Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co, gdzie i dlaczego studiujesz?

22 odpowiedzi w tym temacie

#1 von_scheisse

von_scheisse

Bywalec

• Użytkownik
  • 177 postów
  • MiejscowośćPolice

Napisano 2009.07.12, 13:58

Mam taką propozycję, żeby stworzyć tutaj taką bazę opinii na temat różnych kierunków studiów na różnych uczelniach. Myślę, że może to się przydać dla potomnych, bo sam wiem jak trudno jest czasami wybrać dobry kierunek :).

Zacznę od siebie - studiuję stosunki międzynarodowe na Uniwersytecie Szczecińskim. Dlaczego akurat tam? Odpowiedź jest prosta - bo mam tę uczelnię blisko od domu ;P - pół godzinki samochodem w jedną stronę. Jestem już jak na razie na drugim roku (udało się wybronić od kampanii wrześniowej ;P). Co mogę powiedzieć o tym kierunku... Na pewno jest dużo historii - w pierwszym semestrze cofaliśmy się nawet do starożytności (na historii filozofii i na nauce o państwie). Największą kosą zarówno w jednym jak i w drugim semestrze była historia stosunków międzynarodowych - z tego koniec końców było kilkanaście komisów, z czego zdała jedna osoba ;D). Na drugim sem. kosą była jeszcze statystyka, ale to bardziej ze względu na twarde zasady prowadzącego niż na jakąś szczególną trudność materiału (to mówię ja - humanista z krwi i kości ;D). Ogólnie podoba mi się na tych studiach, choć nie ukrywam, że umysły nie lubiące historii będą miały tam bardzo ciężko i im chyba tego nie polecam ;). Co do samej uczelni to potrafi zaskoczyć różnymi dziwnymi zagraniami i dosyć często jest "czeski film". No ale do tego można się przyzwyczaić ;).

Pozdrawiam

#2 StabiL

StabiL

Adept

• Dekorator
  • 389 postów

Napisano 2009.07.12, 14:30

Ja studiuję zarządzanie i inżynierie produkcji na Politechnice Świętokrzyskiej w Kielcach. Powodem dlaczego akurat tu, to tak jak kolega wyżej, mam blisko, 2KM piechotą, autobusem 5-10 minut. Do tego spośród wszystkich kierunków, ten najbardziej mi opowiadał z racji wyboru specjalności na 3 roku, informatyki stosowanej ;P Drugi powód do taki, że mnie na AGH nie przyjęli na elektrotechnike no i przede wszystkim, nie przemyślałem do końca sprawy. Z drugiej strony ruszać z domu tez mi się nie chciało;p Co do samego kierunku, to oprócz typowych przedmiotów jak obrobka plastyczna, jakieś giwntowanie, spawanie czy frezowanie to przeplata się z matematycznymi przedmiotami typu analiza, algebra, matma finansowa lub tez humianistyczne jak podstawy prawa, historia matematyki, prawo własności intelektualnej czy prawo gospodarcze. Także człowiek po zipie to człowiek renesansu;p Aktualnie bede na III roku, pierwszy nie obył się bez wrzesnia, gościu od materiałoznawstwa wskazał do 5 osobo które u niego wczesniej były ze moga odpowaidać a pozostałym 30 kazał przyjśc we wrześniu, więc smiechy były ;P Ogólnie na tym kierunku przy odrobinie farta można przejść bez nauki na następne semestry, ludzie albo ściągaja albo mają problemy z przedmiotami typu matma czy jakieś infomratyczne(visual basic lub bazy danych). Ogólnie jak komuś podoba się inżynieria produkcji to na zip może z czystym sumieniem iśc;p Jednakże jak nie wie co ze sobą zrobić, to przynajmniej w Kielcach nie polecam ;P Organizacja lipna, przedmioty również czasami dodająchyba po to aby zapełnić plan ;P Najwieszy plus, to że można się czasem pośmiać tutaj, bo wiedzy jak ktos nie jest przykłądny i sie nie uczy tak żeby sie nauczyć, to się nie zdobedzie;p Jak wielu znajomych, poszedłem tutaj tylko po papierek, zawodu się będe uczył jak już znajde robotę, a po inżynierze planuje zrobić magisterke w Krakowie. Odnoście pracy po Zipie to nie znam nikogo ze starszych roków kto pracuje, ale mam paru starszy kolegów po inofmratyce na politechnice. Jeden siedział po nocach i uczył sie javy, teraz w Warszawie wyciąga niecałe 5k, a drugi też po informatyce, naprawia komputery w szpitalu za 1000zł a umie tyle samo co kolega z Wawy:) Poznałem ich u mnie na kierunku, przyszli sobie tutaj na rok i bezpośrednio powiedzieli że na przyszli na dziewczyny ;P To też jakiś powód ;P

Rere kum kum . . .
-----------------------

#3 Stoow

Stoow

Bywalec

• Przyjaciel
  • 163 postów

Napisano 2009.07.12, 16:50

Ja również studiuję Stosunki Międzynarodowe, na Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej. Studiuję to co zawsze chciałem i co mnie interesuje. Fakt faktem, że na siłę humanistom wpycha się tą dramatyczną statystykę, jednak da się wytrzymać. Jeszcze jeden rok i licencjat w ręku ;)

Dołączona grafika

#4 stivo

stivo

mgr inż.

• Moderator
  • 2184 postów

Napisano 2009.07.12, 17:18

Informatyka na Politechnice Szczecińskiej (obecnie ZUT) - jakoś tak mnie naszło pod koniec liceum i nie brałem nic więcej pod uwagę. Drugi i trzeci rok najcięższy. Czwarty już bardziej lajtowy. Tak samo piąty. Jednak z powodu jednego braku moje studia się trochę wydłużą ;)

#5 muszi

muszi

I hate Mondays!

• Administrator
  • 1950 postów

Napisano 2009.07.12, 18:47

Mechatronika na Politechnice Warszawskiej, specjalność Mikromechanika. Zaczęło się od klocków lego i budowania przeróżnych rzeczy. Potem robienie za brata rysunków technicznych gdy chodził do technikum. Po prostu lubię małe rzeczy, dłubanie i projektowanie oraz modelowanie komputerowe. Najpierw przez rok próbowałem na EiTI ale mi nie odpowiadało. Z obecnego kierunku jestem całkowicie zadowolony tak samo jak z kadry i atmosfery tam panującej.
  • Virusek_90 lubi to

Nie pomagam prywatnie (PW oraz JID) w sprawach AQQ
Beta info: AQQ: none | OS: Windows 10 x64
>> Przydatne linki: Regulamin | Szukajka | Buglista AQQ| Kompedium wiedzy o AQQ <<

#6 Killer

Killer

Expert

• Użytkownik
  • 1129 postów

Napisano 2009.08.04, 17:15

Z założenia chciałem trafić do innego miasta, na inną uczelnię, ale wyszło jak wyszło. Nie płaczę z tego powodu, ale żal pozostał (choć kierunek ten sam). A więc mogę napisać (dumnie, bądź nie), że zostałem przyjęty na studia o kierunku: Dziennikarstwo i komunikacja społeczna na Politechnice Koszalińskiej. Specjalizację jaką sobie wybiorę, będzie zapewne: media cyfrowe i komunikacja elektroniczna. Dlaczego to ? Gdzieś miałem zawsze żyłkę do dziennikarstwa, a jeżeli będzie to połączone z technikami cyfrowymi, czyli najnowszą technologią, to ładnie połączą się moje obydwa zainteresowania.

Beta testy AQQ:

PC: AQQ (zawsze najnowsza beta), Edge, Windows 10 x64 | Kompozycja: GG11, Wtyczki: dostarczane z AQQ

#7 Biśka

Biśka

Początkujący

• Użytkownik
  • 13 postów

Napisano 2009.11.13, 20:06

ja wybrałam dietetykę :) dlaczego? hmm chcę pomagać innym i mieć wiedzę z tego zakresu. a poza tym zawsze lubiłam wszystko co ma związki z biologią :)
"Nie ma silniejszego zwierzęcia niż kot." Iwan Kryłow

#8 andrewi

andrewi

Bywalec

• Użytkownik
  • 120 postów

Napisano 2009.11.13, 20:13

Pedagogika na UMK, specjalność edukacja dorosłych. Z moimi studiami było tak że miałem iść na informatykę, ale przestraszyłem się matury z infy i zdałem sobie rozszerzony WoS i postanowiłem że pójdę na pedagogikę a później na drugim roku wybiorę sobie specjalizację Technologia Informacyjna i Media w edukacji. Jak sie o tym dowiedzieli moji korepetytorzy z informatyki to chcieli mnie oskalpować no ale w końcu poszedłem na tą pedagogikę, jednak okazało się, że moja specjalizacja nie zostanie utworzona ze względu na brak osób chetnych no i w ten sposób wylądowałem na edukacji dorosłych która w zasadzie jest połączeniem edukacji medialnej i animacji społeczno kulturowej więc pasuje mi to, gdyż właściwie już od bardzo dawna siedziałem w instytucjach kulturowych.

#9 Thr

Thr

Początkujący

• Użytkownik
  • 22 postów

Napisano 2010.03.04, 13:51

Skończyłem studiować prawo oraz Turystykę i rekreację. Fajnie było i fajnie po tym są możliwości.

#10 saitana

saitana

Początkujący

• Użytkownik
  • 28 postów
  • MiejscowośćJarosław

Napisano 2012.08.20, 09:59

Nie studiuje heh :P
ale kiedys chcialam psychologię, badz cos w tym kierunku...

Użytkownik saitana edytował ten post 2012.08.20, 09:59

#11 agnieszkak

agnieszkak

Początkujący

• Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 2013.02.05, 19:44

Studiuję matematykę na UMCS w Lublinie. 3 rok. Jest ciężko ale nie poddaję się.

_____________________________________________________________________________________

http://www.bachulski.pl

#12 Czajo

Czajo

Redaktor Strefy AQQ

• Użytkownik
  • 701 postów

Napisano 2013.02.06, 13:12

Informatyka na uniwersytecie warmiśko-mazurkism w Olsztynie specjalność inżynieria systemów informatycznych. Teraz cieżko jest bo jesteśmy zalewani przedmiotami nam nie potrzebnymi (i o zgrozo najbardziej z tego cisną, gdzie przedmioty przydatne informatykowi są olewane)

kliknij tutaj i zgarnij nasz najnowszy program tj. hack do momio za darmo

#13 Niura

Niura

Początkujący

• Użytkownik
  • 26 postów

Napisano 2013.02.22, 23:56

Budownictwo na PŚK. Powód: realizacja marzeń, nie tylko swoich. ;)
Wiele niełatwych przedmiotów, dużo pracy, nieustanne zmęczenie, ale mimo to dzięki mojej wspaniałej grupie z radością zaczęłam kolejny semestr. :)

Dołączona grafika

#14 Gość_Derdiana_*

Gość_Derdiana_*
  • Gość

Napisano 2013.03.03, 23:22

Nie studiuję. Szkoła Policealna Żak - Florysta

#15 Marianek12

Marianek12

Początkujący

• Użytkownik
  • 2 postów
  • MiejscowośćWrocław

Napisano 2013.06.17, 10:09

Ja studiowałem w Wrocławiu Wyższa Szkoła Zarządzania Edukacja kierunek studia inżynierskie Informatyka! Nie polecam tej szkoły, poszedłem tam gdyż mieli płatne tylko 10 miesięcy a nie jak w Horyzoncie (również Wrocław) 12 miesięcy, jednak przejechałem się niesamowicie, wykładowcy w większości z Politechniki jednak mają po prostu dość uczyć jeszcze w weekendy i często skracają zajęcia, nie dają z siebie nawet 30%, wszystko to lipa, zaliczenia za obecność albo jakieś marne prezentacje. Jeszcze 1 rok był mocny a potem to już płacenie za papier, niczego się tam nie nauczyłem większość to z dodatkowych kursów na necie czy stacjonarnych, czyli musisz mega dużo czasu poświęcić w domu jeśli chcesz się czegoś nauczyć. A co zabawne szkoła sama za nas wybrała specjalność, no jakiś żart, nawet sondy nie przeprowadzili przez co wszyscy zostali zmuszeni do studiowania sieci ;/ żart, po prostu żart, odradzam!! 

W polsce pasja nie równa się szansą na wymarzoną pracę i niektórzy muszą wkręcać wkręty zamiast rozwijać talent w ukochanej dziedzinie ;/

#16 emilka143

emilka143

Początkujący

• Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 2014.06.24, 14:22

Wychowanie Fizyczne - Nowy Sącz ;)

#17 AviciiPL

AviciiPL

Bywalec

• Użytkownik
  • 144 postów

Napisano 2014.06.26, 22:53

Technik Informatyk -> Zespół Szkół nr 1 Piekary Śląskie :)
Dlaczego? Gdyż czuję jakby takie powołanie w Informatyce. W przyszłości pragnę otworzyć profesjonalną firmę usługową w której wykonywane by były usługi w sprawach np. PC, Laptopów oraz sieci...

@Down: Hahahah xDDD

Użytkownik AviciiPL edytował ten post 2014.09.27, 21:33

Mój sprzęt http://blog.aviciipl.net/sprzet

#18 ss9227

ss9227

Weteran

• Użytkownik
  • 532 postów

Napisano 2014.07.01, 10:07

Laptop to też PC :P

• Beherit i Lynn lubią to

#19 finfun

finfun

Początkujący

• Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 2014.07.21, 15:02

Dlatego też dopiero w przyszłości taką firmę otworzy. Nie czepiaj się:)

#20 Lynn

Lynn

Kapryśna Królowa Muzyki

• Użytkownik
  • 968 postów

Napisano 2014.09.27, 19:33

Ja wybrałam taki kierunek by być Ministrem Edukacji :D Jak juz gnoić uczniów, to chociaż pisząc bezbłędnie :P

w1n8.jpg

Every word that he says is a dagger in me

Will the world remember you when you fall? Could it be your death means nothing at all.

At the shrine of frendship never say die, let the wine of frendship never run dry.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych