Skocz do zawartości

Zdjęcie

Archeolog

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
327 odpowiedzi w tym temacie

#61 AdamiXuS

AdamiXuS

Rozgrzewam się

• Wtyczkopisarz
  • 96 postów

Napisano 2009.08.01, 01:52

Emotki w treści wiadomości z gg7 są cały czas. Problem był z importem emotek z gg8 (które strasznie niewygodnie umieszcza je w archiwum i w ogóle miejsce marnuje :P)

Eksport do gg7/8? Nie sądzę. To jest wtyczka do AQQ, która ma pomóc w migracji z innego komunikatora. Jeśli ktoś chce wracać do GG, niech napisze do GG :P

PS. Zaimportowałem już sobie swoje stare archiwum z Konnekta :D

Konfiguracja AQQ:

Spoiler

#62 Pbo

Pbo

Kierownik

• Przyjaciel
  • 3477 postów

Napisano 2009.08.01, 08:46

Lol, przecież emotki się instaluje, a nie importuje i wiesz co oznacza nazwa archeolog? Jeżeli nie to google nie gryzie.

Edit:
Nowa zawartość mnie denerwuje bo nie zauważyłem posta AdamiXuS. http://forum.aqq.eu/...tyle_emoticons/default/dry.gif

Użytkownik Pbo edytował ten post 2009.08.01, 08:47

Komunikatory głosowe Ventrilo.TeamSpeak, Mumble

PolscyGracze.pl - wiadomości ze świata gier | Serwer XMPP PGra.cz

#63 Gość_Adn_*

Gość_Adn_*
  • Gość

Napisano 2009.08.01, 12:21

Jeśli ktoś wcześniej używał wersji wtyczki 1.0.1 do importu wiadomości z GG7, a następnie nowej na archiwum GG8, to prawdopodobnie ma trochę zdublowanych wiadomości - żeby ograniczyć ich liczbę do minimum najlepiej wyczyścić katalog Archives w C:/Documents and Settings... z plików przechowujących wiadomości od użytkowników GG i przenieść je w inne miejsce, np. do katalogu Archives 2.
Następnie do czystego katalogu zaimportować archiwum GG8 nową wersją wtyczki, po czym by uaktualnić archiwum o nowsze wiadomości dokonać importu poprzez wtyczkę z folderu Archives 2.

Mi takie działanie zmniejszyło wielkość archiwum z 1,3 Mb do 1,1 Mb więc trochę pomaga ;)
A jeśli ktoś nie używał wcześniej tej wtyczki, to może to olać bo nie ma takiego problemu :)

Nie wiem kto podejmuje decyzję na samej górze, ale jestem za tym, żeby wtyczka w następnych wersjach została wbudowana w AQQ, bądź umieszczona na pierwszej stronie w ramce pobierz AQQ, gdyż jest niezbędna dla wszystkich, którzy przenoszą się z GG.

Należałoby ją odpowiednio rozreklamować - teraz już przenosząc się z GG, zupełnie nie ma powodów do wahania - wszystko co miałeś w GG, możesz mieć w AQQ :)

AdamiXuS, ziomie ze Śląska ;) świetna robota B-)

#64 Wirone

Wirone

Początkujący

• Użytkownik
  • 40 postów

Napisano 2009.08.01, 12:35

Mam taką propozycję: dałoby się zrobić funkcję łączącą pocięte rozmowy? Konnekt swego czasu mi świrował i się wyłączał w trakcie rozmowy i niejedną mam tak pociętą, że ciągnie się przez kila pozycji w archiwum (a w każdej po kilka zdań, zamiast całość w 1). Poza tym nieraz bywa tak, że trzeba zrobić restart, bo się coś instaluje itd, więc pewnie niejeden z Was miał tak, że pisał "zaraz wracam", włączał kompa od nowa i po chwili rozmawiał dalej, ale w archiwum była już to kolejna pozycja.. W związku z tym mogłyby być 2 funkcje:

- ręczna - zaznaczenie 2 rozmów na liście w archiwum, prawy klik, Połącz, wtedy ta późniejsza rozmowa byłaby doklejana na koniec tej poprzedniej. Ułatwiłoby to kontrolę nad archiwum, bo można by sobie zrobić porządek z rozmowami.
- automatyczna - ustawienie progu łączenia (np. 5 minut), poniżej którego rozmowy automatycznie byłyby sklejane ze sobą. Taką automatyczną operację klejenia można by uruchomić dla konkretnego kontaktu (pod ppm na liście kontaktów w archiwum) lub na całym archiwum.

Oczywiście wszystkie te operacje przebiegałyby w obrębie jednego kontaktu, co jest oczywiste, ale wolałem to zaznaczyć :P
Co myślą o tym inni, i co myśli autor wtyczki?
Dołączona grafika

#65 Gość_Adn_*

Gość_Adn_*
  • Gość

Napisano 2009.08.01, 13:05

@Wirone, jak dla mnie całkiem niezły pomysł, wygląda na możliwy do zrealizowania (AdamiXus?), choć ja bym zostawił tylko ręczną opcję - jest bardziej intuicyjna bo np. ja mam tak, że odpisuje komuś po iluś godzinach i odpowiedź jest już traktowana jako nowy wpis w archiwum, więc ustawienie z góry stałej wydaje mi się, że się nie sprawdzi, ale ręczny sposób "scalania" jak najbardziej :)

#66 Adiq

Adiq

Początkujący

• Użytkownik
  • 8 postów

Napisano 2009.08.01, 13:50

Dodasz funkcję importu archiwum z Tlena (hodowane od dobrych kilku lat) i stawiam Ci piwo oraz przesiadam się na AQQ ;)

Deal? ;)

Gdyby były problemy z jego rozpracowaniem to można zwrócić się do Kaworu, autora WTW, w którym jest funkcja takiego importu;)

Użytkownik Adiq edytował ten post 2009.08.01, 13:54

#67 AdamiXuS

AdamiXuS

Rozgrzewam się

• Wtyczkopisarz
  • 96 postów

Napisano 2009.08.01, 15:45

@Adin - powody do wahania zawsze się jakieś znajdą - super skórki, GGLive, rozmowy wideo, choć najczęściej jest to przyzwyczajenie i zwykłe lenistwo.

@Wirone, @Adin - sprawa łączenia rozmów nie jest tak oczywista, jak to się wydaje. Nie jest w żaden sposób zapisywane, czy dana wiadomość należy do tej czy kolejnej rozmowy. AQQ samo dzieli wiadomości na rozmowy uwzględniając czas - jeśli odstęp między wiadomościami jest większy niż 30 (chyba) minut, rozpoczyna się nowa rozmowa. Jedynym wyjściem byłoby manipulowanie czasem wiadomości, ale to chyba nie jest to, o co chodzi.

@Adiq - dodaję Tlena do kolejki :P

Użytkownik Wareczek edytował ten post 2010.09.12, 13:18

Konfiguracja AQQ:

Spoiler

#68 Wirone

Wirone

Początkujący

• Użytkownik
  • 40 postów

Napisano 2009.08.01, 16:30

Adamixus, oczywiście, że program sam się nie domyśli, że dana rozmowa jest kontynuacją innej, ale przecież gdyby skrypt sprawdzał czas ostatniej wiadomości w rozmowie X, a potem pierwszej wiadomości w rozmowie Y (czyli następnej względem X), a różnica między tymi czasami byłaby mniejsza od zadanej (w trybie automatycznym), to mógłby łączyć te rozmowy w jedną. Tryb ręczny jest chyba jeszcze łatwiejszy, bo użytkownik sam deklaruje co skleić ze sobą.

Kwestia jest tylko taka czy jest to w ogóle możliwe by łączyć oddzielne rozmowy.

AQQ samo dzieli wiadomości na rozmowy uwzględniając czas - jeśli odstęp między wiadomościami jest większy niż 30 (chyba) minut

No właśnie i to jest trochę gówniane, bo jak jest okno rozmowy otwarte choćby pół dnia, ale między wiadomościami minie pół godziny to robi się kolejny wpis w archiwum.. (Jak dla mnie to błąd do poprawy, ale to nie ten temat.) Z tym, że wydaje mi się, że taki interwał dotyczy aktywnej rozmowy, czyli AQQ na bieżąco robi nowy wpis w archiwum jak minie te pół godziny, a nie że rozmowy w archiwum dzielą się dopiero na fragmenty uwzględniając odstępy czasu, rozumiesz o czym mówię ;)? No więc wcale nie trzeba manipulować czasem rozmów, bo ten jest przecież zapisany w rozmowie, jedynie co to trzeba je scalić tak by archiwum AQQ widziało ją jako jedną rozmowę.

Niezbyt wiem jak to w praktyce wygląda jeśli chodzi o pliki bazy danych archiwum, jeśli się mylę co do powyższego to mnie popraw proszę :)
Dołączona grafika

#69 AdamiXuS

AdamiXuS

Rozgrzewam się

• Wtyczkopisarz
  • 96 postów

Napisano 2009.08.01, 18:18

Napiszę jeszcze raz, że nie ma możliwości łączenia rozmów bez zmiany czasu wiadomości, bo tylko czas wiadomości ma na to wpływ.
Wszystkie dostępne opcje są opisane tutaj. Jak widać, nie ma żadnej pozycji określającej rozpoczęcie nowej rozmowy (ale łatwo można to wprowadzić, jednak pewnie ten pomysł nie będzie nigdy zrealizowany :P )

Konfiguracja AQQ:

Spoiler

#70 Gość_Adn_*

Gość_Adn_*
  • Gość

Napisano 2009.08.01, 18:46

Drogi AdamiXuSie chyba nie doceniasz siły AQQ ;) Kuzynka mojej dziewczyny za moją namową (dwuzdaniową w dodatku ;P) zmieniła GG, choć mówi że AQQ trochę skomplikowane, ale do GG też się trzeba było kiedyś przyzwyczaić :)
Skórki? AQQ Standard jest lepsza od każdej innej ;P
GGLive i inne bajery? Nawet nie korzystałem ;P Denerwowały mnie te niepotrzebne przyciski, reklamy - okno GG zajmowało prawie 1/3 monitora a treści w nim żadnej :>

Jeśli ktoś chce zmienić GG, to teraz może mieć swoje archiwum i kontakty w AQQ bez większych problemów - to moim zdaniem powinno wystarczyć bardziej rozgarniętej części użytkowników Gadu-Gadu.

#71 Wirone

Wirone

Początkujący

• Użytkownik
  • 40 postów

Napisano 2009.08.01, 19:15

Hmmmm, to trochę lipa. Czyli co, archiwum wczytując rozmowy dla danego kontaktu tnie plik bazy danych na fragmenty wg czasu? Trochę to głupie chyba. Zawsze mi się wydawało, że struktura powinna być taka by jasno i klarownie oddzielone były poszczególne rozmowy :P
Dołączona grafika

#72 Gość_Nimda_*

Gość_Nimda_*
  • Gość

Napisano 2009.08.02, 11:44

Eksport do gg7/8? Nie sądzę. To jest wtyczka do AQQ, która ma pomóc w migracji z innego komunikatora. Jeśli ktoś chce wracać do GG, niech napisze do GG :P

PS. Zaimportowałem już sobie swoje stare archiwum z Konnekta :D

jasne ze masz racje ale teraz pomysl

przewaznie ludzie chomikuja archiwa cale miesiace jak nie lata, teraz ktos go namawia na AQQ, zgodzi sie? hmm, pomysli zaimportuje ok, posiedze miesiac i mi sie jednak nie spodoba i co? jak mam wrocic do gg? nie da sie... wiec siedza na gg
a jak bedzie opcja powrotu to kazdy chetnie sproboje chocby na tydzien, dwa i... zostawi aqq (najwyzej da sobie skorke gg8 :D )

dodatkowo eksport do gg7/8 moglby byc swoista "marchewka" dla osob ktore chca scalic rozne archiwa gg7/8 z roznych lat i... mamy ich, moga wyeksportowac do gg7/8 ale... nie robia tego i zostaja z mega duzym archiwum na aqq, ktorego nawet by nie instalowali i nie probowali gdyby nie... archeolog z importem i eksportem GG7 i GG8

tak wtyczka to byloby COS, duze COS

pozdrawiam ;-)

#73 Andrew

Andrew

Bywalec

• Użytkownik
  • 125 postów
  • MiejscowośćCzęstochowa

Napisano 2009.08.02, 13:20

Pomysł z eksportem specjalnie dla dezerterów jest wg mnie chybiony. Chcą zostawić AQQ to ich problem. Niech GG Team się martwi o konwersję archiwów z innych komunikatorów.

#74 Agrael

Agrael

Rozgrzewam się

• Użytkownik
  • 59 postów

Napisano 2009.08.02, 14:28

A czemu nie ma AQQ1??

Bo użytkownicy chcieli żeby przejść na jabbera i nie ten temat, już na prawdę Cię proszę nie dobijaj.

Pbo, jemu zapewne chodziło o import archiwum z AQQ 1.x do AQQ 2.0! :P

Użytkownik Wareczek edytował ten post 2010.09.12, 13:18

#75 Pbo

Pbo

Kierownik

• Przyjaciel
  • 3477 postów

Napisano 2009.08.02, 16:34

AQQ 1.x już nikt nie używa i nie wiem jak tam archiwum było szyfrowane, a rozwiązanie pewnie poszło do piachu wraz ze starym forum, wiec tutaj nie ma o czym mówić. ;)

Komunikatory głosowe Ventrilo.TeamSpeak, Mumble

PolscyGracze.pl - wiadomości ze świata gier | Serwer XMPP PGra.cz

#76 AdamiXuS

AdamiXuS

Rozgrzewam się

• Wtyczkopisarz
  • 96 postów

Napisano 2009.08.02, 20:47

Tym razem czas na import z mojego ulubionego komunikatora - Konnekta. Wypuszczam jako beta, bo mogą się jeszcze zdarzać błędy.

Archeolog 1.2 beta

Nie chce mi się wypisywać jednej zmiany i robić screena xD .

Konfiguracja AQQ:

Spoiler

#77 COLS

COLS

Weteran

• Użytkownik
  • 476 postów

Napisano 2009.08.02, 21:59

AdamiXuS jesteś wielki wtyczka i import archiwum z Konnekta to coś na co długo czekałem. Spełniłeś te oczekiwania. Wszystko przebiegło zgodnie i bez zastrzeżeń

Użytkownik COLS edytował ten post 2009.08.02, 22:00

#78 VPN

VPN

Guru

• Użytkownik
  • 6923 postów

Napisano 2009.08.02, 22:35

AQQ 1.x już nikt nie używa i nie wiem jak tam archiwum było szyfrowane, a rozwiązanie pewnie poszło do piachu wraz ze starym forum, wiec tutaj nie ma o czym mówić. ;)

Nie szyfrowane, ale kodowane. Nadal można je przenieść: http://aqq-pomoc.inf...9-profil-aqq1-2

Co do wtyczki - brawo. Jeszcze Tlen i będzie potęga.

Tu byłem.

#79 AdamiXuS

AdamiXuS

Rozgrzewam się

• Wtyczkopisarz
  • 96 postów

Napisano 2009.08.02, 22:41

Nadal można je przenieść

Nie zawsze :P
Ja mam np. komunikat, że AQQ 1.0 nie jest zainstalowane - bo nie jest, ale archiwum mam ;]

Użytkownik Wareczek edytował ten post 2010.09.12, 13:19

Konfiguracja AQQ:

Spoiler

#80 VPN

VPN

Guru

• Użytkownik
  • 6923 postów

Napisano 2009.08.02, 22:53

Tak to działa. Do konwersji niezbędna jest pełna instalacja AQQ 1.x na dysku.

Tu byłem.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych