Skocz do zawartości

Zdjęcie

MimeTeX 1.0.0.0

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
53 odpowiedzi w tym temacie

#1 Beherit

Beherit

In Sorte Diaboli

• Wtyczkopisarz
  • 5023 postów

Napisano 2009.08.20, 15:50

MimeTeX 1.0.0.0

Data wysłania: 2012.08.07, 10:28

Data aktualizacji: 2015.10.24, 10:03

Wtyczka MimeTeX powstała pod inspiracją wtyczki LaTeX do AQQ 1.x. Dzięki niej możemy w prosty sposób wysłać znajomemu wzór matematyczny, fizyczny bądź chemiczny! Obsługa jest bardzo prosta - w zwykłej wiadomości do kontaktu wstawiamy tag [TeX] i [/TeX] wraz z kodem pomiędzy np.: [TeX]x^2[/TeX] co wygeneruje obrazek. Poradnik jak narysować jakiś wzór znajdziecie tutaj. Pełna lista komend jak i specyfikacja biblioteki znajduje się tutaj oraz na wielu innych stronach - wystarczy wygooglować ;)

Zmiany w MimeTeX 1.0.0.0

• Pierwsza publiczna wersja.

zainstaluj dodatekPobierz pliklista zmian

#2 stivo

stivo

mgr inż.

• Moderator
  • 2184 postów

Napisano 2009.08.20, 16:05

Skopiowałem to Twoje:
[TeX]x^2[TeX]
i się zastanawiam czemu nie działa? :huh: No wiesz :P

Świetna wtyczka ;) Tylko może dałoby się zmienić tag np. na zwykły [tex] lub jakiś inny prosty?
Może jeszcze coś do języków programowania?

#3 eSKej

eSKej

Master Flamaster

• Dekorator
  • 953 postów

Napisano 2009.08.20, 16:09

Świetna wtyczka, choć składnia kodu, który pokazałeś w przykładzie trochę przeraża Dołączona grafika. Dałeś linki do poradnika, a czy mógłbyś dodać do okna rozmowy ikonkę, po której wciśnięciu wyświetliła by się lista (albo okienko podobne do okna emot), z której można by sobie wybrać określony symbol np. ułamek, pierwiastek, greckie znaki itd. - to by na pewno ułatwiło korzystanie i nie trzeba by wertować żadnych poradników. A jeśli to za dużo roboty to może chociaż wbudować poradnik we wtyczkę?
  • BangMan i majaque lubią to

#4 Beherit

Beherit

In Sorte Diaboli

• Wtyczkopisarz
  • 5023 postów

Napisano 2009.08.20, 16:13

Ahh no tak z rozpędu zapomniałem o jednym znaku :P Hmmm co do tagów te i tak są już proste :D A mają taką a nie inną postać, żeby potem nie było problemu jak ktoś wpisze zwykłe [tex] ;)

Dałeś linki do poradnika, a czy mógłbyś dodać do okna rozmowy ikonkę, po której wciśnięciu wyświetliła by się lista (albo okienko podobne do okna emot), z której można by sobie wybrać określony symbol np. ułamek, pierwiastek, greckie znaki itd.

Początkowo wtyczka miała formę gdzie na żywo można było tworzyć wzory lecz było to ogromne i obleśne :P

A jeśli to za dużo roboty to może chociaż wbudować poradnik we wtyczkę?

No to już coś ;) Jakiś poradnik skleję na pewno ;)

#5 Kendziooor

Kendziooor

Pan Majster

• Wtyczkopisarz
  • 1076 postów

Napisano 2009.08.20, 19:34

Nie mam zwyczaju pomagania kumplom z dziedziny matematyki etc., ale wtyczka sie przyda :) Dzięki :P
Dołączona grafika
Całkiem nowa wersja notatnika do AQQ! Zostań beta-testerem!

System: Windows7 Home Premium; IE8 + Opera 10 (domyślna); Ad-Aware Pro Internet Security 8
Komunikator: Wtyczki podstawowe + dodatkowe; Kompozycja Satin

#6 Pbo

Pbo

Kierownik

• Przyjaciel
  • 3477 postów

Napisano 2009.08.20, 19:45

A mają taką a nie inną postać, żeby potem nie było problemu jak ktoś wpisze zwykłe [tex]

Przecież i tak nikt tego nie używa na co dzień, więc nie rozumiem. Jeżeli ktoś ma zainstalowaną wtyczkę to przecież chyba jest tego świadomy, albo może możliwość wyboru co to ma być za tag?
Jak dla mnie wtyczka się nie przyda, ale dobra robota.

Komunikatory głosowe Ventrilo.TeamSpeak, Mumble

PolscyGracze.pl - wiadomości ze świata gier | Serwer XMPP PGra.cz

#7 DeJk_SEBA

DeJk_SEBA

Rozgrzewam się

• Użytkownik
  • 88 postów

Napisano 2009.08.20, 20:07

Jakby był edytor, to było by super, bo męczyć się i pisać, to szybciej w Wordzie zrobić i wysłać wycinek. :)

Pozdrawiam DeJk_SEBA

#8 MeFisto

MeFisto

Adept

• Użytkownik
  • 377 postów

Napisano 2009.08.20, 20:10

Wtyczka świetna, na pewno się przyda ;) Ale przychylam się do prośby o edytor włączany opcjonalnie. Zwłaszcza na początku korzystania z wtyczki mógłby się przydać.

IE: 11 (domyślnie Firefox)
Wersja AQQ: 3.0.1.11

Wtyczki: GG Network, AQQ Restarter, AQQ Contact State, FixUpdater, NotifyMe, ProfileViewer, SiblingsState, SpellChecker, Streamer, TabKit, Wklejka
Kompozycja: Silverlight Sense

#9 hexen

hexen

Bywalec

• Użytkownik
  • 117 postów

Napisano 2009.08.20, 20:14

A mi się przyda, prosiłbym tylko, aby nie były to pliki *.bmp, a *.jpg lub *.png jeśli da się to zrobić, to jeszcze poproszę o możliwość wyboru czcionki, obecna jest dla mnie mało widoczna i wyraźna :)

Dodam, że wtyczka niestety nie ulega obojętności co do wielkości znaków i niestety musi być "TeX", lepiej by było jakby nie brała tego pod uwagę i dopuszczała zarówno "TEX" jak i "tex".

Poskarżę się ponownie, i zareklamuję takie coś:

Beztytułu.jpg

Chodzi mi o to, że krótki wzór jest strasznie rozpikselowany, zaś dłuższy wzór jest niemal niewidoczny...

Użytkownik hexen edytował ten post 2009.08.20, 20:19

AQQ: zawsze najnowsza beta
System operacyjny: Windows 7 (build 7264)
Używane /Zainstalowane wtyczki: Standard, AQQ Restarter, TuneStatus, Orange Multibox, SecureInTray, AQQ Responder, ServerStats, Detonator!, StayOnTop, StoleStatus, TabControl, TabFocus, AutoSender, HistoryLock, SpellChecker, Korektor
Przeglądarka: IE 8.0.7264.0, Firefox 3.5
Kompozycja: Gadu-Gadu by Jaro88, z moimi modyfikacjami
Antywirus: Avira AntiVir Premium

AQQ używam od drugiej publicznej wersji, a było to bardzo, bardzo... bardzo dawno temu ;)

#10 eSKej

eSKej

Master Flamaster

• Dekorator
  • 953 postów

Napisano 2009.08.20, 20:37

hexen - a to akurat wina kompozycji (najprawdopodobniej), która dopasowuje wszystkie obrazki do miniaturek o stałej szerokości (to samo pewnie dzieje się z innymi małymi obrazkami)

#11 MeFisto

MeFisto

Adept

• Użytkownik
  • 377 postów

Napisano 2009.08.20, 21:05

Potwierdzam. Na kompozycji Standard taki problem nie występuje.

IE: 11 (domyślnie Firefox)
Wersja AQQ: 3.0.1.11

Wtyczki: GG Network, AQQ Restarter, AQQ Contact State, FixUpdater, NotifyMe, ProfileViewer, SiblingsState, SpellChecker, Streamer, TabKit, Wklejka
Kompozycja: Silverlight Sense

#12 rysi3k

rysi3k

Adept

• Wtyczkopisarz
  • 379 postów

Napisano 2009.08.21, 00:30

Dzięki! Przyda się.. tylko edytorek to by się przydał.. pokazywałeś kiedyś coś takiego i zapowiadało się ok :P

Darmo-Darmo.pl - mnóstwo rzeczy za darmo! Spolszczenia.com.pl - Największa baza spolszczeń! XLTeam.pl - XLTeam::Our World

AQQ zawsze najnowszy build @ Windows 7 + IE8, wtyczki: Standardowe + inne :P

#13 Lord ByRad

Lord ByRad

Expert

• Użytkownik
  • 985 postów

Napisano 2009.08.25, 12:18

Wtyczka zapowiada się naprawdę nieźle... Ale ja również opowiadałbym się za jakimś prostym edytorem, najlepiej w ramach okna rozmowy wyświetlany po wciśnięciu ikonki (oraz wpisaniu "[TeX]", przy okazji tag mógłby się sam automatycznie domykać (ale tylko raz, żeby na przykład po wywaleniu "]" z tagu "[/TeX]" czy dodaniu spacji, można było przesłać zapis formuły generującej wzór...) ). Nie wiem, czy byłoby możliwe dodanie w oknie rozmowy dodatkowego paska z przyciskami i podglądem na bieżąco, ale jeżeli nie to już chyba lepszym rozwiązaniem byłoby dodanie nowego okienka przypominającego wybór emotek...
Ale to tylko takie propozycje bez wnikania w obecną postać wtyczki (potestować będę miał okazję dopiero we wrześniu jak wrócę do domciu... ).

279.gif

#14 VaruSS

VaruSS

Rozgrzewam się

• Użytkownik
  • 87 postów

Napisano 2009.08.25, 13:26

Pomysł świetny, jeszcze jak by obsługiwało macierze i te bardziej skomplikowańsze sprawy to by była bomba :)
[spoiler=konfiguracja]
Win 7 PRO ,IE8,(def:Opera 10.52 kompilacja 3363),COMODO IS Free AQQ: 2.2.0.45 kompozycja: Standard, wtyczki: SpellChecker, Korektor.

Win XP Pro SP3,IE 8,(def:Firefox 3.6.3),COMODO IS Free AQQ: 2.2.0.45 kompozycja: Standard wtyczki: SpellChecker, Korektor
[/spoiler]

#15 eSKej

eSKej

Master Flamaster

• Dekorator
  • 953 postów

Napisano 2009.08.25, 16:00

Przecież obsługiwane są macierze :huh: wpisz np. coś takiego:
[TeX]\left|\begin{array}{ccc}1&2&3\\4&5&6\end{array}\right|[/TeX]
a otrzymasz obrazek: macierz.png ;)

Irytuje mnie, że nie działa tryb kopiowania dla wysłanych wzorów. Gdy napisze kod jakiegoś wzoru i go wyśle, po czym zauważę jakiś błąd i będę chciał go poprawić, to niestety ale cały kod muszę pisać od nowa. Ewentualnie pozostaje pamiętać by zawsze przed wysłaniem skopiować sobie kod do schowka. Może warto by wprowadzić taką opcję by wraz z obrazkiem wysyłała się również treść kodu. To by rozwiązało sprawę, a w dodatku byłoby pomocne przy wspólnym rozwiązywaniu zadań z drugą osobą: wysyłam tekst z obrazkiem zadania, które wykonałem, kumpel sprawdza, znajduje błąd, kopiuje kod z wiadomości, edytuje go i wysyła z powrotem do mnie :)

Mało tego, teraz nasunęła mi się kolejna propozycja. Przydałoby się dodać przycisk, po którego wciśnięciu tworzyłby się podgląd wysyłanego obrazka (np. w formie wyskakującego małego okienka). To by się przydało szczególnie przy długich zadaniach\wzorach. Troche głupio wysyłać komuś błędnie napisany kod a potem ze 3 razy go poprawiać (bo za każdym razem jest źle zapisany). Można oczywiście pisać wzór na brudno do samego siebie i gdy będzie poprawny skopiować i wysłać do rozmówcy, no ale to takie rozwiązanie naokoło, podgląd byłby zdecydowanie lepszy.

#16 Beherit

Beherit

In Sorte Diaboli

• Wtyczkopisarz
  • 5023 postów

Napisano 2009.08.25, 16:25

Ale ja również opowiadałbym się za jakimś prostym edytorem, najlepiej w ramach okna rozmowy wyświetlany po wciśnięciu ikonki

Mało tego, teraz nasunęła mi się kolejna propozycja. Przydałoby się dodać przycisk, po którego wciśnięciu tworzyłby się podgląd wysyłanego obrazka (np. w formie wyskakującego małego okienka).

Będzie w kolejnej wersji jak tylko uporam się z wtyczką Blip ;)

Może warto by wprowadzić taką opcję by wraz z obrazkiem wysyłała się również treść kodu.

Gdyby dało się wysyłać tekst wraz z obrazkiem to czemu nie. Ewentualnie może jakoś udało by się sztucznie wysyłać dodatkową wiadomość z tekstem. Co najwyżej dodam przycisk w oknie rozmowy gdzie będzie można: 1. otworzyć okienko z formą szybkiego podglądu 2. wkleić do okna rozmowy ostatnio napisany kod :) Chociaż nie wiem jeszcze czy się da popupmenu dodać tam :P Ale zapewne tak :)

#17 StabiL

StabiL

Adept

• Dekorator
  • 388 postów

Napisano 2009.08.25, 19:32

Pogratulować wtyczki, wcześniej korzystałem z drawboarda jak coś takiego było potrzebne, ale ta wtyczka będzie na pewno wygodniejsza;p Jedyny problem to nauka składni;p aczkolwiek już jakies proste działania wyglądają o niebo ładniej ;P No i ten edytor na pewno skłoni więcej osób do użytkowania, tak czy owak dla studenta taka pomoc jest nieoceniona  :]  

Rere kum kum . . .
-----------------------

#18 Silverlight

Silverlight

Just brilliant. It's Sense.

• Dekorator
  • 3422 postów

Napisano 2009.08.25, 19:40

Bardzo fajna wtyczka, ale szkoda, że te tagi czy co to tak właściwie jest to takie skomplikowane, bo prawda jest taka, że taki wzór to szybciej narysuję w Paincie, niż teraz bawić się w jakieś tagowanie każdej cyferki czy literki z osobna. :P
  • Lisek i 19normalny89 lubią to

Windows 10 Home x64 ● Internet Explorer 11Intel i7 3gen 4x2,3~3,3 GHz8 GB RAMnVIDIA GeForce 650M 2 GB 1920x1080Intel SSD 530 240GBBlu-ray RW

#19 Beherit

Beherit

In Sorte Diaboli

• Wtyczkopisarz
  • 5023 postów

Napisano 2009.10.19, 11:27

Ostatnio powróciłem do pracy nad wtyczką. Myślałem nad tą formą z pisaniem formuł na żywo i wykombinowałem takie coś:

Dołączona grafika

Oczywiście to jeszcze nie jest finalny wygląd - dojdą inne elementy do menu, pewnie będą zmienione nazwy itp. W każdym bądź razie wygląda o niebo lepiej niż pierwsza wersja z przyciskami (niektórzy ją widzieli i wiedzą jak to brzydko wyglądało :P). Co o tym sądzicie?
  • Lisek lubi to

#20 Lisek

Lisek

Bywalec

• Użytkownik
  • 146 postów

Napisano 2009.10.19, 12:10

No no ;) wtyczka spoko sprawa. Jeszcze ten edytor.
Mam pytanie, czy obie osoby muszą mieć zainstalowaną tę wtyczkę, żeby widzieć jakąś formułę?
Dołączona grafika
Windows 7 * Internet Explorer 9 (domyślnie Opera 11.50)
AQQ zawsze najnowsze + standardowe wtyczki + Spell Checker + AQQ Multi Send + Past and Send + Tune Status + Wrzuta/Player

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych