Skocz do zawartości


Zdjęcie

BackupAQQ 3.1.0.0


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
53 odpowiedzi w tym temacie

#1 Beherit

Beherit

    In Sorte Diaboli

  • Wtyczkopisarz
  • 5031 postów

Napisano 2009.07.03, 16:04

BackupAQQ 3.1.0.0

 

Dołączona grafika

 

Data wysłania: 2012.05.07, 10:47

Data aktualizacji: 2015.10.24, 09:56

BackupAQQ to proste narzędzie umożliwiające zrobienie kopii dowolnego profilu AQQ jak i przywrócenie jej w mgnieniu oka! Program jest skierowany głównie do mniej zaawansowanych użytkowników.

 

Dla zaawansowanych
Program potrafi automatycznie tworzyć kopie zapasowe bez konieczności pokazywania GUI. W tym celu należy uruchomić program z następującymi parametrami: "-backup nazwa_profilu opcjonalna_ścieżka_docelowa_kopii".

 

Program objęty jest licencją GNU General Public License 3, tak więc jego źródła są otwarte – możecie go modyfikować na własne potrzeby oraz rozwijać go wspólnie ze mną. Repo programu znajduje się w tym miejscu.

 

Zmiany w BackupAQQ 3.1.0.0

  • Obsługa nowej ścieżki profili AQQ.
  • Optymalizacja pokazywania postępu tworzenia/przywracania kopii zapasowej.
  • Inne poprawki optymalizacyjne i kosmetyczne.
  • Aktualizacja skórki z AQQ.
  • Aktualizacja komponentu ZipForge do nowszej wersji (6.50).
  • Aktualizacja komponentów AlphaControls do nowszej wersji (9.20).

Pobierz pliklista zmian


  • Lynn, skyjtfnye i Orodevase lubią to

#2 KAmerOK

KAmerOK

    Plugs dev

  • Wtyczkopisarz
  • 865 postów

Napisano 2009.07.03, 16:13

Właśnie miałem już po części gotową taką wtyczkę miała trochę większą funkcjonalność niż Twoja ale i tak gratulacje :) dobra robota moja wersja idzie do kosza ;)
Edit: aha tylko że Ty to zrobiłeś w formie *.exe czyli nie wszystko stracone;PP
P.S czemu nie wyświetla się jakiś postęp robienia Backupu?

AQQ: 2.x beta testy, Kompozycja: Standard, Wtyczki: TuneStatus,AQQ Streamer, Pogoda
PC: Athlon 64 X2 4400 2.3 GHz@2.77 GHz, GPU: Radeon HD6570, Ram: 5GB , HDD 1TB,
OS: Win8 x64
Notebook: CPU: Intel Core 2 Duo T5900 2.2 GHz, GPU: nVidia G102, Ram: 4GB, HDD: 1TB, OS: Win8 x64


#3 Beherit

Beherit

    In Sorte Diaboli

  • Wtyczkopisarz
  • 5031 postów

Napisano 2009.07.03, 16:20

Wiesz robienie kopii profilu we wtyczce nie ma sensu :D Czasem jakiś błąd może wystąpić gdy plik jest używany no i dupa ;) Myślałem o zrobieniu wyboru co chce się dodać do kopii (np, wtyczki itp) ale bo głębszym namyśle doszedłem do wniosku, że nie ma sensu :D
Nie widać postępu bo pakowanie jest robione poprzez zewnętrzny plik - nie komponent czy plik dll. Jakoś nie chciało mi się bawić w te rzeczy.

#4 KAmerOK

KAmerOK

    Plugs dev

  • Wtyczkopisarz
  • 865 postów

Napisano 2009.07.03, 16:29

ma sens bo Masz wtyczkę i nie Gmyrasz po dysku w poszukiwaniu programu robiącego kopię tylko otwierasz wtyczkę z ustawień AQQ
i masz wszystko jak na talerzu a poza tym jaki błąd? robiłem testy w robieniu kopi zapasowych i po jakichś 15 zrobionych backupach żaden błąd się nie zrobił, inna sprawa jeśli chodzi o przywrócenie kopii zapasowej ale to też się da załatwić ;)
hmm Twoja wizja ładnie wygląda i zrobił się z tego fajny dodatek gratulacje :)

AQQ: 2.x beta testy, Kompozycja: Standard, Wtyczki: TuneStatus,AQQ Streamer, Pogoda
PC: Athlon 64 X2 4400 2.3 GHz@2.77 GHz, GPU: Radeon HD6570, Ram: 5GB , HDD 1TB,
OS: Win8 x64
Notebook: CPU: Intel Core 2 Duo T5900 2.2 GHz, GPU: nVidia G102, Ram: 4GB, HDD: 1TB, OS: Win8 x64


#5 GoRo

GoRo

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 161 postów

Napisano 2009.07.03, 16:36

A może by to zrobić jako wtyczkę z programem? Już wyjaśniam o co chodzi.

Instalujemy program i wtyczkę (często jest tak w przypadku programów z wtyczkami do Firefoksa, np. Skype) i np. w AQQ z menu wtyczek wybieramy opcje np. Zrób kopię profilu. Wtedy wtyczka wyłącza AQQ odpalając jednocześnie program, a po zrobieniu kopii program odpalał by AQQ ponownie. Dodało by się oczywiście jakieś komunikaty że AQQ zostanie zamknięte itp.


BTW. Skrót nazwy wychodzi BAQQ :]

#6 VPN

VPN

    Guru

  • Użytkownik
  • 6923 postów

Napisano 2009.07.03, 16:38

Szoke. Rewelacyjny programik. Na potrzeby AQQ Pomoc zrobiłem automatyczny instalator (wraz z deinstalatorem i skrótem na Pulpicie w menu Start) do pobrania: link (1,7 MB).

PS. Najbardziej mnie cieszy, że to osobny programik, a nie wtyczka.
  • pietreXtreme lubi to

Tu byłem.


#7 Pbo

Pbo

    Kierownik

  • Przyjaciel
  • 3477 postów

Napisano 2009.07.03, 16:40

VPN świetny instalator Not Found. :D
Co do programu to dobra robota Beherit z nudy wszystko się zrobi.

Edit:
Dobra już link działa.

Komunikatory głosowe Ventrilo.TeamSpeak, Mumble

PolscyGracze.pl - wiadomości ze świata gier | Serwer XMPP PGra.cz


#8 lsr

lsr

    Czarna legenda forum powraca...

  • Przyjaciel
  • 1246 postów

Napisano 2009.07.03, 18:04

Świetna sprawa. Ale proponuję jednak rozbudować o zaznaczanie, co ma być skopiowane/przwrócone (tak jak to jest zrobione w programie MozBackup). W pewnych sytuacjach taka selektywność ma znaczenie (pisałem gdzieś o problemach z instalacją najnowszego FF i wtedy właśnie ta możliwość wyboru naprawdę pozwoliła mi oszczędzić mnóstwo czasu i kłopotów, bo gdyby wszystko siedziało razem, kopia byłaby bezużyteczna).
I chyba lepiej, że jest to osobny programik. To może mieć znaczenie w przypadku robienia kopii jakiejś totalnie zwalonej lub uszkodzonej instalacji, że nawet AQQ się nie chce otworzyć - wtedy może nie ocalimy wszystkiego, ale tyle, ile się jeszcze da.

6198 zliczonych i pozostawionych postów na starym forum. Więc byle nabijacz nie zrobi na mnie wrażenia. :D


Zapraszam na odnowiony blog: lsr.waw.pl


#9 Xadib

Xadib

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 37 postów

Napisano 2009.07.04, 00:35

Takiego programu mi wlasnie brakowalo! Az od razu lzej na sercu ze czas poswiecony na konfiguracje nie pojdzie na marne.
Dołączona grafika

#10 hex

hex

    Adept

  • Użytkownik
  • 316 postów

Napisano 2009.07.04, 01:10

... ze czas poswiecony na konfiguracje nie pojdzie na marne.

Nie żebym negował w jakiś sposób wartość tego programu, ale czy ręcznie zrobić backup to taka trudna sztuka?

Użytkownik hex edytował ten post 2009.07.04, 01:11


#11 Pbo

Pbo

    Kierownik

  • Przyjaciel
  • 3477 postów

Napisano 2009.07.04, 08:05

Ale nie każdy wie gdzie znajdują się pliki z katalogiem i później jak to przywrócić. Dlatego ten program jest stworzony z myślą o użytkownikach, który nie mają o tym zielonego pojęcia.

Komunikatory głosowe Ventrilo.TeamSpeak, Mumble

PolscyGracze.pl - wiadomości ze świata gier | Serwer XMPP PGra.cz


#12 muszi

muszi

    I hate Mondays!

  • Administrator
  • 1950 postów

Napisano 2009.07.04, 10:03

Świetny programik, zwłaszcza dla mniej doświadczonych osób. Dla zaoszczędzenia czasu i klikania przyda się tez tym bardziej zaawansowanym. Jednak jak wspomniał lsr, warto dodać możliwość rzeczy do backupu.

Nie pomagam prywatnie (PW oraz JID) w sprawach AQQ
Beta info: AQQ: none | OS: Windows 10 x64
>> Przydatne linki: Regulamin | Szukajka | Buglista AQQ| Kompedium wiedzy o AQQ <<


#13 Randall_Memphis

Randall_Memphis

    Weteran

  • Użytkownik
  • 509 postów

Napisano 2009.07.04, 12:37

przydatne. uprosci mi to czesto prace :)

Dołączona grafika

Dołączona grafika


Chciałbym w nowej edycji #AQQ Oscarów oddać głos na ^Eskej'a jako najlepszego kompozytora, oraz ^Beherit'a za wtyczke do #Blip'a


#14 lsr

lsr

    Czarna legenda forum powraca...

  • Przyjaciel
  • 1246 postów

Napisano 2009.07.04, 13:39

Nie żebym negował w jakiś sposób wartość tego programu, ale czy ręcznie zrobić backup to taka trudna sztuka?

Może i nie sztuka, ale nie każdy wie, gdzie szukać plików. I nie musi wiedzieć. Po to jest zegarek, żeby czas wskazywał, a nie żeby dziadek się na nim znał. Z oprogramowaniem jest tak samo. Ma służyć. A jeśli można to dodatkowo ułatwić, to tym lepiej. Myślę, że narzędzie przyda się w szczególności tym, co lubią testować, a wiadomo, że to zawsze stwarza jakieś ryzyko komplikacji.

6198 zliczonych i pozostawionych postów na starym forum. Więc byle nabijacz nie zrobi na mnie wrażenia. :D


Zapraszam na odnowiony blog: lsr.waw.pl


#15 hex

hex

    Adept

  • Użytkownik
  • 316 postów

Napisano 2009.07.04, 14:35

Może i nie sztuka, ale nie każdy wie, gdzie szukać plików. I nie musi wiedzieć. Po to jest zegarek, żeby czas wskazywał, a nie żeby dziadek się na nim znał.

No tak, wszystko ładnie i pięknie, tylko że moja wypowiedź tyczyła się tej: "ze czas poswiecony na konfiguracje nie pojdzie na marne." wg której lepiej czekać na taki właśnie program, niż wziąć sprawy w swoje ręce i nie martwić się dłużej, że "czas poświęcony na konfigurację pójdzie na marne". Zresztą, o czym tu gadać? Każdy ma swój punkt widzenia.

#16 Kendziooor

Kendziooor

    Pan Majster

  • Wtyczkopisarz
  • 1076 postów

Napisano 2009.07.04, 15:07

Beherit, a możesz dodać opcje, która pozwoli wybrać co backupować? Bo ja np. chce robić backup danych profilu, ale kompozycji i wtyczek już nie :P

Użytkownik Kendziooor edytował ten post 2009.07.04, 15:11

Dołączona grafika
Całkiem nowa wersja notatnika do AQQ! Zostań beta-testerem!

System: Windows7 Home Premium; IE8 + Opera 10 (domyślna); Ad-Aware Pro Internet Security 8
Komunikator: Wtyczki podstawowe + dodatkowe; Kompozycja Satin

#17 Elliot

Elliot

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 115 postów

Napisano 2009.07.04, 21:31

Fajne, właśnie jestem po formacie i śmiga.

Użytkownik Elliot edytował ten post 2009.07.04, 21:33


#18 madhunt3r

madhunt3r

    Prezes

  • Przyjaciel
  • 810 postów

Napisano 2009.07.04, 21:33

Świetna wtyczka Beherit :D Oby takich więcej :P

#19 maciekhg

maciekhg

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 216 postów

Napisano 2009.07.06, 22:03

A u mnie prawie wszystko działa: tzn. zrobiłem sobie kopię tym programikiem--> Zrobiłem format--> Przywróciłem też tym programem i wszystko dobrze oprócz drugiego konta gg którego nie przywróciło chociaż o dziwo jak skopiowałem sobie ręcznie plik GGnet.dll i włączyłem AQQ to były wszystkie ustawienia tak jak powinno :)

#20 Beherit

Beherit

    In Sorte Diaboli

  • Wtyczkopisarz
  • 5031 postów

Napisano 2009.07.13, 12:18

BackupAQQ 1.0.1.0


W nowej wersji dodałem rzeczy o które prosiliście :) Trochę mi to zajęło bo nie mogłem się uporać z jednym śmiesznym "błędem" - Eset NOD32 wykrywał program jako wirus heh ;) No ale na szczęście obyło się bez pisania do firmy Eset :)

Zmiany w stosunku do poprzedniej wersji:





Pobierz plik

Użytkownik Beherit edytował ten post 2011.03.28, 21:51





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych