Skocz do zawartości

Zdjęcie

BackupAQQ 3.1.0.0

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
53 odpowiedzi w tym temacie

#21 karololszak

karololszak

podróżnik w czasie

• Moderator
  • 1562 postów

Napisano 2009.07.14, 20:58

Wtyczka niektórym może się przydać - ale ja i tak robię ręczny backup :D No chyba że dodałbyś jakąś konfigurację typu: "Co [ileśtam do wyboru] dni rób automatycznie backup i wysyłaj na serwer FTP". //Harmonogram zadań + wbudowany w windows menadżer FTP? :D

[OT]A może zmień nazwę na BAQQUP ? :D[/OT]

Kiedyś były tu linki do moich stron, ale przez lata wszystko upadło... :(

#22 Beherit

Beherit

In Sorte Diaboli

• Wtyczkopisarz
  • 5026 postów

Napisano 2009.07.15, 10:07

To już za dużo kombinowania :P Jedne co mogę dodać to linie komend dzięki, którym będzie można wywołać program i zrobi od razu kopię danego profilu - wtedy jak ktoś chce mógłby ustawić sobie harmonogram :)

#23 Tomasz.G

Tomasz.G

Bywalec

• Użytkownik
  • 159 postów

Napisano 2009.07.19, 11:30

A może jakaś mała wtyczka do AQQ, która uruchamiałaby ten program w trybie cichym (bez okna) co ustalony okres czasu?
Pozdrawiam, Bo$s.

#24 Borut

Borut

Bywalec

• Użytkownik
  • 116 postów

Napisano 2009.10.16, 17:06

Nawiązując do buga http://forum.aqq.eu/...uchamiania-aqq/ to mógłbyś się pomęczyć jak możesz nad konfiguracją backupu tak, aby można było go wrzucić w harmonogram Windowsa lub zrobić z tego coś w postaci dodatku do Aqq, który by pozwolił automatycznie zapisać profile lub profil np: przy wychodzeniu z Aqq codziennie lub w określonych odstępach czasu. Oconnel jak na razie z tego co pisze, że to jest propozycja, a ta funkcja jest niezbędna, bo na pewno każdy nie chce stracić profilów/ustawień po nagłej awarii linii energetycznej. B-)

#25 Pbo

Pbo

Kierownik

• Przyjaciel
  • 3477 postów

Napisano 2009.10.16, 17:31

O właśnie, np. raz dziennie, albo przy wyłączaniu lub uruchamianiu AQQ i fajnie by było, gdyby dodatek mógł nadpisywać jeden plik, oczywiście jeżeli to ustawimy bo bałagan by się nam zrobił.

Komunikatory głosowe Ventrilo.TeamSpeak, Mumble

PolscyGracze.pl - wiadomości ze świata gier | Serwer XMPP PGra.cz

#26 UsagiAddict

UsagiAddict

J̵ava͡Pr͝òg̢ram̵mer

• Użytkownik
  • 1175 postów
  • MiejscowośćWrocław

Napisano 2009.10.16, 17:44

Ewentualnie wtyczkę Archeolog przerobić, by nie backupowała tylko archiwum lecz i cały profil

Does the scent of soil and beast
Breathe the life into the animal you hide
Dołączona grafika

#27 Beherit

Beherit

In Sorte Diaboli

• Wtyczkopisarz
  • 5026 postów

Napisano 2010.02.05, 19:54

BackupAQQ 2.0.0.0

Taki tam mały update programu do tworzenia kopii zapasowych profilów w AQQ ;)

Zmiany w stosunku do poprzedniej wersji:

Pobierz plik

Użytkownik Beherit edytował ten post 2011.03.28, 21:51

#28 mav

mav

Skrypter

• Przyjaciel
  • 1157 postów

Napisano 2010.03.25, 20:46

Great, jeśli to działa, to super. Ale może dodam głupie pytanie - czy to działa w taki sposób, że uruchamiam na świeżej instalacji AQQ, 'przywracam' backup i wszystkie wtyczki/skórki/kontakty cudownie się pojawiają? Przyznam się - nie sprawdzałem tego jeszcze, bo i w sumie nie mam obecnie po co, ale może BARDZO przydać się taka świadomość;)

JS / jQuery / PHP / MySQL / CMS / Forum filmowe / Kran kamerowy

#29 VPN

VPN

Guru

• Użytkownik
  • 6923 postów

Napisano 2010.03.25, 21:19

Działa tak jak myślisz. Szczegóły: http://aqq-pomoc.inf...7-kopia-profilu

Tu byłem.

#30 Mati M.

Mati M.

Bywalec

• Użytkownik
  • 124 postów

Napisano 2010.11.11, 19:08

Skierował mnie tutaj VPN, tak więc piszę :)

Mam jeden problem, mianowicie utworzyłem kopię zapasową za pomocą tego programiku. Wszystko wyglądało ok., nawet przed reinstalacją systemu sprawdzałem, czy da się przywrócić (usunąłem wszystko i potem przywracałem ;) ) aby potem nie mieć niespodzianek. Niestety, po reinstalacji takowa mnie nawiedziła - programik przywraca, po chwili wyskakuje "Poprawnie przywrócono bla bla bla...". Uradowany odpalam AQQ a tutaj... ZONK! Z ledwością wczytał login i hasło Jabbera (Jabber, Jabberowskie dane? nie wiem jak to poprawnie określić). Próbowałem na wersji instalacyjnej, z folderu ZIP, próbowałem nawet przenieść pliki od mojego 7-zipa ale nic. Wszędzie komunikat, że się udało a postępów brak.

Troszkę mnie to zdenerwowało, bo szczerze mówiąc nie uśmiecha mi się instalowanie wszyskich wtyczek, skórek (miałem kilka, wymieniałem co jakiś czas), konfiguracja programu, sępienie spowrotem o numery.

System przed i po reinstalacji taki sam, XP z SP3, AQQ 2.2.3.42
System :: Przeglądarka :: AQQ:: Wtyczki : standardowe + dodatkowe :: Obramowanie wyłączone

#31 Beherit

Beherit

In Sorte Diaboli

• Wtyczkopisarz
  • 5026 postów

Napisano 2010.11.11, 23:48

Z ledwością wczytał login i hasło Jabbera (Jabber, Jabberowskie dane? nie wiem jak to poprawnie określić).

A może tak więcej szczegółów? Mam się domyśleć objawów czy jak? Co oznacza te "z ledwością"?

#32 Mati M.

Mati M.

Bywalec

• Użytkownik
  • 124 postów

Napisano 2010.11.12, 07:20

Zainstalowałem AQQ. Nie utworzyłem profilu, wyłączyłem. Uruchomiłem programik, dałem przywróć profil, po kilku minutach wywaliło "Pomyślnie przywrócono bla bla..." Włączyłem AQQ, uruchomiło się, ale...

1. Zamiast mojej wcześniejszej skórki jest Standardowa
2. Brak jakiejkolwiek z wcześniej posiadanych przeze mnie wtyczek
3. Brak GG (tzn. brak kontaktów + możliwości użytkowania (muszę ręcznie wpisać login i hasło)
4. Możliwość korzystania z Jabbera (tu wszystko działa)

Reasumując, przywrócenie backupu dało mi jedynie możliwość kontaktu poprzez sieć Jabber.
System :: Przeglądarka :: AQQ:: Wtyczki : standardowe + dodatkowe :: Obramowanie wyłączone

#33 Beherit

Beherit

In Sorte Diaboli

• Wtyczkopisarz
  • 5026 postów

Napisano 2010.11.12, 09:45

Zgłoś się najlepiej do mnie na priv, podeślesz ten pliczek z backupem i zobaczymy co jest grane ;)

#34 Mati M.

Mati M.

Bywalec

• Użytkownik
  • 124 postów

Napisano 2010.11.12, 21:34

Skąd mam wiedzieć, czy nie zakosisz jakiś danych itp?
  • VPN lubi to

#35 Beherit

Beherit

In Sorte Diaboli

• Wtyczkopisarz
  • 5026 postów

Napisano 2010.11.12, 23:50

Gdybym miał komuś zakosić dane to zrobił bym to już dawno temu :] Spoko na czuja nie będę wykrywać błędu.

#36 Mati M.

Mati M.

Bywalec

• Użytkownik
  • 124 postów

Napisano 2010.11.13, 09:21

W sumie i tak wiele nie mam do stracenia ;)

#37 WiTuŚ

WiTuŚ

AQQ Maniak

• Przyjaciel
  • 2021 postów

Napisano 2010.11.13, 10:31

Narzędzie z pewnością przydatne. Szkoda, że przy tworzeniu kopii profilu pasek postępu nie pokazuje realnie ile pozostało do zakończenia tego procesu.

#38 Beherit

Beherit

In Sorte Diaboli

• Wtyczkopisarz
  • 5026 postów

Napisano 2011.03.28, 21:50

BackupAQQ 2.1.0.0

Już od dawna planowałem wydać nową wersję programu BackupAQQ jednak jakoś nigdy nie mogłem się za to zabrać. Sporych zmian jako takich nie ma, w nowej wersji można zobaczyć przede wszystkim brak możliwość wykluczania danych rzeczy z kopii zapasowej - sprawiało to sporo problemów wśród mniej zaawansowanych użytkowników, dlatego też postanowiłem usunąć tę funkcjonalność. Ponad to został zmieniony sposób tworzenia/przywracania kopii zapasowej. Poprzednio używany program 7-Zip niestety sprawiał dość spore problemy objawiające się m.in. brakiem pasku postępu. I chyba najważniejsza zmiana - od teraz można uruchomić program z parametrami dzięki czemu kopia zapasowa naszego profili zostanie wykonana w tle! Wystarczy utworzyć skrót do programu, zmodyfikować go dodając w ścieżce "-backup nazwa_profili" i przenieść np do autostartu - dzięki temu z każdym włączeniem systemu program będzie tworzył kopię zapasową danego profilu AQQ!

Zmiany w stosunku do poprzedniej wersji:

Pobierz plik

Użytkownik Beherit edytował ten post 2012.05.16, 09:53

#39 WiTuŚ

WiTuŚ

AQQ Maniak

• Przyjaciel
  • 2021 postów

Napisano 2011.03.29, 16:09

Super. Teraz wszystko działa dużo szybciej no i widać przynajmniej pasek postępu :)

#40 VPN

VPN

Guru

• Użytkownik
  • 6923 postów

Napisano 2011.03.29, 17:20

Dlaczego programik tworzy folder Backups już po uruchomieniu, a nie dopiero w momencie rozpoczęcia tworzenia kopii, o ile użytkownik nie zmienił domyślnej ścieżki?

Tu byłem.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych