Skocz do zawartości


Zdjęcie

nasza-klasa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
311 odpowiedzi w tym temacie

#1 Ania

Ania

    MySzka

  • Przyjaciel
  • 306 postów

Napisano 2008.09.10, 16:59

Kilkakrotnie przeszukałam forum i szczerze nie dowierzam...
W innych tematach wątek poruszany, a osobnego tematu jak nie było tak nie ma...

Tak, tak --> mówię o portalu Nasza-Klasa.pl. Celem portalu jest odnawianie szkolnych kontaktów użytkowników. Portal został stworzony w listopadzie 2006 roku przez Macieja Popowicza i jego przyjaciół. Do czerwca 2008 roku zarejestrowało się ponad 14 mln osób.

Źródło informacji

No więc zaczynajcie... Jakie są wasze zdania i opinie na temat NK...
Dołączona grafika Wbrew pozorom optymistka... ^^
Niepoprawna marzycielka... ^^

#2 MartinPL

MartinPL

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 18 postów

Napisano 2008.09.10, 17:07

Najczęściej tego typu portale są wylegarnia pokemonów xD
Dołączona grafika
Wszystkie błędy ortograficzne i stylistyczne w moich postach zostały popełnione celowo.

#3 Ania

Ania

    MySzka

  • Przyjaciel
  • 306 postów

Napisano 2008.09.10, 17:15

Pokemonów mówisz... No to fakt... Coraz więcej tam takich co ledwo do podstawówki dołączyli http://forum.aqq.eu/...tyle_emoticons/default/dry.gif
Dołączona grafika Wbrew pozorom optymistka... ^^
Niepoprawna marzycielka... ^^

#4 Bartek93

Bartek93

    Adept

  • Użytkownik
  • 289 postów

Napisano 2008.09.10, 17:20

Taki już urok tego. Z czasem to minie szczególnie dla tych pokemoniastych bachorów, znudzi im się. Tak samo fotka czy te grona. Dla mnie to miejsce dzięki któremu mogę utrzymać kontakt z innymi, więc zazwyczaj przymróżam oko jak widzę, że nawet 20 latek pisze "WtEn SpOuB"

#5 Jaco

Jaco

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 152 postów

Napisano 2008.09.10, 17:24

Nie wiem, co wam przeszkadzają pokemony na tym portalu! molestują was czy co ? piszą coś do was to ich blokujcie.
Dla mnie "nasza klasa" to świetna inicjatywa pod warunkiem, że każdy trzyma się przeznaczenia tego typu portalu. Sam odświeżyłem kilkanaście znajomości gdzie bez "naszej klasy" nie miałbym na to szans. Widziałem też, że dużo osób organizuje klasowe spotkania po latach.

Pokemony to są na Fotka.pl
Brak czasu... :(
Dołączona grafikapera

#6 she

she

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 27 postów

Napisano 2008.09.10, 17:26

Też myślę, ze im się znudzi ;)
To nowy portal, dlatego tyle tych dzieciaków. Później licytują się ile kto ma znajomych ;/
Ale lubię n-k, dzięki niej poznałam bliżej wiele osób. No i można zagadać do kogoś, kogo się wstydzimy na co dzień ;>

#7 lew

lew

    "drapieżny" lew

  • Przyjaciel
  • 577 postów

Napisano 2008.09.10, 17:41

Odnoście portalu Nasza-Klasa. Jak na razie jedyny portal społecznościowy na którym mam konto i raczej nie planuję na innych się rejestrować. NK wystarczy, bo dzięki niej przynajmniej można pozostać w kontakcie z byłymi kolegami, koleżankami.
Beta testy AQQ:
System - Windows XP + SP3
IE - 8.0
Wtyczki - standardowe
Kompozycja - Black Aero

#8 Kornik

Kornik

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 108 postów

Napisano 2008.09.10, 17:50

Ja tam lubię NK. ;) Można się łatwo z klasą zgadać.
Ja też mam LastFM ^^

#9 dzikq

dzikq

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 36 postów

Napisano 2008.09.10, 17:56

Mialem tam konto ale skasowalem. Nie mam czasu na takie bzdety a w dodatku zrobila sie z tego druga fotka.pl
Dołączona grafika

#10 Malusiolka

Malusiolka

    Zodiakalny byk!

  • Moderator
  • 549 postów

Napisano 2008.09.10, 18:35

Mam konto i od czasu do czasu tam zaglądam. Ciesze się, że ktoś zrobił taką stronkę. Miło czasem powspominać stare lata i znajomych. Tylko szkoda, że nasza-klasa powoli zmienia się w fotkę.pl

>> Lepiej być wrogiem, ale uczciwym niż przyjacielem fałszywym.


#11 GuardianCoyote

GuardianCoyote

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 193 postów

Napisano 2008.09.10, 19:22

Regulamin forum: 6. Nie cytujemy całości ostatniego posta w danym wątku.


Co prawda to prawda. Jednak rzecz bardzo przydatna. Można bez problemów, zgadać się z większą grupą osób, zapoznać się wcześniej itp ;) To przydatne. Szkoda tylko, że pozwolono na konta fikcyjne...

Użytkownik Malusiolka edytował ten post 2008.09.10, 19:33

" Tylko ktoś kogo wdeptano w błoto i w śnieg, pozbawiono chleba, i kto własnymi pięściami wywalczył sobie prawo do życia, zdolny jest pokazać pewnego dnia, że jest NAJLEPSZY"

-W.Suworow


#12 Marta

Marta

    Początkujący

  • Przyjaciel
  • 34 postów

Napisano 2008.09.10, 21:34

Konto na tym portalu mam, mają je moi znajomi, ma je Magnes i ma je moja baaardzo daleka rodzina, która niejako odnowiła z nami kontakt. Często na forum klasy rozwiązujemy zadania, z którymi były problemy, a także o planowanych wycieczkach. Tak więc Nasza-klasa bywa czasem przydatna, ale z biegiem czasu zejdzie na psy. Coraz częściej dzieciaki a nawet osoby, które choć teoretycznie powinny mieć poukładane w głowie zakładają "fikcyjne profile". Jak już dość często się pojawiło nasza-klasa staje się Fotką.pl

#13 pol102

pol102

    Adept

  • Użytkownik
  • 272 postów

Napisano 2008.09.10, 21:53

Nasza-klasa.pl – serwis społecznościowy stworzony przez uczniów szatana (wrocławskich studentów) oraz największa baza danych o Polakach (większa niż baza danych CBŚ). W chwili obecnej znajdują się tam niestrzeżone dane 14 milionów osób. Ponadto pół miliarda zdjęć.


Nonsensopedia prawdę Ci powie ;)
Na początku portal był bardziej rzekłbym elitarny, a obecnie to fotka.pl połączona z komercyjnością myspace. No i braki w zabezpieczeniach...

Dj Pol - Klub Studencki SPIN Bydgoszcz
Radio UTP.fm


#14 Randall_Memphis

Randall_Memphis

    Weteran

  • Użytkownik
  • 509 postów

Napisano 2008.09.11, 01:46

i niedoinformowania eserzy, nie dbający o własne bezpieczeństwo chciałeś powiedzieć, bo to ze te dane sa niestrzeżone to bzdura i pomówienie.

Dołączona grafika

Dołączona grafika


Chciałbym w nowej edycji #AQQ Oscarów oddać głos na ^Eskej'a jako najlepszego kompozytora, oraz ^Beherit'a za wtyczke do #Blip'a


#15 Killer

Killer

    Expert

  • Użytkownik
  • 1129 postów

Napisano 2008.09.11, 05:35

Tak, tak --> mówię o portalu Nasza-Klasa.pl. Celem portalu jest odnawianie szkolnych kontaktów użytkowników. Portal został stworzony w listopadzie 2006 roku przez Macieja Popowicza i jego przyjaciół. Do czerwca 2008 roku zarejestrowało się ponad 14 mln osób.


Oj chyba jednak nie w listopadzie 2006 roku. Internet założyłem w maju 2004 roku i już wtedy jakoś przypadkiem natknąłem się na Naszą-Klasę. Oczywiście mało kto jeszcze wtedy o niej wiedział, wyglądała zupełnie inaczej ale była i tego jestem pewien (nie wiem tylko czy akurat w maju, czy pod koniec 2004 roku).

Portal z założenia miał być ciekawy, ale jak wyszło - widać. Dzieciarnia w Internecie zniszczy każdy ambitny pomysł swoimi głupotami. Miałbyć to portal do NAWIĄZYWANIA DAWNCYH więzi, ze szkolnych lat... a jak widzę, tam konta mają teraz nawet 6-latkowie. Czysta głupota. Po co komu konto z tysiącem "znajomych", podczas gdy z większością z nich widzi się na codzień ? Zwykły szpan.

A zespół N-K swoimi działaniami wpasował się doskonale w tok myślenia użytkowników... bardzo płytki z resztą.

Beta testy AQQ:

PC: AQQ (zawsze najnowsza beta), Edge, Windows 10 x64 | Kompozycja: GG11, Wtyczki: dostarczane z AQQ


#16 Ania

Ania

    MySzka

  • Przyjaciel
  • 306 postów

Napisano 2008.09.11, 06:27

Źródło informacji


No Killer nie wiem dokładnie... Powtórzę źródło dla wyjaśnienia... Nie mniej jednak istnieje... ;)
A co do fikcyjnych profili, zawsze można je zablokować ;)
Dołączona grafika Wbrew pozorom optymistka... ^^
Niepoprawna marzycielka... ^^

#17 Gołąb

Gołąb

    Szeregowiec Dolot

  • Przyjaciel
  • 151 postów

Napisano 2008.09.11, 07:03

Fakt że portal ten zrobił się trochę pokenomowaty ale wystarczy samemu sobie zablokować wiadomości i zaproszenia od profili fikcyjnych i robi się spokój ja dzięki n-k.pl odświeżylem kilkanaście kontaktów i odbyło się już kilka spotkań klasowych :) dlatego jak dla mnie portal na piątkę :)

Szukanie nie boli, a regulamin nie gryzie. Masz problemy z komunikatorem Pomoc Techniczna prawdę Ci powie. Znalazłeś błąd zgłoś go na buglistę AQQ.
Dołączona grafika


#18 Marooned

Marooned

    Bywalec

  • Przyjaciel
  • 169 postów

Napisano 2008.09.11, 09:44

Nonsensopedia prawdę Ci powie ;)

Dzięki za reklamę mojej firmy ;)

No i braki w zabezpieczeniach...

Co masz na myśli, bo nie za bardzo rozumiem?

O naszej klasie już gdzieś tu pisałem.. parę lat temu było mało ludzi, ale był spokój. Teraz potworzyli te głupie fikcyjne profile [zamiast grup jak np. StudentIX czy last.fm] i nie wiedzieć dlaczego zezwolili na pełen zestaw unicode w imieniu i nazwisku [jak widzę kwiatki i domki przy imieniu, to mnie strzela]. Ale blokada interakcji z kontami fikcyjnymi [podstawa] i nie jest źle.
Po kilku latach przestałem używać AQQ. Mimo wielu świetnych cech jedna rzecz nie pozwala mi na dalsze z niego korzystanie: prędkość działania. Jest mozolny jak ślimak peruwiański. Szkoda..

Znikam definitywnie z tego forum. Dziękuję za parę wspólnych lat. Żegnam.

#19 pol102

pol102

    Adept

  • Użytkownik
  • 272 postów

Napisano 2008.09.11, 22:40

Swego czasu pewien hakerski team upublicznił bardzo jasną instrukcję wybrania z portalu wszystkich poufnych danych o userach. Nie było to specjalnie głośno powiedziane ale Ci, którzy znali odpowiednie kanały IRC poznali sytuację. Nie trzeba było znać specyfikacji protokołu TCP/IP nie trzeba było mieć specjalnych narzędzi do łamania zabezpieczeń, wystarczyło widzieć co wklepać w pasek adresu, mieć potężne łącze i Excela do otworzenia bazy...

Dj Pol - Klub Studencki SPIN Bydgoszcz
Radio UTP.fm


#20 Randall_Memphis

Randall_Memphis

    Weteran

  • Użytkownik
  • 509 postów

Napisano 2008.09.12, 02:33

no wlasnie, i ^marooned i ^killer pisza o tym ze ten portal powstal ok 2003-2004 roku - a to nieprawda. nk powstala jakos dwa lata temu, ale nie byla pierwszym tego typu polskim portalem - inne byly wczesniej i nie odniosly sukcesu - podejrzewam ze trafiliscie wtedy na ktorys z tych portali.

@up - taaaa..... to wydostawalo sie tlkyo to co userzy wpisali do publicznego profilu, nie ykradalo nic. ktos puscil plotke, ktora miala pwazne konsekwencje. tymczasem to od userow zalezalo, czy podawali dane publicznie, czy kryli sie i poakzywali np tlkyo znajomym.

Dołączona grafika

Dołączona grafika


Chciałbym w nowej edycji #AQQ Oscarów oddać głos na ^Eskej'a jako najlepszego kompozytora, oraz ^Beherit'a za wtyczke do #Blip'a





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych