Skocz do zawartości


Zdjęcie

Sieć LAN


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Wtyczka do rozmów poprzez LAN (80 użytkowników oddało głos)

Czy popierasz moją propozycję?

  1. Głosowano Tak (74 głosów [92.50%])

    Procent z głosów: 92.50%

  2. Nie (1 głosów [1.25%])

    Procent z głosów: 1.25%

  3. Nie mam zdania (5 głosów [6.25%])

    Procent z głosów: 6.25%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#1 Archangel

Archangel

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 102 postów

Napisano 2009.06.22, 22:28

Witam,
mam propozycję aby ktoś umiejący stworzył wtyczkę, która umożliwiałaby rozmowy bez działającego serwera GG czy innych..

Zakładam, że taka wtyczka miała by opcje ustawienia Pseudonimu, na liście kontaktów tworzyłaby dodatkowa grupę np "LAN", a w tej grupie wyświetlane byłyby inne kontakty które miałyby taką wtyczke z tym, że nie moglibyśmy zmienić jej nazwy wyświetlania tylko widzielibyśmy tak jak ktoś sobie ustawił.
Domyślnie pseudonim ustawiony byłby na Nazwę Komputera jaką mamy w windowsie...

Uważam że taka wtyczka przydałaby się w niektórych kręgach np w sieciach akademickich czy osiedlowych, niektórzy ISP także działają tak, ze tworzą jedną wielką sieć miejską.

Nie chciałbym wyjść na lamusa, ale nie obczajam protokołów wykorzystywanych w komunikacji. Chciałem tylko dodać, że kiedyś popularny był program RivChat do rozmów na LAN'ie, Miranda też ma taką możliwość i można by wykorzystać protokół Mirandy, to pozwoliłoby na rozmowy nie tylko z AQQ ale i Mirandą...
  • pakeroso lubi to
System Windows 7 Pro Eng 64bit SP1
IE 9.0.8112.16421
Kompozycja AQQ7
Wtyczki: Standard + AntySpam+TuneStatus+StayOnTop+MultiSend+PajacykEX

#2 majaque

majaque

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 100 postów

Napisano 2009.06.24, 23:26

By ktoś mógł stworzyć wtyczkę sieciową, Oconnel musiałby zaktualizować "nieco" SDK...
A tak swoją drogą uważam to za świetne rozwiązanie - i już się przypomina wtyczka kLAN znana z Konnekta. ;)

Użytkownik majaque edytował ten post 2009.06.24, 23:26

Dołączona grafika WTW testuję na Windows 7 Ultimate x64.

#3 UsagiAddict

UsagiAddict

    J̵ava͡Pr͝òg̢ram̵mer

  • Użytkownik
  • 1175 postów
  • MiejscowośćWrocław

Napisano 2009.06.24, 23:45

a mnie się zdaje że idea jabbera jest zdeczka inna :huh: to może załóż sobie serwer jabberowy na którymś komputerze, wynik będzie taki sam
  • Heh lubi to

Does the scent of soil and beast
Breathe the life into the animal you hide
Dołączona grafika


#4 Pbo

Pbo

    Kierownik

  • Przyjaciel
  • 3477 postów

Napisano 2009.06.24, 23:49

@UsagiAddict
Propozycja dotyczy czego innego, a nie zakładania serwera jabbera. Nie każdy umie założyć swój serwer.

Mi wtyczka by się przydała, ponieważ mam kilka komputerów w domu i głosuje na tak.

Komunikatory głosowe Ventrilo.TeamSpeak, Mumble

PolscyGracze.pl - wiadomości ze świata gier | Serwer XMPP PGra.cz


#5 Wareczek

Wareczek

    Adept

  • Administrator
  • 1262 postów

Napisano 2009.06.25, 00:08

Tak, tak, tak :D

i już się przypomina wtyczka kLAN znana z Konnekta. ;)

Dokładnie. Tęskni się...

#6 rysi3k

rysi3k

    Adept

  • Wtyczkopisarz
  • 379 postów

Napisano 2009.06.25, 01:25

Jakby OC udostępnił jakieś SDK do tworzenia wtyczek sieciowych to bym zrobił.. bo teraz to takie średnie troche :)

Darmo-Darmo.pl - mnóstwo rzeczy za darmo! Spolszczenia.com.pl - Największa baza spolszczeń! XLTeam.pl - XLTeam::Our World


AQQ zawsze najnowszy build @ Windows 7 + IE8, wtyczki: Standardowe + inne :P

#7 eSKej

eSKej

    Master Flamaster

  • Dekorator
  • 953 postów

Napisano 2009.06.25, 02:12

Heh, jeśli dobrze sobie przypominam to wtyczka do obsługi LAN była jedną z moich pierwszych propozycji, złożonych na starym forum, za czasów AQQ 1.x. Rok 2005, cztery lata minęły, a wtyczka nigdy nie powstała pomimo ogólnego zainteresowania pomysłem. Ja sam byłem zainteresowany powstaniem wtyczki bo wcześniej dużo korzystałem z RivChata czy BorgChata (niezapomniany klimat :rolleyes: ). Główną zaletą wtyczki miało być, rzecz jasna, działanie w sieci lokalnej pomimo braku połączenia z netem (przypadki zakłócenia transferu, nadmierne obciążenie neta, brak połączenia z serwerem AQQ itd.). Proponowałem też dodanie funkcji łatwego i szybkiego przeglądania udostępnionych folderów przez innych użytkowników LAN-u (klikało by się na nazwę kontaktu i z menu kontekstowego wybierało opcje: "przeglądaj udostępnione foldery" - co eliminowało konieczność wchodzenia do "otoczenia sieciowego" i szukania właściwego kompa). A jeszcze innym pomysłem było rozpoznawanie linków w oknie rozmowy do udostępnianych plików\folderów. Np. gdybym wysłał taki link "\\eskej\filmy\" mój rozmówca po jego kliknięciu od razu otwierałby folder filmów, które udostępniam. Z kolei link bezpośredni do pliku np. taki: "\\eskej\filmy\film.avi" spowodowałby, że odbiorca mógłby sobie od razu obejrzeć film prosto z mojego dysku (aktualnie linki tego typu nie są klikalne w oknie rozmowy i trzeba sobie trochę inaczej radzić, mianowicie kopiujemy link z okna wiadomości, wciskamy [Win]+[R] wklejamy link ze schowka i zatwierdzamy enterem, to info dla tych którzy nigdy z tego "triku" nie korzystali ;))

Reasumując, całkowicie popieram powstanie wtyczki, może się doczekam, może wreszcie znajdzie się ktoś, kto sprosta temu zadaniu :)

#8 Pbo

Pbo

    Kierownik

  • Przyjaciel
  • 3477 postów

Napisano 2009.09.06, 10:46

Jakby OC udostępnił jakieś SDK do tworzenia wtyczek sieciowych to bym zrobił..

No właśnie i weź się doproś. Tak to AQQ by się rozwijało, a stoi w miejscu. AQQ to multikomunikator z obsługą dwóch wtyczek sieciowych, dobre. Nie wiem co OC sobie myśli, że ludzie z transportów korzystać będą? :huh: Tyle innych propozycji: http://forum.aqq.eu/topic/1171-irc/ http://forum.aqq.eu/...86-wtyczka-icq/ http://forum.aqq.eu/...-wtyczka-skype/ http://forum.aqq.eu/...1960-messenger/ http://forum.aqq.eu/...stefan-i-idesk/ http://forum.aqq.eu/...-weblin-do-aqq/, a OC nic nie robi. To wszystko to propozycje wtyczek sieciowych, a a są olewane. I założę się, że CT nic nie ma do SDK, bo OC nim się zajmuje.

Np. gdybym wysłał taki link "\\eskej\filmy\" mój rozmówca po jego kliknięciu od razu otwierałby folder filmów, które udostępniam. Z kolei link bezpośredni do pliku np. taki: "\\eskej\filmy\film.avi" spowodowałby, że odbiorca mógłby sobie od razu obejrzeć film prosto z mojego dysku

Pomysł bardzo mi się podoba. Film mógł by się otwierać w oknie rozmowy w odtwarzaczu WMP tak jak to jest na stronach www zrobione. Obrazki mogły by otwierać się jako załączniki. Jak by OC rozszerzył SDK to można było by kombinować, bo chętny jest chętna osoba do napisania wtyczki.

(aktualnie linki tego typu nie są klikalne w oknie rozmowy i trzeba sobie trochę inaczej radzić, mianowicie kopiujemy link z okna wiadomości, wciskamy [Win]+[R] wklejamy link ze schowka i zatwierdzamy enterem, to info dla tych którzy nigdy z tego "triku" nie korzystali ;))

Teraz jest to możliwe, bo OC rozszerzył SDK, że można cuda niewidy robić w oknie rozmowy.

PS. Znowu ankietę wcięło.

Komunikatory głosowe Ventrilo.TeamSpeak, Mumble

PolscyGracze.pl - wiadomości ze świata gier | Serwer XMPP PGra.cz


#9 Gość_Dejvus_*

Gość_Dejvus_*
  • Gość

Napisano 2010.07.09, 09:44

Mogło by się przydać :D Zwłaszcza że dokładnie w tej chwili padł serw aqq.eu i połączyć się nie idzie ;/

Uważam że taka wtyczka przydałaby się w niektórych kręgach np w sieciach akademickich czy osiedlowych, niektórzy ISP także działają tak, ze tworzą jedną wielką sieć miejską.


Można by także wykorzystywać VPN np. LogMeIn Hamachi (w końcu dla systemu to LAN z baaaardzo długim kablem), rozwiązanie kiepskie, ale przy padzie aqq.eu by wystarczyło do podtrzymania komunikacji ;)

Użytkownik Dejvus edytował ten post 2010.07.09, 09:44


#10 Czajo

Czajo

    Redaktor Strefy AQQ

  • Użytkownik
  • 701 postów

Napisano 2010.07.09, 10:51

proponuję zrobić znowu akcje z sygnaturami, ale to juz jakis grafik by musiał wykonać sygnaturę, zeby reszta wstawiała :P

kliknij tutaj i zgarnij nasz najnowszy program tj. hack do momio za darmo


#11 Gość_Dejvus_*

Gość_Dejvus_*
  • Gość

Napisano 2010.07.09, 10:54

@Czajo świetny pomysł :D Ktoś mógłby zrobić taki userbar? Bo ze mnie grafik jak z koziej [resztę sobie dośpiewajcie :P] .

#12 Pbo

Pbo

    Kierownik

  • Przyjaciel
  • 3477 postów

Napisano 2010.07.09, 11:45

proponuję zrobić znowu akcje z sygnaturami, ale to juz jakis grafik by musiał wykonać sygnaturę, zeby reszta wstawiała :P

Akcja dotycząca wtyczki? No to już lepiej spamić na PW dla wtyczkopisarzy. :P

Komunikatory głosowe Ventrilo.TeamSpeak, Mumble

PolscyGracze.pl - wiadomości ze świata gier | Serwer XMPP PGra.cz


#13 kr2ysiek

kr2ysiek

  • Pomocnik
  • 1501 postów

Napisano 2010.07.09, 12:23

To trzeba zrobić akcje aktualizacji SDK, by można było łatwo tworzyć wtyczki sieciowe. Bo bez tego nikt takiej wtyczki nie napisze. :P

#14 Wrzecion

Wrzecion

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 5 postów
  • MiejscowośćBydgoszcz/Toruń

Napisano 2012.01.15, 19:49

Pomyślałem że mógłbym napisać taką wtykę, ale chciałbym się też zapytać czy pomysł jest aktualny biorąc pod uwagę datę ostatniego postu?

Dawno temu Zielun ;)


#15 wu112

wu112

    Wrzuć Monetę

  • Moderator
  • 2863 postów

Napisano 2012.01.15, 19:52

Każda wtyczka rozszerzająca możliwości AQQ jest mile widziana :) Jeśli masz chęć to do dzieła ;) Myślę, że jeśli będzie dobrze napisana, to przyda się nie tylko autorowi propozycji.

WindowsPrzeglądarkaAQQWtyczkiKompozycja





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych