Skocz do zawartości

Zdjęcie

Sticky Note

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
118 odpowiedzi w tym temacie

#1 matiss

matiss

Expert

• Wtyczkopisarz
  • 1166 postów

Napisano 2009.07.09, 17:00

Sticky Note 1.0.3.9

Dołączona grafika

Data wysłania: 28.10.2012
Data aktualizacji: 28.10.2012

Witam, po dłuższej przerwie postanowiłem w końcu napisać jakąś wtyczkę. Powstała w sumie z mojej własnej potrzeby, ponieważ często odkładam coś na później a potem zapominam co miałem zrobić, teraz mogę sobie to łatwo zapisać i nie zapomnieć tego zrobić Dołączona grafika Aktualnie wtyczka pozwala na zapisanie 9 linijek tekstu (można oczywiście napisać więcej i za pomocą strzałek z klawiatury "przewijać" treść). Ok tyle tytułem wstępu, czekam na ew. błędy i propozycję, mam nadzieję ze wtyczka się przyda Dołączona grafika

Zmiany w Sticky Note 1.0.3.9
  • Dodano wsparcie dla kompozycji BlackDream
  • Zmieniono kolor transparentny na fuchsia
  • Zablokowano kolor fuchsia dla czcionek

Pobierz plikLista zmian

Użytkownik matiss edytował ten post 2012.10.28, 15:24

#2 KAmerOK

KAmerOK

Plugs dev

• Wtyczkopisarz
  • 865 postów

Napisano 2009.07.09, 17:08

Brawo dla Ciebie fajna wtyczka :):) P.S. jak pozbyłeś się belki z paska Start? :):) Respekt

AQQ: 2.x beta testy, Kompozycja: Standard, Wtyczki: TuneStatus,AQQ Streamer, Pogoda
PC: Athlon 64 X2 4400 2.3 GHz@2.77 GHz, GPU: Radeon HD6570, Ram: 5GB , HDD 1TB,
Notebook: CPU: Intel Core 2 Duo T5900 2.2 GHz, GPU: nVidia G102, Ram: 4GB, HDD: 1TB, OS: Win8 x64

#3 madhunt3r

madhunt3r

Prezes

• Przyjaciel
  • 810 postów

Napisano 2009.07.09, 17:11

Fajna wtyczka :) Dla zapominalskich jak ulał :D

#4 cptiv

cptiv

Rozgrzewam się

• Użytkownik
  • 63 postów

Napisano 2009.07.09, 17:17

mały problem Dołączona grafika
bez tego obrazka elektryzuje się prawa krawędź nie trzeba nawet klikać tylko machnąć myszka i się przesuwa

#5 matiss

matiss

Expert

• Wtyczkopisarz
  • 1166 postów

Napisano 2009.07.09, 17:18

Ok silent update bo był mały błąd przy uruchomieniu z brakiem grafiki ;)

A co do ukrywania na pasku zadań to już to kiedyś robiłem przy Addplugu
procedure TForm1.CreateParams(var Params: TCreateParams);
begin
  inherited;
  Params.ExStyle := Params.ExStyle or WS_EX_TOOLWINDOW;
end;

Załączone pliki

Użytkownik matiss edytował ten post 2009.07.09, 17:20

#6 cptiv

cptiv

Rozgrzewam się

• Użytkownik
  • 63 postów

Napisano 2009.07.09, 17:22

nowa sprawa jeżeli napiszemy jakiś tekst i go zaznaczymy i klikniemy na puste pole powinno odznaczy a efekt jest zaznaczenia tzn. granatowe tło, tylko literki wracają do stanu przed zaznaczenia

@edit: chyba że tak^^

Użytkownik cptiv edytował ten post 2009.07.09, 17:25

#7 matiss

matiss

Expert

• Wtyczkopisarz
  • 1166 postów

Napisano 2009.07.09, 17:24

Tak wiem o tym niestety aby odznaczyć musimy kliknąć klawiaturową strzałkę, jest to problem z przezroczystym komponentem do pisania (TransparentMemo) i póki co nie wiem jak to poprawić ;)

#8 Killer

Killer

Expert

• Użytkownik
  • 1129 postów

Napisano 2009.07.09, 17:30

Żesz Ty... podkradłeś "Sticky Notes" z Windows 7... :P Wtyczka przydatna ? Zapewne dla wielu osób, w końcu po to powstają takie programiki, aby je zaspokoić. Sam czasami korzystam z elektronicznej wersji, czasami z kalendarza w telefonie komórkowym, a czasami... w ruch idą tradycyjne kartki. Nie mniej, brawo dla Ciebie.

Beta testy AQQ:

PC: AQQ (zawsze najnowsza beta), Edge, Windows 10 x64 | Kompozycja: GG11, Wtyczki: dostarczane z AQQ

#9 Pbo

Pbo

Kierownik

• Przyjaciel
  • 3477 postów

Napisano 2009.07.09, 17:32

Ktoś za podobne karteczki się kiedyś zabierał. Mi się nie przyda, ale tak czy siak dobra robota.

Komunikatory głosowe Ventrilo.TeamSpeak, Mumble

PolscyGracze.pl - wiadomości ze świata gier | Serwer XMPP PGra.cz

#10 Lord ByRad

Lord ByRad

Expert

• Użytkownik
  • 985 postów

Napisano 2009.07.09, 17:37

:poprawiono: Po wywołaniu okna z wtyczki z poziomu ustawień musiałem wyłączyć AQQ (na szczęście działała przynajmniej ikonka w trau%u), bo okna ustawień i kontaktów były nieklikalne (chociaż normalnie można było je pokazać z paska, czy przez CTRL SHIFT F1).
:dodano: Przydałoby się dodać scrollbary (oczywiście tylko gdy potrzebne i najlepiej by było, gdyby dawało się gdzieś w ustawieniach określić, czy poziomy ma być widoczny, czy też wiersze mają być automatycznie zawijane).
:dodano: Przydałoby się dodać możliwość ukrycia okienka z klawiatury (najlepiej klawiszem ESC), bo klikanie za każdym razem w ikonkę na dole może być nieco uciążliwe
:dodano: Przydała by się możliwość przesunięcia i zmiany rozmiaru okna z treścią notatek
:dodano: Przydała by się możliwość zmiany rozmiaru czcionki
:dodano: Przydałaby się jakaś kombinacja klawiszy do pokazywania notatek bez wywoływania okna kontaktów (np. CTRL SHIFT F2, tak żeby już uniknąć ewentualnych konfliktów...)
:dodano: Przydał by się jeszcze skrót CTRL A oraz obsługa PgUp i PgDn (z i bez SHIFTa)

Ogólnie wtyczka naprawdę niezła, chociaż brakuje mi powyższych funkcjonalności...
I jeszcze na koniec pytanie - jaka skąd pobierane są style do czcionki w treści notatek, bo u mnie wyświetla się czcionka przypominająca ArialBlack z kursywą, chyba że po prostu u mnie w systemie brakuje czcionki, którą masz na screenie...

Użytkownik Lord ByRad edytował ten post 2009.07.09, 17:43

279.gif

#11 matiss

matiss

Expert

• Wtyczkopisarz
  • 1166 postów

Napisano 2009.07.09, 17:47

@Lord ByRad
- Poprawka będzie w następnej wersji, już mam to skompilowane ale bez sensu wrzucać updaty co chwile ;)
- Ok, pomyślę nad tym
- To faktycznie może być pomocne, raczej nie będzie większego problemu z implementacją
- Możliwość przesunięcia jest, instrukcja na screenie powyżej, co nie zmienia faktu że jest to dość ciężkie z czego zdaję sobie sprawę i cały czas myślę jak to jakoś sprytnie rozwiązać. Co do zmiany rozmiaru, póki co niestety jest to niemożliwe, muszę się nieco dokształcić ale postaram się to w przyszłości wprowadzić.
- Mam w planach wprowadzenie małego okienka które pozwoli na wybór kroju czcionki, koloru, rozmiaru itd.
- Da się zrobić.

Co do czcionki jaki masz system ? Użyłem czcionki Monotype Corsiva wydawało mi się że jest ona domyślnie w XP'ku... wychodzi na to, że chyba nie.

#12 muszi

muszi

I hate Mondays!

• Administrator
  • 1950 postów

Napisano 2009.07.09, 19:21

Świetna wtyczka. W prawdzie mam Sticky Notes w Win7 ale to ma swój plus: łatwe ukrywanie/pokazywanie w każdej chwili. CO do propozycji to dla mnie przydałoby się (mogą się dublować):
- zmiana kolory tła
- globalny skrót klawiaturowy
- opcja usunięcia ikony z okna głównego (jak będzie skrót)
- kilka karteczek lub zakładki (aby moc pogrupować np tematycznie)

EDIT: Acha, i jeszcze jakaś pineska symbolizująca opcje "zawsze na wierzchu" by się przydała.

Nie pomagam prywatnie (PW oraz JID) w sprawach AQQ
Beta info: AQQ: none | OS: Windows 10 x64
>> Przydatne linki: Regulamin | Szukajka | Buglista AQQ| Kompedium wiedzy o AQQ <<

#13 Morpheus

Morpheus

Weteran

• Wtyczkopisarz
  • 712 postów

Napisano 2009.07.09, 19:25

Nawet przydatna i estetycznie wykonana wtyczka, będe używał.

jest to problem z przezroczystym komponentem do pisania (TransparentMemo) i póki co nie wiem jak to poprawić

Jak ja lubie te gotowce z Delphi.. ;P

#14 Randall_Memphis

Randall_Memphis

Weteran

• Użytkownik
  • 509 postów

Napisano 2009.07.09, 20:14

synchronizacja karteczek z zadaniami z outlooka i tym samym Tasks z google.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Chciałbym w nowej edycji #AQQ Oscarów oddać głos na ^Eskej'a jako najlepszego kompozytora, oraz ^Beherit'a za wtyczke do #Blip'a

#15 Boberros

Boberros

Bywalec

• Użytkownik
  • 216 postów

Napisano 2009.07.09, 23:59

Wtyczka może być, ale brakuje mi w niej funkcjonalności.

Sam nie wiem czy nie lepiej mieć tradycyjne, żółte karteczki - jakoś mając nimi obklejony monitor łatwiej sobie przypomnieć o czymś, w wersji elektronicznych karteczek trzeba pamiętać, aby zajrzeć do karteczki (jeśli jest chowana jak w przypadku tej wtyczki - a nie chowana to zajmuje ekran, to znowu wątpliwe rozwiązanie w mojej opinii), a chyba nie o to chodzi :) Rozwiązaniem mogło by być dodanie hmm jak by to nazwać, może "przypominacza" aby zajrzeć do karteczki lol

Użytkownik Boberros edytował ten post 2009.07.10, 00:03

#16 Silverlight

Silverlight

Just brilliant. It's Sense.

• Dekorator
  • 3422 postów

Napisano 2009.07.10, 00:17

Bardzo dobra i przy okazji ładnie oprawiona wtyczka. Dobrze, że w końcu znalazł się sposób na ukrycie przycisku na pasku zadań, KAmerOK-owi w Pogodzie się to nie udało, więc może się teraz zmotywuje troszeczkę i dopnie swego. :)

[offtopic]Ano właśnie, nie wie ktoś przypadkiem, dlaczego w Windows 7 nie został dodany gadżet Notes do gadżetów pulpitu? Dziwne, w Viście był i właśnie często go używałem. No nic. :P[/offtopic]

Windows 10 Home x64 ● Internet Explorer 11Intel i7 3gen 4x2,3~3,3 GHz8 GB RAMnVIDIA GeForce 650M 2 GB 1920x1080Intel SSD 530 240GBBlu-ray RW

#17 muszi

muszi

I hate Mondays!

• Administrator
  • 1950 postów

Napisano 2009.07.10, 07:34

[OT]
W Win7 masz przecież Sticky Notes w akcesoriach :P Choć to już nie to samo, bo dodaje ikoną na pasku :/
[/EOT]

@Boberos? A jak niby taki przypominacz miałby wyglądać? Mi się widzi np jako inna ikona na pasku, powiedzmy czerwona. Rzucałoby się w oczy ;-) W razie czego zainstaluj wtyczkę Przypominajka i sobie ustaw przypomnienie :P

Nie pomagam prywatnie (PW oraz JID) w sprawach AQQ
Beta info: AQQ: none | OS: Windows 10 x64
>> Przydatne linki: Regulamin | Szukajka | Buglista AQQ| Kompedium wiedzy o AQQ <<

#18 Lord ByRad

Lord ByRad

Expert

• Użytkownik
  • 985 postów

Napisano 2009.07.10, 12:24

Mój główny OS to win XP SP3 x86 (o czym mowa w mojej stopce :P

279.gif

#19 matiss

matiss

Expert

• Wtyczkopisarz
  • 1166 postów

Napisano 2009.07.10, 18:24

Sticky Note
wersja: 1.0.0.2

Ok, witam ponownie dzisiaj taka szybka aktualizacja z dość małą ilością nowych rzeczy, ale chciałem wyeliminować 2 dość ważne błędy. Niestety aby zrealizować inne wasze propozycje i poprawić błąd z zaznaczaniem muszę mieć więcej czasu i rozejrzeć się za nowym komponentem do pisania. W każdym razie w następnej wersji zamierzam wprowadzić m.in.: podświetlenie przycisków na pasku zadań, skrót klawiszowy pozwalający na szybkie wywołanie okienka wtyczki i wyeliminować błędy związanie z TransparentMemo (m.in. błąd z zaznaczaniem tekstu).

Jeśli znalazłeś błąd w działaniu wtyczki, zgłoś go na Bugliście!

Historia zmian
  • Sticky Note 1.0.0.2
    :poprawiono: Poprawiono błąd z zapamiętywaniem pozycji wtyczki
    :poprawiono: Poprawiono błąd z możliwością zamrożenia AQQ przy wchodzeniu do ustawień wtyczki (tymczasowo usunięta opcja ustawień [była zbędna])
    :dodano: Pasek narzędzi, z jego pomocą możemy łatwo przenosić wtyczkę + stopniowo będą się na nim pojawiać nowe opcje
    :dodano: Możliwość szybkiego chowania okienka wtyczki za pomocą klawisza "ESC"
    :dodano: Możliwość zmiany ustawień czcionki (krój, wielkość etc.) póki co nie można zmieniać koloru czcionki, przycisk na pasku narzędzi
  • Sticky Note 1.0.0.0
    :dodano: Pierwsza publiczna wersja.

#20 eSKej

eSKej

Master Flamaster

• Dekorator
  • 953 postów

Napisano 2009.07.12, 12:09

Fajna wtyczka. Mam taką propozycję, aby dodać jej przycisk również do okna rozmowy i teraz uwaga: umożliwić przypisywanie i wywoływanie karteczek dla konkretnego kontaktu, z którym mamy otwarte okno rozmowy. Już wyjaśniam o co mi chodzi. To coś w rodzaju notatnika/kalendarza, w którym zapisuje się co mamy ważnego komuś powiedzieć (np. "zapytaj Piotra czy idzie w piątek na koncert", "Jak będzie Monika to spytaj ją o incydent z Kamilem" ). I teraz cały myk w tym, żeby taka wiadomość na karteczce pojawiała się tylko, gdy otworzę okno rozmowy ze wspomnianym "Piotrem" (czy "Moniką"). Czemu tak? Ano dlatego, że na co dzień nie potrzebna jest taka informacja, a jak będę miał ciągle ukryte karteczki, to mogę przeoczyć ważną notkę. Dajmy na to Piotr rzadko pojawia się online, ale jak już się pojawi i otworze z nim okno rozmowy, to takie przypomnienie o czym miałem mu powiedzieć bardzo by się przydało. Swoją drogą nasunęło mi się następna propozycja: aby wyświetlić daną karteczkę, gdy dany kontakt pojawi się online ;) też ciekawa rzecz.

Osobna propozycja to skórkowanie :) Z chęcią bym porobił kilka własnych skórek. Można przecież zrobić skórkę imitującą wyrwaną kartkę z zeszytu, albo skórkę na kształt egipskiego papirusu. Dla maniaków zaś - zrobić skórki na podstawie gier (np. o takim samym wyglądzie jak menu w grze), to by dopiero był klimat :rolleyes:. Skórkowanie, choć pewnie kłopotliwe do wprowadzenia, ale za to na 100% zagwarantowałoby zwiększoną popularność wtyczki ;)
  • BangMan lubi to

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych