Skocz do zawartości

Zdjęcie

[tracker] Wspolne okno wyszukiwania znajomych w katalogu

• Zamknięty Temat jest zamknięty
5 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Wspolne okno wyszukiwania znajomych w katalogu (25 użytkowników oddało głos)

Co sadzisz o takiej propozycji?

1. Głosowano Dobry pomysl (21 głosów [84.00%])

Procent z głosów: 84.00%

2. Głosowano Jest mi to obojetne (4 głosów [16.00%])

Procent z głosów: 16.00%

3. Kiepski pomysl (0 głosów [0.00%])

Procent z głosów: 0.00%

Głosuj

#1 panopticon

panopticon

Bywalec

• Użytkownik
  • 111 postów

Napisano 2009.08.22, 16:35

Sprawdzalem ostatnio jak w AQQ dziala wyszukiwanie kontaktow w katalogach poszczegolnych sieci. Oto okienko jakie ukazuje sie po odpaleniu menu Kontakty > Szukaj znajomych > mojekonto - mojekonto@aqq.eu:

Dołączona grafika

A takie przy wybraniu z menu Kontakty > Szukaj znajomych > mojekonto - mojekonto@tlen.pl:

Dołączona grafika

Czyli to samo okno, rozniace sie tylko rozwijanym polem z wyborem przeszukiwanej sieci, ktore w przypadku konta AQQ wyglada tak:

Dołączona grafika

I konta na tlenie:

Dołączona grafika

(Przy okazji - wyszukiwanie kontaktow w sieci tlen ma ikone AQQ ;) - ktos juz to zglaszal na bugliste?)

W zwiazku z tym sugestia - skoro i tak poszczegolne wyszukiwania korzystaja z takiego samego okna, moze by tak zrobic jedno wspolne okno dla wszystkich sieci?

Dołączona grafika

Dostep do tego okna odbywalby sie przez wejscie w Kontakty > Szukaj znajomych - bez kolejnego submenu.

PS To wyszukiwanie generalnie i tak dziala jak chce, bo nie wyswietla wszystkich wynikow, ale to temat na osobnego posta - wlasnie jestem w trakcie zbierania screenow porownawczych zeby zglosic to na bugliste.

#2 Luki_2

Luki_2

Rozgrzewam się

• Użytkownik
  • 91 postów

Napisano 2009.09.14, 18:34

Tutaj koniecznie trzeba postawić na TAK !
Dla mnie to jest po prostu bałagan w komunikatorze.
Co prawda nie można dzięki temu zaprzeczyć, iż AQQ to dobry komunikator, ale znacznie " uśmieca " sprawę ;)
Nieczytanie regulaminu ? No cóż... u mnie to standard.
Jak kiedyś tu nie wrócę, to się nie zdziwię ;-P

#3 von_scheisse

von_scheisse

Bywalec

• Użytkownik
  • 177 postów
  • MiejscowośćPolice

Napisano 2009.09.14, 20:21

-> Luki_2 - Musisz w każdym poście używać boldowania, italiku i podkreślenia? Jest to mocno irytujące, a i na czytelność posta pozytywnie to nie wpływa...

#4 Kendziooor

Kendziooor

Pan Majster

• Wtyczkopisarz
  • 1076 postów

Napisano 2009.09.14, 21:00

Nie kapuje. Przecież każde oddzielne konto ma swoją szukajkę, więc w przypadku dwóch kont aqq.eu sytuacja będzie identyczna. No, chyba że zmylił mnie ten Tlen, a generalnie chodzi o wciśnięcie wszystko w jedno okno - wtedy wg. mnie będzie mniej poręcznie, bo po wybraniu "szukaj znajomych" trzeba by przestawiać na żądaną sieć - w menu łatwiej wybrać.
Dołączona grafika
Całkiem nowa wersja notatnika do AQQ! Zostań beta-testerem!

System: Windows7 Home Premium; IE8 + Opera 10 (domyślna); Ad-Aware Pro Internet Security 8
Komunikator: Wtyczki podstawowe + dodatkowe; Kompozycja Satin

#5 eSKej

eSKej

Master Flamaster

• Dekorator
  • 953 postów

Napisano 2009.09.15, 15:35

No to wyboru konta dokonywałoby się np. w taki sposób:

1) gdy mamy więcej kont tego samego typu
Dołączona grafika

2) gdy mamy tylko jedno konto danego typu
Dołączona grafika

W tym przypadku wybór sieci wyszukiwania (Jabber, AQQ, Tlen, GG itd.) u góry, decydowałby o tym jakie konto zostanie pokazane na dole. Jeśli mamy tylko jedno konto danego typu to lista wyboru jest nieaktywna, jeśli mamy kilka kont tego samego typu to lista jest aktywna i można sobie wybrać dane konto do którego zostanie dodany kontakt.

#6 stivo

stivo

mgr inż.

• Moderator
  • 2184 postów

Napisano 2009.12.17, 05:12

Propozycja przeniesiona na Tracker:
http://forum.aqq.eu/...&showissue=2775

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych