Skocz do zawartości

Zdjęcie

[tracker] Możliwość dodania awatara z adresu URL

• Zamknięty Temat jest zamknięty
7 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Możliwość dodania awatara z URL (25 użytkowników oddało głos)

Możliwość dodania awatara z URL

1. Głosowano Jestem za (20 głosów [80.00%])

Procent z głosów: 80.00%

2. Głosowano eee zbędny ficzer (4 głosów [16.00%])

Procent z głosów: 16.00%

3. Nie mam zdania (1 głosów [4.00%])

Procent z głosów: 4.00%

Głosuj

#1 le1t00

le1t00

Rozgrzewam się

• Użytkownik
  • 50 postów

Napisano 2009.08.17, 21:08

Witam serdecznie,
dzisiaj postanowiłem do mojej listy AQQ dodać do każdego kontaktu zdjecie, gdyż mam tak na telefonie i się to ładnie prezentuje i w ogóle lecz szybko zaniechałem owy pomysł ponieważ niestety AQQ nie umożliwia dodanie awatara użytkownika z adresu URL :( Dlatego podsuwam pomysł, by takie coś dodać, awatar mógłby się gdzieś w pamięci PC zapisywać by po usunięciu z sieci nadal był dostępny, umarłbym z ograzmu, gdyby dało się zrobić tak jak to ma Google w Gmailu przy dodawaniu kontaktu, czyli wybranie obszaru który zostanie awatarem:)

Pozdrawiam

#2 muszi

muszi

I hate Mondays!

• Administrator
  • 1950 postów

Napisano 2009.08.17, 21:15

Wszystko fajnie tylko dodaj sondę a na przyszłość zakładaj tematy w odpowiednich działach.

Nie pomagam prywatnie (PW oraz JID) w sprawach AQQ
Beta info: AQQ: none | OS: Windows 10 x64
>> Przydatne linki: Regulamin | Szukajka | Buglista AQQ| Kompedium wiedzy o AQQ <<

#3 Silverlight

Silverlight

Just brilliant. It's Sense.

• Dekorator
  • 3422 postów

Napisano 2009.08.17, 23:17

Jeśli chodzi o to:

umarłbym z ograzmu, gdyby dało się zrobić tak jak to ma Google w Gmailu przy dodawaniu kontaktu, czyli wybranie obszaru który zostanie awatarem

...to takie rozwiązanie zaproponował eSKej. Na pewno by Ci się spodobało, więc zagłosuj na Tak. :]

Co do samej propozycji, jest bardzo dobra i z całym szacunkiem popieram. Jak dotąd AQQ umożliwia wybór awatara tylko z pamięci komputera. Wystarczyłoby do menu Zmień avatara... dodać np. opcję Wstaw z URL... i po kłopocie. Awatar by się załadował, skopiować do Temp żeby zawsze był dostępny i hop siu. :)

Powiem, zanim jakiś Moderator Ci zwróci uwagę: w ankietach ZAWSZE dodajemy trzy pozycje: Jestem za, Jestem przeciw i Nie mam zdania!

Użytkownik Wyrocznia edytował ten post 2009.08.17, 23:18

Windows 10 Home x64 ● Internet Explorer 11Intel i7 3gen 4x2,3~3,3 GHz8 GB RAMnVIDIA GeForce 650M 2 GB 1920x1080Intel SSD 530 240GBBlu-ray RW

#4 Pbo

Pbo

Kierownik

• Przyjaciel
  • 3477 postów

Napisano 2009.08.17, 23:24

Właśnie, brak 3 opcji, nie mam zdania.
Sam nie wiem czy to dobre rozwiązanie. Dla mnie to i tak obojętne, bo przy pierwszym pobieraniu mogą być jakieś problemy z serwerem, na którym jest avatar, nie pobierze się i go nie będzie widać, dlatego lepiej jest wgrywać z dysku. Ponieważ nie ma 3 opcji w ankiecie, no to zagłosowałem na tak, ale i tak dla mnie to obojętne, bo z tego bym nie korzystał.

Użytkownik Pbo edytował ten post 2009.08.17, 23:25

Komunikatory głosowe Ventrilo.TeamSpeak, Mumble

PolscyGracze.pl - wiadomości ze świata gier | Serwer XMPP PGra.cz

#5 Silverlight

Silverlight

• Dekorator
  • 3422 postów

Napisano 2009.08.17, 23:29

przy pierwszym pobieraniu mogą być jakieś problemy z serwerem, na którym jest avatar, nie pobierze się i go nie będzie widać, dlatego lepiej jest wgrywać z dysku.

Zapewne wyświetliłby się jakiś komunikat w stylu "Błąd pobierania danych. Prosimy sprawdzić poprawność odnośnika URL i spróbować ponownie.".

Poza tym, problemów nie będzie, jak ludzie będą podawać linki "direct" do obrazka. :)

Użytkownik Wyrocznia edytował ten post 2009.08.17, 23:30

Windows 10 Home x64 ● Internet Explorer 11Intel i7 3gen 4x2,3~3,3 GHz8 GB RAMnVIDIA GeForce 650M 2 GB 1920x1080Intel SSD 530 240GBBlu-ray RW

#6 Loosa

Loosa

Weteran

• Użytkownik
  • 483 postów

Napisano 2009.08.17, 23:31

Opcja jako ficzer ciekawa, ale trzeba by było ją zabezpieczyć przed:
1. Dodaniem wadliwych urli
2. Nieprawidłowym pobraniem pliku
3. URL'ami jak z wiki (mają końcówkę .jpg, ale są to strony z grafiką + kodem)
i wieloma, wieloma innymi czynnikami. Nie wiem, czy gra jest warta świeczki - awatara nie zmienia się każdego dnia, a czy takim wielkim problemem jest pobranie obrazka i dodanie go jako awatar? Osobiście wstrzymuję się od głosu (nie ma opcji nie mam zdania - nie głosuję), dla mnie rzecz zbędna, a czy komuś się tak naprawdę przyda?

OS, IE, AQQ, Wtyczki, Kompozycja.

#7 Silverlight

Silverlight

• Dekorator
  • 3422 postów

Napisano 2009.08.17, 23:55

3. URL'ami jak z wiki (mają końcówkę .jpg, ale są to strony z grafiką + kodem)

Tu masz odpowiedź:

Poza tym, problemów nie będzie, jak ludzie będą podawać linki "direct" do obrazka. :)

:P

Wgrywanie awatara jest dzisiaj wszędzie. Głównie fora dają możliwość wgrywania awatara z adresu URL "direct" do obrazka i chyba nie ma z tym większych problemów, więc nie widzę powodu, by takiego czegoś nie umożliwiało nam AQQ. :)

#8 stivo

stivo

mgr inż.

• Moderator
  • 2184 postów

Napisano 2009.12.17, 04:00

Propozycja przeniesiona na Tracker:
http://forum.aqq.eu/...&showissue=2749

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych