oconnel nie chcę wprowadzić ze względu na komplikacje z siecią AQQ

#14 VPN

VPN

    Guru

  • Użytkownik
  • 6923 postów

Napisano 2009.06.10, 13:51

Tia, społeczność Jabbera, który został wycięty ze wszelkich możliwych miejsc w AQQ :( Ale jeśli sieć AQQ rzeczywiście w czymś przeszkadza to tym bardziej jestem za.

Tu byłem.


#15 Alterego

Alterego

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 189 postów

Napisano 2009.06.10, 13:52

Wywalić całkiem, ale w odpowiedni sposób.
1. Najpierw wydać nową stabilną bez tej wtyczki.
2. Rozesłać automatyczne wiadomości do wszystkich userów 1.x, że sieć jest zamykana i by przechodzili na 2.0. Do tego dać jakieś profity - więcej Wapsterów dla userów jabbera itp.
3. Przy próbie zalogowania dobrze by było jakby zwracało wiadomość mówiącą o nowej sieci...
http://legalne.info - darmowe licencje na komercyjne programy!

#16 madhunt3r

madhunt3r

    Prezes

  • Przyjaciel
  • 810 postów

Napisano 2009.06.10, 13:56

Ale jeśli sieć AQQ rzeczywiście w czymś przeszkadza to tym bardziej jestem za.


Przeszkadza i to w głównej mierze. OC mówił mi właśnie jak testowaliśmy coś, że coś nie może wprowadzić, bo wtyczka AQQ 1.x nie jest rozwijana i będzie z nią kolidować, czy coś w tym stylu, więc TAK TAK TAK za tym aby się pozbyć tej sieci raz na zawsze.

#17 Gość_JakLeci.pl_*

Gość_JakLeci.pl_*
  • Gość

Napisano 2009.06.10, 14:25

Ja także jestem za tym aby zapomnieć o tym co było i nie zatrzymywać się bo tamta wtyczka będzie wariowała... skoro jej nie ma i nie jest rozwijane to po cholerę się zatrzymywać ?

Usunąć całkowicie i lecimy dalej ;)


Edit
Mowa była o oknie ustawianiu opisu i statusu. Nie może zostać przebudowane bo aqq1 nie będzie działać... Olać aqq1 !

Użytkownik JakLeci.pl edytował ten post 2009.06.10, 14:30


#18 Kendziooor

Kendziooor

    Pan Majster

  • Wtyczkopisarz
  • 1076 postów

Napisano 2009.06.10, 14:43

Tiaa... looknijcie sobie w komentarze od bety gdzie wywalono instalkę AQQ oraz za kilka dni do stabilnej - ludzie wciąż używają AQQ1.x ;) Ja tam specjalnych zastojów z tego powodu nie widzę.
Dołączona grafika
Całkiem nowa wersja notatnika do AQQ! Zostań beta-testerem!

System: Windows7 Home Premium; IE8 + Opera 10 (domyślna); Ad-Aware Pro Internet Security 8
Komunikator: Wtyczki podstawowe + dodatkowe; Kompozycja Satin

#19 lsr

lsr

    Czarna legenda forum powraca...

  • Przyjaciel
  • 1246 postów

Napisano 2009.06.10, 21:02

Nie popieram tych likwidatorskich zapałów. Zwłaszcza, że w przypadku większości uzasadnienie brzmi: Jabber RLZ. Zresztą - nie jest to propozycja dot. samego komunikatora, więc nie wiem, co tutaj robi. Poza tym - tego typu decyzje należą do decyzji strategicznych. Myślę, że góra ma opracowaną rozsądną strategię (a przynajmniej mam taką nadzieję). Wie ktoś, ilu unikalnych użytkowników ma w tej chwili stara sieć AQQ? Bo to istotny czynnik. Jeśliby się okazało, że jest to jakaś śladowa liczba, to zmienię zdanie.

6198 zliczonych i pozostawionych postów na starym forum. Więc byle nabijacz nie zrobi na mnie wrażenia. :D


Zapraszam na odnowiony blog: lsr.waw.pl


#20 VPN

VPN

    Guru

  • Użytkownik
  • 6923 postów

Napisano 2009.06.10, 21:07

Statystyki sieci AQQ są mocno zawyżone przez nabijaczy wapsterów i amatorów tajnych kodów. Należało rozpocząć od likwidacji przywilejów w tej sieci, co wiele razy podkreślałem, ale tu jak zwykle zaczyna się wszystko robić od końca...
Również ciągle nierozwiązana sprawa emotek www ma w tym swój udział.

Tu byłem.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych