Skocz do zawartości


Zdjęcie

[odrzucono] Poczta z nasza-klasa


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
28 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Poczta z Naszej Klasy (93 użytkowników oddało głos)

Co sądzisz o takiej wtyczce ??

  1. Głosowano Jestem ZA (29 głosów [31.18%])

    Procent z głosów: 31.18%

  2. Głosowano Jestem PRZECIW (42 głosów [45.16%])

    Procent z głosów: 45.16%

  3. OBOJęTNE MI TO (22 głosów [23.66%])

    Procent z głosów: 23.66%

Głosuj

#1 sacrus

sacrus

    Strefa AQQ

  • Użytkownik
  • 1251 postów

Napisano 2008.09.12, 22:49

Zapewne wielu z was się zastanawia po co to skoro można wejść na stronę i sprawdzić ??
Odpowiedz jest prosta tak jak np. w moim przypadku oczekuje poczty od pewnej osoby, a taka mała wtyczka bardzo ułatwiła by mi kontakt ze starymi znajomymi którzy rzadko siedzą na gg czy innych komunikatorach. I zapewne jest jeszcze parę takich osób którym przydało by sie to.

Główne i zarazem minimum założenie tej wtyczki to oczywiście odbiór poczty z serwera NK przez tą wtyczkę. Dodatkowo dobrze było by gdyby była możliwość na odpowiedzenie na konkretny list. Pomijam tu pisanie nowych wiadomości, a jedynie o możliwość odpowiedzenia do osoby od której dostaliśmy wiadomość.

I podstawowe pytanie. Czy jest ktoś kto podejmie się zrobienie takiego czegoś ??
System: Windows 8 Pro x64 PL • IE: 10.0.9200.16384 x64 • AQQ: zawsze najnowsza wersja •

Zapraszam również do:
Dołączona grafika

#2 lew

lew

    "drapieżny" lew

  • Przyjaciel
  • 577 postów

Napisano 2008.09.13, 08:43

Pomysł dobry, aczkolwiek tylko wtyczkę zrobić dla naszej-klasy to wiele korzyści by nie bylo. Ja bym proponował, aby rozbudować ją bardziej i aby móc odbierać przez wtyczkę również PW z różnych for internetowych.
Beta testy AQQ:
System - Windows XP + SP3
IE - 8.0
Wtyczki - standardowe
Kompozycja - Black Aero

#3 Ania

Ania

    MySzka

  • Przyjaciel
  • 306 postów

Napisano 2008.09.13, 09:19

Pomysł bardzo dobry... Jednak uważam, że jeśli istniałaby możliwość wprowadzenia takiej wtyczki, to również jestem za możliwością sprawdzania skrzyni odbiorczej z innych portali/for internetowych...
Dołączona grafika Wbrew pozorom optymistka... ^^
Niepoprawna marzycielka... ^^

#4 sacrus

sacrus

    Strefa AQQ

  • Użytkownik
  • 1251 postów

Napisano 2008.09.13, 09:40

Dobrze było by gdyby odbierało pocztę wielu serwisów, ale znając niechęć osób od robienia wtyczek do robienia dużych komponentów to wątpię że ktoś by zrobił do odbioru z wielu serwisów.
Wiec nie wiem czy ktoś by zrobił wtyczkę z możliwości dodawania innych stron niż tylko jedna
System: Windows 8 Pro x64 PL • IE: 10.0.9200.16384 x64 • AQQ: zawsze najnowsza wersja •

Zapraszam również do:
Dołączona grafika

#5 muszi

muszi

    I hate Mondays!

  • Administrator
  • 1950 postów

Napisano 2008.09.13, 09:55

A dla mnie takie coś jest całkowicie zbędne. Nie używam NK do rozmów (innym serwisów tym bardziej), wole zwykłego maila, IM lub telefon. Jak już coś dostaję to dzięki powiadomieniom na maila (Gmail przez IMAP w Operze) od razu mam stosowną informację. Jeśli już, to wolałbym aby całe wiadomości dochodziły mailem i tak samo można było na nie odpowiadać. Ale to już inna bajka...

Ponieważ jest to propozycja wtyczki, to jest mi obojetne czy powstanie czy nie.

Nie pomagam prywatnie (PW oraz JID) w sprawach AQQ
Beta info: AQQ: none | OS: Windows 10 x64
>> Przydatne linki: Regulamin | Szukajka | Buglista AQQ| Kompedium wiedzy o AQQ <<


#6 Kendziooor

Kendziooor

    Pan Majster

  • Wtyczkopisarz
  • 1076 postów

Napisano 2008.09.13, 11:00

Nie wiem co wy w tym widzicie. Jeśli ktoś naprawdę na coś czeka, to niech podaje meila, a jak znajomy chce sie z nim przez N-K skontaktować, no o wystarczy mieć gdzieś w przeglądarce w karcie zostawione na odświerzanie co ileś minut i sprawdzać. A pozatym, jak mówiono wyzej, wymagałoby to dodania innych serwisów. Jako, że taka wtyczka przeszkadzac to mi nie przeszkodzi - "OBOJETNE MI TO"
Dołączona grafika
Całkiem nowa wersja notatnika do AQQ! Zostań beta-testerem!

System: Windows7 Home Premium; IE8 + Opera 10 (domyślna); Ad-Aware Pro Internet Security 8
Komunikator: Wtyczki podstawowe + dodatkowe; Kompozycja Satin

#7 Marooned

Marooned

    Bywalec

  • Przyjaciel
  • 169 postów

Napisano 2008.09.13, 13:24

Od tego masz klienta poczty, aby Cię informował o nowych e-mailach.
Totalny bezsens..
Po kilku latach przestałem używać AQQ. Mimo wielu świetnych cech jedna rzecz nie pozwala mi na dalsze z niego korzystanie: prędkość działania. Jest mozolny jak ślimak peruwiański. Szkoda..

Znikam definitywnie z tego forum. Dziękuję za parę wspólnych lat. Żegnam.

#8 Jaco

Jaco

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 152 postów

Napisano 2008.09.13, 17:17

Jestem na "nie" :P Lepiej zrobić plugin do powiadamiania o e-mailu z serwisów pocztowych a właśnie przez e-mail wysłany na pocztę dostajemy powiadomienie o nowych wiadomościach z "naszej klasy". Zanim powstanie plugin sprawdzający pocztę można użyć darmowego Thunderbird.
Szkoda zachodu tak naprawdę.
Brak czasu... :(
Dołączona grafikapera

#9 KaeR

KaeR

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 132 postów

Napisano 2008.09.14, 01:55

Ja tu zagłosuję chyba na "wisi mi to", ale muszę przyznać, że mniej komputerowo rozwinięci znajomi wysyłają maile do siebie z NK. Wątpię jednak czy umieliby użyć wtyczki.
Dla mnie pomysł trochę za bardzo wydumany.

#10 Senega

Senega

    Początkujący

  • Wtyczkopisarz
  • 1401 postów

Napisano 2008.09.14, 06:28

Pamiętam jak na starym forum zgłosiłem tą propozycję i wyszło, że więcej było na nie :D
@Jaco - zostaw jedną nieodebraną wiadomość na NK a nie dostaniesz więcej powiadomień o nieodebranych wiadomościach. Powiadomienie dostajesz tylko jeśli masz odebrane wiadomości.
Jestem na Tak.

Android - program telewizyjny Kropka TV http://goo.gl/AZyEE

Aktualnie bez AQQ - co na dobre mi wychodzi :tuptup:


#11 jacoSZEF

jacoSZEF

    Adept

  • Dekorator
  • 383 postów

Napisano 2008.09.14, 09:26

Nie, nie, nie. Dlaczego? Pomijając to, że jestem przeciwnikiem "n-k" to wtyczka całkowicie zbędna i ograniczona, powiadomienie o nowych wiadomościach zazwyczaj (nie wiem jak akurat w przypadku n-k) przychodzi na maila więc tak ograniczona wtyczka byłaby najbardziej zbędną jaka powstałaby ;) Nie lepsza była by informacja o przychodzących mailach na komunikator? Taka wtyczka byłaby o wiele bardziej przydatna...
AQQ: Zawsze najnowsza Beta ~ System: Microsoft Windows XP Home Edition SP3 ~ Przeglądarka: IE8 (Domyślnie: Mozilla Firefox 3.6 Beta 2 ~
Dołączona grafika

#12 Stoow

Stoow

    Bywalec

  • Przyjaciel
  • 163 postów

Napisano 2008.09.14, 12:56

Już padły argumenty, że na maila jest powiadomienie, ale też: po kiego grzyba robić wtyczkę dla jednego serwisu skoro każdy praktycznie oferuje powiadomienia na Jabber lub mail? Kompletnie bez sensu. To dodawanie kolejnego kroku do procedury powiadomienia.

Dołączona grafika


#13 pol102

pol102

    Adept

  • Użytkownik
  • 272 postów

Napisano 2008.09.14, 16:04

Dokładnie, zwłaszcza że dostawanie wiadomości o treści "zostałeś zaproszony przez" o kant [...] rozbić.
Jestem stanowczo na nie!

Dj Pol - Klub Studencki SPIN Bydgoszcz
Radio UTP.fm


#14 Jaro88PL

Jaro88PL

    Mam pędzel, to go używam! =)

  • Dekorator
  • 797 postów

Napisano 2008.09.14, 16:45

Ja też jestem na stanowcze NIE! Nie róbmy z AQQ kombajn'a który będzie posiadał wszystko a zarazem obciążał 10x bardziej pamięć niż teraz :/

System: Windows 10 Pro x64 | Przeglądarka: IE 11 | AQQ: najnowsze
Kompozycja: Standard, GG12 | Wtyczki: GG Network, AQQ SMS, Contact


#15 kuhar

kuhar

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 134 postów

Napisano 2008.09.14, 16:47

jestem stanowczo na nie....nie chce z aqq kombajnu/ wylegarni pokemonów....jak juz mają być nowe funkcje to jakieś przydatne jako komunikator a nie mikrofalówka i mixer...
AQQ - zawsze najnowsze ;) ; kompozycja - Light sky; wtyczki - standardowe + Blocker + AQQ Last Seen + Responder + AQQrestarter + Makra; IE8 ; Win 7 x86 Dołączona grafika

#16 lsr

lsr

    Czarna legenda forum powraca...

  • Przyjaciel
  • 1246 postów

Napisano 2008.09.14, 16:54

Jeden z gorszych pomysłów wszech czasów. Ale jeśli ktoś chce, niech pisze.

6198 zliczonych i pozostawionych postów na starym forum. Więc byle nabijacz nie zrobi na mnie wrażenia. :D


Zapraszam na odnowiony blog: lsr.waw.pl


#17 Gregor

Gregor

    Początkujący

  • Zablokowany
  • 44 postów

Napisano 2008.09.14, 23:44

Za. Dlaczego?
Po 1. w AQQ jest tak mało wtyczek, że nawet najbardziej durna się przyda.
Po 2. AQQ nie będzie kombajnem przez powstanie takiej wtyczki - nie chcesz, nie instaluj - to istota działania takiego dodatku.
Po 3. może ktoś zacznie przygodę z pisaniem wtyczek dla AQQ od takiego właśnie programiku.
Po 4. uważam, że każdy nowy programista powinien być wykorzystywany do pisania wtyczek dla AQQ przez 24h/d. Mówicie, że to bez sensu, bo się przestraszy albo umrze? I tak 95% wtyczkopisarzy ucieka od tego projektu po niedługim czasie :P
Dołączona grafika

Beta-Testy: Windows XP Pro, SP2; IE 7 (domyślna: FireFox 3); Wtyczki: AQQ i GG, SMS, LastSeen, Birthday Reminder i SpellChecker; Kompozycja Dark King


#18 Matrix

Matrix

    Adept

  • Pomocnik
  • 367 postów

Napisano 2008.09.15, 01:42

Według mnie ta wtyczka będzie mało przydatna, wystarczy powiadomienie na pocztę, jak ktoś wyżej nadmienił. Lepiej popracować nad wtyczką bardziej przypadną do AQQ.

System: Win 10 Home Premium
Przeglądarka: IE zawsze najnowsza pod dany system, domyślna Firefox zawsze najnowsza,
AQQ: zawsze najnowsza beta lub wersja stabilna
Kompozycje: Standardowe zawsze najnowsze + Sense
Wtyczki: Standardowe + , Antyspam, AQQReboot,    korektor,   zawsze najnowsze.
http://i33.tinypic.com/335fgck.jpg


#19 nevrone

nevrone

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 103 postów

Napisano 2008.09.16, 17:51

No najlepiej to jak by można było sobie taką wtyczkę skonfigurować i pobierać pw z for internetowych z naszej klasy i innych, może nawet meili :D ale to juz była by chyba przesada :D bo to ma być wtyczka a nie klient :)

#20 jakub300

jakub300

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 22 postów

Napisano 2008.09.21, 19:51

nie, nie, nie, dlaczego ? - wtyczka musiała by prasować cały kod n-k, jeśli n-k nieudostępni API to jestem głęboko przeciwny.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych