Skocz do zawartości

Zdjęcie

[tracker] Rozszerzenie możliwości zakładki Czaty

• Zamknięty Temat jest zamknięty
25 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Ankieta (41 użytkowników oddało głos)

Co o tym sądzicie?

1. Głosowano Tak, to dobry pomysł (26 głosów [63.41%])

Procent z głosów: 63.41%

2. Głosowano Nie, to zły pomysł (6 głosów [14.63%])

Procent z głosów: 14.63%

3. Głosowano Jak dla mnie jest to obojętne (9 głosów [21.95%])

Procent z głosów: 21.95%

Głosuj

#1 Silverlight

Silverlight

Just brilliant. It's Sense.

• Dekorator
  • 3422 postów

Napisano 2009.07.09, 01:11

Rozszerzenie możliwości zakładki Czaty

Na początek zobazuję.

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Proponuję dodać pole do wpisania adresu serwera, którego listę pokoi chcemy wyświetlić. Dzięki temu użytkownicy innych serwerów, będą mogli bez problemu poruszać się po pokojach rozmów, mieszczących się na innych serwerach i widzieć pełną listę pokoi, pomijając Przeglądarkę usług.

Myślę, że jest to bardzo racjonalne rozwiązanie.

Domyślnie pasek adesu pozostaje pusty, a lista pokoi wyświetla się z tego serwera, na którym zostało założone dane konto w sieci Jabber. Dopiero po wpisaniu na pasek adresu, adresu serwera pokoi rozmów i wciśnięciu "Przejdź do" [miło by było połączyć z tym przyciskiem funkcjonalność ENTER-a, tak na skróty] pojawia się lista pokoi rozmów na innym serwerze i bez problemu możemy tworzyć pokoje, dołączać do nich i odświeżać listę.

Użytkownik Wyrocznia edytował ten post 2009.09.29, 19:37
Bo duża czcionka jest niepotrzebna.

Windows 10 Home x64 ● Internet Explorer 11Intel i7 3gen 4x2,3~3,3 GHz8 GB RAMnVIDIA GeForce 650M 2 GB 1920x1080Intel SSD 530 240GBBlu-ray RW

#2 muszi

muszi

I hate Mondays!

• Administrator
  • 1950 postów

Napisano 2009.07.09, 08:38

Ja bym jednak widział jakieś info typu "Przejdź na czat do innego serwera". W takiej wersji wiele początkujących osób mogłoby nie wiedzieć o co chodzi i wprowadziłoby to tylko niepotrzebne zamieszanie.

PS. I do [cenzura] skończ z tą czcionką!!

Nie pomagam prywatnie (PW oraz JID) w sprawach AQQ
Beta info: AQQ: none | OS: Windows 10 x64
>> Przydatne linki: Regulamin | Szukajka | Buglista AQQ| Kompedium wiedzy o AQQ <<

#3 Pbo

Pbo

Kierownik

• Przyjaciel
  • 3477 postów

Napisano 2009.07.09, 08:41

Takie pole w żadnym wypadku. Mogło by być to jako nowe okno lub coś rozwijanego co można schować. Bo teraz zajmuje dużo miejsca, a dla 80% osób się nie przyda.

Komunikatory głosowe Ventrilo.TeamSpeak, Mumble

PolscyGracze.pl - wiadomości ze świata gier | Serwer XMPP PGra.cz

#4 Killer

Killer

Expert

• Użytkownik
  • 1129 postów

Napisano 2009.07.09, 08:49

A co to ma na celu ? Szybsze wejście do jakiegoś pokoju ? Czasami nazwa pokoju a jego "tytuł" róznią się, więc trudno aby pamiętać je wszystkie. A znowu nigdy nie było tak dużo pokojów czatowych na serwerze, aby zgubić się w ich gąszczu... rzut oka na listę i wiemy, gdzie chcemy wejść. Głosuję na nie.

Beta testy AQQ:

PC: AQQ (zawsze najnowsza beta), Edge, Windows 10 x64 | Kompozycja: GG11, Wtyczki: dostarczane z AQQ

#5 Wojtek

Wojtek

Adept

• Użytkownik
  • 381 postów

Napisano 2009.07.09, 09:17

Killer nie zrozumiałeś. Chodzi o to by się wyświetlić listę pokoi serwera X mając konto na serwerze Y.

Zamiast wpisywać długiej nazwy do czatów lepiej wpisać po prostu nazwę serwera i niech AQQ samo znajdzie czaty.

Trzeba by dodać wyżej jakiś opis np. "Aktywnie przeszukiwany serwer:"
Niżej ComboBox a w nim domyślnie tylko nazwa serwera na którym znajduje się konto a obok przycisk "dodaj nowy serwer"

#6 Loosa

Loosa

Weteran

• Użytkownik
  • 483 postów

Napisano 2009.07.09, 09:19

Osobiście preferuję pomysł Wojtka z comboboxem - możliwość dodania na stałe serwerów do przeglądania, z domyślnie dodanym z serwera, na którym mamy konto, oraz z aqq.eu, gdy nasze konto jest na innym serwerze.

OS, IE, AQQ, Wtyczki, Kompozycja.

#7 Silverlight

Silverlight

• Dekorator
  • 3422 postów

Napisano 2009.07.09, 11:33

W takim razie obrazuję ponownie z nową ideą. :)

- Dodałem napis, mówiący w jakim celu wypełniamy pasek adresu serwera.
- Dodałem przycisk zwijania/rozwijania panelu zmiany adresu serwera.
- Zwiększyłem trochę pole na wpisywanie adresu serwera, usuwając frazę "do" z przycisku Przejdź do [było moim zdaniem trochę za mało miejsca].
- Dodałem takie coś, że po kliknięciu w pole pojawia się lista ostatnio przeglądanych serwerów, żeby jeszcze ułatwić poruszanie się po serwerach.

Takie pole w żadnym wypadku. Mogło by być to jako nowe okno lub coś rozwijanego co można schować. Bo teraz zajmuje dużo miejsca, a dla 80% osób się nie przyda.

Ja bym jednak widział jakieś info typu "Przejdź na czat do innego serwera". W takiej wersji wiele początkujących osób mogłoby nie wiedzieć o co chodzi i wprowadziłoby to tylko niepotrzebne zamieszanie.

Trzeba by dodać wyżej jakiś opis np. "Aktywnie przeszukiwany serwer:"

Zrealizowano. :)

Niżej ComboBox a w nim domyślnie tylko nazwa serwera na którym znajduje się konto a obok przycisk "dodaj nowy serwer"

Osobiście preferuję pomysł Wojtka z comboboxem - możliwość dodania na stałe serwerów do przeglądania, z domyślnie dodanym z serwera, na którym mamy konto, oraz z aqq.eu, gdy nasze konto jest na innym serwerze.

Zrealizowano w troszę inny sposób, mianowicie jako lista ostatnio przeglądanych serwerów. Myślę że byłoby to poręczniejsze choćby dlatego, że nie trzeba byłoby dodawać serwerów do comboboxa, tylko ostatnio przeglądane adresy byłyby po prostu zapamiętywane. :)

A co to ma na celu ? Szybsze wejście do jakiegoś pokoju ? Czasami nazwa pokoju a jego "tytuł" róznią się, więc trudno aby pamiętać je wszystkie. A znowu nigdy nie było tak dużo pokojów czatowych na serwerze, aby zgubić się w ich gąszczu... rzut oka na listę i wiemy, gdzie chcemy wejść. Głosuję na nie.

Przeczytaj tę propozycję trzydzieści razy i wypowiedz się proszę jeszcze raz, bo chyba nie do końca zrozumiałeś, o co chodzi. :)

Użytkownik Silverlight edytował ten post 2009.07.09, 11:48

Windows 10 Home x64 ● Internet Explorer 11Intel i7 3gen 4x2,3~3,3 GHz8 GB RAMnVIDIA GeForce 650M 2 GB 1920x1080Intel SSD 530 240GBBlu-ray RW

#8 Pbo

Pbo

Kierownik

• Przyjaciel
  • 3477 postów

Napisano 2009.07.09, 12:05

Teraz to mogło by to być. Tylko nie jestem pewien czy rozwijana lista serwerów czatowych była by dobrym rozwiązaniem. Jeżeli była by możliwość dodawania nowych serwerów czatowych to nic więcej nie było by trzeba.

Użytkownik Pbo edytował ten post 2009.07.09, 12:05

• MichaelP lubi to

#9 Silverlight

Silverlight

• Dekorator
  • 3422 postów

Napisano 2009.07.09, 12:09

Tak, tylko że najpierw trzeba by cokolwiek dodać, żeby w cokolwiek wejść, a to już nie jest takie poręczne.

Będzie lepiej, kiedy coś wpiszemy, a później pojawi się lista ostatnio przeglądanych serwerów, wybierzemy coś i już.

Aha no i dodam, że kiedy wybieramy którąś pozycję listy, pomijamy przycisk Przejdź i od razu wyświetla się lista. To chyba też by było dobre.

#10 VPN

VPN

Guru

• Użytkownik
  • 6923 postów

Napisano 2009.07.09, 13:13

Jestem na nie. Powody?

1. Propozycja w takim kształcie, po realizacji, zostałaby bardzo prawdopodobnie wykorzystana przez osobę zgłaszającą do kolejnej fali naprzykrzania się i spamu. Wyraźnie widać, że braki w dobrym wychowaniu tego osobnika, przynoszą wszystkim szkodę, co jeszcze bardziej pogłębiłoby się. Poza tym osobnik nie wykazuje chęci poprawy. Obawiam się, że na resocjalizację za późno.
2. Na 95% taka propozycja już była.

Tu byłem.

#11 Silverlight

Silverlight

• Dekorator
  • 3422 postów

Napisano 2009.07.09, 14:19

To teraz już specjalnie dla Pbo - ostateczna wersja.

- Zmieniłem pole do wpisywania i przycisk Przejdź na combobox z możliwością ręcznego wpisywania adresu [patrz: polecenie Uruchom w menu Start systemu Windows].

Co teraz mówicie? Jest lepiej?

#12 Pbo

Pbo

Kierownik

• Przyjaciel
  • 3477 postów

Napisano 2009.07.09, 14:22

Jest o wiele lepiej. Teraz tyczko czekać na realizacje.

@VPN
Wiem, że chodzi Ci o spamerów, ale to nie jednemu ułatwiło by życie. Znam kilka osób które mają konto na innym serwerze i muszą się męczyć z przeglądarką, aby wejść na czaty na aqq.eu. Spamerom i tak się znudzi, a to ulepszy AQQ i wyróżni je z tła konkurencji.
  • MichaelP, Sander i Silverlight lubią to

#13 Senega

Senega

Początkujący

• Wtyczkopisarz
  • 1401 postów

Napisano 2009.07.09, 16:01

"Aktywnie przeszukiwane konto", "Aktywnie przeszukiwany serwer" - może lepiej "Aktualnie", lub "Aktywne konto", "Aktywny serwer"

Android - program telewizyjny Kropka TV http://goo.gl/AZyEE

Aktualnie bez AQQ - co na dobre mi wychodzi :tuptup:

#14 Wojtek

Wojtek

Adept

• Użytkownik
  • 381 postów

Napisano 2009.07.09, 16:52

No i o to chodziło ;) Pozostaje jeszcze możliwość edycji listy serwerów. Może gdzieś w ustawieniach?

#15 Silverlight

Silverlight

• Dekorator
  • 3422 postów

Napisano 2009.07.09, 17:25

Ale przecież lista serwerów edytuje się automatycznie. Lista zapamiętuje wszystkie odwiedzane kiedyś pozycje. :) To nie jest zwykły combobox. :)

#16 Morpheus

Morpheus

Weteran

• Wtyczkopisarz
  • 712 postów

Napisano 2009.07.09, 18:23

Można użyc przeglądarki usług, ale gdyby miało być rozwijane, tak jak na screenshocie, to jestem na tak.

#17 Pbo

Pbo

Kierownik

• Przyjaciel
  • 3477 postów

Napisano 2009.07.09, 18:30

Można użyc przeglądarki usług

Można można, ale w tej propozycji właśnie o to chodzi, aby ułatwić ludziom życie. Bo w przeglądarce ciężko jest wchodzić do pokoi, długo się czasami wczytują i takie tam...

Użytkownik Pbo edytował ten post 2009.07.09, 18:31

• MichaelP lubi to

#18 Silverlight

Silverlight

• Dekorator
  • 3422 postów

Napisano 2009.07.09, 19:10

Można użyc przeglądarki usług

Nie dość, że nie działa dobrze [patrz Buglista], to jeszcze trzeba grzebać w przeglądarce, mieć ją cały czas otwartą, co po prostu zawadza, itd. Ma pełno minusów korzystanie z Przeglądarki usług, a taki przycisk rozwijania dodatkowego panelu nie powinien nikogo zrazić, a dużo osób wręcz ucieszyć. :)

Nie rozumiem tylko VPN, który koniecznie chce zaprzestać rozwojowi komunikatora tylko ze względu na innych użytkowników [w domyśle jednego użytkownika]. To jest złe i taka osoba nie powinna mieć prawa się w ogóle wypowiadać. http://forum.aqq.eu/...tyle_emoticons/default/dry.gif

Pozostaje jeszcze możliwość edycji listy serwerów. Może gdzieś w ustawieniach?

A wiesz, tak sobie jeszcze pomyślałem, że może by po prawokliku dodać taką opcję dodawania serwerów, chociaż one tak czy tak byłyby zapamiętane [znaczy się te, które wpisałeś już kiedyś na pasku adresu] no ale takie coś też by nie zaszkodziło, jak ktoś by chciał sobie uzupełnić od razu listę czy coś.

"Aktywnie przeszukiwane konto", "Aktywnie przeszukiwany serwer" - może lepiej "Aktualnie", lub "Aktywne konto", "Aktywny serwer"

Aktywne konto odpada, jak napisałem tutaj http://forum.aqq.eu/...t...ost&p=35483. Pozostaje opcja "Przeszukiwane konto" i "Przeszukiwany serwer", co moim zdaniem byłoby po prostu najlepszym rozwiązaniem. :)

Użytkownik Silverlight edytował ten post 2009.07.09, 19:11

#19 festina2

festina2

Bywalec

• Użytkownik
  • 186 postów

Napisano 2009.07.09, 19:17

Jestem na tak. Bardzo przydatna funkcja, ułatwiająca życie osobom często korzystających z pokoi rozmów na innych serwerach niż mają konto.

Uważam też, że osobiste niechęci nie powinny mieć wpływu na wynik ankiety.

Jeśli taka propozycja już była to proszę o podanie linka.
BETA TESTY AQQ:
AQQ 2.4: zawsze najnowsza wersja OS: Windows 7 Home Premium (x64) Przeglądarka: Internet Explorer 8 (8.0.7600.16385), (domyślnie Firefox 14.0.1) Kompozycja: PixelPerfect v3.0.1 Wtyczki: standardowe + Aktualizator + VNotify + FixUpdater + InvShow + Inwigilator + Past and Send + WrzutaPlayer + SkypeCore + LoginsTune Inne: Kaspersky Internet Security 12.0.0.374

#20 Silverlight

Silverlight

• Dekorator
  • 3422 postów

Napisano 2009.07.09, 19:26

Nie było, nie wiem, co VPN sobie uroił znowu. http://forum.aqq.eu/...tyle_emoticons/default/dry.gif

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych