Skocz do zawartości


[rozwiązany] Wolniej wysyła wiadomości po aktualizacji.


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
38 odpowiedzi w tym temacie

#21 Gość_Arczi_*

Gość_Arczi_*
  • Gość

Napisano 2009.08.08, 14:49

Znaczy teraz tak sobie pomyślałem, że nie wiem co masz na myśli pisząc po "późniejszym czasie". Tzn ile ?
Bo jak pisałem, u mnie ten czas wynosi z sekunda. Pisze wiadomość, i dopiero po około sekundzie, ew. troszke dłużej samo zjeżdża na dół.

#22 Pbo

Pbo

    Kierownik

  • Przyjaciel
  • 3477 postów

Napisano 2009.08.08, 14:57

Chodziło mi o kilka sekund. U mnie prawie od razu idzie do dołu, ale jest to dość irytujące. Z resztą czasami nawet zostaje w miejscu i nie chce iść na dół.

Użytkownik Pbo edytował ten post 2009.08.08, 14:57

Komunikatory głosowe Ventrilo.TeamSpeak, Mumble

PolscyGracze.pl - wiadomości ze świata gier | Serwer XMPP PGra.cz


#23 Arnold

Arnold

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 106 postów
  • Miejscowość100lica

Napisano 2009.08.08, 18:21

Może moja wypowiedź niewiele będzie miała wspólnego z tematem, ale jakoś tak mi się rzuciło w oczy:

IE mam w wersji 6 (nowsza mi nie potrzebna, bo w ogóle tego nie używam).


Drodzy Internauci. Proszę! Pomyślnie trochę. Jak wiadomo IE 6 ma wieeeeeele dziur (które już nigdy nie zostaną naprawione, bo nie masz już wsparcia). Wydaje Ci się, że nie korzystasz z IE, ale z IE korzysta bardzo wiele programów, ba, praktycznie cały windowsowy Shell jest oparty na IE!

IE 6 ma wieeeeeeele dziur + AQQ korzysta z IE = zagrożenie bezpieczeństwa.

Aktualizacja IE zwiększa więc bezpieczeństwo całego systemu!
Z tego względu aktualizacja IE jest wysoce zalecana, żeby nie powiedzieć konieczna - z punktu widzenia bezpieczeństwa.

#24 Gość_Arczi_*

Gość_Arczi_*
  • Gość

Napisano 2009.08.13, 12:13

Dzięki Arnold, dlatego wczoraj zakutalizowałem do IE7 ;)

Czyli co nie zanosi się na poprawę tego błędu ? Dziwi mnie tylko to, że w poprzednich wersjach nie było tego błędu...

#25 VPN

VPN

    Guru

  • Użytkownik
  • 6923 postów

Napisano 2009.08.13, 12:26

Trzeba było najlepiej od razu do IE8. Wykonaj jeszcze dokładnie Diagnostykę AQQ, żeby wykluczyć wpływ innych czynników. Pamiętaj też, że wiadomości pokazują się z opóźnieniem, gdy zajęty jest CPU, HDD lub łącze.

Tu byłem.


#26 Gość_Arczi_*

Gość_Arczi_*
  • Gość

Napisano 2009.08.13, 14:46

VPN ale to jest ewidentnie błąd AQQ, bo:

1) We wcześniejszych wersjach jakie miałem zainstalowane, problem taki nie występował
2) Teraz gdy okno się nie przewija, czyli na początku rozmowy - jest ok. Potem jak pierwsza długość okna się skończy, to właśnie pojawia się ten problem.
3) W tej chwili obciążenie procesora mam w granicach 0-2%, poza tym sprzętu nie mam słabego więc to na pewno nie tego wina, zwłaszcza że jak podkreślam, wcześniejsze wersje AQQ były ok.

Dzisiaj więc przeinstaluję na starszą wersję, bo nie mam zamiaru się z tym męczyć.

#27 Pbo

Pbo

    Kierownik

  • Przyjaciel
  • 3477 postów

Napisano 2009.08.13, 15:12

Dzisiaj więc przeinstaluję na starszą wersję, bo nie mam zamiaru się z tym męczyć.

No to tylko pogarszasz sytuację, bo jeżeli będziesz siedział na starej wersji, która ma jeszcze więcej błędów niż ta, no to możesz mieć inne problemy z działaniem AQQ, ale miejmy nadzieję, ze OC coś z tym zrobi i szybko będziesz mógł powrócić do nowej wersji AQQ.

Komunikatory głosowe Ventrilo.TeamSpeak, Mumble

PolscyGracze.pl - wiadomości ze świata gier | Serwer XMPP PGra.cz


#28 Gość_Arczi_*

Gość_Arczi_*
  • Gość

Napisano 2009.08.13, 15:18

Na starszej wersji AQQ nie miałem żadnych problemów ;)

#29 VPN

VPN

    Guru

  • Użytkownik
  • 6923 postów

Napisano 2009.08.13, 21:04

Wykonałeś chociaż to o co prosiłem? Bo narzekać każdy umie, ale cokolwiek zrobić samemu już nie.

Tu byłem.


#30 Beherit

Beherit

    In Sorte Diaboli

  • Wtyczkopisarz
  • 5031 postów

Napisano 2009.08.13, 22:43

VPN chociaż raz zrozum ludzi, że jak piszą iż wcześniejszych wersjach tak nie było to nie ich wina. Ja osobiście też takie coś zauważyłem, nie przeszkadza mi to jednak ale różnica jest - wysłane wiadomości pokazują się nieco później w oknie rozmowy.

#31 VPN

VPN

    Guru

  • Użytkownik
  • 6923 postów

Napisano 2009.08.13, 22:59

Tego nie można być pewnym. Zauważ, że choćby niektóre wtyczki po aktualizacji AQQ mogą się zachowywać dziwnie, z powodu zmian jakie zaszły. Dlatego najpierw należy się upewnić, że to nie ich wina (wykonując np. Diagnostykę), a potem można myśleć o zgłoszeniu danego problemu jako błędu na Bugliście.

Tu byłem.


#32 Beherit

Beherit

    In Sorte Diaboli

  • Wtyczkopisarz
  • 5031 postów

Napisano 2009.08.13, 23:11

Akurat pracuję na AQQ w wersji "portable" ( :lol: ) i nie mam tam żadnych innych wtyczek prócz standardowych i problem jest :P Z tym, że teraz jestem na Viście i mam IE 7 - może w tym problem :) W każdym bądź razie problem nadaje się na bugliste tylko teraz jak napisać te zgłoszenie, żeby nie zostało odrzucone hm? Trudna sprawa...

#33 VPN

VPN

    Guru

  • Użytkownik
  • 6923 postów

Napisano 2009.08.13, 23:53

Dobre pytanie. Najlepiej byłoby nakręcić filmik, bo obawiam się, że w żadnym logu nie wykaże opóźnienia. A bez dowodu Autor wyjaśni, że nie naprawi, bo w obecnej fazie Księżyca nie sprzyja :P

EDIT: Jeszcze tak mi do głowy wpadło... Może wina flasha z bannera w oknie rozmowy?

Użytkownik VPN edytował ten post 2009.08.13, 23:55

Tu byłem.


#34 Gość_Arczi_*

Gość_Arczi_*
  • Gość

Napisano 2009.08.14, 10:12

VPN nie, to nie wina banerów flashowych, gdyż czasami nawet się nie ładują (bynajmniej u mnie) i wtedy problem dalej występuje.

Panowie podajcie nazwę jakiegoś programu, którym można nakręcić filmik z tego co dzieje się na moim kompie. To nakręce, i wrzuce filmik tutaj. Tylko żeby też zbyt dużo nie zajmował, żeby każdy mógł ściągnąć.

Pozdro.

#35 Pbo

Pbo

    Kierownik

  • Przyjaciel
  • 3477 postów

Napisano 2009.08.14, 10:27

Hypercam link i lepiej wrzuć na youtube, bo może dużo zajmować.
Pewna osoba ma podobny problem, ale źródłem problemu są reklamy, więc tak może być w tym przypadku i jak reklamy się nie wczytują?

Komunikatory głosowe Ventrilo.TeamSpeak, Mumble

PolscyGracze.pl - wiadomości ze świata gier | Serwer XMPP PGra.cz


#36 Gość_Arczi_*

Gość_Arczi_*
  • Gość

Napisano 2009.08.14, 11:26

No czasami po prostu nie ma reklam, i wtedy okno rozmowy jest dłuższe o długość tego paska reklam. Jednak problemu tego nie miałem w poprzedniej wersji AQQ, obojętnie czy reklamy się wyświetlały, czy nie.

Użytkownik Arczi edytował ten post 2009.08.14, 11:27


#37 VPN

VPN

    Guru

  • Użytkownik
  • 6923 postów

Napisano 2009.08.14, 18:18

W takim razie proszę koniecznie zgłosić ten błąd na bugliście, zgodnie z zasadami: http://aqq-pomoc.inf...-gdzie-blad-aqq
Oczywiście bardzo przydałby się filmik jako dowód występowania opóźnień.

Tu byłem.


#38 Arnold

Arnold

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 106 postów
  • Miejscowość100lica

Napisano 2009.08.15, 00:42

Próbowałeś wtyczki AntiSwap? Myślę, że warto spróbować.

#39 VPN

VPN

    Guru

  • Użytkownik
  • 6923 postów

Napisano 2010.02.10, 13:21

Problem rozpoczynający temat został uznany za rozwiązany.
Jeśli chcesz dodać coś do tematu skorzystaj z funkcji "Raportuj" (dostępnej w lewym dolnym rogu posta) w celu poinformowania moderatora, który otworzy temat.

Tu byłem.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych