Skocz do zawartości

Zdjęcie

Sticky Note

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
118 odpowiedzi w tym temacie

#41 matiss

matiss

Expert

• Wtyczkopisarz
  • 1166 postów

Napisano 2009.09.27, 20:54

Chęci jak chęci, ale niestety klasa maturalna i czasu brakuje :/ Ale jest też egzamin na technika to trzeba ćwiczyć programowanie :D

@Goro wejdź do folderu prywatnego do katalogu plugins, wywal stickynote.dll i w folderze StickyNote plik Ustawienia.ini, zainstaluj ponownie i napisz czy działa. Do końca nie wiem czy to wina moja czy AQQ, że się wykrzacza ale niestety ta wersja nie jest kompatybilna wstecz.

#42 GoRo

GoRo

Bywalec

• Użytkownik
  • 161 postów

Napisano 2009.09.27, 21:19

Ponowna instalacja pomogła, teraz już działa.

Niby wcześniej przed instalacją też wywaliłem .dll i folder, ale waliło błędami, ale już jest ok więc spoko.

#43 matiss

matiss

Expert

• Wtyczkopisarz
  • 1166 postów

Napisano 2009.10.07, 20:48

hmm dziwne, wynika to jednak z tego że musiałem dość mocno przebudować podstawowe funkcje wtyczki i wydaje mi się że to mogło wywoływać kolizje między starą i nową wersją, no ale grunt ze działa. Prośba jeśli ktoś będzie umieszczał wtyczkę na portalu niech dopisze info o braku kompatybilności.

Sticky Note
wersja: 1.0.0.8

Witam, na wstępie Bardzo ważna informacja, w tej wersji mogą jeszcze wystąpić problemy ze wsteczną kompatybilnością(czyt. przy aktualizacji wtyczki) wydaje mi się że udało mi się je ostatecznie wyeliminować, jednak zgodnie z logiką przekonamy się o tym dopiero przy aktualizacji z tej wersji do następnej.

Do rzeczy, dzisiejsza wersja jest raczej wersją poprawkową. Poprawia kilka dość ważnych błędów, a dopóki ich nie wyeliminuję nie chcę brać się za żadną nową większą funkcjonalność.

Zmiany w stosunku do poprzedniej wersji:
[added='Dodano popup menu w polu wpisywania tekstu (wytnij, wklej etc.)']
[added='Dodano hinty na przyciskach']
[changed='Poprawiono błąd z wyrejestrowaniem skrótu klawiszowego po zamknięciu okna wtyczki klawiszem ESC']
[changed='Poprawiono błąd z brakiem focus'a po wywołaniu wtyczki skrótem klawiszowym (aby można było pisać należało kliknąć na okno wtyczki, teraz wystarczy wywołać okno wtyczki)']
[changed='Poprawiono wywoływanie wtyczki na wierzch']
[changed='Poprawki wspomagające aktualizację wtyczki']
[removed='Wtyczka nie przywołuje więcej okna głównego AQQ na wierzch po zamknięciu jej klawiszem ESC']

Wraz z tą wersja znikają 2 pozycje z listy TO DO, oto jej aktualna wersja:
[spoiler=TO DO:]- scroll pionowy (+poziomy z ustawieniami czy zawijać wiersze)
- Zabezpieczenie wraz z AQQ (blokada wywołania poprzez skrót klawiszowy)
- Proste skórkowanie
- Kilka karteczek
- Formatowanie tylko części tekstu
- Zmiana rozmiaru wtyczki (możliwość rozciągania)
- Bazgranie po karteczce (oddanie opcji typu pędzel do rysowania)[/spoiler]

Podziękowania za pomoc w testach (krótkich bo krótkich ale jednak :) ) dla Jooyo i Krasiejowa.
Jeśli znalazłeś błąd w działaniu wtyczki, zgłoś go na Bugliście!

#44 krasiejow

krasiejow

Bywalec

• Użytkownik
  • 108 postów

Napisano 2009.10.07, 21:01

Teraz działa już wszystko ;).

Akurat teraz wtyczka najbardziej się sprawdzi, bo już mam zapowiedzianych kilka sprawdzianów i będzie gdzie notować :P.

http://l.bitcasa.com/C-j-YTaW

Ponad 2000 dni z AQQ (od czerwca 2008r.). I nadszedł moment, by powiedzieć "cześć".

#45 UsagiAddict

UsagiAddict

J̵ava͡Pr͝òg̢ram̵mer

• Użytkownik
  • 1175 postów
  • MiejscowośćWrocław

Napisano 2009.10.07, 21:50

to ja mam jedną propozycję: by po wciśnięciu klawisza skrótu ponownie okienko się zamykało bo teraz trzeba ganiać gryzoniem i klikać :3

Does the scent of soil and beast
Breathe the life into the animal you hide
Dołączona grafika

#46 matiss

matiss

Expert

• Wtyczkopisarz
  • 1166 postów

Napisano 2009.10.07, 21:52

Od zamykania jest klawisz ESC :) Natomiast skrót zachowuje się w następujący sposób:
- jeśli mamy wyłączone okienko wtyczki, to je pokazuje i przenosi na wierzch
- jeśli okienko jest widoczne ale przykryte, przesuwa je na wierzch
Ogólnie ten skrót jest do wywoływania okienka, a do ukrywania ESC.

#47 UsagiAddict

UsagiAddict

J̵ava͡Pr͝òg̢ram̵mer

• Użytkownik
  • 1175 postów
  • MiejscowośćWrocław

Napisano 2009.10.07, 23:00

no niby fakt, tyle że palpitacji palców można dostać przy takich ewolucjach ;) często wystarczy mi rzut oka [~0.3 sekundy] czyli akurat takie szybkie, podwójne CTRL+F* a tu ten nieszczęsny ECS :) nie da rady zrobić jednego checkboxa w opcjach? wiem, że potrafisz to zrobić ;]

EDIT: @down: mmmm <3 jak fajno

Użytkownik UsagiAddict edytował ten post 2009.10.08, 21:12

Dołączona grafika

#48 matiss

matiss

Expert

• Wtyczkopisarz
  • 1166 postów

Napisano 2009.10.10, 18:51

Da radę ;) Po prostu takie rozwiązanie wydało mi się bardziej komfortowe :P Ale nie ma sprawy dodam to w następnej wersji.

Sticky Note
wersja: 1.0.1.0

Witam wszystkich, dzisiaj mam dla Was kilka nowych opcji :) I co najważniejsze w końcu został wyeliminowany błąd z aktualizacją wtyczki także przy migracji z 1.0.0.8 na 1.0.1.0 nie powinno być żadnych problemów, jeśli takowe by wystąpiły proszę o wpis na bugliście ;) Jako, że wtyczka dość mocno zmieniła się od swojej pierwotnej wersji (głównie pod względem funkcjonalności, nie wyglądu), przeskakujemy numerek wyżej :) Dobra koniec marudzenia do rzeczy.

[added='Wtyczka zostaje zabezpieczona wraz z AQQ (po zabezpieczeniu AQQ, nie możemy wywołać okna wtyczki :) )']
[added='Dodano obsługę scrolli (w ustawieniach możemy zdecydować, które mają być widoczne. Domyślnie scrolle są wyłączone)']
[added='Dodano obsługę przewijania zawartości rolką myszki (warunek: musi być włączony dany scroll)']
[added='Dodano możliwość wyboru akcji dla skrótu klawiszowego (ukrycie okna wtyczki/wywołanie okna wtyczki na wierzch)']
[changed='Poprawki kosmetyczne w oknie ustawień']

I znów z kolejną wersją znikają kolejne 2 punkty z listy TO DO (właściwie to 3, ale na poprzedniej liscie nie było propozycji UsagiAddict, która została zrealizowana w tej wersji).
[spoiler=TO DO:]- Proste skórkowanie
- Kilka karteczek
- Formatowanie tylko części tekstu
- Zmiana rozmiaru wtyczki (możliwość rozciągania)

Podziękowania dla Beherita za pomoc z notyfikacją zabezpieczenia AQQ :)

#49 karololszak

karololszak

podróżnik w czasie

• Moderator
  • 1562 postów

Napisano 2009.10.10, 19:09

Mam propozycję do wtyczki, a mianowicie: dodanie list wypunktowanych/liczbowych/obu ;]

Czyli:

• Iść do sklepu
  • Zrobić screen błędu w AQQ
  • Zgłosić błąd w AQQ

• Poprawić bota jabberowego
  • Wejść na mybrute (xD)

//Te listy to tylko pierwsze-lepsze przykłady - nie miałem lepszych pomysłów... ;]

Fajnie by było, gdyby działało to mniej-więcej tak jak w Wordzie(albo innym edytorze tekstowym - ew. jak na forum): klikamy na Dołączona grafika albo Dołączona grafika, i automatycznie dodaje się wybrany typ listy, a przejście do nowej linijki dodaje nowy punkt...

#50 UsagiAddict

UsagiAddict

J̵ava͡Pr͝òg̢ram̵mer

• Użytkownik
  • 1175 postów
  • MiejscowośćWrocław

Napisano 2009.10.10, 19:43

ooo, jak ja teraz uwielbiam tę wtyczkę <3 szybkie pokaż/ukryj tym samym skrótem jest niesamowicie wygodne, dziękować :)
jeśli chcesz zrobić jakieś mazianie to raczej jako underline, mazanie po backgroundzie, nie po napisie ;)

a może zrobisz jakiś StickyCalendar? po najechaniu na datę jakowąś pokazują się wypunktowane TODO :)
albo zamiast skórkowania to dodać możliwość wyboru tła w kilku prostych kolorach (ew. RGB)?

Dołączona grafika

#51 matiss

matiss

Expert

• Wtyczkopisarz
  • 1166 postów

Napisano 2009.10.10, 19:52

@karololszak
Raczej nie powinno być większego problemu z realizacją tego, postaram się to wrzucić do następnej wersji.

@UsagiAddict
No tak mazanie prawdopodobnie będzie pod tekstem, chociaż jeszcze nie wiem to jest na razie jeden z takich planów, nad którym jeszcze się nie zastanawiałem jak go zrealizować :D Z tym skórkowaniem może być właśnie problem, tzn. myślałem nawet nad czymś innym tzn. takie proste skórkowanie abyśmy mogli wgrać własny plik tła, i to by nie było chyba takie trudne w realizacji, ale to się jeszcze zobaczy. Problem jest taki, ze ten etap trochę gryzie się z możliwością zmiany rozmiaru okienka i musiałbym jednak najpierw zrealizować to drugie dopiero potem wziąć się za skórkowanie. Z tym będą z tym (zmiana rozmiaru) sporo kłopoty ale mam nadzieję, że uda mi się to jakoś sensownie wykonać.

Co do tego kalendarza bardzo fajny pomysł i postaram siego wprowadzić, ale najpierw muszę jeszcze zrealizować "wiele karteczek", z tym raczej od technicznego punktu nie będzie ciężko, ale będzie dużo przepisywania w kodzie ^^ Ale mam już pomysł jak to zrobić.

#52 Silverlight

Silverlight

Just brilliant. It's Sense.

• Dekorator
  • 3422 postów

Napisano 2009.10.10, 20:05

@matiss:

Sądzę, że nietrudnym do wykonania jest możliwość zmiany obrazka tła kartki i jednoczesnej możliwości zmiany wymiarów kartki. Musiałbyś nadać maksymalne wymiary kartki, na przykład 800px x 480px i wtedy tło kartki musiało by mieć dokładnie takie wymiary. Musiałbyś dać możliwość pozycjonowania tła kartki, na przykład do górnego prawego czy do dolnego lewego rogu kartki.

Windows 10 Home x64 ● Internet Explorer 11Intel i7 3gen 4x2,3~3,3 GHz8 GB RAMnVIDIA GeForce 650M 2 GB 1920x1080Intel SSD 530 240GBBlu-ray RW

#53 matiss

matiss

Expert

• Wtyczkopisarz
  • 1166 postów

Napisano 2009.10.10, 22:04

@Wyrocznia
Tu nie chodzi o to... komponenty które są użyte w stickynote mają nadane pewne specyficzne parametry, przez co nie do końca chcą współpracować (Richedit jest przezroczysty, przez co np. występuje problem z widocznością scrolli), dodatkowo sama formatka jest odmalowywana skryptem nie z automatu. Także to nie jest takie proste jak się wydaje :) Bo akurat tło to nie jest żadne problem przeskalować, problemem jest co innego ale tu już trzeba by się wgłębiać w kod programu.

#54 UsagiAddict

UsagiAddict

J̵ava͡Pr͝òg̢ram̵mer

• Użytkownik
  • 1175 postów
  • MiejscowośćWrocław

Napisano 2009.10.10, 23:26

pytanie: czy tak jest u wszystkich czy tylko u mnie, że notka wyskakuje zawsze podczas uruchamiania AQQ? bug czy feature?

Dołączona grafika

#55 matiss

matiss

Expert

• Wtyczkopisarz
  • 1166 postów

Napisano 2009.10.11, 12:24

To zależy od tego czy przy wyłączaniu AQQ notka była widoczna, jeżeli nic się nie pochrzaniło to założenie jest takie, że jeśli wyłączymy AQQ z widoczną notką to również przy starcie się ona wyświetli, jeśli z niewidoczna to się nie pokaże :) Z tym, ze jest to już od kilku wersji. Sprawdziłem u siebie i działa zgodnie z założeniem.

#56 UsagiAddict

UsagiAddict

J̵ava͡Pr͝òg̢ram̵mer

• Użytkownik
  • 1175 postów
  • MiejscowośćWrocław

Napisano 2009.10.11, 12:33

no to w takim razie znalazłem buga :) zaraz zgłoszę

Dołączona grafika

#57 matiss

matiss

Expert

• Wtyczkopisarz
  • 1166 postów

Napisano 2009.10.11, 16:15

Ok, mam takie małe pytanko do użytkowników wtyczki. Znalazłem pewien w miarę prosty i skuteczny sposób na zmianę rozmiaru notki, ma on jednak pewien minus tzn. nie działa to jak normalne windowsowskie okienko że chwytamy krawędź i rozciągamy. Musimy najpierw kliknąć przycisk, który włączałby tryb rozciągania, w tym trybie rozciągamy wtyczkę tak jak normalne okienka które znamy, po czym klikamy drugi raz przycisk aby zmiany zostały zastosowane. Jest to związane z tym, że formatka w normalnym trybie ma borderstyle:=bsNone, a żeby móc rozciągać okno musi być bsSizeAble, minus tego trybu jest taki że SizeAble dodaje ramkę wokół notki więc do codziennego użytku raczej nie wchodzi w grę :) Ponieważ nie umiem skórkować aplikacji, tak jak np. jest oskórkowane AQQ, na razie innego rozwiązania nie widzę (a artykułu/tutoriala na ten temat w necie tez nie potrafię znaleźć).

Tak to wygląda:

Oczywiście ten tryb można jeszcze dopracować tzn. na razie nie zwracajcie uwagi na wygląd przycisku czy to, że pole do wpisywania jest białe i ostatecznie nie zmienia swojego rozmiaru bo to oczywiście będzie dopracowane, a na razie nie chciałem rozgrzebywać kodu :) Tak samo tło zostaje przeskalowane i jest lekka pixeloza, ale to tez zostanie poprawione :) Chodzi mi jedynie o to czy sam pomysł takiego trybu by was satysfakcjonował. Czekam na wasze opinie :)

#58 Pbo

Pbo

Kierownik

• Przyjaciel
  • 3477 postów

Napisano 2009.10.11, 16:20

Heh, trochę dziwnie wygląda przeźroczyste okno, ale jak dla mnie całkiem fajnie to wygląda, chociaż myślałem, że rozwiążesz to w inny sposób. ;)

@Wyrocznia
Tło jako obrazek to akurat najmniejszy problem, bo można zrobić je z kilku obrazków i css, albo tak jak mówisz, ale to zależy od autora wtyczki.

Ponieważ nie umiem skórkować aplikacji, tak jak np. jest oskórkowane AQQ, na razie innego rozwiązania nie widzę (a artykułu/tutoriala na ten temat w necie tez nie potrafię znaleźć).

Są do tego gotowe komponenty. Jaro88PL swój pseudo komunikator oskórkował w podobny sposób. Wystarczy trochę poszukać. ;)
Edit: Albo wtyczkę TV też oskórkował, napisać nigdy nie zaszkodzi.

Komunikatory głosowe Ventrilo.TeamSpeak, Mumble

PolscyGracze.pl - wiadomości ze świata gier | Serwer XMPP PGra.cz

#59 karololszak

karololszak

podróżnik w czasie

• Moderator
  • 1562 postów

Napisano 2009.10.11, 16:47

No nie wiem, pierwszy raz się spotykam z czymś takim (że trzeba wcisnąć przycisk, aby zmienić wymiary...) xD

Może to, to lub to Ci pomogą i znajdziesz jakieś inne/lepsze rozwiązanie ;)

#60 matiss

matiss

Expert

• Wtyczkopisarz
  • 1166 postów

Napisano 2009.10.16, 18:17

Pierwszy sposób daje nam na stałe ramkę koło karteczki, czyli można powiedzieć że w najlepszym wypadku otrzymamy coś takiego jak na wrzuconym przeze mnie filmiku, tylko ramka jest nieco mniejsza.
Druga opcja dotyczy przenoszenia takiej formatki, nie zaś rozciągania więc odpada.
Natomiast trzecia opcja, jeśli dobrze zrozumiałem (mój angielski jest jaki jest), wymagałaby napisania własnej klasy dla okienka o czym jak na razie nie mam pojęcia :D Ale będę szukał innych rozwiązań skoro to was nie satysfakcjonuje ;) Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś pomysły to dawać :)

edit
Ok znalazłem dość ciekawą metodę i jak na razie wszystko wskazuje na to ze będzie działać, będę musiał się trochę nakombinować z pewnymi zależnościami ale aktualnie działa już zmiana rozmiaru wszerz, z tym problemem ze chwilowo nie można zmieniać położenia notki ale myślę, że to wszystko pogodzę :D

Sticky Note
wersja: 1.0.1.2
Dołączona grafika

Dzisiejsza wersja wprowadza długo oczekiwane funkcje (tak mi się przynajmniej wydaje), możliwość zmiany rozmiaru karteczki oraz, formatowanie tylko części tekstu. Poza tym Zmieniono jeszcze kilka rzeczy, standardowo poprawa stabilności i naprawa zgłoszonych błędów. Proszę o weryfikację swoich zgłoszeń z buglisty, które mają status "do sprawdzenia". W kolejnej wersji zajmę się skórkowaniem wtyczki, także proszę nie zwracać na razie uwagi na to że przy rozciąganiu wtyczki tło się brzydko skaluje. Co do samego systemu skórkowania mam 2 pomysły:
- Wczytywanie kolorów z kompozycji - polegałoby to na tym, że wtyczka mniej więcej miała by ten sam kształt co teraz, pasek ikon byłby jaśniejszym odcieniem z kompozycji. natomiast tło notatki było by pokryte gradientem (kolor również brany z kompozycji)
- Wczytywanie własnego obrazka jako tło, tutaj będzie zdecydowanie więcej roboty a jaki będzie efekt ciężko powiedzieć, czy lepszy czy gorszy od pierwszej propozycji
Chciałbym wiedzieć, która metoda jest waszym zdaniem lepsza, no chyba że macie własne pomysły :)

Kolejne 2 pozycje znikają z TO DO :)
[spoiler=TO DO:]- Proste skórkowanie
- Kilka karteczek

edit
Tak na szybko spreparowany screen pierwszej propozycji skórkowania (oczywiście kolory będą się automatycznie dobierać z kompozycji chodzi o założenie, pasek narzędzi jaśniejszy kolor, tło notki ciemniejszy gradient)
Dołączona grafika

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych