Skocz do zawartości

Zdjęcie

Archeolog

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
327 odpowiedzi w tym temacie

#81 AdamiXuS

AdamiXuS

Rozgrzewam się

• Wtyczkopisarz
  • 96 postów

Napisano 2009.08.02, 22:54

No i co mam zrobić? Instalować AQQ 1?
Może inni też są w takiej sytuacji i warto rozważyć ten format?

Konfiguracja AQQ:

Spoiler

#82 Wirone

Wirone

Początkujący

• Użytkownik
  • 40 postów

Napisano 2009.08.02, 23:15

O taaaaaaaak :] wszystko poszło sprawnie, nawet 10-megowe archiwum rozmów z moją Narzeczoną ;) Wielkie gratulacje i równie wielkie podziękowania :)
Dołączona grafika

#83 AdamiXuS

AdamiXuS

Rozgrzewam się

• Wtyczkopisarz
  • 96 postów

Napisano 2009.08.03, 20:44

Skoro nie ma problemów, to wędruje do pierwszego posta ;)
  • majaque lubi to

Konfiguracja AQQ:

Spoiler

#84 VPN

VPN

Guru

• Użytkownik
  • 6923 postów

Napisano 2009.08.03, 20:49

Fajno. Mam jedną uwagę. Nie lepiej, gdyby na przyciskach pojawiły się pełne nazwy komunikatorów? Czyli: Gadu-Gadu 7, Nowe Gadu-Gadu, AQQ 2.x, Konnekt (tu akurat bez zmian)... Oczywiście rozszerzenia mogą pozostać w nawiasach, tak jak obecnie.

Użytkownik VPN edytował ten post 2009.08.03, 20:50

Tu byłem.

#85 Wirone

Wirone

Początkujący

• Użytkownik
  • 40 postów

Napisano 2009.08.03, 22:58

Jeśli chodzi o layout wtyczki to wymaga gruntownych zmian pod kątem przyszłości. W tym momencie wygląda jak beta, żeby wszystko było pod ręką :) Powinny być zakładki - Import, eksport, operacje, ustawienia. W imporcie i eksporcie lista obsługiwanych komunikatorów (archiwów) jako rozwijany select (guzik dla każdego z osobna to kiepski pomysł, bo przy większej ilości zrobi się misz-masz), wszystko to okraszone jakimś drobnym polem z tooltipem (ewentualnie jako dymek).

Import archiwum AQQ powinien samoczynnie wykrywać czy jest to zip czy nie i robić co trzeba, zbędne są 2 osobne guziki.

No i 3 guziki na dole zdecydowanie niepotrzebnie takie duże.

Tak czy siak wtyczka spełnia podstawowe założenia i to najważniejsze, teraz w wolnej chwili można się zająć zaprojektowaniem lepszego layoutu :)
  • majaque lubi to
Dołączona grafika

#86 Pol

Pol

Adept

• Wtyczkopisarz
  • 380 postów

Napisano 2009.08.04, 23:20

Witam,

Widzę odwaliłeś kawał dobrej roboty, nie mogłem się zdecydować do przejścia na Aqq ze starego GG 7.6, ale ta wtyczka mnie przekonała. Moja propozycja zmian to:
- konwerter, który działa w dwie strony, GG -> AQQ oraz AQQ -> GG, bez tego "odcinasz" tak jakby powrót na wcześniejszy komunikator
- 2 kolumny(group boxy): import, export; w których są radioButtony do wyboru wersji archiwum
- backup wykonywany automatycznie po naciśnięciu konwertuj
Na taką wtyczkę niepotrzebne są zakładki ;)
  • Qrix lubi to

#87 stivo

stivo

mgr inż.

• Moderator
  • 2184 postów

Napisano 2009.08.05, 00:43

@Pol:

Eksport do gg7/8? Nie sądzę. To jest wtyczka do AQQ, która ma pomóc w migracji z innego komunikatora. Jeśli ktoś chce wracać do GG, niech napisze do GG :P

• MichaelP i majaque lubią to

#88 Gość_karbon222_*

Gość_karbon222_*
  • Gość

Napisano 2009.08.05, 12:19

byłbym bardzo zadowolony gdyby dodano jak już wyżej ktoś wspominał import archiwum Tlena...
nawet miałem nadzieję, że już w tej wersji się pojawi
czy autor wtyczki dorzuci także taką możliwość?? czy raczej na razie jest ona nie możliwa

#89 Nurdurion

Nurdurion

Początkujący

• Użytkownik
  • 33 postów

Napisano 2009.08.05, 12:28

Na razie piszę tutaj bo nie wiem czy to błąd wtyczki czy AQQ. Otóż wygląd na to że "coś" uszkodziło mi archiwum, niestety nie wiem czy stało się to przed czy po instalacji najnowszej wersji. W każdym razie żadna rozmowa (oprócz z infobotem) nie była zapisywana do archiwum. Dopiero po całkowitym usunięciu folderu Archive zaczęło znowu działać.

Zapomniałem: AQQ 2.0.5.70, Archeolog 1.2.0.0, IE8

Użytkownik Nurdurion edytował ten post 2009.08.05, 12:31

System ~ Przeglądarka ~ AQQ x86 ~ Wtyczki

"To, co nazywamy normalnością, to tylko krąg światła wokół ogniska." T. Pratchett

#90 Cim

Cim

Początkujący

• Użytkownik
  • 29 postów

Napisano 2009.08.05, 18:32

To również i ja dorzucam się z prośbą o import archiwum z tlena, ponieważ mam tam 5 letnie rozmowy, a nie chce mi się za każdym razem właczać tlena, żeby czegoś poszukać :]

Użytkownik Cim edytował ten post 2009.08.05, 18:32

#91 stivo

stivo

mgr inż.

• Moderator
  • 2184 postów

Napisano 2009.08.05, 21:20

@Adiq - dodaję Tlena do kolejki :P

#92 crosis

crosis

Rozgrzewam się

• Użytkownik
  • 81 postów

Napisano 2009.08.06, 17:50

Wow, Konnekt ;)
Dałoby się coś zrobić jeszcze, żeby pousuwało wpisy z wtyczki konnektowej wtyczki ggimage w stylu:
funny.gif" class="ggimage
?

xpsp3 | ff3.5/ie8
Progress: simple by crosis - zapraszam

#93 Tomasz.G

Tomasz.G

Bywalec

• Użytkownik
  • 159 postów

Napisano 2009.08.09, 00:32

Witam. Użyłem wtyczki do importu archiwum z Konnekta, później użyłem opcji Rozwiąż problemy i od tej pory rozmowy przestały być zapisywane do archiwum. Pomogło przywrócenie backupu sprzed użycia Rozwiąż problemy (po imporcie z Konnekta).

EDIT:
Zgłosiłem na bugliście.

Użytkownik Tomasz.G edytował ten post 2009.08.09, 10:08

Pozdrawiam, Bo$s.

#94 COLS

COLS

Weteran

• Użytkownik
  • 476 postów

Napisano 2009.08.09, 09:01

Faktycznie Tomasz ma rację po imporcie i naciśnięciu ''Rozwiąż problemy'' rozmowy do archiwum przestają być zapisywane w ogóle. :/ Odtworzyłem z backupu i znów zaimportowałem ale bez wciskania feralnej funkcji i znów się zapisują

#95 svistu

svistu

Adept

• Użytkownik
  • 280 postów

Napisano 2009.08.09, 10:28

A ja mam taką propozycję - może by dodać opcję automatycznego robienia backupu archiwum co jakiś czas (tu np użytkownik mógłby sobie sam wybrać co ile - codziennie lub co tydzień) - tak jak to jest ze sprawdzaniem aktualizacji Aqq czy jakiegokolwiek antywirka ;)

Sądzę, że byłaby to przydatna opcja :)
"Nie dyskutuj z debilem: najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem"

#96 Adiq

Adiq

Początkujący

• Użytkownik
  • 8 postów

Napisano 2009.08.14, 17:16

Można prosić o jakieś informacje na temat rozwoju wtyczki i implementacji obsługi tlena? ;)

#97 Gość_barteql_*

Gość_barteql_*
  • Gość

Napisano 2009.08.15, 21:17

mam maly problem... po zainsalowaniu archeologa 1.2 probowalem importowac archiwum z konnekta. Po wybraniu folderu history/massages wtyczka wyrzuca mi ze "Gotowe" jednak archiwum nadal nie jest zaimportowane. Niech ktos pomoże początkującemu ;)

lekko nie zosrientowany jestem wiec jesli ktos moze niech usunie mojego posta z dzialu pomocy technicznej ;)

#98 Gość_JacekM_*

Gość_JacekM_*
  • Gość

Napisano 2009.08.18, 01:47

Dzięki za fajną wtyczkę. Przy okazji odkryłem (być może nie byłem pierwszy) możliwość trzymania archiwum w sieci za pośrednictwem dropboxa. Na każdym komputerze wystarczy zainstalować Aqq oraz dropbox, a następnie ustawić w archeologu synchronizację aqq z katalogiem dropboxa co 1 min. Jest to przydatne zwłaszcza wtedy, gdy używamy 2 różnych komputerów np. w pracy i w domu. Archiwum jest wtedy zawsze aktualne. Pozdrawiam
serdecznie autora.
Jacek

#99 keeveek

keeveek

Rozgrzewam się

• Użytkownik
  • 66 postów

Napisano 2009.08.18, 07:55

Dzięki! W końcu mogę zaimportować całe archiwum z konnekta! A było tego jakieś 500 000 wiadomości. Dzieki!

Najlepsze w tym jest to, że sam konnekt nie potrafi importować swoich archiwów :D

#100 majaque

majaque

Bywalec

• Użytkownik
  • 100 postów

Napisano 2009.08.18, 08:03

Bo do niego również była potrzebna specjalna wtyczka. :P
Tak przełamując "ochy i achy" chciałbym zaproponować Adamixusowi wprowadzenie opcji naprawy uszkodzonych archiwów. (sama wtyka jako-tako potrafi sobie z tym poradzić usuwając duble, jednak po kompaktowaniu wszystko wraca do pierwotnego stanu ;))
Wtedy dopiero śmiało będzie ją można nazwać Archeologiem :P
Dołączona grafika WTW testuję na Windows 7 Ultimate x64.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych