Skocz do zawartości


Zdjęcie

Prelude


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
83 odpowiedzi w tym temacie

#41 rean

rean

    Rozgrzewam się

  • Użytkownik
  • 61 postów

Napisano 2009.07.08, 19:37

Królestwo, imperium i cesarstwo za razem, za to by ikonki metakontaktów były w jednej linii. Chodzi o ikonki jabber i przykładowo GG - gdy dodamy sobie do kontaktu jabberowego, metakontakt z Gadu Gadu, ikonki się "rozdupcają" - jabber po lewej, gg po prawej. Oddałbym wiele, by te ikonki były po lewej obok siebie, podobnie jak w kompozycji Standard.

Poza tym - inne wykonanie paska nawigacji (Program, kontakty, pomoc) oraz mniejsze ikonki w nawigacji. Poza tym... genialnie :D

#42 Matrix

Matrix

    Adept

  • Pomocnik
  • 367 postów

Napisano 2009.07.08, 20:24

Doskonała kompozycja prosta, czytelna, wyraźna zestaw ikonek Mi się bardzo podoba. Okno rozmowy bardzo czytelne. Brawo.

System: Win 10 Home Premium
Przeglądarka: IE zawsze najnowsza pod dany system, domyślna Firefox zawsze najnowsza,
AQQ: zawsze najnowsza beta lub wersja stabilna
Kompozycje: Standardowe zawsze najnowsze + Sense
Wtyczki: Standardowe + , Antyspam, AQQReboot,    korektor,   zawsze najnowsze.
http://i33.tinypic.com/335fgck.jpg


#43 madhunt3r

madhunt3r

    Prezes

  • Przyjaciel
  • 810 postów

Napisano 2009.07.08, 22:11

Muszę Ci powiedzieć, udała Ci się ona :D Brawo.

#44 Ania

Ania

    MySzka

  • Przyjaciel
  • 306 postów

Napisano 2009.07.09, 13:36

Biorę się za testy...

Podoba mi się ten klimacik :P
Dołączona grafika Wbrew pozorom optymistka... ^^
Niepoprawna marzycielka... ^^

#45 smiiile

smiiile

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 2009.07.09, 16:01

Jakby nie czytało Alpha Channel. Jak to naprawić? :huh:
Dołączona grafika

Dołączona grafika

Tak samo miałem jak dodawałem emotikonki pod złym rozszerzeniem - nie czytało transparentu.

#46 Linkfan

Linkfan

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 151 postów

Napisano 2009.07.09, 16:02

Zainstaluj IE 7 bądź 8.
Dołączona grafika

#47 Colo

Colo

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 243 postów

Napisano 2009.07.11, 23:56

Kompozycja dość ciekawa, ale tylko w wersji Mini... Ogólnie dość bardzo przypomina mi kompozycje Standard. Dlaczego? Sam nie wiem. Ogólnie rzecz biorąc to jest to "fotoszopowa" wersja naszego komunikator. Fotsoszopowa? Tak, jest zbyt dużo abstrakcyjnych grafik co psuje efekt końcowy. A i jeszcze ikonki Jabbera to te same co sieci AQQ z kompozycji by muszi & SzuplyNH.

Ocena: 5.5/10.
Betatesty AQQ;
OS: Windows 7 Home Premium x64, IE8 (default: Opera 11);
Wtyczki: AntiSwap, C******czki V2, InvShow, Korektor, MsgNotifier, TabKit, GGNetwork;
Kompozycja: AQQ 7 New;

#48 Laston

Laston

    Weteran

  • Dekorator
  • 559 postów

Napisano 2009.07.16, 13:12

@Colo gdybyś przeczytał wszystko co napisałem to byś wiedział, że ikonki sieciowe są z kompozycji BlackOrange których autorem jest Linkfan (dostałem od niego pozwolenie) i przyznałem się do tego. Zrobiłem tak gdyż sam nie umiałbym zrobić lepszych. A tak nawiasem to nie są w 100% takie same :P

#49 Gość_draxterix_*

Gość_draxterix_*
  • Gość

Napisano 2009.07.26, 18:09

Witam .... ja mam prosbe a zaraz kilka pytan.. uzywam tej skorki bo jest najladniejsza ze wszystkich co mialem okazje przegladac.. chcialbym jednak poprosic autora o pomoc w zmianie kilku rzeczy...

1, Poniewaz uzywam stylu pzeroczystego (transpendentny okolo 70%) niektore rzeczy bardzo slabo widac... stad tez moje pytanie ... gdzie i jak moglbym zmienic kolor napisów z niebieskiego (te co sa napisane program kontakty pomoc) z niebieskiego na bialy, pomaranczowy lub cokolwiek innego...
2.JAk wyzej tylko ze napis "konto:blebleble..." tez jest niebieskie a przy transpandency wyglada to nie ciekawie...
3. Zaokraglic troche rogi komunikatora nie do przesady ale wydaje sie troche kanciasty a jesli by to zrobic ladniej by sie komponowal...


To tyle ... wiecej uwag nie mam ... i bardzo bym poprosil o pomoc
pozdrawiam

stivo: bez cytowania poprzedniego posta w całości następnym razem proszę.

#50 SzczuplyNH

SzczuplyNH

    Weteran

  • Dekorator
  • 459 postów

Napisano 2009.07.26, 18:14

http://aqq-pomoc.info

Tam masz poradnik tworzenia kompozycji.

#51 Gość_draxterix_*

Gość_draxterix_*
  • Gość

Napisano 2009.07.27, 15:16

http://aqq-pomoc.info

Tam masz poradnik tworzenia kompozycji.


Dziekuje znalazlem informacje dotyczace zmianu koloru (programy kontakt pomoc) ale nigdzie nie widze jak moge zmienic zaokraglenie rogow...Moze ktos podeslac linka lub napisac jak to zrobic ... :/ Pozdawiam i dziekuje za pomoc

#52 Senega

Senega

    Początkujący

  • Wtyczkopisarz
  • 1401 postów

Napisano 2009.07.27, 15:30

Odnośnie obramowania okien to też tam jest dokładnie tutaj

Android - program telewizyjny Kropka TV http://goo.gl/AZyEE

Aktualnie bez AQQ - co na dobre mi wychodzi :tuptup:


#53 Dibo

Dibo

    Bywalec

  • Wtyczkopisarz
  • 202 postów

Napisano 2009.07.27, 18:08

Bardzo ładna kompozycja. W moim klimacie. Najważniejsze że nie ma żadnych wodotrysków i fajerwerków podczas klikania w kontakt (np. zmiana wysokości obramowania, pojawianie sie avatara itd. grrr...) Świetnie dobrany kontrast pomiędzy ogólnym tematem kompozycji a elementami istotnymi tj. czcionki kontaktów. Chyba pierwsza kompozycja przy której nie bolą mnie oczy.

Mam tylko ogólne pytanie. Czy technicznie w AQQ można zrobić kompozycje która nie będzie pokazywała avatarów jeżeli dany kontakt takiego nie posiada? Chodzi nie tylko o samo schowanie domyślnego avatara ale również o automatyczne dopasowanie wysokości obramowania dla takiego kontaktu. Chyba jeszcze nie spotkałem się z taką kompozycją...

#54 Silverlight

Silverlight

    Just brilliant. It's Sense.

  • Dekorator
  • 3422 postów

Napisano 2009.07.27, 19:06

Bardzo wiele wad, ale wygląda ładnie.

- krzywy przycisk X;
- ohydne tło pod paskami przewijania;
- zastosowanie spacji jako odstępów w stylu okna rozmowy [kiedy kopiuję coś z historii, mam po 2 albo 3 spacje przed tekstem; polecam trochę to naprawić i nie sugerować się: "e tam, tryb kopiowania niedługo będzie i tak"];
- noavatar niepotrzebnie ma błękitne tło, bo na tym rudym czy fioletowym tle pod awatarem w oknie rozmowy nie prezentuje się to dobrze;
- pogoda na następne dni nie jest dokładnie wyśrodkowana;
- brzydki bordercolormarker w oknie rozmowy;
- niepotrzebne użycie filtra jako tło mainmenu, przez co napisy wyglądają nieładnie;
- czcionka Arial w panelu użytkownika;
- kolory napisów na pasku tytułu są takie same, jak w Standard, gdy okno nie ma focus-a proponuję 135,141,142;
- niepogrubione nicki rozmówców na belkach w oknie rozmowy;
- tło przy pogodzie na następne dni nie wygląda dobrze;
- kompozycja nie jest przstosowana do obsługi listy kontaktów zwężonej do minimum [winą jest zbyt szeroki toolbar; nie mówię, że ikonki są za duże, ale odstępy między nimi owszem];
- brak podświetlenia ikon toolbara po kliknięciu;
- marnowanie się miejsca w panelu użtkownika [skoro jest awatar, marnuje się cała jedna linia; możnaby dać tam np. jednolinijkowy opis albo nick];
- ikonka Kontakty na toolbarze niepotrzebnie ma tą chmurkę jak w ikonce Czaty;
- brak linii oddzielających elementy toolstatus;
- kolor czcionki temperatury w skórce pogody nie pasuje do kopmozycji;
- zegar w skórce pogody ma brzydkie kolory [proponuję biały albo taki niebieski jak licznik wapsterów];
- za duże zaokrąglenie zakładek [lepiej by było, jakby było takie lekkie, jak zaokrąglone jest na górze obramowanie okien];
- czaty są tragiczne, odechciewa się rozmawiać, jak widzi się taki opchany styl okna rozmowy [zrób dla czatów osobny styl okna rozmowy];
- godzina na zielonej belkce [tej od informacji na czatach] powinna mieć zielony kolor, żeby zachować ten sam szyk [no bo przy wiadomości przychodzącej jest niebiska, przy wychodzącej jest rdzawa, przy zmianie statusu fioletowa, a w tym przypadku akurat zielona nie jest, a powinna];
- w grupach przydałaby się taka linia pod paskiem, jak jest i nad nim;
- w ogóle chybiony pomysł z ikonkami na paskach grup;
- ogólnie lista kontaktów zajmuje dużo miejsca, np. zobacz sobie jak kontakty bez opisu wyglądają [zresztą nawet przy kontaktach z opisem na dole marnuje się dużo miejsca];
- tło i ramka przycisku X na zakładkach jest standardowe;
- nie widać za bardzo paska postępu przesyłania danych na zakładkach.

To tyle. Polecam pooprawić.

10/10 i tak.

Windows 10 Home x64 ● Internet Explorer 11Intel i7 3gen 4x2,3~3,3 GHz8 GB RAMnVIDIA GeForce 650M 2 GB 1920x1080Intel SSD 530 240GBBlu-ray RW


#55 Gość_Eversor_*

Gość_Eversor_*
  • Gość

Napisano 2009.08.20, 14:56

Kompozycja idealnie wpasowuje się w moje upodobania.
I choć chciałbym powiedzieć, że jest idealna i dać 10/10 to nie moge :/.

O ile w sumie delikatnie nudne ikonki statusów sieci mi nie przeszkadzają. Zawsze i tak można je samemu podmienić (jak to jeszcze nauka przede mną).
Lista kontaktów zajmująca kupe miejsca jest dla mnie ok. Z powiększoną czcionką jest czytelna, a to jest przydatne dla mnie z moim dużym monitorem xD.
No ale możliwość nie wyświetlania pustego avatara (ludka) była by właściwie całkiem dobra.

Pora na rzeczy które mnie już w oczy lekko kują:

Wspomniane wyżej scrolle. Są koszmarnie tandetne. Nie wiem czy da się je zrobić bardziej EyeCandy stylowo jak zawartość czatu, bo w aktualnej formie się trochę
wybijają wiochą :]. W oknie głównym mniej się to w oczy rzuca z racji braku cukierkowych kolorków (idealnie dobrane pod mój gust BTW:P).

Na dobrą sprawę fatalne jest też tło okien. Jest klimatyczne ciemne coś tam na nim widać, ale przydałaby się opcja wyłączenia tła-obrazka i ustawienia
jakiegoś koloru. Aktualny obrazek ma jakby białe punkciki, przez co ciągle wydaje mi się, że mam bad pixele żywe świecące na biało :]. (zapewne faq skórek to rozwiąże)

Kopiowanie rozmowy by np. wkleić komuś fragment. Strasznie brzydko to wygląda. Wkleja czas wiadomości przed samą wiadomością bez jakiejkolwiek spacji.
Generalnie mile widziane by było tutaj utrzymanie chociaż "lokalizacyjnego" formatowania treści, czyli generalnie wklejam text wyglądający jak domyślny
ładny graficznie poukładany text ale bez tła, kolorków. No chyba wiadomo o co chodzi :]. (To można jednak z racji małego wykorzystania przeze mnie
kopiowania fragmentów rozmowy pominąć mniej lub bardziej)

Może tylko mi, ale nie działa mi YouTube. Mam załącznik, klikam, rozsuwa wiadomości o tyle ile zapewne filmik YT by zajął, i tyle. Filmik się nie pojawia.
Możliwe, że to wina ustawień, konfiguracji (AQQ mam dopiero 2 dzień, system: xp sp3, ff 3.5 + nieużywany ie8).

To pewnie nie jest związane ze skórką, ale fajnie by było jak by można było mieć grupy kontaktów wspólne dla wszystkich sieci. (przyznam się, że nawet nie szukałem
jeszcze czy to w ogóle jest możliwe).

Z drobnej kosmetyki (zapewne do wyczytania w faq edycji skórek) przydało by się pozbyć tych małych rysunków na paskach grup kontaktów koło przycisku ich zwijania.
Oraz przydałaby się opcja pozwalająca wyłączyć pokazywanie numeru GG czy loginu tlena w belce tytułowej okna chatu i tym samym w belce na pasku zadań.

Aktualna ocena 9/10. Żaden inny skórek mi się tak nie spodobał: ani w całej liście skór do AQQ, ani w dziesiątkach skór do GG8, którego dzięki AQQ się w końcu
po latach pozbyłem (GG ogólnie).

Użytkownik Eversor edytował ten post 2009.08.20, 15:00


#56 Loosa

Loosa

    Weteran

  • Użytkownik
  • 483 postów

Napisano 2009.08.20, 15:31

Może tylko mi, ale nie działa mi YouTube. Mam załącznik, klikam, rozsuwa wiadomości o tyle ile zapewne filmik YT by zajął, i tyle. Filmik się nie pojawia.
Możliwe, że to wina ustawień, konfiguracji (AQQ mam dopiero 2 dzień, system: xp sp3, ff 3.5 + nieużywany ie8).

Zainstaluj flash playera w IE, gdyż z jego silnika AQQ korzysta - wtedy filmiki będą się wyświetlać

To pewnie nie jest związane ze skórką, ale fajnie by było jak by można było mieć grupy kontaktów wspólne dla wszystkich sieci. (przyznam się, że nawet nie szukałem
jeszcze czy to w ogóle jest możliwe).

Jeśli chodzi o jabbera - każde konto jabbera to osobna grupa. Natomiast konto jabbera + sieć wtyczkowa (np. gg) mogą być jedną grupą kontaktów.

Jeśli masz jakieś pytania (widzę, że jesteś tutaj nowy), wejdź na czat AQQPomoc (instrukcja jak tego dokonać: http://aqq-pomoc.info/wejscie-czat ), tam ludzie bardzo chętnie wyjaśnią wszelkie wątpliwości ;)

Przepraszam za offtop.

OS, IE, AQQ, Wtyczki, Kompozycja.


#57 Gość_Eversor_*

Gość_Eversor_*
  • Gość

Napisano 2009.08.20, 19:52

Zainstaluj flash playera w IE, gdyż z jego silnika AQQ korzysta - wtedy filmiki będą się wyświetlać


Dzięki! Pomogło.

Jeśli chodzi o jabbera - każde konto jabbera to osobna grupa. Natomiast konto jabbera + sieć wtyczkowa (np. gg) mogą być jedną grupą kontaktów.

Jeśli masz jakieś pytania (widzę, że jesteś tutaj nowy), wejdź na czat AQQPomoc (instrukcja jak tego dokonać: http://aqq-pomoc.info/wejscie-czat ), tam ludzie bardzo chętnie wyjaśnią wszelkie wątpliwości ;)

Przepraszam za offtop.


Chodziło mi raczej o kontakty AQQ + GG + Tlen. Jakoś nie udało mi się stworzyć grupy tak by dodać do niej kontakty z tych 3 grup (głównie tlen i gg bo tych używałem aka mam kontakty jakieś).
Ale też i specjalnie nad tym nie medytowałem. Parę klików tu, parę tam: nie wyszło poszedłem sprawdzać inne rzeczy hehe.
Fakt z AQQ jestem nowy. Z ikonkami statusów sobie poradziłem. Z resztą pewnie powoli też sobie poradzę. Pośpiechu nie ma :].
W razie wątpliwości skorzystam z zaproponowanego czatu.

Bóg zapłać dobry człowieku :]

#58 Laston

Laston

    Weteran

  • Dekorator
  • 559 postów

Napisano 2009.08.21, 11:28

Wspomniane wyżej scrolle. Są koszmarnie tandetne. Nie wiem czy da się je zrobić bardziej EyeCandy stylowo jak zawartość czatu, bo w aktualnej formie się trochę
wybijają wiochą :].

Z tego co wiem nie da się określać kolorów tych scrolli - są definiowane przez IE jako standardowe. W każdej kompozycji będziesz miał to samo :/

Na dobrą sprawę fatalne jest też tło okien. Jest klimatyczne ciemne coś tam na nim widać, ale przydałaby się opcja wyłączenia tła-obrazka i ustawienia
jakiegoś koloru. Aktualny obrazek ma jakby białe punkciki, przez co ciągle wydaje mi się, że mam bad pixele żywe świecące na biało :]. (zapewne faq skórek to rozwiąże)

To już jest wina monitorów LCD. Kompozycję robiłem na CRT i tam wygląda nieźle, ale jak zobaczyłem ją na laptopie to prezentuje się o wiele gorzej :/. Ale żeby te jaśniejsze punkty wyglądały na bad pixele to jak dla mnie za duży kontrast w monitorze masz ustawiony :P

Kopiowanie rozmowy by np. wkleić komuś fragment. Strasznie brzydko to wygląda. Wkleja czas wiadomości przed samą wiadomością bez jakiejkolwiek spacji.

Do kopiowania wiadomości jest "Tryb kopiowania" (Ctrl + U) ;)

#59 Silverlight

Silverlight

    Just brilliant. It's Sense.

  • Dekorator
  • 3422 postów

Napisano 2009.08.21, 12:00

Do kopiowania wiadomości jest "Tryb kopiowania" (Ctrl + U) ;)

Co nie oznacza, że w archiwum go nie ma nadal, a możliwości HTML i CSS nie są aż tak ograniczone, żeby nie szło zrobić ładnego stylu do kopiowania. Patrz jak wygląda skopiowana rozmowa z kompozycji Vista, wbudowanej w AQQ od czasu bety 73:

Wyrocznia [wyrocznia@aqq.eu/AQQ]
[2009-08-18 :: 15:36:59] [Obrazek]

jacoSZEF [jacoszef@aqq.eu/AQQ]
[2009-08-18 :: 15:37:21] ?

Wyrocznia [wyrocznia@aqq.eu/AQQ]
[2009-08-18 :: 15:37:29] wycentrowane emotki  
[2009-08-18 :: 15:37:37] [Obrazek]
[2009-08-18 :: 15:37:43] w oknie rozmowy też  

jacoSZEF [jacoszef@aqq.eu/AQQ]
[2009-08-18 :: 15:37:48] Mhm.

Wyrocznia [wyrocznia@aqq.eu/AQQ]
[2009-08-18 :: 15:37:54] co sądzisz o tym?

jacoSZEF [jacoszef@aqq.eu/AQQ]
[2009-08-18 :: 15:38:01] Jak wygląda w kilku liniach?

Wyrocznia [wyrocznia@aqq.eu/AQQ]
[2009-08-18 :: 15:38:15] [Obrazek]
[2009-08-18 :: 15:39:04] mówiłem że Vista ma moje najskrytsze patenty  
[2009-08-18 :: 15:40:35] fajny bajer. o wiele ładniej wygląda
[2009-08-18 :: 15:40:48] nie ma takich odstępów tekstu

jacoSZEF [jacoszef@aqq.eu/AQQ]
[2009-08-18 :: 15:46:44] Nie jest źle.
[2009-08-18 :: 15:47:37] Ale może czasem wyglądać dziwnie.  
[2009-08-18 :: 15:47:58] Chyba, że bez emotek odstępy są takie same.
[2009-08-18 :: 15:48:01] Znaczy zbliżone.

Wyrocznia [wyrocznia@aqq.eu/AQQ]
[2009-08-18 :: 15:48:15] [Obrazek]
[2009-08-18 :: 15:48:28] [Obrazek]

jacoSZEF [jacoszef@aqq.eu/AQQ]
[2009-08-18 :: 15:50:16] A na przykład mój obecny opis?
[2009-08-18 :: 15:51:09] ?.  
[2009-08-18 :: 15:52:47] Daj znać jak będziesz.

Użytkownik Wyrocznia edytował ten post 2009.08.21, 12:09

Windows 10 Home x64 ● Internet Explorer 11Intel i7 3gen 4x2,3~3,3 GHz8 GB RAMnVIDIA GeForce 650M 2 GB 1920x1080Intel SSD 530 240GBBlu-ray RW


#60 Gość_Eversor_*

Gość_Eversor_*
  • Gość

Napisano 2009.08.21, 15:53

Z tego co wiem nie da się określać kolorów tych scrolli - są definiowane przez IE jako standardowe. W każdej kompozycji będziesz miał to samo :/

No to nieciekawie, bo w oknie czatu, który jest bajeczny i wygląda ok, te skrole jak się pojawiają to jest ble:P (notabene nabieram nawyku czyszczenia okna rozmowy zanim pojawią się skrole o.0).

To już jest wina monitorów LCD. Kompozycję robiłem na CRT i tam wygląda nieźle, ale jak zobaczyłem ją na laptopie to prezentuje się o wiele gorzej :/. Ale żeby te jaśniejsze punkty wyglądały na bad pixele to jak dla mnie za duży kontrast w monitorze masz ustawiony :P

Mam TV LCD robiący za monitor. W tym trybie (samsung) nie ma żadnych wspomagaczy. Nie używam też dynamicznego kontrastu, a ekran jest bardzo ściemniony bo po oczach by za mocno walił. To z bad pixelami było delikatnie przekolorowane, ale widać te punkciki jaśniejsze, i na tak dużej powierzchni (full hd 40 cali) wyglądają jak kurz, albo na 1 rzut oka właśnie jak bad pixele. Zwłaszcza jak się film ogląda i robi się przerwę na mały czat, a ekran dla potrzeb filmu rozjaśniony na maxa. Generalnie wyedytować te tapety/tą tapetę tak by zlikwidować te jaśniejsze spoty i zero problemu. Szczególnie, że lubię swoje tapety na pulpicie. Korzystam z przeźroczystości dla obu okien i widzę dzięki temu nakładkę z tapety w kompozycji i mojej i te jaśniejsze spoty są lekko nieteges. Lubie ciemne kompozycje oczy mniej bolą przy długim użytkowaniu.

Do kopiowania wiadomości jest "Tryb kopiowania" (Ctrl + U) ;)

Człowiek się uczy cały czas :]. Musze potestować to Ctrl+U. Ale w tym co "Wyrocznia" mówi też jest na pewno coś sensownego i wartego przemyślenia hehe (cudzysłów specjalnie użyty - skojarzenia z matrixem mam ;] hihi)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych