Skocz do zawartości


Zdjęcie

Satin Theme


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
110 odpowiedzi w tym temacie

#1 muszi

muszi

    I hate Mondays!

  • Administrator
  • 1950 postów

Napisano 2009.08.12, 23:28

Satin Theme 2.1


Dołączona grafika


Data wysłania: 02.11.2012
Data aktualizacji: 03.11.2012

Zaczęło się od stylu okna rozmowy na prośbę jednego z użytkowników. Drugi zasugerował aby zrobić do tego całą kompozycję. No i oto jest Satin Theme. Utrzymany w stylu minimalistycznym tak jak lubię, więc się nie czepiać za bardzo Dołączona grafika Zwijanie i rozwijanie grup poprzez dwuklik na belce. Klikając na grafikę z prawej strony belki zmieniamy jej kolor oraz sposób wyświetlania kontaktów (aktywne/wszystkie). Jeśli komuś nie pasują kolory, to w folderach Message\img i Contacts\img są inne wersje kolorystyczne. Wystarczy podmienić nazwę pliku w odpowiednim miejscu w pliku body.htm. Zapraszam do pobierania i komentowania Dołączona grafika
Aha, gdzieś mogą byś śmieci jako komentarze. To pozostałość z wcześniejszej wersji i trochę innego pomysłu. Zostawiłem sobie na przyszłość.

Pobierz plik - czcionki (Trebuchet MS, Calibri) dla tych co nie posiadają


Zmiany w Satin Theme 2.1
  • Dodano identyfikator kontaktu na liście
  • Poprawiono wyświetlanie awatarów w panelu konta

Pobierz plikLista zmian

#2 Laston

Laston

    Weteran

  • Dekorator
  • 559 postów

Napisano 2009.08.12, 23:38

Przyczepić można się tylko do tego, że przy minimalnej szerokości okna kontaktów Pomoc spada do następnej linii.
Ale ogólnie kompozycja łatwa, prosta i przyjemna szczególnie dla osób które nie lubią zbędnych bajerów. Może to nie jest szczyt możliwości wizualnych AQQ ale wszystko wykonane jest solidnie i ogólnie wszystko wyszło pięknie :D

#3 Gość_BartoszPiatkowski_*

Gość_BartoszPiatkowski_*
  • Gość

Napisano 2009.08.12, 23:39

Świetna sprawa ! doskonała robota Muszi, testuje dopiero chwil kilka ale już jestem zachwycony - jest to pierwsza jasna kompozycja do AQQ którą pobrałem i planuje używać dłużej.

Jak dla mnie 10/10

#4 muszi

muszi

    I hate Mondays!

  • Administrator
  • 1950 postów

Napisano 2009.08.12, 23:41

@Laston, no niestety, minimalna szerokość jest ograniczona zarówno górnym paskiem manu jak i długością nazwy grupy. Coś za coś ;)
Co do szczytu możliwości, lubię minimalizm, więc nie spodziewajcie się w moich kompozycjach jakiś bajerów. Ma być prosto, czytelnie i funkcjonalnie :)

Nie pomagam prywatnie (PW oraz JID) w sprawach AQQ
Beta info: AQQ: none | OS: Windows 10 x64
>> Przydatne linki: Regulamin | Szukajka | Buglista AQQ| Kompedium wiedzy o AQQ <<


#5 Pbo

Pbo

    Kierownik

  • Przyjaciel
  • 3477 postów

Napisano 2009.08.12, 23:44

@muszi
Ale w jakiejś kompozycji, chyba Linkfana, ten problem nie występuje i była gdzieś nawet porada jak to zrobić.

A co do kompozycji, to zrób wreszcie swoje ikony sieci, a nie jedziesz na Linkfana. :D Kompozycja lekka, ale nie dla mnie, coś mi w niej nie pasuje. ;)

Komunikatory głosowe Ventrilo.TeamSpeak, Mumble

PolscyGracze.pl - wiadomości ze świata gier | Serwer XMPP PGra.cz


#6 Laston

Laston

    Weteran

  • Dekorator
  • 559 postów

Napisano 2009.08.12, 23:52

@muszi właśnie chodziło mi o to, że mimo iż nie wykorzystałeś tych bajerów wygląda i prezentuje się świetnie. Według mnie jedna z najlepszych jasnych kompozycji.

@Pbo Ale co zrobić gdy te wykonane przez Linkfana są najlepsze? :D

#7 muszi

muszi

    I hate Mondays!

  • Administrator
  • 1950 postów

Napisano 2009.08.12, 23:55

@muszi
Ale w jakiejś kompozycji, chyba Linkfana, ten problem nie występuje i była gdzieś nawet porada jak to zrobić.

A co do kompozycji, to zrób wreszcie swoje ikony sieci, a nie jedziesz na Linkfana. :D Kompozycja lekka, ale nie dla mnie, coś mi w niej nie pasuje. ;)

1. Podpatrzę. Rzadko używam innych kompozycji to nawet nie wiem i takich drobiazgach :P
2. Dla mnie są one najlepsze z możliwych i nie zamierzam innych używać :D Poza tym grafik ze mnie taki sobie.
3. Nie ta tego czegoś... Rozumiem, AQQ jest jak kobieta xD

Nie pomagam prywatnie (PW oraz JID) w sprawach AQQ
Beta info: AQQ: none | OS: Windows 10 x64
>> Przydatne linki: Regulamin | Szukajka | Buglista AQQ| Kompedium wiedzy o AQQ <<


#8 zynio73

zynio73

    Weteran

  • Użytkownik
  • 568 postów

Napisano 2009.08.12, 23:56

Fajnie się prezentuje ale prosiłbym o ciemny kolorek :huh:

Spoiler

#9 muszi

muszi

    I hate Mondays!

  • Administrator
  • 1950 postów

Napisano 2009.08.13, 00:06

Jest w planach wersja Dark, ale nie wiem kiedy uda się ją zrobić.

Nie pomagam prywatnie (PW oraz JID) w sprawach AQQ
Beta info: AQQ: none | OS: Windows 10 x64
>> Przydatne linki: Regulamin | Szukajka | Buglista AQQ| Kompedium wiedzy o AQQ <<


#10 Gość_ffs_*

Gość_ffs_*
  • Gość

Napisano 2009.08.13, 11:45

muszi.. dzięki wielkie :)

#11 panopticon

panopticon

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 111 postów

Napisano 2009.08.13, 13:40

Swietnie to wyglada :) Momentalnie mi sie moj Konnekt przypomnial ;) Czekam na wersje "Dark", bedzie mi sie ladniej z windowsem komponowala :rolleyes:

#12 slavoy

slavoy

    Rozgrzewam się

  • Użytkownik
  • 60 postów

Napisano 2009.08.13, 14:04

Kompozycja przecudowna, wszystko na swoim miejscu, tez jestem zwolennikiem minimalizacji komunikatora :)
Ale jednego mi brakuje :) przydaloby sie zrobic pod Konto: JID miejsce pod opis, w przypadku gdy mamy takowy ustawiony. Tego mi bardzo brakuje...

9/10 :)

#13 COLS

COLS

    Weteran

  • Użytkownik
  • 476 postów

Napisano 2009.08.13, 14:31

Bardzo fajna kompozycja tylko jakoś nie przypada mi do gustu obramowanie z 'poświatą' - mogło by być proste bez tego efektu.

#14 Kendziooor

Kendziooor

    Pan Majster

  • Wtyczkopisarz
  • 1076 postów

Napisano 2009.08.13, 16:31

Całkiem przyzwoita kompozycja, nawet mi się podoba. Świetnie wyglądają belki grup. Good job ;)
Dołączona grafika
Całkiem nowa wersja notatnika do AQQ! Zostań beta-testerem!

System: Windows7 Home Premium; IE8 + Opera 10 (domyślna); Ad-Aware Pro Internet Security 8
Komunikator: Wtyczki podstawowe + dodatkowe; Kompozycja Satin

#15 Colo

Colo

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 243 postów

Napisano 2009.08.13, 16:52

Bardzo fajna i przyjemna kompozycja. Jedyną rzeczą do której mogę się przyczepić to opisy - są zbyt jasne i lekko się zamazują na tym białym tle. Oprócz tego na razie żadnych większych niedociągnięć nie widzę. Jedynie mogę czekać na wersje Dark. :D

8.5/10.

Edit: Pospieszyłem się troszkę. Okno rozmowa dla mnie jest także dość mało czytelne. Przyciemnił bym belke z nickiem i godziną, może na coś takiego:
Dołączona grafika

Oczywiście jest to zrobione na szybko w Gimpie, ale może da Ci jakąś małą wskazówkę. :P

Użytkownik Colo edytował ten post 2009.08.13, 17:01

Betatesty AQQ;
OS: Windows 7 Home Premium x64, IE8 (default: Opera 11);
Wtyczki: AntiSwap, C******czki V2, InvShow, Korektor, MsgNotifier, TabKit, GGNetwork;
Kompozycja: AQQ 7 New;

#16 lew

lew

    "drapieżny" lew

  • Przyjaciel
  • 577 postów

Napisano 2009.08.13, 18:10

@up: Tak, a godzinę będzie bardzo łatwo odczytać, przez co kompozycja stanie się czytelniejsza ;) Chyba, że by zmienić kolorek samej godziny także.

Jednak jak dla mnie obecnie jest super, przynajmniej kolory są żywe i nie tętnią szarością ;)
Beta testy AQQ:
System - Windows XP + SP3
IE - 8.0
Wtyczki - standardowe
Kompozycja - Black Aero

#17 muszi

muszi

    I hate Mondays!

  • Administrator
  • 1950 postów

Napisano 2009.08.13, 18:47

@Colo, okno rozmowy ma być dość wiernym odwzorowaniem stylu Satin z innym komunikatorów, więc tego typu zmiany nie wchodzą w grę ;)

EDIT: Zresztą nie wiem czego wy przeczytać nie możecie. Może wzrok już nie ten lub monitor nie teges :P

Nie pomagam prywatnie (PW oraz JID) w sprawach AQQ
Beta info: AQQ: none | OS: Windows 10 x64
>> Przydatne linki: Regulamin | Szukajka | Buglista AQQ| Kompedium wiedzy o AQQ <<


#18 Matrix

Matrix

    Adept

  • Pomocnik
  • 367 postów

Napisano 2009.08.13, 19:35

A mnie się kompozycja podoba czytelna, wyraźna bardzo dobrze według mnie dopracowana, choć jest troszkę za jasna, ale to szczegół, okno rozmowy dobrze dopasowane tekst czytelny.

System: Win 10 Home Premium
Przeglądarka: IE zawsze najnowsza pod dany system, domyślna Firefox zawsze najnowsza,
AQQ: zawsze najnowsza beta lub wersja stabilna
Kompozycje: Standardowe zawsze najnowsze + Sense
Wtyczki: Standardowe + , Antyspam, AQQReboot,    korektor,   zawsze najnowsze.
http://i33.tinypic.com/335fgck.jpg


#19 Colo

Colo

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 243 postów

Napisano 2009.08.13, 19:45

Nie, nie chodzi o to. Bardziej mi chodziło o to, ze łatwo jest pomylić wiadomość przychodzącą i wychodzącą. :P
Betatesty AQQ;
OS: Windows 7 Home Premium x64, IE8 (default: Opera 11);
Wtyczki: AntiSwap, C******czki V2, InvShow, Korektor, MsgNotifier, TabKit, GGNetwork;
Kompozycja: AQQ 7 New;

#20 lew

lew

    "drapieżny" lew

  • Przyjaciel
  • 577 postów

Napisano 2009.08.13, 21:40

A to teraz już chyba wiem Colo o co Ci chodzi, bo się bardziej przyjrzałem ;)
Chodzi Ci o to, aby belka przychodzącej i wychodzącej wiadomości była pokolorowana na jaśniejszy odcień danych kropek wokół godziny (w zależności od wychodzącej czy przychodzącej wiadomości), a nie w tym i tym wypadku biała?
To by miało sens, ale z zostawieniem kolorków tych które są, bo te odcienie szarości przynudzają wygląd ;)
Beta testy AQQ:
System - Windows XP + SP3
IE - 8.0
Wtyczki - standardowe
Kompozycja - Black Aero




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych