Skocz do zawartości


Zdjęcie

FTP Upload


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
71 odpowiedzi w tym temacie

#1 WiTuŚ

WiTuŚ

    AQQ Maniak

  • Przyjaciel
  • 2028 postów

Napisano 2008.08.31, 08:48

FTP Upload 1.5.2.32


Dołączona grafika


Data wysłania: 28.10.2012
Data aktualizacji: 28.10.2012

Witam. Dziś w ręce użytkowników komunikatora AQQ oddaję kolejną wersję stabilną wtyczki FTP Upload. Po prawie sześciomiesięcznych testach wreszcie mogę powiedzieć, że ta wersja została znacznie rozbudowana i ulepszona w stosunku do poprzedniej wersjia stabilnej [1.3.1.24] - zmiany są ogromne. Jest to także najstabilniejsza wersja ze wszystkich jakie były dostępne. Podziękowania dla wszystkich testujących i zgłaszających błędy. Nie będę się więcej rozpisywać. Poniżej daję trzy screeny z wtyczki, a także pełną listę zmian jakie zaszły w stosunku do wersji RC6 i poprzedniej wersji stabnilnej.


Zmiany w FTP Upload 1.5.2.32
  • Dodano filtr typów plików w oknie dodawania do listy wysyłanych (Wszystkie typy).
  • ESC zamyka okno listy zmian.
  • Dodano przycisk w archiwum służący do otwierania linków.
  • Poprawiono literówki.
  • Zmieniono nazewnictwo niektórych elementów.
  • Przebudowano zakładkę "Ustawienia".
  • Poprawki w obsłudze Drag&Drop listy plików.
  • Poprawiono otwieranie linków w oknie archiwum.
  • Inna ikona na belce tytułowej okna listy zmian.
  • Zablokowano możliwość usuwania/zmiany hasła na zakładce "Wysyłanie danych".
  • Zablokowano możliwość usuwania/zmiany nazwy serwera z rozwijanej listy wyboru na zakładce "Wysyłanie danych".

Pobierz plikLista zmian

Użytkownik WiTuŚ edytował ten post 2012.10.28, 21:36


#2 Jaco

Jaco

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 152 postów

Napisano 2008.09.08, 14:15

Dobra zgodnie z zapowiedzią kilka propozycji.

Możliwość pracy plugin w tle. Teraz przy wysyłaniu plików nie można pracować na innych oknach Aqq.

- Automatyczne łączenie oraz wybór domyślnego serwera.
- Przeciągnij i upuść pliki do wysyłki
- Możliwość zaznaczenia więcej niż jednego pliku do wysyłki
- Informowanie o rozłączeniu serwera (timeout)
- Opcja "połącz szybko" z serwerem (na oddzielnej karcie lub gdzieś ładnie wkomponowane w okno pluginu. Możliwość bardzo szybkiego połączenia bez dodawania i zapamiętywania serwera)
- Lista Historii wywoływana z okna rozmowy (wiem już o tym rozmawialiśmy będzie trudno)
- Uruchamianie pluginu z okna rozmowy (też wiem, że będzie trudno)
- Przeglądarka serwera, czyli możliwość wyświetlenia zawartości serwera i operacji na plikach/folderach: usuń, zmień nazwę, zapisz na dysku (to także na osobnej karcie).
- Dla przypomnienia pamiętanie historii po wyłączeniu pluginu.
- Lampki 2008_09_08_143804.png
zielona - połączony, migająca zielona - wysyła na serwer, czerwona - rozłączony

Edit:
drobne poprawki tekstu i uzupełnienie braków.

Reszta jak coś wpadnie do głowy!.
Brak czasu... :(
Dołączona grafikapera

#3 WiTuŚ

WiTuŚ

    AQQ Maniak

  • Przyjaciel
  • 2028 postów

Napisano 2008.10.14, 10:42

FTP Upload 1.5.1 Beta Build: 3


Dołączona grafika


Zmiany jakie zaszły w tej wersji beta:
- Wtyczka została przepisana na nowo
- Nowy, odświeżony interfejs wtyczki
- Na liście plików do wysłania wyświetlana jest nazwa pliku, a nie cała ścieżka dostępu
- Jeśli nazwa pliku jest zbyt długa, to na liście plików do wysłania pojawi sie scrollbar
- Poprawiono trzymanie wpisów w historii
- Dodano opcję automatycznego łączenia z serwerem podczas otwierania wtyczki
- Po otwarciu wtyczki możliwy jest dostęp do innych okien komunikatora
- Hasło serwera wczytywane jest podczas otwierania wtyczki
- Wtyczka dodaje się w menu szybkiego dostępu do wtyczek
- Zmieniono ikonę wtyczki
- Dodano ikonę wtyczki na belce tytułowej okna głównego
- Możliwość minimalizacji okna do paska zadań
- Wtyczka skompilowana w środowisku Borland Delphi 2007
- Wtyczka została skompresowana w celu zmniejszenia wagi

Informacja dodatkowa:
Do poprawnego działania wtyczki wymagana jest wersja AQQ od 2.0.3.15, ponieważ wtyczka dodaje się w menu szybkiego dostępu do wtyczek.

Pobierz FTP Upload:


#4 Jaco

Jaco

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 152 postów

Napisano 2008.10.14, 11:53

Przy dodawaniu nowego serwera nie pojawia się on automatycznie na liście pojawia się dopiero po restarcie wtyczki.

- Wtyczka dodaje się w menu szybkiego dostępu do wtyczek

Ikonę Respondera mam natomiast FTP Upload za Chiny nie chcę się pokazać .

Hasło czasem nie jest ukrywane (gwiazdkowane)
Dołączona grafikaDołączona grafika
Dołączona grafikaDołączona grafika

I ogólnie najważniejsze nie mogę się połączyć po prostu plugin nie reaguje na moje polecenia (np. Zaloguj)

Użytkownik Jaco edytował ten post 2008.10.14, 12:00

Brak czasu... :(
Dołączona grafikapera

#5 WiTuŚ

WiTuŚ

    AQQ Maniak

  • Przyjaciel
  • 2028 postów

Napisano 2008.10.14, 12:16

OK. Widzę, że nie jest dopięte wszystko na ostatni guzik, ale po to są przecież testy żeby wyłapać niedopatrzenia i inne rzeczy :) Przy czasie poprawie to co trzeba. A jak interfejs - lepszy od poprzedniego ?

#6 Jaco

Jaco

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 152 postów

Napisano 2008.10.14, 12:32

Interfejs przeszedł tylko kosmetyczne zmiany wygląda ciut lepiej i naprawdę nie można się przyczepić do wyglądu. Teraz tylko mam nadzieje, że wraz z wyglądem pójdzie funkcjonalność i obsługa .

- Po otwarciu wtyczki możliwy jest dostęp do innych okien komunikatora

Chyba raczej powinno być:
- Po otwarciu wtyczki z menu szybki dostęp wtyczki możliwy jest dostęp do innych okien komunikatora.
Nie mogę tego sprawdzić gdyż nie mam jej w szybkim dostępie natomiast przez ustawienia wtyczek nie można przełączać się między oknami . Zaraz zgłaszam to w bugliście.

I jeszcze małe pytanie, kiedy to menuDołączona grafikasię uaktywnia i do czego ono służy. Coś tam się domyślam, ale nie bardzo wiem, czemu ma służyć w tej postaci

Użytkownik Jaco edytował ten post 2008.10.14, 12:41

Brak czasu... :(
Dołączona grafikapera

#7 WiTuŚ

WiTuŚ

    AQQ Maniak

  • Przyjaciel
  • 2028 postów

Napisano 2008.10.14, 12:47

Co do tego dostępu do innych okien komunikatora jeżeli otwarte jest okno wtyczki: Wygląda to tak, że zapomniałem także to zrobić jeżeli otwieramy poprzez "Ustawienia wtyczki" - poprawie to także. (Nie potrzebnie zgłaszałeś w bugliście, bo to nie jest błąd AQQ). Następna sprawa to panel szybkiego logowania: Opcja dotyczy tego o co prosiłeś, czyli szybkie zalogowanie się na serwer FTP bez wcześniejszego dodawania go do listy serwerów. Aktualnie jest w budowie i będzie aktywowane jak je ukończe.

#8 Jaco

Jaco

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 152 postów

Napisano 2008.10.14, 13:02

No to już jestem spokojniejszy :D teraz tylko czekam na poprawki mam nadzieje, że nie zdążę osiwieć .

- Na liście plików do wysłania wyświetlana jest nazwa pliku, a nie cała ścieżka dostępu

hmm niby fajnie bo wygląda przejrzyście tylko czasem może nieźle zmylić. Mam propozycje czy dałoby rade, aby po najechaniu na nazwę pliku pokazywała się chmurka z informacją o lokalizacji pliku?.

Kiedy zaznacze "połącz automatycznie z serwerem" po ponownym uruchomieniu wtyczki znów jest odznaczona ta opcja.

Użytkownik Jaco edytował ten post 2008.10.14, 13:35

Brak czasu... :(
Dołączona grafikapera

#9 Piciu

Piciu

    Rozgrzewam się

  • Użytkownik
  • 95 postów

Napisano 2008.10.14, 13:20

Wituś a nie myślałeś może o rozbudowę wtyczki o wysyłanie plików na serwisy typu rapidshare czy imageshack jak to było w starej wtyczce do aqq 1.x o nazwie SendItNow. Byłoby miło gdyby twoja wtyczka miała takową fukcjonalność :)

Na zakładce "Dodaj nowy serwer" powinno raczej być "Nazwa serwera" a nie "Nazwa serweru" ;)

Użytkownik Piciu edytował ten post 2008.10.14, 13:29

Dołączona grafika

#10 WiTuŚ

WiTuŚ

    AQQ Maniak

  • Przyjaciel
  • 2028 postów

Napisano 2008.10.16, 19:56

FTP Upload 1.5.1 Beta Build: 5

Zmiany w stosunku do poprzedniej wersji beta:
- Maskowanie hasła w polu "Hasło" (zakładka "Dodaj nowy serwer")
- Maskowanie hasła w polu "Hasło" (zakładka "Wyślij plik")
- Poprawka związana z dodawaniem wtyczki w menu szybkiego dostępu do wtyczek
- Poprawiono logowanie na serwer (w poprzedniej wersji beta wtyczka się nie logowała)
- Okno wtyczki nie jest modalne, gdy otwierane jest z ustawień

Dodatkowe informacje:
Do poprawnego działania wtyczki wymagana jest wersja AQQ od 2.0.3.15, ponieważ wtyczka dodaje się w menu szybkiego dostępu do wtyczek.

Pobierz FTP Upload:
Pobierz!

#11 Jaco

Jaco

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 152 postów

Napisano 2008.10.16, 20:23

Jakimś cudem stworzył się skrót w ustawieniach wtyczek :o tylko dlaczego nie jest obok Respondera tylko tak dziwnie na samym końcu ?. Takiej ładnej ikonki też brakuje..
Dołączona grafika

- Okno wtyczki nie jest modalne, gdy otwierane jest z ustawień

Super :) jednak przy wysyłaniu pliku na serwer nadal nie można prowadzić rozmowy :( i żadnej innej czynności w komunikatorze.

- "Pasek postępu" nie pokazuje postępu. Zapewne pojawi się gdy cały plik zostanie już wysłany :(
- Brakuje mi informacji o prędkości przesyłu pliku i skoro pasek nie działa informacji w % o stopniu przesłania pliku.
- Po zaznaczeniu "Połącz automatycznie z serwerem", wyłączeniu wtyczki i ponownym jej włączeniu nie jestem automatycznie logowany. Po zamknięciu i uruchomieniu Aqq opcja "Połącz automatycznie z serwerem" jest znów odznaczona.


Testuje dalej...

Użytkownik Jaco edytował ten post 2008.10.16, 20:38

Brak czasu... :(
Dołączona grafikapera

#12 WiTuŚ

WiTuŚ

    AQQ Maniak

  • Przyjaciel
  • 2028 postów

Napisano 2008.10.16, 20:42

Jakimś cudem stworzył się skrót w ustawieniach wtyczek tylko dlaczego nie jest obok Respondera tylko tak dziwnie na samym końcu ?

Ok. Muszę coś zmienić i będzie nad pozycją "Ustawienia wtyczek" :) Co do ikonki to mogę zrobić, aby wyświetlana była taka jak ma responder (ikonka wtyczek).

"Pasek postępu" nie pokazuje postępu. Zapewne pojawi się gdy cały plik zostanie już wysłany

Sprawdzałem i jednak nie działa pasek postępu. To i inna rzecz może być przyczyną, że podczas wysyłania pliku nie idzie wykonywać innych czynności w AQQ (ale nie jestem pewny).

Po zaznaczeniu "Połącz automatycznie z serwerem" i włączeniu wtyczki nie jestem automatycznie logowany. Po zamknięciu i uruchomieniu Aqq opcja "Połącz automatycznie z serwerem" jest znów odznaczona

Do poprawy. Zapis do ustawień czy opcja zaznaczona/odznaczona także będzie poprawiony, bo nie jest tak jak powinno być.

#13 Jaco

Jaco

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 152 postów

Napisano 2008.10.16, 21:00

Wituś powiem Ci tak:
Wtyczki "używam" głównie, gdy z kimś rozmawiam i nagle potrzebuje szybko wysłać do tej osoby plik. Więc do póty do póki przy wysyłaniu pliku nie będzie można prowadzić rozmowy wtyczka będzie dla mnie bezużyteczna :(.
Dlatego to powinno być absolutnym priorytetem i mam nadzieje, że sobie z tym poradzisz.
Więcej uwag nie mam. No chyba, że jakieś, o których pisałem we wcześniejszych postach.

Użytkownik Jaco edytował ten post 2008.10.16, 21:04

Brak czasu... :(
Dołączona grafikapera

#14 wu112

wu112

    Wrzuć Monetę

  • Moderator
  • 2863 postów

Napisano 2008.10.16, 21:15

To jeszcze ja dorzuce swoje 3 grosze ;)

Błędy:
1. Po usunięciu serwera z listy serwerów jest on dalej dostępny do wyboru z rozwijanej listy na zakładce "Wyslij plik". Tak nie powinno być. Dodatkowo po wybraniu tego serwera i wpisaniu hasła próba zalogowania kończy się tak:
Dołączona grafika

2. Po wysłaniu pliku na serwer na zakładce "Dodaj nowy serwer" zamiast napisu "Port:" pojawia się takie coś:
Dołączona grafika

3. Przycisk "Wyloguj" nie powinien być aktywny po wejściu w ustawienia wtyczki.

Znalazłem jeszcze kilka błędów, ale nie potrafię ich wywołać. Jak dojdę co i jak to napiszę.

Propozycje:
1. Przy próbie dodania nowego serwera nie pojawia się on na liście po wciśnięciu przycisku "Zapisz". Jest on dostępny dopiero po odświerzeniu listy. Dobrze by było gdyby był on dostępny od razu :)

2. Możliwość dodania kilku plików na raz przy jednorazowym wciśnięciu przycisku "Dodaj plik".

3. Gdy nie jestem zalogowany to wciśnięcie przycisku "Wyślij plik na serwer" powinno wywołać komunikat "Zaloguj się na serwer". Od razu byłoby wiadomo czemu plik nie chce się wysłać ;)

4. Możliwość usunięcia wszystkich plików na raz z listy (zaznaczenie ich przy pomocy klawisza Ctrl/Shift i usunięcie lub przycisk "Usuń wszyskie pliki").

WindowsPrzeglądarkaAQQWtyczkiKompozycja


#15 WiTuŚ

WiTuŚ

    AQQ Maniak

  • Przyjaciel
  • 2028 postów

Napisano 2008.10.18, 11:53

FTP Upload 1.5.1 Beta Build: 7

Zmiany w stosunku do poprzedniej wersji beta:
- Poprawki przy wysyłaniu pliku
- Poprawka związana z brakiem dostępu do innych czynności podczas wysyłania większego pliku
- Poprawka błędu po wysłaniu pliku (na zakładce "Dodaj nowy serwer" w polu "Port:" pojawiał się inny napis).
- Dodano informacje jaki plik aktualnie jest wysyłany i czy wysyłanie zostało zakończone (zakładka "Wyślij plik").

Informacja:
Poprawiono błąd z brakiem dostępu do innych okien komunikatora itd. podczas wysyłania większych plików. Od teraz idzie prowadzić rozmowe przy wysyłaniu pliku. Jednak nie będzie ona tak płynna, ale mimo tego w pewnym stopniu rozmowe można prowadzić.

Pobierz FTP Upload
Pobierz!

Edit: Zmieniłem link do bety. Teraz jest poprawny.

#16 Jaco

Jaco

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 152 postów

Napisano 2008.10.18, 13:57

Najnowsza wersja FTP nie wysyła plików na serwer. Gdy wysyłam plik np. 5mb po sekundzie pojawia się potwierdzenie wysłania pliku i generuje się link. Pliku jednak fizycznie nie ma na serwerze.

Kiedy „wyśle” pierwszy plik na serwer i w tej samej sesji próbuje wysłać następny to nic się nie dzieje. Po wylogowaniu się z serwera i ponownym załogowaniu można wysyłać kolejny plik.
Reszty poprawek nie mogę sprawdzić gdyż jak pisałem plugin nie wysyła plików.

Takie małe propozycje:
- W historii nie potrzebnie dublują się takie same linki.
Dołączona grafikaDołączona grafika
Wiadomo, że plik został wysłany dwa razy tylko, po co drugi link skoro ten się nie zmienił. Zaznaczam, że chodzi mi tylko o sytuacje, kiedy oba linki są zaraz obok siebie.
- Możliwość zaznaczenia kilku linków z listy „Historii” w celu skopiowania wybranych pozycji. Najlepiej, aby działały tam kombinacje ctrl+a, shift + lpm, ctrl + lpm, czyli tak jak to jest w Windows explorer. Przycisk kopiuj wszystko nie załatwi tu sprawy. Przy okazji będzie można w łatwy sposób usuwać linki z listy. Jeśli już zdecydujesz sie to zrobić nie zapomnij też o tym co pisał wu112 w punkcjie 4 (lista plików do wysłania).

Użytkownik Jaco edytował ten post 2008.10.18, 14:07

Brak czasu... :(
Dołączona grafikapera

#17 WiTuŚ

WiTuŚ

    AQQ Maniak

  • Przyjaciel
  • 2028 postów

Napisano 2008.10.18, 15:39

Hehe. Aż nie chce mi się wierzyć, że wtyczka nie wysyła plików. Sprawdzałem i u mnie wszystko śmiga. Wysłałem plik o wadze 6,88 MB i normalnie się przesłał bez żadnych problemów. Na serwerze także fizycznie się pojawił, więc nie wiem... :) A jakiś komunikat Tobie się pojawił np. o błędzie albo coś?

Edit: OK. Już wiem. Znowu problem występuje na serwerach neostrady :/ na innych śmiga wszystko bardzo dobrze.

#18 wu112

wu112

    Wrzuć Monetę

  • Moderator
  • 2863 postów

Napisano 2008.10.18, 22:41

- Poprawka błędu po wysłaniu pliku (na zakładce "Dodaj nowy serwer" w polu "Port:" pojawiał się inny napis).

Ten błąd występuje nadal po zalogowaniu i wciśnięciu przycisku "Wyślij plik na serwer".

Access violation at address 067B7F97 in module 'FTP Upload.dll'. Read of address 00000000.
Taki błąd wyskakuje po usunięciu znaku "/" z pola "Katalog".

Poza tym, gdy aktywne jest pole "Katalog" to po najechaniu na pole "Hasło" kursor w polu pisania przesuwa się w to miejsce:
Dołączona grafika

WindowsPrzeglądarkaAQQWtyczkiKompozycja


#19 WiTuŚ

WiTuŚ

    AQQ Maniak

  • Przyjaciel
  • 2028 postów

Napisano 2008.10.22, 20:10

FTP Upload 1.5.1 Beta Build: 9

Zmiany w stosunku do poprzedniej wersji beta:
- Poprawiono działanie paska postępu przy wysyłaniu pliku
- Poprawiono błąd z przesuwaniem się kursora o pare miejsc, gdy pole "Katalog" staje się nieaktywne np. przy przechodzeniu do pola "Hasło"
- Wtyczka w menu szybkiego dostępu do wtyczek wyświetlana jest nad pozycją "Ustawienia wtyczek". Dodano także ikonkę
- Poprawiono literówkę
- Po kliknięciu na przycisk "Wyślij plik na serwer", gdy nie jesteśmy połączeni to wyświetla się informacja
- Po otwarciu wtyczki przycisk "Zaloguj" jest nieaktywny

Informacja:
Wtyczka nie obsługuje poprawnie serwerów ftp neostrady (ftp.neostrada.pl).

Pobierz FTP Upload 1.5.1.9
Pobierz!

#20 krasiejow

krasiejow

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 108 postów

Napisano 2008.10.22, 21:36

Nie wiem czemu ale mi to coś nie działa :|...

Mam hosting w cba.pl przepisuje wszystkie dane z mojego programu ftp do wtyczki dodatkowo zaznaczam tryb pasywny, daję zaloguj się a tu błąd że logowanie się nie powiodło, chociaż wszystko przepisałem w 100% zgodnie z programu. Nie wiem czy to mój błąd czy wtyczki...

//Już działa nie wiedziałem co wpisać w polu "adres" ;).

Fajna wtyczka jakby jeszcze był podgląd plików na serwie i wysyłanie plików z chmodami to by było super :D.

Użytkownik krasiejow edytował ten post 2008.10.22, 21:40

http://l.bitcasa.com/C-j-YTaW

Ponad 2000 dni z AQQ (od czerwca 2008r.). I nadszedł moment, by powiedzieć "cześć".

 





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych