Skocz do zawartości


Zdjęcie

Prelude


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
83 odpowiedzi w tym temacie

#1 Laston

Laston

    Weteran

  • Dekorator
  • 559 postów

Napisano 2009.06.30, 20:02

Prelude 1.5


Dołączona grafika


Data wysłania: 28.10.2012
Data aktualizacji: 28.10.2012

Przedstawiam moje pierwsze dzieło (m.in. stąd nazwa). Moim celem było stworzenie ciemnej, przejrzystej kompozycji. Zdobyłem wiele doświadczenia w pracy nad nią, wiem czego jeszcze muszę się douczyć Dołączona grafika Zapraszam do testowania!

Do poprawnego działania wymagane jest zainstalowanie Internet Explorera w wersji 7 lub wyższej.
Kompozycja przystosowana jest do wtyczki Pogoda jak i UserMood

Patch usuwający awatary w oknie wiadomości do wersji standardowej:


Pobierz plikLista zmian

Użytkownik Laston edytował ten post 2012.10.28, 22:14


#2 lsr

lsr

    Czarna legenda forum powraca...

  • Przyjaciel
  • 1246 postów

Napisano 2009.06.30, 20:15

Wygląda fajnie. Gdybym gustował w ciemnych kompozycjach, być może by u mnie zagościła, bo ma taki fajny klimat. A może nawet sprawdzę ją w wolnej chwili...

6198 zliczonych i pozostawionych postów na starym forum. Więc byle nabijacz nie zrobi na mnie wrażenia. :D


Zapraszam na odnowiony blog: lsr.waw.pl


#3 StabiL

StabiL

    Adept

  • Dekorator
  • 389 postów

Napisano 2009.06.30, 20:16

wow, skórka ma klimat ;)
Okno kontaktów z początku mi się nie podobało, ale myślę, że to kwestia przyzwyczajenia. Za to zarówno okno rozmowy jak i czatów przypadło mi do gustu o wiele bardziej ;) Jak na pierwszą kompozycje uważam, że wyśmienicie ;)

8.5/10

Rere kum kum . . .
-----------------------




#4 madhunt3r

madhunt3r

    Prezes

  • Przyjaciel
  • 810 postów

Napisano 2009.06.30, 20:24

Kompozycja jak na pierwsze dzieło, naprawdę godna uznania. Daję 8/10 ;)

#5 Pbo

Pbo

    Kierownik

  • Przyjaciel
  • 3477 postów

Napisano 2009.06.30, 20:34

Super. Bardzo podoba mi się okno rozmowy. Chyba skorzystam. ;)
Nie podoba mi się obrazek z brakiem avatara (z daleka widać ze to gotowiec :P tak samo jak i ikony w toolbarze) i ikony na belkach grup.
Może jakieś inne ikony stanów? ;)
Czy każdy kontakt zwykły musi tak dziwnie wyglądać?

Komunikatory głosowe Ventrilo.TeamSpeak, Mumble

PolscyGracze.pl - wiadomości ze świata gier | Serwer XMPP PGra.cz


#6 stivo

stivo

    mgr inż.

  • Moderator
  • 2185 postów

Napisano 2009.06.30, 20:40

Okno rozmowy całkiem fajne. Ikonki w oknie głównym z efektem zanikania także.
Co proponuję:
- avatar i UID na liscie kontaktów powinny pojawiać się po zaznaczeni kontaktu
- dorobienie ikonek - przynajmniej sieciowych
- zrobienie ciekawszej chmurki
I byłoby idealnie ;)

#7 karololszak

karololszak

    podróżnik w czasie

  • Moderator
  • 1562 postów

Napisano 2009.06.30, 20:50

Tak jak już wypisali poprzednicy - "ma fajny klimat" :) Mi również bardzo się podoba, a szczególnie obramowanie (i jego przyciski) a także okno rozmowy - jest super ;)

FULL MARKS !! :D

#8 Laston

Laston

    Weteran

  • Dekorator
  • 559 postów

Napisano 2009.06.30, 21:38

Cieszę się że, się Wam podoba :D No to lecimy

Nie podoba mi się obrazek z brakiem avatara (z daleka widać ze to gotowiec :P tak samo jak i ikony w toolbarze) i ikony na belkach grup.

Na obrazek z brakiem avatara nie miałem wogóle pomysłu więc skorzystałem z gotowego rozwiązania, od siebie dodałem tylko tło :P Może jakaś propozycja?
Ikony w toolbarze trochę przerobiłem. Ale w tym miejscu muszę się pochwialić - ikonę Wapstera zrobiłem w 100% sam :D

Może jakieś inne ikony stanów? ;)

Osobiście standardowe ikony mi się podobają :P Sam raczej nowych nie stworze, rysować nie umiem a tym bardziej takich małych rzeczy z dokładnością do piksela. Szukałem gotowych paczek ale żadne według mnie się nie nadawały :/

Czy każdy kontakt zwykły musi tak dziwnie wyglądać?

Nie rozumiem. Mógłbyś rozwinąć swoją myśl?

Co proponuję:
- avatar i UID na liscie kontaktów powinny pojawiać się po zaznaczeni kontaktu

Osobiście to właśnie takie "skaczące" elementy mi nie przypadają do gustu. Ale jeśli będzie trzeba zrobię taki wariant.

- zrobienie ciekawszej chmurki

Na to też nie miałem pomysłu :/ Ale jeszcze pomyślę nad tym.

Zapraszam serdecznie do dalszych komentarzy i propozycji zmian !!

#9 muszi

muszi

    I hate Mondays!

  • Administrator
  • 1950 postów

Napisano 2009.06.30, 22:46

Fajna kompozycja, chyba sobie potestuję :) Podoba mi się zestawienie kolorów. Łagodne przejścia, wszystko wyraźnie ale nie bije tak po oczach (przynajmniej na screenach). W oknie rozmowy też wszystko ładnie, a najbardziej spodobało mi się grupowanie (ale awatary chyba sobie usunę :-P ). Ikonki w oknie głównym też są ładne. Brakuje mi tylko jakiś fajnych ikon sieci i tych z okna głównego oraz paska sieci (menu wtyczek i ikony wykorzystywane przez wtyczki). Jedynie mogę się przyczepić do kontaktów. Jakoś dziwnie wyglądają takie gradienty. Jeden kontakt się ładnie prezentuje, ale potem jest brzydkie i natychmiastowe przejście kolorów. Ale nie przejmuj się tym, taki już mój gust :P

Jak dla mnie to chyba nawet 9/10 będzie :)

EDIT: Nawala tylko obramowanie naszego nicka na czacie. Ucina górną część obramowania.

Nie pomagam prywatnie (PW oraz JID) w sprawach AQQ
Beta info: AQQ: none | OS: Windows 10 x64
>> Przydatne linki: Regulamin | Szukajka | Buglista AQQ| Kompedium wiedzy o AQQ <<


#10 Laston

Laston

    Weteran

  • Dekorator
  • 559 postów

Napisano 2009.06.30, 23:11

Wiem o tej uciętej górnej belce obramowania nicka na czatach. Ale jak to zobaczyłem, stwierdziłem że, nawet ciekawie wygląda i postanowiłem to tak zostawić :P Ale jeśli twierdzicie że, tak nie powinno być to poprawie.
  • Kcurek lubi to

#11 Pbo

Pbo

    Kierownik

  • Przyjaciel
  • 3477 postów

Napisano 2009.06.30, 23:41

Na obrazek z brakiem avatara nie miałem wogóle pomysłu więc skorzystałem z gotowego rozwiązania, od siebie dodałem tylko tło :P Może jakaś propozycja?

Proponował bym jakiś znak zapytania, albo innego ludzika takiego, który nie rzucał by się w oczy.

Nie rozumiem. Mógłbyś rozwinąć swoją myśl?

Głównie chodziło mi o jid i o to, że zajmuje tyle miejsca na liście kontaktów, głównie przez avatar.

Komunikatory głosowe Ventrilo.TeamSpeak, Mumble

PolscyGracze.pl - wiadomości ze świata gier | Serwer XMPP PGra.cz


#12 DeJk_SEBA

DeJk_SEBA

    Rozgrzewam się

  • Użytkownik
  • 88 postów

Napisano 2009.07.01, 00:08

Laston podziwiam za skórkę, podziwiam za zostawienie oryginalnych ikonek sieciowych, niestety, jakbym mógł prosić o wersję bez avatarów w oknie rozmowy, byłbym wdzięczny w ch... bardzo mocno :)

Pbo (niżej): PODKREŚLĘ w oknie rozmowy

Użytkownik DeJk_SEBA edytował ten post 2009.07.01, 00:23

Pozdrawiam DeJk_SEBA


#13 Pbo

Pbo

    Kierownik

  • Przyjaciel
  • 3477 postów

Napisano 2009.07.01, 00:20

@DeJk_SEBA
A to: Program -> Ustawienia -> Kompozycje -> Więcej opcji -> Ukryj avatary nie działa?

Edit:
No to widoczne małe niedopatrzenie. Ale to nie jest problem usunąć avatar w oknie rozmowy (przynajmniej dla mnie). :P

Komunikatory głosowe Ventrilo.TeamSpeak, Mumble

PolscyGracze.pl - wiadomości ze świata gier | Serwer XMPP PGra.cz


#14 StabiL

StabiL

    Adept

  • Dekorator
  • 389 postów

Napisano 2009.07.01, 00:21

W oknie rozmowy nie działa ta opcja na żadnej kompozycji ;)

Rere kum kum . . .
-----------------------




#15 Matrix

Matrix

    Adept

  • Pomocnik
  • 367 postów

Napisano 2009.07.01, 01:45

Jak na pierwszą twoja kompozycje to muszę przyznać, że się udała, czytelna, przejrzysta, okno rozmowy nawet wyszło, ale jest małe ale. Wrzuciłeś domyślny zestaw ikonek, postaraj się stworzyć swój zestaw i je podmień. Wtedy kompozycja się będzie lepiej reprezentowała.

System: Win 10 Home Premium
Przeglądarka: IE zawsze najnowsza pod dany system, domyślna Firefox zawsze najnowsza,
AQQ: zawsze najnowsza beta lub wersja stabilna
Kompozycje: Standardowe zawsze najnowsze + Sense
Wtyczki: Standardowe + , Antyspam, AQQReboot,    korektor,   zawsze najnowsze.
http://i33.tinypic.com/335fgck.jpg


#16 mattcross

mattcross

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 38 postów

Napisano 2009.07.01, 09:22

hmm jakiś błąd w tej kompozycji w skórce od pogody jest :/

Obrazek.jpg
System: Windows 7 Przeglądarka: Mozilla Firefox
Aqq: Zawsze najnowsza wersja Kompozycje: Co chwile jakaś nowa Wtyczki: Spellchecker, TabKit, Detonator

#17 Laston

Laston

    Weteran

  • Dekorator
  • 559 postów

Napisano 2009.07.01, 09:25

Może masz coś z dyskiem twardym? Usuń kompozycję z Pogody i zaimportuj ją jeszcze raz. U mnie działała zawsze bez zarzutu...

//Edit @DeJk_SEBA Zrobiłem tak na szybko wersje bez avatarów w oknie rozmowy, jest takie jak na czatach: Klik

Użytkownik Laston edytował ten post 2009.07.01, 09:33


#18 KAmerOK

KAmerOK

    Plugs dev

  • Wtyczkopisarz
  • 865 postów

Napisano 2009.07.01, 09:43

mattcross takie rzeczy dzieją się gdy dysk ledwie źipie zalecał bym zrobienie backup danych ;) i wykonanie CHKDSK w trybie /F ;)

AQQ: 2.x beta testy, Kompozycja: Standard, Wtyczki: TuneStatus,AQQ Streamer, Pogoda
PC: Athlon 64 X2 4400 2.3 GHz@2.77 GHz, GPU: Radeon HD6570, Ram: 5GB , HDD 1TB,
OS: Win8 x64
Notebook: CPU: Intel Core 2 Duo T5900 2.2 GHz, GPU: nVidia G102, Ram: 4GB, HDD: 1TB, OS: Win8 x64


#19 mattcross

mattcross

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 38 postów

Napisano 2009.07.01, 09:51

Dysk w porządku... przy innych skórkach do pogody tego błędu nie mam a przy ponownym importowaniu pojawiają się takie błędy:

blad1.JPG
blad2.JPG


mattcross takie rzeczy dzieją się gdy dysk ledwie źipie zalecał bym zrobienie backup danych i wykonanie CHKDSK w trybie /F


Oki zrobię :) zobaczymy czy pomoże.

Użytkownik mattcross edytował ten post 2009.07.01, 09:54

System: Windows 7 Przeglądarka: Mozilla Firefox
Aqq: Zawsze najnowsza wersja Kompozycje: Co chwile jakaś nowa Wtyczki: Spellchecker, TabKit, Detonator

#20 KAmerOK

KAmerOK

    Plugs dev

  • Wtyczkopisarz
  • 865 postów

Napisano 2009.07.01, 11:37

Jeśli Masz uszkodzony dysk to nawet skanowanie dysku może nie pomóc, a wtyczka pokazuje komunikat że niemożna utworzyć pliku w podanej ścieżce i podaje prawdopodobną podpowiedź, że może to być wina zapełnionego dysku, ale pewnie masz na dysku miejsce, możliwe że masz bad sektory i niemożna zapisać danych w tym miejscu talerza.
aha bo to nie o tym mowa w tym wątku;)
Laston świetna kompozycja i ładnie się prezentuje :) :)

AQQ: 2.x beta testy, Kompozycja: Standard, Wtyczki: TuneStatus,AQQ Streamer, Pogoda
PC: Athlon 64 X2 4400 2.3 GHz@2.77 GHz, GPU: Radeon HD6570, Ram: 5GB , HDD 1TB,
OS: Win8 x64
Notebook: CPU: Intel Core 2 Duo T5900 2.2 GHz, GPU: nVidia G102, Ram: 4GB, HDD: 1TB, OS: Win8 x64





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych