Skocz do zawartości

Zdjęcie

Black Inspiration JavaScript mod

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
81 odpowiedzi w tym temacie

#21 jacoSZEF

jacoSZEF

Adept

• Dekorator
  • 383 postów

Napisano 2009.07.20, 07:32

udało Ci się zrobić własny tooltip :) Brawo. Mi nie szło w ogóle jak próbowałem w B&B FOB ;) Mam nadzieje, że się nie obrazisz jak wykorzystam parę patentów z tej kompozycji. Świetna robota ;)
AQQ: Zawsze najnowsza Beta ~ System: Microsoft Windows XP Home Edition SP3 ~ Przeglądarka: IE8 (Domyślnie: Mozilla Firefox 3.6 Beta 2 ~
Dołączona grafika

#22 Lord ByRad

Lord ByRad

Expert

• Użytkownik
  • 985 postów

Napisano 2009.07.20, 10:07

Co do wykorzystywania skryptów z BI, to polecam przeczytanie @copryght - free for copy :P A co do tooltipa, to głównym problemem było to, że w IE funkcja HTML DOM getElementsByName poprawnie działa TYLKO wtedy, gdy atrybuty id i name dla wszystkich elementów są ustawione na tą samą wartość... (wujek Google naprawdę nie gryzie ;)), więc problemy z JS w AQQ nie leżą po stronie AQQ, tylko IE (chociaż w JS nie można wstawiać bezpośrednio tagów AQQowych (jak CC_DATE), bo zostanie wyświetlony ich tekst zamiast zawartości; trzeba się bawić z display / visibility i ot cała filozofia :P

Użytkownik Lord ByRad edytował ten post 2009.07.20, 10:12

279.gif

#23 zimnacrew

zimnacrew

Początkujący

• Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 2009.07.20, 15:02

Ha! Jestem na screenie ^^ JOKE. Kompozycja jest zajebi**a ;) Jak dla mnie 10/10 dla Linkfan'a i spółki za dobrą robotę ;)

#24 Silverlight

Silverlight

Just brilliant. It's Sense.

• Dekorator
  • 3422 postów

Napisano 2009.07.20, 15:28

Ładna kompozycja, solidnie wykonana [tylko pożal się boże te przekolorowane na szaro standardowe ikonki]. Jeśli chodzi o JavaScript, bardzo źle się przez to korzysta. Cała lista kontaktów lata. Kiedy zaznaczam jakiś kontakt, z kontaktu który był zaznaczony wcześniej znika opis i pojawia się po chwili [lista lata], po drugie migają ikonki z ' i ' [no i lista znowu lata]. Jedyny porządny i najbardziej chyba estetycznie wykonanym bajerem jest ten pasek boczny w oknie rozmowy. Co do przycisku ' Ustawienia ' po prawej obok statusów - wolałbym, jakby nie trzeba było czekać aż się pojawi po najechaniu, tylko użyć klasycznego kliknięcia, bo w tej chwili jak klikam to wszystko zaczyna pojawiać się i znikać.

Bardzo uciążliwa niewidoczność tekstu na pasku tytułu nofocus.

Ładnie wygląda podświetlenie kontaktu light.

Kompozycja 10/10.
JavaScript 6/10 [nadciągacie panelem bocznym, bo z innych bajerków i tak bym nie korzystał].

Nie będę używał, bo oprócz napisów [choć i tak nie wszędzie], ikonek i emotek - po prostu nic nie widzę. Jest kategorycznie za ciemno.

Może warto wznowić prace nad SimpleGray? Była o wiele lepsza jeśli chodzi o kolorki.

Windows 10 Home x64 ● Internet Explorer 11Intel i7 3gen 4x2,3~3,3 GHz8 GB RAMnVIDIA GeForce 650M 2 GB 1920x1080Intel SSD 530 240GBBlu-ray RW

#25 keeveek

keeveek

Rozgrzewam się

• Użytkownik
  • 66 postów

Napisano 2009.07.21, 08:36

Jak nic nie widzisz to proponuję popracować nad ustawieniami kontrastu wyświetlacza...

#26 Senega

Senega

Początkujący

• Wtyczkopisarz
  • 1401 postów

Napisano 2009.07.21, 09:07

Niestety źle jest wyliczane położenie okienka z informacją. Jeśli mamy kontakt z opisem na dole okna kontaktów i najedziemy na literką "i" to informacja pojawia się schowana w oknie aqq.
Zwykła okno
Dołączona grafika
Po najechaniu na literkę "i"
Dołączona grafika

Android - program telewizyjny Kropka TV http://goo.gl/AZyEE

Aktualnie bez AQQ - co na dobre mi wychodzi :tuptup:

#27 Lord ByRad

Lord ByRad

Expert

• Użytkownik
  • 985 postów

Napisano 2009.07.21, 09:31

@Senega: Wiem o tym błędzie, ale wyeliminowanie go nie jest takie łatwe ;/ Trzeba by w jakiś sposób odczytać wysokość okna AQQ, a JavaScript niestety nie daje takiej możliwości (można tylko odczytać rozdzielczość ekranu...).

279.gif

#28 Herman

Herman

Początkujący

• Użytkownik
  • 16 postów

Napisano 2009.07.21, 09:43

Jak nic nie widzisz to proponuję popracować nad ustawieniami kontrastu wyświetlacza...

Czyli specjalnie pod AQQ będzie trzeba ustawiać monitor, a później przyciemniać go do innych rzeczy??
Chyba sobie żartujesz http://forum.aqq.eu/...tyle_emoticons/default/dry.gif

#29 Senega

Senega

Początkujący

• Wtyczkopisarz
  • 1401 postów

Napisano 2009.07.21, 09:53

A nie znasz wielkości okna IE użytego w AQQ?

Znalazłem takie coś JS: Rozmiar okna

#30 Lord ByRad

Lord ByRad

Expert

• Użytkownik
  • 985 postów

Napisano 2009.07.21, 10:15

forum.magazynyinternetowe.pl:

Jak to z IE bywa ma swoje właściwości i powiedzcie mi po co? :|

document.body.clientWidth
document.body.clientHeight
document.body.offsetWidth
document.body.offsetHeight
Niestety nie jest to tak dokładne jak window.outerWidth/Height.

Ok działa :) - dzięki Senega - jesteś WIELKI :) dręczyłem o to wujka googla dobrych parę godzin, ale bez większych efektów (dowiedziałem się tylko, że IE nie obsługuje normalnej specyfijacji JS ;/ - nie wiem co za IDIOTA to wymyślił) ;/
Jak wieczorem wrócę, to się z tym pobawię :)

279.gif

#31 Senega

Senega

Początkujący

• Wtyczkopisarz
  • 1401 postów

Napisano 2009.07.21, 10:26

No wiesz prawie 190cm robi swoje :D co do wujka goola to trzeba mieć znajomości.
Czekam na poprawki. Jeśli będę w stanie to jeszcze dzisiaj to potestuję.

#32 Lord ByRad

Lord ByRad

Expert

• Użytkownik
  • 985 postów

Napisano 2009.07.21, 21:34

No z tym update, to myślę, że troszeczkę trzeba będzie poczekać, bo ja jestem tylko od JavaScriptów, a całą resztą nadal zajmuje się linkfan ;) Na chwile obecną rozwiązałem problem ze ślamazarnym skryptem wiązanym z tym problemem:

Co do przycisku ' Ustawienia ' po prawej obok statusów - wolałbym, jakby nie trzeba było czekać aż się pojawi po najechaniu, tylko użyć klasycznego kliknięcia, bo w tej chwili jak klikam to wszystko zaczyna pojawiać się i znikać.

Oryginalna wersja zajmowała 7,5kb na dysku, a ja po drobnych przeróbkach w układzie kompozycji zmieściłem się w 20 linijkach (nawet nie chciało mi się wgłębiać, co tak naprawdę ten stary skrypt takiego zagmatwanego tam wyczyniał :D), ale jeszcze linkfan będzie musiał poukładać od nowa elementy, dodać ramki, etc...
A ja właśnie zabieram się za zabawę z niewidocznymi tooltipami (przy dolenj krawędzi) - Jeszcze raz WIELKIE dzięki Senega :)

279.gif

#33 Phoenix

Phoenix

Początkujący

• Użytkownik
  • 26 postów

Napisano 2009.07.21, 22:26

szkoda, że jak ktoś ma wtyczkę RSS Express, to kompozycja jej nie obejmuje.
Kiepsko to wygląda.
A ogólnie kompozycja jest miła dla oka ;)
Gratuluje

Θ Windows 7 Ultimate x64 ⇑ Θ Opera ⇑ Θ IE ⇑ Θ

Θ AQQ 2.x ⇑ (beta⇑) Θ Wtyczki - AQQ Contact State, Archeolog, SkypeCore, SpellChecker Θ

[*]AQQ Network[*]

#34 keeveek

keeveek

Rozgrzewam się

• Użytkownik
  • 66 postów

Napisano 2009.07.22, 06:57

Czyli specjalnie pod AQQ będzie trzeba ustawiać monitor, a później przyciemniać go do innych rzeczy??
Chyba sobie żartujesz http://forum.aqq.eu/...tyle_emoticons/default/dry.gif

U mnie kompozycja wygląda bardzo czytelnie i nie muszę w ogóle zmieniać żadnych ustawień.

Czytaj ze zrozumieniem.

A jeżeli problem nie stoi po stronie wyświetlacza, to może po stronie dioptrii, hmm? :)

Użytkownik keeveek edytował ten post 2009.07.22, 07:01

#35 Senega

Senega

Początkujący

• Wtyczkopisarz
  • 1401 postów

Napisano 2009.07.22, 09:04

Może zrób screen i pokaż problem z kolorami na Twoim monitorze.

#36 karololszak

karololszak

podróżnik w czasie

• Moderator
  • 1562 postów

Napisano 2009.07.22, 09:41

@Senega: zastanów się: jak zrobisz screen, to robisz w jakichśtam kolorach, i potem monitor prze(d)stawia dla Ciebie. Czyli, jak zrobi screen i da go tutaj, to i tak Ty będziesz widział to tak jakby było normalnie - jak u Ciebie (bo twój monitor przestawia) :P

To może inaczej: mamy sobie kolorek #FF00FF, jeśli masz drugi komputer (najlepiej jak masz laptop), to przystaw go koło pierwszego kompa.
Zapewne zauważysz, że to nie ten sam kolor (no a ja nie będę posta pod każdy monitor edytował :P )

Jedynym wyjściem byłoby, aby zrobił zdjęcie. (bo teoretycznie, monitor by już sobie 'przeformatował' obraz). Potem Ty/My możemy też zrobić zdjęcie, żeby były podobne warunki. Wtedy można mu doradzić, co ma zrobić ;) (chociaż najpewniej, zwiększyć jasność + gammę + kontrast ;) )

Użytkownik karololszak edytował ten post 2009.07.22, 10:40

#37 Senega

Senega

Początkujący

• Wtyczkopisarz
  • 1401 postów

Napisano 2009.07.22, 10:33

Jak zwał tak zwał byle pokazał jak to u niego wygląda.

#38 przemek505

przemek505

Początkujący

• Użytkownik
  • 9 postów

Napisano 2009.07.22, 19:39

A mam pytanko jak dodac do okna głownego zeby wyswietlaly sie awatary w trybie normal i jak ustawic sobie ich rozmiar?? I jeszcze jedno jak ustawic zeby przy wyswietlaniu opisow juz po zmianie wartosc w pliku timer na var tooltipAktywny=0; najezdzajac na kontakt wyswietlal sie awatar i opis tak jak przy opcji ustawionej na var tooltipAktywny=1;. Bo widze ze to dziala na kontaktach(przy opcji w pliku timer var tooltipAktywny=0; ) ktore nie maja opisow i chcial bym aby tak samo bylo z kontaktami ktore maja opisy

Użytkownik przemek505 edytował ten post 2009.07.22, 20:11

#39 Lord ByRad

Lord ByRad

Expert

• Użytkownik
  • 985 postów

Napisano 2009.07.22, 22:39

@przemek505: Na chwilę obecną nie ma jeszcze takich możliwości, ale spokojnie możliwość wyboru, kiedy widoczne będą awatary jest na mojej liście do zrobienia ;) Trzeba tylko trochę cierpliwie poczekać...

279.gif

#40 sacrus

sacrus

Strefa AQQ

• Użytkownik
  • 1251 postów

Napisano 2009.07.22, 23:08

Ja bym prosił o osobne ikonki dla klonów wtyczki GG tak jak to jest w kompozycji "eSKej McGrey" :)
System: Windows 8 Pro x64 PL • IE: 10.0.9200.16384 x64 • AQQ: zawsze najnowsza wersja •

Zapraszam również do:
Dołączona grafika

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych