Skocz do zawartości


Zdjęcie

Sticky Note


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
118 odpowiedzi w tym temacie

#81 matiss

matiss

    Expert

  • Wtyczkopisarz
  • 1166 postów

Napisano 2009.12.06, 15:41

hmm teoretycznie powinna pamiętać, jak znajdę jutro czas to się temu przyjrzę, a na przyszłość proszę pisać na bugliście :)

Sticky Note
wersja: 1.0.2.4


Dzisiaj taka szybka poprawkowa wersja + changelist, ze względu na wtyczkę FixUpdate. Ponieważ teraz nie musimy wchodzić na forum/stronę by zaktualizować wtyczkę, a jednocześnie ktoś może chcieć wiedzieć co się w niej zmieniło. Co do zapamiętywania stylu czcionki przy pustej notatce, niestety dzisiaj na to nie mam czasu, ale jak tylko znajdę postaram się to zrobić. Póki co zalecam zostawianie po prostu pojedynczego znaku w notce jeśli tak nam zależy na utrzymaniu danego stylu ;) W najbliższych planach jest też przepisanie wtyczki pod Delphi 2010. Jednak nowej wersji nie spodziewajcie się zbyt szybko, gdyż ostatnio nie mam na to po prostu czasu.

Zmiany w stosunku do poprzedniej wersji (z SU):
[added='Dodano "Listę zmian" w opcjach wtyczki']
[changed='Drobne poprawki w obsłudze formatki FontDialog']
[changed='Wtyczka od teraz działa z kompozycjami nie posiadającymi pliku elements.xml']


Mam też mała prośbę do moderatorów forum jeśli tu zaglądają. Czy moglibyście usunąć załącznik z pierwszego posta ? Niestety ja jako zwykły user nie mogę, dostaję komunikat "akcja zakończona niepowodzeniem" a jest tam dość stara wersja.

#82 COLS

COLS

    Weteran

  • Użytkownik
  • 476 postów

Napisano 2009.12.07, 19:40

Wtyczka pierwsza klasa :)
A czy w przyszłości będzie możliwe ustawienie przezroczystości karteczki ? czy jest coś takiego w planach ?

#83 matiss

matiss

    Expert

  • Wtyczkopisarz
  • 1166 postów

Napisano 2010.01.05, 19:06

W planach czegoś takiego nie było, ale można pomyśleć. Jednak jak już mówiłem póki co nie mam czasu dla wtyczki, a na pierwszy ogień pójdzie przepisanie pod nowszy kompilator.

Sticky Note
wersja: 1.0.3.0


Po dłuższej przerwie mam dla was kolejną wersję, nie jest to żadna rewolucyjna wersja, raczej poprawkowa i to nawet nie wielka, ale niestety z braku czasu tylko tyle mogę póki co zrobić. Ważna sprawa po aktualizacji wtyczki sprawdźcie w ustawieniach czy macie wersje 1.0.3.0, ponieważ nie wiem czy to błąd aqq czy wtyczki ale u siebie na komputerze nie mogę za pomocą paczki aqq zaktualizować wtyczki :/ Najważniejszą zmianą w tej wersji jest przepisanie jej pod Delphi 2010, z czego największa zaletę jaką dostrzegłem to to, że wtyczka już nie mruga jak wściekła podczas zmiany jej rozmiaru, działa to płynnie.

Zmiany w stosunku do poprzedniej wersji:
[changed='Wtyczka zostałą przepisana pod Delphi 2010']
[changed='Naprawiono błąd ze znikającą ikonką "x" w oknie wtyczki']
[changed='Inne drobne poprawki']


#84 Lord ByRad

Lord ByRad

    Expert

  • Użytkownik
  • 985 postów

Napisano 2010.01.05, 19:33

Zapomniałeś zaktualizować changeloga wewnątrz wtyczki :P
I chyba są jakieś problemy z dodawaniem ikonki do paska z ikonkami, ale zaraz jeszcze dokładniej przetestuję i ewentualnie zgłoszę na buglistę ...

279.gif


#85 matiss

matiss

    Expert

  • Wtyczkopisarz
  • 1166 postów

Napisano 2010.01.05, 20:28

Sticky Note
wersja: 1.0.3.1


Ok szybka poprawka :)

Zmiany w stosunku do poprzedniej wersji:
[changed='Naprawiono błąd z ikonką szybkiego dostepu']
[changed='Drobne poprawki w zakładce "lista zmian"']


#86 wilk

wilk

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 221 postów

Napisano 2010.01.05, 21:46

Wtyczka po restarcie dalej nie pamięta ustawień czcionki (brak napisanej wiadomości).

AQQ: 2.6.0.10
Kompozycja: GG 12
Wtyczki: Reboot, SpellChecker


#87 matiss

matiss

    Expert

  • Wtyczkopisarz
  • 1166 postów

Napisano 2010.01.06, 22:02

A widzisz wyleciało mi to z głowy, już to dopisuję do TODO i postaram się to w następnej wersji wprowadzić :)

Sticky Note
wersja: 1.0.3.4


Witam ponownie :lol: udało mi się dzisiaj znaleźć trochę czasu i dorobiłem jeszcze kilka rzeczy, m.in. dodałem skrót klawiszowy do listy wypunktowanej (niestety ctrl + q ponieważ inne bardziej logiczne wg mnie skróty są już zarezerwowane przez aqq [ctrl + l jak lista czy ctrl + p jak punkt]), jeśli chcielibyście inne skróty klawiszowe lub jeśli życzylibyście sobie mieć możliwość zdefiniowania tego (lub innego) skrótu to piszcie w temacie.

Zmiany w stosunku do poprzedniej wersji:
[added='Dodano skrót klawiszowy do listy wypunktowanej (Ctrl + Q)']
[added='Dodano podświetlenie przycisków po najechaniu kursorem']
[changed='Poprawiono błąd z niezapamiętywaniem stylu czcionki gdy notatka była pusta']
[changed='Drobne poprawki kosmetyczne w zakładce "lista zmian"']
[changed='Drobne poprawki w kodzie']


edit. w change liście wtyczki wdarł się mały błąd z informacja że skrót to ctrl + p już wrzuciłem poprawioną wersje oczywiście nie ma specjalnego sensu aktualizować jeśli już pobraliście ta wersje :)

#88 wilk

wilk

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 221 postów

Napisano 2010.01.06, 22:12

Działa jak należy :thumbup: Dzięki ;)

AQQ: 2.6.0.10
Kompozycja: GG 12
Wtyczki: Reboot, SpellChecker


#89 UsagiAddict

UsagiAddict

    J̵ava͡Pr͝òg̢ram̵mer

  • Użytkownik
  • 1175 postów
  • MiejscowośćWrocław

Napisano 2010.01.06, 22:15

niestety ctrl + q ponieważ inne bardziej logiczne wg mnie skróty są już zarezerwowane

i właśnie dlatego wybrałem ctrl+q do ukazywania okienka ;P
Nie można dać okienka z możliwością wybrania skrótów ew. wyłączenia ich?

Edit: hehe, lista nie reaguje na ctrl+q więc wszystko w porządku ;]

Użytkownik UsagiAddict edytował ten post 2010.01.06, 22:19

Does the scent of soil and beast
Breathe the life into the animal you hide
Dołączona grafika


#90 matiss

matiss

    Expert

  • Wtyczkopisarz
  • 1166 postów

Napisano 2010.01.06, 22:17

Można dlatego zapytałem w poście czy czujecie potrzebę definiowania tego skrótu, jak widać zapotrzebowanie jest z tym że nie wiem kiedy uda mi się to zrobić, jutro i w piątek raczej nie będę miał czasu, może przez weekend. Na szybko jeśli chcesz zgłoś się do mnie na aqq i napisz jaki chcesz skrót za to odpowiedzialny to Ci skompiluję i prześlę :)

#91 Lord ByRad

Lord ByRad

    Expert

  • Użytkownik
  • 985 postów

Napisano 2010.01.06, 22:53

[added='Przydałoby się jeszcze wsparcie dla wtyczki FixUpdater.']
[changed='Bezpośrednio po aktualizacji wywołuję wtyczkę korzystając ze zdefiniowanego w opcjach skrótu i wywaliło mi komunikat o błędzie: "Invalid pointer operation". Po pierwszym uruchomieniu po aktualizacji próbowałem wywołać wtyczkę przed ukazaniem się ikonki w tray'u nio i znowu "Invalid pointer operation". Ale o tym to tylko informuję, bo udało mi się to wywołać tylko te dwa razy ... ']
[changed='Po przejściu do karty z changelogiem przydałoby się od razu dać focus komponentowi RichText.']
[changed='Komponent RichText zawierający treść notatki czasami ma problemy z wyświetlaniem scrollbarów (jak zacząłem kombinować z ustawieniami menu, to przy "Pionowy" i "Poziomy" zawsze jest OK, ale przy "Pionowy i poziomy" już niekoniecznie).'] Obrazek.jpg
[changed='A tak poza tym, to to tego ComboBox'a można z palca wklepać na przykład tekst: "Wszystkie trzy poproszę" ... (i działa jak "Żaden"). Dodanie zwrotu grzecznościowego: "Wszystkie trzy bardzo proszę" również nie pomaga'] :lol:
[changed='W ogóle wyłączenie scrollbarów dodaje do okna jakąś dziwną ramkę (przypominającą swoim wyglądem "border-style:inset" z CSSów). '] Obrazek.jpg
[changed='Przy aktywnej opcji "Zawsze na wierzchu" nie da się zrobić wycinka zawierającego okna wtyczki.']


PS. Nie mam już bladego pojęcia, czy w poprzedniej wersji tych bugów nie było, czy to ja byłem zupełnie ślepy xD
PPS. Kaskada zgłoszeń na buglistę zaraz pójdzie jak coś ...

279.gif


#92 wilk

wilk

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 221 postów

Napisano 2010.01.23, 09:00

+ Przydałoby się jeszcze wsparcie dla wtyczki FixUpdater.


Dokładnie. Pierwsze co po zainstalowaniu w/w wtyczki to poszukiwanie linków do aktualizacji ulubionych wtyczek ;) :thumbup:

AQQ: 2.6.0.10
Kompozycja: GG 12
Wtyczki: Reboot, SpellChecker


#93 matiss

matiss

    Expert

  • Wtyczkopisarz
  • 1166 postów

Napisano 2010.02.21, 15:10

Sticky Note
wersja: 1.0.3.6


Witam po przerwie, mam dla was kolejną wersję, w której jak zwykle tylko kilka zmian, ale myślę, że przydatnych. Zapraszam do szukania błędów i zgłaszania propozycji :)

Zmiany w stosunku do poprzedniej wersji:
[added='Dodano wsparcie dla wtyczki FixUpdater']
[added='Dodano możliwość definicji własnego skrótu klawiszowego dla listy wypunktowanej']
[changed='Przebudowa okna ustawień']
[changed='Do Combobox'a w ustawieniach nie możemy już nic wpisywać']
[changed='Drobne poprawki przy odmalowywaniu okien']


#94 UsagiAddict

UsagiAddict

    J̵ava͡Pr͝òg̢ram̵mer

  • Użytkownik
  • 1175 postów
  • MiejscowośćWrocław

Napisano 2010.02.21, 15:26

przy dłuższych notkach suwak przysłania ten trójkącik do rozciągania okna, utrudnia to zabawę z wtyczką.
sam scroll zaś potrafi ukryć swoje strzałeczki gdy sam pasek jest widoczny, trochę to dziwne.
przy odwołaniu okna skrótem na pierwszy plan [czasami] wraca okno AQQ [nie mogę znów tego błędu wywołać, czasami jest, czasami nie]

Does the scent of soil and beast
Breathe the life into the animal you hide
Dołączona grafika


#95 matiss

matiss

    Expert

  • Wtyczkopisarz
  • 1166 postów

Napisano 2010.02.21, 15:49

Ten trójkącik to tylko grafika, rozciągać okno można po prostu na krawędziach (wszystkich).
Ze scrollem było to już wałkowane dziesiątki razy, nie da się tego naprawić, jest to błąd wynikający z tego, że richedit na którym piszemy ma przezroczyste tło i niestety w takim trybie scrolle są trochę niedopracowane.

Ten błąd też jest znany, wyleciało mi to z głowy i nie napisałem w changelogu, niestety aqq generuje pewną wadę tzn. okno wtyczki możemy przywołać na wierzch tak naprawdę na 2 sposoby, jeden sposób działa tylko w obrębie okienek aqq, tzn. okno wtyczki wysunie się na wierzch tylko przed okna należące do aqq, jeśli już przysłania je inne okno (np. przeglądarki) wtyczka nie wysunie się nad nie. I tej metody używałem w poprzedniej wersji SN, niestety brak wysuwania przed inne okna był dość irytujący i zastosowałem drugą metodę, która niestety też ma wadę, mianowicie czasem przywraca na wierzch ostatnio aktywne okno aqq, tak na dobrą sprawę nie wiem czemu się tak dzieję, popróbuje jeszcze ale poświeciłem temu sporo czasu i robiłem to na różne sposoby i cały czas był albo jeden albo drugi błąd :(

edit. Wracając do scroll to myślę, że może można by zastosować takie niezależne od komponentu richedit, ale już kiedyś próbowałem to zrobić i wiąże się to z małym problemem, mianowicie nie wiem jak obsłużyć moment pojawiania się scrolla (tzn kiedy jest on potrzebny ponieważ tekst nie mieści się w wyświetlanym miejscu), bez tego musiałbym wstawić scroll na sztywno, co nie wygląda zbyt fajnie.

#96 matiss

matiss

    Expert

  • Wtyczkopisarz
  • 1166 postów

Napisano 2010.04.27, 19:57

Witam, ponieważ dawno nie było żadnej aktualizacji postanowiłem zadać użytkownikom wtyczki małe pytanie. Otóż mam zamiar w końcu wyeliminować uciążliwy błąd ze scrollami, na jego rozwiązanie podsunął mi pomysł Usagi już jakiś czas temu, ale zwyczajnie nie miałem czasu tego zrealizować. Otóż wprowadzę "własne scrolle" moje pytanie do was jest następujące czy wolicie opcję z pierwszego czy drugiego screena (oczywiście scrolle będzie można wyłączyć wedle uznania :) ) są to oczywiście póki co tylko poglądowe grafiki.

Dołączona grafika Dołączona grafika


Drugie pytanie to zasada działania, też są 2 opcje (no w zasadzie 3):
- Przewijaj po najechaniu (wydaje mi się wygodniejsza)
- Przewijaj po kliknięciu
- Możliwość wyboru trybu

Aha, wraz z realizacją tej funkcji kończy się moja lista TODO więc jeśli czegoś wam brakuje we wtyczce, ew. są jakieś błędy proszę je zgłosić. Niestety nie jestem w stanie powiedzieć kiedy aktualizacja się ukaże, nei jest to dużo roboty ale nadchodzące matury i egzamin na technika mogą mi to skutecznie uniemożliwić :)

#97 Lord ByRad

Lord ByRad

    Expert

  • Użytkownik
  • 985 postów

Napisano 2010.04.27, 20:47

Osobiście zdecydowanie wolałbym opcję po prawej, a co do funkcji, to scrolowanie po najechaniu (z opóźnieniem powiedzmy 0,5s) co linijkę, a po kliknięciu o cały ekran (ewentualnie ekran bez 1 wiersza) - albo wybór trybu w formie checkboxów ... I przydałoby się dorzucić jeszcze jakiś prostokącik określający bieżącą pozycję scrola (chociaż to już raczej jako dodatek ;) ).

279.gif


#98 matiss

matiss

    Expert

  • Wtyczkopisarz
  • 1166 postów

Napisano 2010.05.01, 16:10

Sticky Note
wersja: 1.0.3.9


Dzisiejsza wersja to tylko szybki fix. Wcześniej kolorem transparentny był kolor żółty, i w niektórych wypadkach mogło to wywoływać problemy, obecnie jest to fuschia i została ona zablokowana dla czcionek, więc przezroczyste czcionki już nie będą nikogo męczyć :) Wtyczka oczywiście dostępna do pobrania przez fixupdater :)

Zmiany w stosunku do poprzedniej wersji:




Użytkownik matiss edytował ten post 2010.11.11, 14:40


#99 Focus026

Focus026

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 20 postów

Napisano 2011.01.20, 22:36

Witam, mam pytanie, chciałbym podmienić grafike stickynote.png, dokładnie mi chodzi o odwórcenie kolorów, ciemne tło a białe litery "abc" kiedy podmieniam plik, to po chwili i tak grafika wraca do pierwotnego wyglądu. Jak podmienić na zawsze?

#100 matiss

matiss

    Expert

  • Wtyczkopisarz
  • 1166 postów

Napisano 2011.01.24, 21:55

Witam, nie da się, wtyczka ma tę ikonę wbudowaną, i nie przewiduję opcji jej podmiany.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych